Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

+61
anc@
mari42
valentinadof
loo.lory
letho
Celya_f40
carmendana
tantza_m
stejara
alinuta96
Maria Tatuti
rosita
emilia-elena
Gabiuta
adelina24
i.xell
duchess
Dionisia
Tache Marilena
cillywilly
anamaria79"
CCristinaC
Cristache
gabyd
dorina64
LORIMAR
canadianca50
bobitica
danae
Day
AlinaJ.Bijoux
Pui_dEuropolis
ema
clara birau
Admina
Angelica18
romaya
Dorulet
IOANA 80
annamaria26985
lennny
StMihaela
mishou
pufoi
jade84
SilviaDumitrescu
firicel
bijouxnod
adriuta
Giobsy
fizicuta
Andata
Adina Grigoriu
dansdk
piciul
Cristina_Ionela
Uca
diana-s
danniela
ivanoiuadela9
MagdaMarin
65 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 18 Feb 2012, 6:26 pm

CAPITOLE ANTERIOARE: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Lun 20 Feb 2012, 4:10 pm

Tanara si apetisanta mea sotie, statea dimineata in bucatarie, pregatindu-ne ca de obicei 4 oua fierte moi, paine prajita cu unt si suc de portocale pentru micul dejun, imbracata doar cu un "T-shirt" scurt pe ea, cu care si dormise. Asa cum am intrat, aproape adormit, ea s-a aplecat misterios spre mine: "Ar trebui sa faci dragoste cu mine incepand din acest moment!" Uau!" Ochii mi s-au luminat brusc, "sunt oare treaz sau inca visez? Atunci nu poate sa fie de cat ziua mea norocoasa!" Am imbratisat-o si apoi a fost ceva minunat, chiar acolo, pe masa din bucatarie. La final, ea mi-a spus un tandru "Multumesc" si s-a intors iute spre aragaz, cu tricoul inca in jurul gatului ei. Fericit, dar un pic derutat, am intrebat: "Ce a fost asta?" Si mi-a explicat: "Stii, s-a stricat cronometrul si nu stiam cat timp sa fierb ouale.

Mergeam pe trotuar si cum iarna e gheata peste tot, iar eu eram in pantofi,... la un moment dat am alunecat si era sa cad,... cand, deodata, ca din senin, un baiat chipes, frumos, cu ochi albastri ca cerul, m-a prins in bratele lui puternice, s-a uitat lung la mine, privirea noastra s-a intersectat si el mi-a zis cu o voce blanda: - Proasto, uita-te pe unde mergi, ca o sa iti spargi fata!

La spital o tanara foarte frumoasa asteapta in hol, pe un pat rulant, sa fie condusa in sala de operatie, pentru o mica interventie chirurgicala. Este putin ingrijorata, cu atat mai mult cu cat orele se scurg si nimic nu se intampla. Intr-un final, un tip imbracat in alb din cap pana-n picioare se apropie, ridica cearsaful care o acoperea si ii examineaza corpul gol, din cap pana-n picioare. Dupa aceea pune cearsaful la loc si se indeparteaza putin pentru a discuta cu alte "halate albe". Un al doilea om din grupul celor imbracati in alb se apropie, ridica cearsaful si o examineaza, dupa care pleaca si cand un al treilea halat alb se apropie si ridica cearsaful pentru a o examina, femeia i se adreseaza ingrijorata: - Am inteles ca e nevoie de mai multe examinari, dar pana la urma cand ma operati? Omul in halat alb ridica din umeri: - Habar n-am! Noi suntem aici ca sa vopsim holul.

Un tanar absolvent al sectiei de Management era foarte incantat de postul pe care se angajase intr-o importanta companie multinationala.In prima zi suna la bufet, tipand in receptor: - Adu-mi o cafea! Si viteeeeeza!!!
La celalt capat al firului raspunde o voce grava: - Cred ca ai format un numar gresit; Stii cu cine vorbesti, dobitocule? - Nu, raspunde tanarul angajat. - Eu sunt Directorul General, imbecilule!!! - Dar tu stii cu cine vorbesti, dobitocule? tipa tanarul mai tare ca prima data. - Nu, raspunde Directorul surprins.- Perfect!.... si inchide.


Sotul se intoarce, negru de suparare, de la spital unde este internata soacra. Sotia il intalneste in usa:
- Cum se simte mama?
- Mama ta este sanatoasa ca un cal, in curand va fi externata si va ramane la noi!
- Nu inteleg ... Ieri medicul mi-a spus ca este pe moarte.
- Nu stiu ce ai vorbit tu cu doctorul dar mie mi-a spus sa ma pregatesc pentru ce este mai rau!


La o sectie de politie este adusa o contravenienta care a trecut pe rosu. Politistul de serviciu incepe interogatoriul:
- Numele?
- Ioana M.
- Varsta?
- 28 de ani.
- Ocupatia?
- Profesoara.
Politistul se ridica de la masa, zambeste fericit si ii spune:
- Minunat! Astept aceasta ocazie de o viata! Acum va asezati pe scaunul acesta si scrieti de 500 de ori, cu o caligrafie perfecta: "Daca semaforul este rosu, trecerea este interzisa!"

La nudisti un barbat isi acopera barbatia cu o palarie la trecerea unei femei. - Daca erai un gentleman ridicai palaria in fata mea! - Daca erai frumoasa, se ridica singura...


ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de danniela Mier 22 Feb 2012, 1:28 pm

Într-o dimineata de iarna, sotul si sotia ascultau la radio în timpul micului dejun. "Astazi o sa fie 8-10cm de zapada. Va rugam sa parcati masinile pe partea de strada cu casele numerotate cu numere pare, pentru ca sa se poata trece cu plugurile de zapada"

Sotia se duce repede si muta masina.

O saptamâna mai târziu, dimineata, mic dejun, radio:
"Astazi o sa fie 10-12cm de zapada. Va rugam sa parcati masinile pe partea de strada cu casele numerotate cu numere impare, pentru ca sa se poata trece cu plugurile de zapada"

Sotia iar se duce si muta masina pe partea respectiva.

O saptamâna mai târziu:
"Astazi o sa fie 12-14cm de zapada. Va rugam sa parcati....."
Si se întrerupe curentul.Sotia suparata si ingrijorata intreaba:
“-Dragul meu, nu stiu ce sa fac. Pe ce parte a strazii trebuie sa parchez masina?"

Sotul cu o voce calda si întelegatoare, cum o au toti barbatii ce sunt însurati cu blonde, spune:
"-De ce nu lasi tu masina în garaj, de data asta?".
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de diana-s Joi 23 Feb 2012, 11:34 am

vorbe grele wink

Recompensa
Pierdut în tren, acum o săptămână
Pe soacră-mea, de talie imensă,
Cu ceas de aur Schaffhausen la mână.
Acel ce-aduce ceasul... recompensă.
***

Însurătoarea la 80 de ani cu o tânără de 20
- Domnu' doctor, mă însor,
Nu mai pot de foc şi dor.
- Eu vă spun ceva vital:
Sexul poate fi mortal.
Moşul zise cu candoare:
- Bine, dacă moare, moare!...
***

Octogenarul catre iubita lui
Simţeam că am ceva pierdut
În sărutările şuvoi:
Mai dă-mi, iubito, un sărut,
Să-mi iau... proteza înapoi
***

Sotul gelos.
Stăpânind bucătăria
Numai soaţa şi robotul,
Îl incită gelozia:
- Dac-o pupă, idiotul?
***

Secretul casniciei ideale
Cea mai bună căsnicie
Tre' să fie balansată:
El, s-asculte de soţie,
Ea, să fie ascultată!
***

Explicatia data sotului
Să vezi dragă ce ruşine,
Intru-n apă la scăldat
Şi-am simţit ceva în mine
Cum se mişcă... regulat!

***

Soţia fotbalistului
Nevasta lui, prevăzătoare,
Nu duce-o viaţă plicticoasă.
Când joacă el în deplasare,
Ea are "meciuri" grele-acasă!
***

Tânăra căsătorită
Bărbatul meu e-un om model,
Sunt trup şi suflet pentru el,
De toţi ceilalţi de azi mă rup,
Iar pentru ei voi fi doar trup!
***

Scrisoarea soţiei
Singurătatea mă apasă
Şi dragostea mă copleşeşte,
Căci fără tine-i vid în casă!"
(Da-n vid, ce bine se pluteşte... )
***

Motiv de divorţ
Douăzeci de ani am stat
Cu soţia împreună,
De curând am divorţat...
Vreau să mor de moarte bună.
***

Intre soti
- Blana cum îmi vine?
Zise ea cochetă.
El răspunse: - Bine,
Vulpea e completă!
***

Intrevedere
- Mamă, te anunţ că eu
M-am căsătorit şi... gata!
- Cum o cheamă, dragul meu?
- Alexandru, ca pe tata!
***

Fidelitate conjugală Pe soţ îl "poartă" în poşetă
Să nu-l confunde, spune drept,
De-o fi vreodată neatentă
Cu cel pe care-l poartă-n piept!
***

Lamentarea femeilor din blocurile cu risc seismic
Soarta e cu noi haină,
Fug de sex, acum, bărbaţii,
Că e blocul cu bulină...
Nu rezistă la vibraţii!
***
O sotie vine acasa seara tarziu, cu o zi mai devreme dupa ce fusese plecata intr-o calatorie de afaceri si deschide incet usa de la dormitor. De sub patura ea vede iesind patru picioare in loc de doua. Se intinde dupa bata de baseball si incepe sa loveasca cu sete patura. Dupa ce termina se duce in bucatarie sa se racoreasca cu un pahar de vin. Cand intra in bucatarie, il vede pe sotul sau citind o revista.
“Buna, draga!”, spune el… “Parintii tai au venit in vizita si i-am lasat sa stea in dormitorul nostru. I-ai salutat si tu?”
********
Barbatii se impart in cinci categorii dupa trei criterii.
Criteriile sunt: bautura pe care o consuma; mijlocul de transport folosit; cu cine isi satisfac nevoile sexuale.
Categoriile sunt:
1. Whisky - Mercedes - Amanta
2. Coniac - Masina statului - Secretara
3. Pepsi - Dacia personala - Autostopista
4. Ceai - Tramvai - Nevasta
5. Apa - Talpa - Laba
*********
Intr-un bar intra un tip foarte multumit:
- De baut la toata lumea. Fac cinste! Mi s-a nascut un fiu!
- Ce greutate?
- 4 kg!
- Lungime?
- 53 cm!
- Cum se simte sotia?
- Ea inca nu stie!
**********
Bula sta pe peron sa plece in armata. Cu el, soacra si nevasta. Ambele vor o poza de la el. Din pacate Bula are numai o poza la el, poza pe care a facut-o in acea vara la nudisti. O rupe in doua: partea de sus o da prietenei si partea de jos soacrei sale stiind ca asta e cam mioapa si nu o sa-si dea seama. Soacra-sa se uita un timp la poza si zice:
- Da, da exact ca tac-su! Nebarbierit! - si cu cravata intr-o parte…
****
I: Ce fac un sofer beat si un sofer drogat la semnul STOP?
R: Soferul beat va trece nepasator de semn, iar cel drogat va astepta sa se faca verde.
***
Cum gândesc femeile:
- Mi-am cumpărat pantofi noi - nu am fustă.
Mi-am cumpărat fustă - nu am bluză.
Mi-am cumpărat bluză - n-am o jachetă ca lumea.
Mi-am cumpărat jachetă - la jachetă am nevoie de o geantă nouă.
Mi-am cumpărat geantă - nu se potriveşte cu pantofii...
*****
Ion si Maria pe camp, de jur imprejur nimeni.Termina ei de sapat si se aseaza pentru odihna. La un moment dat Maria catre Ion:
- No Ioane ca mie tare mi-e cald, o sa dau vesta jos.
Ion:- Da-o tu ca mi-o dau si eu!
Dupa un timp, Maria zice iar:- No Ioane, io-mi dau si camesa jos ca nu mai pot!
Ion:- Da-o ca asa fac si io.
Dupa un timp, goi-pusca amandoi, stateau cu mainile in sold uitandu-se unul la altul. Maria, nemaiputandu-se abtine ii zice:- No Ioane, n-o trece vreunul p-acilea sa ne f*ta si pe noi?
****
Iubitule, sunt insarcinata! Ce ai dori sa fie... ?
-1 aprilie!
***
Auzind despre gravitatea imbolnavirii cu SIDA, un tinar de 20 de ani isi intreaba tatal despre modul in care se poate lua SIDA. Raspunsul tatalui:
- Pai prin contact sexual si prin mucoasa...
- Auzi, da- de la o mucoasa de 16 ani poti lua SIDA?
***
Doi contabili mergand spre casa vad un rahat pe trotuar.
- Daca il mananci iti dau un milion. zice primul.
Acesta il mananca, dar mergad mai vede unul si zice:
- Daca il mananci si tu iti dau un milion. Primul contabil mananca si el. Pe
drum au mancat fiecare cate zece rahati si la despartire unul zice:
- Am mancat atata rahat si suntem fiecare la banii lui. Ce folos?
Celalalt raspunde:
- Da, dar am avut rulaj de douazeci de milioane!
***
Un băiat intră într-o frizerie si frizerul sopteste faţă de clientul său:
- Acesta este cel mai prost copil din lume. Uita-te in timp ce voi dovedi asta.
Frizerul pune o bancnotă de 1 dolar într-o mână şi două monede de 25 de centi in cealalta mana, apoi il striga pe baiat şi îl întreabă:
- Ce alegi, baiete?
Băiatul ia cele 2 monede de 25 de centi şi pleaca.
- Ce ti-am spus?, a spus frizerul. Acest copil este cel mai prost din lume.
Mai târziu, atunci când clientul iese din frizerie, el vede acelaşi băiat care iese din magazinul unde se vinde inghetata.
-Hei, fiule! Pot să-ţi pun o întrebare? De ce ai luat cele 2 monede în loc de bancnota de 1 dolar?
Băiatul a lins conul de inghetata şi a răspuns:
- Pentru că, în ziua în care as lua dolarul, jocul acesta s-ar termina…
***
Ea:
- Voi, barbatii, n-ati opri nici in ruptul capului sa intrebati care e drumul. Mai bine pierdeti doua ore pe drum in plus!
El:
- Pierdem noi doua ore pe drum, dar le recuperam la parcare
***
Un cersetor suna la o usa si ii deschide o gospodina iritata, cu miinile in solduri, pusa pe scandal:
- Ce mai vrei, ba, si tu, ratatule?
- Pai stiti, daca ati avea niste sticle goale de bere, pe care le-as putea vinde ...
- Arat eu ca si cum as bea bere ?!
- Aaaa ... atunci niste sticle goale de otet !?'
***
Un tip care manca la un restaurant cheama chelnerul:
- Gusta te rog supa.
Chelnerul confuz intreaba:
- Este supa prea calda?
- Gusta supa!
- Este supa prea rece?
- Gusta supa!
- A intrat o musca in supa?
- Gusta supa!
Chelnerul, obosit de ghicit, cedeaza.
- Bine, bine, gust supa. Unde-i lingura?
- Aha!
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de Uca Joi 23 Feb 2012, 12:40 pm

Hmmm, cum sunt sabotate pisicile de către căţei: rade

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Diana, ce vorbe grele! rade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de Cristina_Ionela Lun 27 Feb 2012, 1:32 pm

Doi sultani stau de vorbă:
- Auzi , da' tu cum alegi seara dintre cele treizeci de cadîne ale tale, cu care să te culci?
- Eh, simplu, arunc peste ele o găleată cu apă rece şi o aleg pe cea din care iese cel mai mult abur!
Cristina_Ionela
Cristina_Ionela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 94
Varsta : 41
Localizare : Apuseni
Data de inscriere : 04/05/2010

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de piciul Lun 27 Feb 2012, 7:55 pm

Daca intr-o zi viata iti intoarce spatele ... prinde-o de fund !!!
>>>>>>
>>>>>>Daca esti in stare sa zâmbesti cand ceva merge rau .....este pentru ca ai gasit un tampit pe care sa arunci vina.
>>>>>>
>>>>>>Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
Basketball
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de dansdk Lun 27 Feb 2012, 9:46 pm

Din seria "....au talent"
GRECII
merita vazut chiar fara subtitrare....

dansdk
dansdk
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 35
Varsta : 51
Localizare : valcea
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 28 Feb 2012, 10:59 am

Acum cincisprezece zile am citit ca fumatul te poate ucide.
A doua zi, m-am lasat de fumat.
Acum douasprezece zile am citit ca, consumata in exces, carnea te poate ucide.
A 2-a zi, m-am lasat de mancat carne.

Acum opt zile, am citit ca bautura te poate ucide.
A doua zi, m-am lasat de baut.

Ieri, am citit ca sexul te poate ucide.
Azi dimineata m-am lasat de citit !!!
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de Adina Grigoriu Mar 28 Feb 2012, 3:17 pm


...... Cum sa cureti toaleta :

1. ridica cele 2 capace ale toaletei si toarna in bazin 1/4 cana de sampon pentru animale de companie.
2. prinde pisica si mangaie-o linistitor in timp ce o duci catre baie
3. atentie. cu o singura miscare pune pisica in toaleta si inchide cele 2 capace apoi aseaza-te pe capac.
4. pisica incepe sa se agite si face multi clabuci. nu lua in seama zgomotele care razbat prin capacele toaletei. pisicii de fapt chiar ii place foarte mult sa te ajute.
5. trage apa de 3-4 ori. aceasta actiune provoaca fenomenul de spalare turbo si clatire.
6. roaga pe cineva sa deschida usa casei. asigura-te ca pe traseul baie-usa nu e nimeni.
7. stand cat mai departe poti de toaleta, ridica rapid cele 2 capace.
8. pisica iese cu viteza din toaleta, baie si casa si odata ajunsa afara se usuca.
9. toaleta si pisoiul (pisica) stralucesc de curatenie.
10. pt o toaleta si o pisica impecabile, repeta pasii 1-9 cel putin o data pe saptamana.

Cu respect,




Cainele
Adina Grigoriu
Adina Grigoriu
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : Galati
Data de inscriere : 06/05/2011

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 28 Feb 2012, 3:52 pm

Autonomia maghiara - tare de tot!

Csaby din Targu Secuiesc se casatoreste cu o romanca. Pentru noaptea nuntii tatal ii da sfaturi: - Copile, cand ajungi in fata usii cu mireasa sa-l iei in brate se vada che ungurul e PUTERNIC, intri in comera si-l arunci pe pat cu dispret ca se vada che ungurul e MUNDRU, apoi te dezbraci ca se vada che ungurul e si FRUMOS... si apoi stii tu ce trebuie fecut la el.....- Bine tata, zice tanarul.A doua zi tatal il intreaba: - No, cum fecut aseara? - Am luat in brate in fata usii se vada che ungurul e PUTERNIC,am aruncat cu dispret pe pat se vada che-i si MUNDRU, m-am dezbracat sa vada che ungurul e FRUMOS si apoi fecut labo in fata ei! - Esti nebun! De ce fecut asta?
- Se vada che ungurul e si INDEPENDENT si AUTONOM !!!--
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de Andata Mar 28 Feb 2012, 4:35 pm

Adina, fantastic, am ras cu lacrimi. Da' pot lua pisica altcuiva daca eu nu am?

-----------------
Iankel-stă-de-vorbă-cu-Iossel
- Hai să căsătorim copiii, spune Iossel, fiica mea Sara este adorabilă…
- Sunt de acord…
- Dacă ea se mărită cu David al tău, îi dau 10000 de shekeli pentru fiecare an împlinit al ei. Ce zici?
- Câţi ani are Sara?
- Cincisprezece.
- Cred că ea este prea tânără pentru David al meu.

Leizer cere sfatul rabinului
- Soţia mea e brunetă, eu am păr negru, şi totuşi copilul nostru e roşcat.
- De câte ori faci dragoste cu soţia ta? întreabă rabinul. Zilnic?
- Da de unde!
- Săptămânal?
- Da de unde!
- Lunar?
- Da de unde?
- Păi vezi? De asta e roşcat, din cauza ruginii.


Viceversa
Moise împreună cu Aron înfiinţează o fabrică de covoare.
-Cum merge afacerea? Îl întrebă Iossel pe Moise.
-Destul de bine…
-Tu eşti, într-adevăr, asociat cu Aron?
-Da. Dar de ce întrebi?
-Păi, eu ştiam că tu nu aveai bani…
-Nu are importanţă… Aron avea capitalul, iar eu – experienţa…
-Înţeleg…
- Şi într-un an, Aron va avea experienţa mea, iar eu capitalul…



Boabe de fasole
Efraim cu Moşe s-au dus la oraş, unde au făcut-o lată: au mâncat la restaurantele necuşer, s-au destrăbălat cu târfe… La întoarcere, un „binevoitor” i-a turnat la rabin, care i-a pedepsit: opt zile să umble cu boabe de fasole în pantofi.
A patra zi a pedepsei cei doi se întâlnesc pe uliţele satului; în timp ce Iossel şchiopăta de tot, Moşe umbla, de parcă nimic nu s-ar fi întâmplat.
- Ce faci, Moşe, doar nu ai îndrăznit să nu respecţi ordinul rabinului?
- Sigură că îl respect, dar el nu ne-a interzis să fierbem fasolea!


Datoria
Iossel şi Smil sunt la bancă tocmai în momentul în care o bandă irupe în sala de aşteptare şi îi pune pe toţi să stea cu mâinile sus şi încep să adune banii. După ce termină cu casele de bani, încep să scoată banii din buzunarele clienţilor. Iossel i se adresează celui ce pare să fie şeful bandiţilor:
-Aş putea să-mi las jos mâna? Ştiţi, eu am reumatism….
Banditul, care îşi dă seama că Iossel nu e periculos, şi - la urma urmelor – este şi el om, îi permite. După care Iossel îşi băgă repede mâna în buzunar, scoate de acolo o mie de franci şi îi întinde lui Smil:
- Ţine-i, ţi-i datoram, şi mă gândeam că era cazul să ţi-i restitui…
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de dansdk Mar 28 Feb 2012, 5:04 pm


Cum fac evreii afaceri de succes!?!
Morris ii spune fiului sau: "Vreau sa te casatoresti cu o fata pe care o aleg eu."
Fiul raspunde: "Imi pare rau, dar i-mi voi alege singur mireasa."
Morris: "Bine, cum vrei, dar ma gandisem la fiica lui Bill Gates."
Fiul: "Ok atunci, raspunsul meu este da."
Morris se duce apoi la Bill Gates si-i spune: "Am gasit un sot pentru fiica ta."
Bill Gates:" Fiica mea este prea tanara pentru a se casatori."
Morris: "Pacat. Tanarul este vicepresedinte la World Bank."
Bill Gates: "Ok atunci, raspunsul meu este da."
In final, Morris se duce la presedintele World bank si-i spune: "Cunosc un tanar pe care-l recomand ca vicepresedinte al bancii."
Presedintele: "Dar sunt deja mai multi vicepresedinti decat este necesar."
Morris: "Da, dar acest tanar este ginerele lui Bill Gates."
Presedintele: "Ok atunci, raspunsul meu este da."
Astfel au evreii succes in afaceri.
dansdk
dansdk
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 35
Varsta : 51
Localizare : valcea
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de fizicuta Mar 28 Feb 2012, 5:10 pm


Era cu două zile înainte de Hanuca şi domnul Feldman se învârtea ca un
leu în cuşcă, de colo până colo:
- De unde să iau bani, ca să cumpăr cadouri pentru sărbătoarea asta
sfântă? se întreba el amărât, gândindu-se la nevastă-sa şi la copii.
Ieşind în oraş, trecu pe lângă o biserică pe uşa căreia era un mic anunţ:
"Orice evreu care intră în această biserică astăzi şi se creştinează,
capătă o sută de dolari".
Găsise soluţia problemei! Intră, se creştinează şi capătă o sută de
dolari, aşa cum făgăduise anunţul.
Seara, la cină, povesti familiei cum a făcut rost de bani, fluturând
un teanc de bancnote în văzul tuturor.
- Iubitule, spuse nevastă-sa, îţi aduci aminte de rochia aia pe care
mi-ai promis-o acum trei ani? Acum se vinde cu reducere.
- Cât costă?
- Numai cincizeci de dolari, cu toate că merită pe puţin optzeci şi cinci.
Feldman scoase cinci bancnote de zece dolari şi i le înmână.
Apoi, începu să vorbească fiul:
- Tată, de mult strâng bani ca să-mi cumpăr o bicicletă englezească,
cu trei schimbătoare de viteze. Am reuşit să adun cea mai mare parte,
dar îmi mai lipsesc nişte bani.
- Câţi?
- Douăzeci şi cinci de dolari.
Feldman îi înmână banii.
- Tăticule, spuse fiica lui adolescentă, săptămâna viitoare şcoala
noastră organizează o serbare, cea mai importantă din tot anul. Fără o
rochie nouă nu pot să mă duc acolo.
- Bine, scumpa mea. Cât costă rochia?
- Numai douăzeci şi cinci de dolari, tăticule dragă.
Feldman dă fetei restul de 25 de dolari, se lasă pe spate şi începu să
zâmbească.....
- Aşa se întâmplă întotdeauna, spuse el. De îndată ce noi, creştinii,
facem rost de un ban, voi, evreii, ni-i şi luaţi.........




fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de Andata Mar 28 Feb 2012, 5:22 pm

Exista o singura intrebare, dar aceasta este foarte-foarte importanta!!
Nu raspundeti in graba sau la nimereala! Ganditi-va inainte de a raspunde. Raspundeti cinstit!
Este o situatie imaginara, in care trebuie sa luati o hotarare. Ganditi-va ca trebuie sa dati un raspuns spontan si cinstit!!!
Sunteti in mijlocul unui dezastru total, o inundatie de proportii... nemasurate cantitati de apa... baraje rupte ...
Sunteti fotoreporter pentru TVR1 si ... va aflati in mijlocul acestui dezastru inimaginabil.
Situatia este la limita disperarii...
Ca reporter, incercati sa surprindeti momentele cele mai impresionante.
In jur oameni, case, animale, sunt luate de ape ...
Natura mugeste aratandu-si fara iertare, puterea ... pustiind totul in urma ei.
Deodata vezi un barbat la volanul unei JEEP... ce lupta disperat, sa nu fie luat de valuri... te apropii... iti face o impresie puternica... si brusc il recunosti: este Basescu!!
Acuma realizezi ca furia apelor il va inghiti in orice clipa... pentru totdeauna...
Ai doua posibiltati: sa il salvezi, ori sa "prinzi" instantaneul vietii tale!!!!
Sa ii salvezi lui viata, ori sa faci o poza, ce iti va aduce tie premiul p...itzer!!!!
O poza ce arata moartea unuia dintre cei mai importanti oameni din tara ...

Acuma intrebarea (raspunde sincer):






Poza o faci color, sau alb-negru ????
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de Giobsy Joi 01 Mar 2012, 10:18 am

Se casatoreste o blonda din Iasi cu sir John.
Ajunsa in Anglia trimite scrisori acasa.
Dragii mei,
Sa va povestesc cati ceva despri mini si despri ce fac eu paici.
Luni: Mergem la teatru, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc
Marti: Mergem la opera, sotul meu are acolo o logie, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc
Miercuri: Mergem la meci, si acolo sotul meu are o logie, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc
Joi:Mergem la cumparaturi, sotul meu imi cumpara di toate, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc
Vineri: Organizam seri caritabile, vin toti prietenii sotului meu, sotul meu are foarte multi prieteni, doneaza foarte multi bani, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc
Sambata: Ni plimbam, vizitam, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc
Duminica: Facem barbekiu, vin si prietenii sotului meu, ne facem cadouri reciproc, esti foarti frumos, sotul meu are foarte multi bani, sotul meu are di toate, nu ni plictisim di loc.
Cu drag, Frusina.

PS: Mi-i dor di p... ca di mama.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de Uca Joi 01 Mar 2012, 10:23 am


Giobsy, rade .

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de Uca Vin 02 Mar 2012, 3:28 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 02 Mar 2012, 4:59 pm

Da Uca e de tinut minte. rade rade rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de adriuta Vin 02 Mar 2012, 5:06 pm

Giobsy...ce tare rade
Uca o fi marker din ala de se duce? rade Hihi la ce ma gandesc eu. rade Oricum e super ingenioasa ideea.
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de bijouxnod Mier 07 Mar 2012, 7:21 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


bijouxnod
bijouxnod
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 35
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/02/2012

http://bijouxnod.blogspot.com/

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 07 Mar 2012, 9:42 pm

Patru prieteni jucau poker. La un moment dat suna un telefon. Unul dintre ei raspunde:
- Da... bine draga, cu niste prieteni...ce spui?... o blana?... 20000?... Nu e cam mult?... A! e naturala... Bine, cumpar-o.
Inchide telefonul, mai joaca ce mai joaca, suna din nou. Raspunde.
- Da...nu ti-am zis? cu niste prieteni... ti-ai gasit masina?... cat costa? ... 200.000!? Nu e cam mult? ... a e noua... full-options... bine, cumpar-o.
Inchide telefonul si se apuca din nou de jucat. Peste o ora suna din nou. Raspunde.
- Da... ti-am mai zis, cu niste prieteni... a venit omul cu casa !?... ce casa?... cat costa?... 5 milioane !?... Nu e cam mult?... a are 20 de camere... bine, bine, cumpar-o. Pa!
Inchide telefonul si zice:
- Al cui e telefonul asta, ca a inceput sa ma enerveze ?

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de Uca Mier 07 Mar 2012, 10:17 pm

Bulă către musafiri: - Ce păcat că, în sfârşit, plecaţi! rade rade rade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de firicel Mier 07 Mar 2012, 10:23 pm

Da' chiar asa,puteati sa mai stati da' daca tot v-ati hotarat,eu nu va retin(varianta B la varianta A,a Ucai:laugh: ) rade rade rade
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de Uca Mier 07 Mar 2012, 10:26 pm

Da, da Firicel, vine Silvia și ne dă varianta C! rade

Cand sotul a ajuns la hotel , a decis sa-i scrie un mail sotiei dar a gresit o litera din adresa si mailul a fost trimis la alta adresa. Mailul ajunge din greseala la o vaduva ce venise tocmai de la inmormantarea sotului. Citeste mailul si lesina. In mesaj scria: " Draga mea, am ajuns bine. Probabil te va surprinde sa primesti vesti de la mine pe aceasta cale, dar acum au calculator aici si poti trimite mesaje persoanelor dragi. Doar ce-am ajuns si am verificat ca totul sa fie pregatit pentru venirea ta, vinerea viitoare. Abia astept sa te vad si sper ca aceasta calatorie sa fie la fel de liniistita ca a mea. Nu-ti lua multe haine ca aici e o caldura infernala!!!! rade

În mijlocul desertului un om cânta dumnezeieste din vioara. Un leu se apropie îi da târcoale cântaretului si se aseaza la câtiva pasi de el miscându-si capul în ritmul muzicii. Mai vin doi lei si se aseaza si ei lânga cântaret. Dupa înca ceva timp vine un al patrulea leu care îl manânca pe cântaretul nostru. Pe o craca în apropiere doi vulturi fac conversatie:
- Ti-am spus eu ca daca vine surdul s-a zis cu muzica... rade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4  Empty Re: Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB