Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Sanatatea noastra Cap 1

+50
AcidoR
dandana
canadianca50
danniela
camic
nicole24
ALICET
valentinadof
tomari
diada
ioana soare
aisha
fizicuta
alinachiri
gloriamix
Giorgi
gabriela1554
Andante
alban andreea
Gabica
musetel
rosita
kitty_1973
mnarcisa
cristina07
valih
ema
Uca
stejara
SilviaDumitrescu
tinap
Dorulet
symos
danae
Tache Marilena
irish05
Adina Grigoriu
carmenco
lennny
Angelica18
despina13cucli
Gianina4ever
pufoi
corina corina
aurishta
myky7robc
piciul
danielabordei
Admina
adriuta
54 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de fizicuta Dum 03 Mar 2013, 3:08 pm

Despre laptele de capra stiu de la o amica a mea ca este f bun.La un moment dat al vietii ei a facut o cura de citostatice si medicul a sfatuit-o sa consume cat mai mult lapte de capra sau derivate din el ptr ca este benefic ptr organismul agresat .A trecut cu bine peste acea perioada si este convinsa ca si laptele de capra a avut rolul sau.
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de aurishta Dum 03 Mar 2013, 3:32 pm

fizicuta a scris:Despre laptele de capra stiu de la o amica a mea ca este f bun.La un moment dat al vietii ei a facut o cura de citostatice si medicul a sfatuit-o sa consume cat mai mult lapte de capra sau derivate din el ptr ca este benefic ptr organismul agresat .A trecut cu bine peste acea perioada si este convinsa ca si laptele de capra a avut rolul sau.
Cunosc si eu un caz similar!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de gloriamix Lun 04 Mar 2013, 1:37 am

Deci renunt la vaca si ma uit dupa capra Smile love Sa vad daca si fii-mei ii va place gustul .
gloriamix
gloriamix
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 141
Localizare : SUA
Data de inscriere : 22/07/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Ducess Lun 04 Mar 2013, 11:04 am

Buna dimineata, fetelor!Ca tot suntem la capitolul sanatate, imi permit sa va adresez o intrebare:cine are idee cum se pot trata nodulii limfatici? Mi-a fost depistat unul inghinal,,e dureros, se pare ca exista si o infectie... Am tot citit ,,n'' articole pe tema asta dar total lamurita nu sunt...Ma poate ajuta cineva? Mii de multumiri anticipate!
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Admina Lun 04 Mar 2013, 11:59 am

Nu trebuie renuntat la nimic (daca ne place) si nici altceva, oricat de mult s-ar zice ca face "piciorul mic" nu trebuie consumat in cantitati "industriale". Daca mancam variat, din toate cu masura, pe cat de naturale posibil si putin procesate si chimizate, e in regula. Dar indoparea copiilor cu o cana de lapte zilnic, nu mai e obligatorie, ca pe vremea noastra.
Pentru oase si dinti, la copii si adulti, in lunile de iarna, se poate folosi cu incredere Extract din muguri de brad - produs gemoterapic macerat glicerinic:
"Adjuvant in anemie, demineralizare la copii si adolescenti, carente minerale si decalcifieri la adulti, dureri osoase de crestere la copii, consolidarea fracturilor, rahitism, osteoporoza, spasmofilie, carie dentara, paradontoza, rinofaringite repetate la copii cu hipertrofie glandulara. "

Aura, in general ma feresc de generalizari in genul celei facute anterior: chinezii nu beau lapte. wink Bine ca ai punctat tu. Ideea era sa nu ne cramponam asa de mult de anumite produse si sa tinem de ele indiferent daca au efecte adverse.
Spre exemplu pe mine ma indopau cu carne ai mei, ca e buna, e sanatoasa. Tin minte ca fierbeau carnea de vaca in supa si o mancau la felul doi. Carne de vaca batrana, tare talpa, pe care nu puteam sa o mestec. Am tras ani de zile cu constipatia si nu stiam de la ce... am renuntat la carne si problema mea s-a rezolvat aproape 100%. Conteaza mult ce mancam, mult mai mult decat se face reclama.
Ducess, nu stiu mare lucru despre noduli limfatici. Dar, daca e infectie, ia cu incredere propolis, laptisor de matca si polen. Citeste mai multe despre ele. Si iti recomand capsule Biosept, de la Fares. Au o compozitie complexa si ajuta organismul, ajuta imunitatea. Cere si parerea unui medic, dar in paralel, acorda o sansa plantelor si produselor apicole. Sunt de mii de ani folosite de oameni, cu mult inainte de a se inventa medicamentele.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Ducess Lun 04 Mar 2013, 12:13 pm

Admina, mii de multumiri! Aici unde locuiesc(Elvetia), sincer, nu au au auzit foarte multe despre produsele apicole, in afara cosmeticii...cel putin farmacista la care am fost cu aceasta intrebare s-a uitat cam stramb la mine si a zis ca isi va intreba sefa, ea neffind in tema cu beneficiile acestor produse zid Si pana cand ajung acasa, in Romania, imi trebuie ceva asemanator, pt ca evit chimicalele pe cat posibil...Iar de un dranaj limfatic ma cam feresc acum...Multumesc oricum pt sfaturi! O zi buna!
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de aisha Lun 04 Mar 2013, 12:18 pm

Atentie la laptisorul de matca !!! Luat dupa ureche poate face mai mult rau decat bine!

Propolis si polen, da. Propolisul in special, in toate variantele existente este un foarte bun antibiotic.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de danniela Lun 04 Mar 2013, 1:03 pm

Ca tot intreba Gloria pe pagina anterioara ce luati suplimentar pentru calciu, eu am o intrebare: chiar e musai sa iei ceva ca si supliment numai ca e in fashon, sau ca e primavara sau ca,...sau ca.... Probabil depinde si unde locuiesti, ca zona si anotimpuri nu??? Si ce mananci, cat de diversificat. Cumva, pe undeva e o politica de educare a maselor pentru vanzarea suplimentelor. Chiar as vrea sa vad scris undeva: ''luati ca supliment pentru fier in fiecare zi 2 frunze de stevie crescute in batatura bunicii'' Costa 5 lei biletul de autobuz si ca discount o vezi pe bunica wink si ca discount la discount bunica iti da o traista de nuci, nu ca astea nu ar fi un supliment....
Glumeam si eu....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 05 Mar 2013, 12:05 am

E musai sa iei supliment,pt ca alimentele noastre nu mai contin vitaminele si mineralele necesare si atunci suplimentele nu mai sunt un moft,ci o necesitate. Smile
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de ioana soare Mar 05 Mar 2013, 12:55 am

Si tata era convins ca isi ia toate vitaminele si mineralele din mancare, pentru ca mananca sanatos si multe fructe si legume. Asta panal i-a spus medicul ca o data cu inaintarea in varsta corpul nu mai poate asimila foarte bine si atunci este nevoie de suplimente. Nu poti sa mananci atat de mult incat sa acoperi in intregime nevoile organismului.

Si eu eram de parere ca mai bine fara vitamine extra, in timpul primei sarcini nu am luat nimic. Insa dupa sarcina-alaptat-sarcina-iar alaptat, fara pauza, am simtit nevoia de supliment de vitamine si minerale. Ma simteam obosita si nu era doar lipsa somnului. Acum iau elevit, pentru ca inca alaptez, dupa aceea voi vedea in functie de cum ma voi simti. Si mananc bine, imi place brocoli la nebunie, salata verde iarasi nu ma mai pot opri, fasole verde mananc cate o strachina plina ochi, sunt abonata la scandurica (o painica neagra buna buna),etc... Am si rasfaturi bineinteles, dar predomina mancarea sanatoasa, si asta pentru ca imi place si am crescut cu ea de mica, nu doar pentru ca trebuie. Si cu toate astea, nu e suficient.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de diada Mar 05 Mar 2013, 11:35 am

Admina a scris:

Spre exemplu pe mine ma indopau cu carne ai mei, ca e buna, e sanatoasa. Tin minte ca fierbeau carnea de vaca in supa si o mancau la felul doi. Carne de vaca batrana, tare talpa, pe care nu puteam sa o mestec. Am tras ani de zile cu constipatia si nu stiam de la ce... am renuntat la carne si problema mea s-a rezolvat aproape 100%.

Fix problema asta am avut-o si eu rade carne in general nu neaparat de vaca. Mama mea zice ca nu credea vreodata ca de Craciun (cand e la mine) sa manance ea ciorba de cartofi si fasole rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Admina Mar 05 Mar 2013, 12:58 pm

Daniela, suplimentele de calciu se iau in tarile temperate in lunile cu R (ma rog, depinde de pronuntia lunilor, deci din septembrie pana in aprilie). Daca la tine e cald tot timpul anului, probabil ca se poate sintetiza calciul, in prezenta soarelui, nefind nevoie de vitamina D pentru fixare. Eu asa am inteles, cred ca trebuie sa mai cauti informatii. Oricum nu strica din cand in cand, mai ales pentru noi femeile, in perioadele delicate ale lunii. Calciu si mineralele sunt bune cu masura. Prea mult, exista riscul sa se adune in alte parti ale corpului, unde nu e nevoie.
Cred ca nu trebuie sa facem exces nici de vitamine. Sa nu uitam ca marea majoritate a complexului B, da pofta de mancare (eu asa patesc) si automat sunt responsabile de o crestere in greutate. Eu iau cand imi aduc aminte: ca, mg, zn si seleniu, calciu din surse naturale de obicei. Iau tincturi si suplimente, dar tot asa, nu cu sfintenie. Mananc multe legume, cum zice si Ioana, cu cat mai crude cu atat mai bine. Asta e si atuul vegetarienilor vegani. Sustin ca nu e nevoie de cantitati mari, daca mananci sanatos si corect, diversificat. Normal ca daca mananci doar fasole uscata si cartofi, vei avea carente. De aia e bine ca in sezon, sa nu ne uitam la pretul salatei, cepei verzi, ridichilor, ci sa ne facem cinste cu aceste vitamine in stare pura. Sa nu uitam loboda, stevia, hasmatuchi, laptuci, papadie, etc. Daca faci economie la mancare sanatoasa, poti ajunge sa dai banii pe medicamente, mai apoi. Sad Ideal e sa previi, nu sa tratezi.
Diada, asa si la noi, daca nu am merge la parinti, in vizita de sarbatori. Nu prea se mananca "porcarii" si alte carnuri. Rar fac pentru sot si fata, dar in general mancam legume, branzeturi, fructe. Nu mancam doar naturale, dar incercam pe cat posibil sa reducem chimicalele. Si eu personal nici nu mai poftesc dupa carnuri. Rar aveam chef, cand faceam un mic sau un gratar, dar acum cand curat carne mi se intoarce stomacul pe dos. pale Asta arata cat de mult ne conditionam sa facem cum am fost invatati de parinti, pentru ca acceptam ceva impotriva naturii noastre.

Un citat care ar trebui sa ne puna pe ganduri, macar putin:
Eu am convingerea ferma ca noi ne aducem contributia personala la fiecare "boala" de care suferim. La fel ca orice alt aspect al vietii, corpul nu reprezinta decat o oglinda a gandurilor si convingerilor noastre launtrice. El ne vorbeste tot timpul, dar noi ne facem rareori timp pentru a-l asculta. Fiecare celula a corpului nostru reactioneaza la fiecare gand pe care-l emitem." Louise Hay din cartea Afirmatiile pozitive
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de danniela Mar 05 Mar 2013, 1:16 pm

Multumesc doamnelor, cred ca o sa ma interesez mai mult.
Cei drept nu am luat pana acum nici un supliment!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de tomari Dum 10 Mar 2013, 5:39 pm

Pentru cine suporta sau consuma cu placere ceapa (eu) cateva informatii si leacuri naturale preparate din ea.

tratamente cu ceapa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de valentinadof Dum 10 Mar 2013, 6:59 pm

Eu dupa ce ies din tura de noapte sufar de bulimie Smile ,am senzatia ca nu ma satur.Si am descoperit ca daca mananc ceapa sau usturoi am o stare de satietate imediata.Probabil ca ele imi aduc aportul necesra de vitamine.Asta apropo de consumul de ceapa.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de gabriela1554 Dum 10 Mar 2013, 7:09 pm

eu daca mananc ceapa sau usturoi, am dureri de cap o saptamana si fac criza de fiara rade
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de gabriela1554 Joi 14 Mar 2013, 12:31 am

Azi am primit o veste buna, am scapatde cancer la col. Am fost la control ca imi venise rezultatul de la conizatie si mi s-a zis ca mi-au fost eliminate toate celulele si la laborator a aratat ca erau deja in formarea de cancer. Bine ca am mers la timp. Sunt foarte fericita.
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Gianina4ever Joi 14 Mar 2013, 12:41 am

Gabriela,ne bucuram! kiss Sanatate!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de danniela Joi 14 Mar 2013, 9:05 am

Gabriela sanatae, bine ca ai vesti bune!
Noi mancam ceapa de oricare cu ciorba si turte/lipii/chapati/naan sau cum vreti sa ii spuneti. Pana si cel mic manaca. Eu sufar ingrositor dupa desi as manca o tona de ceapa. Si usturoi la fel. Cel mai rau sufar de la ceapa verde, nici macar la salata de laptuci nu mai am curajul sa pun.
Usturoi pun la orice fel de mancare in afara de ciorba. Fie la sfarsit, fie in timpul fierberii. Ori calit o data cu ceapa. Am prins eu o obsesie cred, nu ca nu ar fi bun.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de ALICET Joi 14 Mar 2013, 9:16 am

Pentru lipsa de calciu incercati si susan macinat in rasnita de cafea si apoi amestecat cu miere.Eu imi fac niste bombonele din amestecul asta si mananc in fiecare zi cate doua.
Daca as fi consecventa ar fi si mai bine.
ALICET
ALICET
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 150
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de gabriela1554 Joi 14 Mar 2013, 12:37 pm

multumesc :-*
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de nicole24 Joi 14 Mar 2013, 4:29 pm

gabriela1554 a scris:eu daca mananc ceapa sau usturoi, am dureri de cap o saptamana si fac criza de fiara rade

Sfecla rosie in stare cruda face minuni.
Se consuma zilnic o felie de aproximativ 50 gr.Nu te speria, coloreaza putin urina si fecalele. Eu am avut astfel de probleme si ma simt foarte bine.
Incearca o cura de 10-12 zile si dupa aceea la interval de cateva zile.
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de gloriamix Joi 14 Mar 2013, 6:43 pm

Gabi, sanatate multa! kiss
gloriamix
gloriamix
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 141
Localizare : SUA
Data de inscriere : 22/07/2010

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de gabriela1554 Joi 14 Mar 2013, 10:57 pm

o sa incerc cu sfecla rosie, doar sper sa nu simt acelasi lucru ca si cand mananc castraveti. am fierea lenesa. multumesc gloria Merci
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de ema Lun 18 Mar 2013, 10:09 am

Am lipsit doua saptamani si acum recuperez citind ce ati mai scris
Apropos de Papanicolau Nu e suficient Indicat e sa facem HPV care include si papanicolaul Si apropos de HPV, stiti concret cum se realizeaza o buna imunizare prin alimentatie? Cineva foarte drag mie l-a contactat (are mai multe tulpini periculoase care pot realiza mutatii intre ele, dar din fericire, nu sunt cele mai periculoase) Si cel mai dureros e ca nu stie de unde l-a luat pt ca nu a avut niciodata relatii intime Noroc ca i-au iesit niste negi genitali la exterior si cum i-a vazut, cu a mers la medic Dar daca erau din cei interni si nu stia de ei?
Deci ce alimentatie stiti voi pt imunizare? Sportul ajuta si el?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Sanatatea noastra Cap 1 - Pagina 8 Empty Re: Sanatatea noastra Cap 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB