Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

+75
anamaria79"
europolis
Adelle23
mnarcisa
Miniona
alice07
olguta cusma
cory74
Dorulet
aisha
diblaru maria
rosita
duchess
Tache Marilena
symos
aurelia.c
danae
despina13cucli
Carmen43
marina40
ank93
elenatatiana86
otilia gergely
Panea Laura
oliviamar
fulguta28
myky7robc
elutzamicutza
aidil
clodi
anyrok
veronica.l
Marry
d_oana
violeta25
anc@
zahariaelouise
lika
aurishta
jade84
lennny
Motzu
pufoi
bibitu
smihaelaviorica
kabunta
marabr
kla78
elenaveronica
Admina
ismi3ismi
Uca
kitty_1973
Karina33
danabarbu2007
zylv
rivka
firicel
MihaelaT
LORIMAR
ancabanu
corina corina
luminita_khader
arielas
norelif
valentinadof
violetas
Gianina4ever
zsofia
Gabiuta
geany
diada
i.xell
aurahd
MagdaMarin
79 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de LORIMAR Vin 09 Mar 2012, 6:19 pm

Bibitu,e frumoasa foc geanta,imi place mult ca e mare si incapatoare...si detaliile.... bine
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de ancabanu Vin 09 Mar 2012, 6:20 pm

Elena...am gasit si eu fabrix de pe facebook...dar e 22 lei si jumatate de metru la 110 cm latime....personal mi se pare destul de mult ....

Cat despre geanta...este superba!!! Sa o porti cu placere!!!
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de diada Vin 09 Mar 2012, 6:48 pm

bibitu a scris:Aceasta este poseta de primavara pentru concurs.Nu am avut cum sa o atasez dar acum va arat ce am lucrat!

frumoasa geanta, acum intreb si eu, noi suntem de vina pentru ca nu ai avut cum sa o atasezi? sa stim pe viitor macar, imi pare rau ca nu ai reusit.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de bibitu Vin 09 Mar 2012, 7:42 pm

nu este nimeni vinovat ca vinerea trecuta la ora 3.00 am chemat salvarea, ca am ramas pur si simplu paralizata la pat ,nu mai reuseam sa ma misc ,daca nu ma credeti va pot face o poza cu radiografia care mi-au facut-o si bineinteles cu o trimitere data ptr.neurologie, asta este suntem facuti sa mai si pierdem, deabia duminica am reusit sa ajung acasa ,ca nu era ceva foarte grav ,ma voi recupera in timp. Lorimar ,la ce te referea ,de detalii, nu am atasat celelalte poze ca am zis ca nu are rost dar, daca se vrea le pot atasa
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de ancabanu Vin 09 Mar 2012, 8:02 pm

bibitu, multa sanatatea ca e mai importanta decat toate!!! Daca vei fi sanatoasa si vei avea putere de mucna iti vei cumpara singura acele premii!!!Bina ca esti bine acum!!! Geanta sa o porti cu placere iar concursuri vor mai fi!!!! hug hug hug
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de bibitu Vin 09 Mar 2012, 10:22 pm

Am avut ideea unei genti pentru 8 martie
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aici am dublat fundul gentii ca sa fie mai tare si mai rezistent sa nu se indoaie
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aici lucrez la funda de pe fata gentii care de fapt este un buzunar.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aici este in timpul lucrului unde undesc captuseala cu geanta propriu-zisa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de zsofia Vin 09 Mar 2012, 11:06 pm

bibitu cum zice anca sanatatea conteaza foarte mult ,si concursuri o sa mai fie ,ne pare rau ca nu ai putut concura,ai facut o geanta foarte frumoasa felicitari Flowers
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de diada Sam 10 Mar 2012, 9:52 am

bibitu a scris:nu este nimeni vinovat ca vinerea trecuta la ora 3.00 am chemat salvarea...

Imi pare rau, ma asteptam sa zici ca nu a mers netul, ca nu se atasau pozele, orice numai probleme de sanatate nu...

Concursuri or sa mai fie, multa sanatate iti doresc! hug

edit:

am uitat sa va arat portfardurile facute tot din materialul de la geanta, cel impermeabil:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

2 au ajuns la Admina, unul la mine si unul la mama wink


Ultima editare efectuata de catre diada in Sam 10 Mar 2012, 11:42 am, editata de 1 ori (Motiv : adaugat poze)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Motzu Sam 10 Mar 2012, 8:10 pm

Kabunta sunt foarte vesele portfardurile tale wink
Diada, ai bibilit ceva la portfarduri, fiind materialul destul de tare, batos...sunt simpatice si bine lucrate aplauze
bibitu eu nu vad poza cu geanta intreaga Sad , vad doar pozele din timpul lucrului...e o problema.
Pentru ca in timpul concursului o persoana a spus ca geanta mea nu are poze din timpul lucrului, sa nu fie discutii, invit pe oricine sa vada poze mai multe din timpul lucrului aici, eventual cine vrea sa-si faca o geanta asemanatoare ii stau la dispozitie cu sfaturi.
Spor la lucru si multa sanatate!
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de kabunta Sam 10 Mar 2012, 10:54 pm

Nu am fost intru totul multumita de toate finisajele de la geanta pentru concurs care a fost prima de acest gen. Si cum repetitia e mama invatarii am mai facut una mai micuta dar foarte asemanatoare ca model. Mie mi se pare ca a iesit mai bine si imi e mult mai draga. Iata pozele:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de lennny Dum 11 Mar 2012, 8:06 am

Am facut doua genti pentru o nepotica a mea, sper sa-i placa. N-au iesit perfecte si nici n-aveau cum...sunt la prima incercare de acest fel.Mi-au fost foarte utile tutorialele puse de fete ,pentru care le multumesc!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Le-am ornat cu margelute ,ca sa le dea mai multa culoare si am incercat si cateva cusaturi decorative .
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Gabiuta Dum 11 Mar 2012, 8:07 am

rade s-a declansat o adevarat nebunie cu gentile Smile
Bravo fetelor vrednicutelor!!!La cit mai multe!
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de ancabanu Dum 11 Mar 2012, 8:50 am

Kabunta, ador poseta ta!!! love love love La fel am patit si eu, nu mi-a placut cum a iesit poseta pentru concurs si am facut alta de care sunt mai incantata, insa poseta ta m-a dat pe spate!!! Maine imi voi face si eu una!!!!

In mare imi dau seama cum e facuta, trebuie sa mai caut cum se fac floricele wink
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de jade84 Lun 12 Mar 2012, 1:21 pm

Desi va urmaresc de ceva vreme, am fost mai timida cand vine vorba de vorbit sau aratat creatiile proprii, sunt incepatoare la croitorit dar ma relaxeaza si imi place foarte mult. Astazi mi-am luat inima in dinti si o sa va arat cateva genti facute mine, majoritatea apartin sorei mele:)
Nu am avut timp sa le calc/aranjez, majoritatea au fermoar, sunt captusite/intarite.
Am vrut sa va pun pozele aici dar nu ma descurc cu picasa....asa ca va pun linkul la album...
De asemenea, multumesc Karina33, gentuta rosu-crem este facuta din materiale trimise de ea si ii multumesc din suflet!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



jade84
jade84
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de aurishta Lun 12 Mar 2012, 5:44 pm

Mamaaa, cate ai facut! mirat2 Bravo, sunt tare faine!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de valentinadof Lun 12 Mar 2012, 6:06 pm

Foarte frumoase fetelor,faceti-va gentute pt orice tinuta,si schimbati-le mereu!Nu intra mult material si daca prinzi tehnica se fac destul de repede!Si eu mai vreau sa-mi fac!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de bibitu Mier 14 Mar 2012, 5:55 pm

am re-upload-at poza, nu stiu ce s-a intimplat de a disparut, sper sa mearga.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Motzu Mier 14 Mar 2012, 6:43 pm

in sfarsit vad si eu geanta....imi place, bibitu...e interesant montata funda, original....bravo! Flowers
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de bibitu Vin 16 Mar 2012, 5:38 pm

acolo unde este funda ,defapt este un buzunar cu fermoar
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de jade84 Sam 17 Mar 2012, 7:32 pm

Ce frumoasa este gentuta rosie!!!! Super!!!
jade84
jade84
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de lika Sam 17 Mar 2012, 10:16 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
lika
lika
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/09/2010

http://www.liveinternet.ru/users/licusca/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de zahariaelouise Lun 19 Mar 2012, 6:07 pm

sa va arat si eu ce am mesterit astazi, din resturile de la covorul reciclat( mai am doua proiectate, tot din resturile de la covor)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Gabiuta Lun 19 Mar 2012, 7:31 pm

Fooooooooooarte tare!!!! bine
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de lennny Lun 19 Mar 2012, 9:01 pm

Ce frumoase au iesit ,n-ai zice ca-s facute din resturi!
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de firicel Lun 19 Mar 2012, 9:02 pm

Elouise,m-ai dat gata cu geanta!E superba!E de prima pagina,asa o vad Smile eu!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB