Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling-Arta de a rula hartia (16)

+40
jessica
Motzu
Gabr1ela
tusica_dani
cristiana.co
mititikaorhidee
julix_2007
zarina28
tantelu01
anka_gabi
vlavi
pufoi
deosebita1
craluca
hooinar
ghita
duchess
mowglina
joline
dia
firicel
annamaria26985
marry_a19
gmiki1
02gaviota
anc@
SweetEnci
monatibi
vmir
aurahd
Uca
greieras
RoxanaL
aba
andreeatricoteaza
Gianina4ever
ioanabv87
rogiani
AlinaJ.Bijoux
ikuta
44 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 01 Mar 2012, 6:55 pm

F. frumoase martisoare ai facut Anamaria!!! aplauze
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de firicel Joi 01 Mar 2012, 8:18 pm

Fetelor,felicitari pentru deosebitele obiecte facute in aceasta tehnica!migaloase rau dar si frumoase pe masura! Flowers
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de annamaria26985 Joi 01 Mar 2012, 8:23 pm

multumesc kiss
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de zarina28 Joi 01 Mar 2012, 9:51 pm

Roxana,eu rar imi exprim admiratia,dar nufarul si macul m-au dat pe spate.Iar cireasa de pe tort a fost albinuta franjurita.SUPERBE(si cu asta am zis tot).O primavara frumoasa,tuturor,sa fiti vesele, frumoase si iubite ca si florile pe care le creati.
zarina28
zarina28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 215
Varsta : 43
Localizare : Mangalia
Data de inscriere : 23/08/2011

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de vlavi Vin 02 Mar 2012, 8:57 am

Fiecare lucrare e frumoasă în felul ei. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tănţelu, mulţumesc de ajutor. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Acesta e comandă.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tablouaşul acesta l-am lucrat pentru prietena mea care-şi dorea tare mult yng şi yangul.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de annamaria26985 Vin 02 Mar 2012, 11:06 am

vlavi si mie imi place mult tabloul cu yng si yang kiss
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de rogiani Vin 02 Mar 2012, 12:13 pm

Foarte frumos Vlavi!!! aplauze kiss
rogiani
rogiani
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 47
Localizare : Braila
Data de inscriere : 27/02/2011

http://rogiani-emotions.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 02 Mar 2012, 3:19 pm

Mie imi place primul mult. Te duce cu gandul direct la primavara, la renasterea naturii. aplauze
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 02 Mar 2012, 4:13 pm

Vlavi, frumoasa combinatia de goblen si quilling. Imi place si tabloul simbol. Daca mai fci, incearca sa delimitezi cu o fasie (alba sau neagra) cele doua forme, acolo unde se alatura. Asa, curbura lina dintre cele doua culori este mai placuta decat intercalarea data de "petalele" quilling. Mie asta imi place la acest simbol, unduirea placuta de la imbinarea culorilor. Sa nu te superi, zic si eu cum vad acest simbol. pupi
Mi-am adus aminte ca am incercat sa fac aseara niste poze. La lumina artificiala, au iesit jalnice. Am vrut sa va arat ghioceii inainte sa-i inchid in cutie si am pus o insotitoare girafei.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Daca avem soare la targ, poate ies pozele mai bune, dar ghioceii sunt deja casetati.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de vlavi Vin 02 Mar 2012, 9:01 pm

Sfatul poate prinde bine oricui o să încerce să lucreze simbolul. Eu... nu o mai faaac! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
păcat că nu se vede nimic din negru,eu am încercat să le îmbin cât mai frumos. E drept, mi-a trecut şi mie prin cap chestia cu delimitarea, dar începusem deja şi nu ştiu cum să repar.
Tănţelu, mâine dimineaţă fac şi eu măcar un ghiocel ca ai tăi. Evident, nu o să-mi iasă aşa frumoşi.
Apropo: Am făcut şi eu o oiţă acum vreo 2 săptămână şi a ieşit atât de urâţică, sărmana, încât a ajuns la coş. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de aba Vin 02 Mar 2012, 9:18 pm

Rogiani, foarte reusita cutiuta, Flowers
Anamaria, imi plac martisoarele, aplauze
Vlavi, imi place cum ti-a iesit combinatia quilling-goblen. Si yng si yang e frumos, imi propusesem sa fac si eu unul intr-o zi... Spor in continuare, pupi
Tantelu, ce frumoase sunt girafele, aplauze Si ghioceii sunt frumosi.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de rogiani Vin 02 Mar 2012, 10:22 pm

Multumesc mult Aba! kiss
rogiani
rogiani
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 47
Localizare : Braila
Data de inscriere : 27/02/2011

http://rogiani-emotions.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 03 Mar 2012, 12:05 am

Tantelu, ghioceii tai chiar imi plac mult. Poate am sa incerc si eu pt. la anul!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de ghita Dum 04 Mar 2012, 8:03 pm

Am facut si eu doua tablouri pentru 8 martie.[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 53
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de tantelu01 Dum 04 Mar 2012, 8:23 pm

Multumesc, ma bucur ca v-au placut ghioceii. Frumoase tablourile inclusiv ramele, Ghita. M-am gandit la o solutie sa punem "geam" la astfel de rame dar, intai trebuie sa incerc eu sa aplic solutia si sa vad daca e buna, sa nu va spun prostii.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de ghita Dum 04 Mar 2012, 8:51 pm

Multumesc Constanta. Ramele le-am facut dupa tutoriale voastre. Eu ma gandisem sa le fac un capac decupat cu o folie transparente pe portiunea decupata.
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 53
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de julix_2007 Dum 04 Mar 2012, 10:35 pm

Incercarile mele modeste.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de mititikaorhidee Dum 04 Mar 2012, 11:29 pm

Toate creatiile sunt superbe!!!Felicitari tuturor si multa imaginatie va doresc!!
mititikaorhidee
mititikaorhidee
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : piatra neamt
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 05 Mar 2012, 12:16 am

Julix, Ghita mie imi plac creatiile voastre. Julix mie mi-ar fi placut ca toate felicitariile sa aiba ceva model pe margine si cartonul sa fie mai de calitate. Smile In rest spor in continuare!!! kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de cristiana.co Lun 05 Mar 2012, 8:24 am

Cat de dragute sunt animalutele tantelu01 si felicitarile celelalte, tablourile, super!
cristiana.co
cristiana.co
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 27
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de RoxanaL Lun 05 Mar 2012, 10:42 am

Foarte frumoase creatiile voastre!!! Spor la treaba in continuare!!!
Alina, au timp sa isi imbunatateasca lucrarile...asa au facut mai toti la inceput, lucrari simple, ca sa vada daca le ies, si daca se cumpara...o sa`si intre ei in mana, si bine`nteles ca vor fi din ce in ce mai creativi. Si...mai sunt oameni carora le plac creatii mai simple...unora li se par mai de bun gust ...nu vreau sa jignesc, sau sa se interpreteze..a mai zis cineva aici ca frumusetea e in ochii privitorului, si sunt total de acord cu asta. Si...cei care chiar vor sa faca bani din asta, fac ce le cere piata, nu`i asa? Chiar daca asta inseamna sa repeti un model la nesfarsit....
Inchei aici cu mentiunea ca nu vreau sa se creada ca am chef de cearta, sunt o pacifista de fel, doar mi`am expus parerea.
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 05 Mar 2012, 11:50 am

Julix, sincer, te felicit pentru incercarile tale. Nici nu ai habar cat de mult imi aduc aminte lucrarile tale de "debutul" meu in quilling. Cred ca ai patit ca mine, te-ai lasat inselata de dimensiunile pieselor. Pozele, detaliile in general, sunt marite ca sa se vada acuratetea pieselor dintr-o lucrare. Numai ca, in realitate ele sunt mai mici, mai delicate. Putine modele se preteaza in guilling sa le faci mari si desirate. Prima data cand am vazut o lucrare quilling in realitate a fost ca un dus rece, am dat cu buretele peste ce am facut si am luat-o de la capat. Daca nu ma insel, ai lucrat cu fasiute de 5mm. Pentru o felicitare, este cam lata si influenteaza delicatetea imaginii per ansamblu. Nici eu nu sunt pentru incarcat fundalul cu perforatii, doar de dragul de a parea mai incarcata. E obositoare lucrarea finala. Poti face fundaluri colorate de tine, in degradeuri sau ce model vrei. Iti recomand sa urmaresti cateva galerii cu lucrari quilling (site-uri straine) si sa urmaresti proportiile. Desigur, sunt si exceptii, lucrari unde s-a vrut o evidentiere anume. Succes si astept sa ne arati lucrari noi, esti deja contaminata de acest minunat virus. hug
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de julix_2007 Lun 05 Mar 2012, 2:45 pm

Multumesc pentru sfaturi si aprecieri. Ideea este ca eu incerc sa-mi fac mana, nu neaparat pentru a face lucrari vandabile, cat pentru a putea sa ii invat pe elevii mei. Am vazut tot felul de site-uri, mai am si ceva carti descarcate din diverse limbi straine, dar nu toate m-au impresionat. Perforatorul de margine mi-a scos sufletul, asa ca nu vad de ce as face o pasiune pentru el. E clar am muuuuuuuuuult de invatat, sper, in limita timpului, sa ma perfectionez. Cat despre proportii... la mine mai greu ... Stiu ca dimensiunile sunt in realitate mai mici(am avut ocazia sa vad o expozitie in Franta, la o galerie de arta, unde nu am avut voie sa fac poze si al carei album nu prea mi l-am permis - acum imi pare rau), doar ca manutele mele nu pot sa faca ceva foarte mic. Sau mai bine zis unghiutele mele...
Fasiutele de 5mm le-am achizitionat din greseala si mi-am propus sa le dau gata pe acelea si apoi sa trec la fasiutele de 3mm.
Pentru familia mea sunt excelente.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de vlavi Lun 05 Mar 2012, 6:20 pm

Ghita, îmi place cum ţi-au ieşit ramele. Ce bine-ar fi dacă aţi găsi o posibilitate de protecţie!
Julix, se zice că perseverenţa e cheia succesului, aşa că e musai să perseverăm.
Tănţelu, ai să zici că-s o plângăcioasă, dar să ştii că m-am chinuit ieri o grămadă şi nu mi-au ieşit ghioceii aşa frumoşi ca ai tăi.
Bine...perseverez... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 05 Mar 2012, 6:29 pm

Vlavi draga, cum sa zic asa ceva? Eu i-am facut din fasiute de 2mm si foarte lungi (90cm) si fara sa las sa se desfaca dupa rasucire. Hartia este de 70g/mp dar a mers si cea de copiator. Chinul e sa-i faci sa stea rasfirati in cupa verde. Incearca intr-un capacel de la o sticluta mica. Dupa ce faci gaoacea verde si pui lipici in ea, pui si petalele adunate si le lasi sa se usuce fara sa le misti. La final am pus in mijloc cilindrul cu verde pe margini. Sigur o sa reusesti. pupi
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-Arta de a rula hartia (16) - Pagina 7 Empty Re: Quilling-Arta de a rula hartia (16)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB