Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Decoratiuni interioare pt casa (4)

+83
alexaaa08
cristina07
dorinami
danabarbu2007
teisoara
biribishpampela
gabriela1554
Celya_f40
Tache Marilena
geo
coman lacramioara
danielanica
veronica.l
canadianca50
Rimmelle
ioana soare
adelina24
Panea Laura
lucky
otilia gergely
anomyss
cillywilly
Buburuza
irish05
moruna
tomari
eli roman
ancabanu
symos
Dorulet
corina corina
Andata
rosita
mika1995
duchess
dienutzababy
Gabiuta
culea mirela
Adelle23
danae
pufoi
tiana
Alina.C
Karina33
Floren
musetel
marabr
danniela
Admina
Lucia.BlueFlower
ChrisReeana
Gianina4ever
diada
Motzu
Angelica18
europolis
valentinadof
Artadar
aurelia.c
iulia sevcenco
zsofia
anc@
stoy
chocolate
firicel
afilimonb
zahariaelouise
aidil
ismi3ismi
cosmina46
i.xell
arielas
MagdaMarin
d_oana
IOANA 80
dddorina
petruta55
tinap
Clio_Ela
SilviaDumitrescu
MihaelaT
LYNDA
Uca
87 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de europolis Sam 31 Mar 2012, 11:07 pm

Pai...are 1,20 m diametru, sfoara de dormeze cred ca 4 mm, au intrat 3 kg, adica 3 bobine, si e aspra rau. Sper ca nu vrei diagrama ca te bat la curu gol, se face dupa ureche si ochiometru wink
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de firicel Sam 31 Mar 2012, 11:14 pm

Nuuuuu,ca mi-am dat seama cam cum e schema si oricum nu ma apuc acum de el...pai sfoara aia de dormeza nu e groasa ca un creion scratch cata munca si chin cu croseta din dotare sa faci si sa ti in brate ditamai greutatea ...felicitari pentru munca depusa!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de Motzu Lun 09 Apr 2012, 3:56 pm

Dintr-o bucata de material vesel luat de la SH am facut huse de perne pentru bucatarie.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de firicel Lun 09 Apr 2012, 8:21 pm

suuuuuuuper penutele!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de diada Mar 10 Apr 2012, 12:18 am

anc@ a scris:Saculet-covoras pentru lego...m-am inspirat dupa acest video link poate intereseaza pe cineva...
Am facut acest saculet...imi place ce a iesit dar,cand trag de snur,nu se strange bine...

ai pus 2 snururi? am observat ca saculetii de orice fel au doua snururi si cand tragi de ele se inchid perfect, daca ai facut asa si tot nu se inchide bine... nu stiu ce ar mai putea fi...

Euro, super covor, esti bestiala!

Motzu, ce materiale frumoase gasiti voi la SH, ma bucur ca iti faci timp si de lucru!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de Motzu Mar 10 Apr 2012, 8:24 am

Diada, dupa 2 zile de transformat niste costume cu 2 nr mai mari pt o prietena, am zis ca merit si eu niste pernute pt mine. in dulapul cu materiale imi bag nasul, le inventariez, le reprogramez....tot sper ca mi-oi gasi si eu timp si chef sa mai fac din ele.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de zahariaelouise Vin 13 Apr 2012, 3:19 pm

pentru Pasti am facut si eu niste fete de masa pentru persoane dragi[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de anc@ Vin 13 Apr 2012, 3:39 pm

diada a scris:
ai pus 2 snururi? am observat ca saculetii de orice fel au doua snururi si cand tragi de ele se inchid perfect, daca ai facut asa si tot nu se inchide bine... nu stiu ce ar mai putea fi...
Diada la asta nu m-am gandit,eu am pus doar un snur...am sa incerc si cu doua...
Zahariaelouise frumoase fetele de masa...
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de Gianina4ever Vin 13 Apr 2012, 3:43 pm

Elouise,superbe fete de masa! aplauze
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de ChrisReeana Vin 13 Apr 2012, 3:46 pm

Felicitari, sunt super drgalase. kiss
ChrisReeana
ChrisReeana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 37
Localizare : HUNEDOARA
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Vin 13 Apr 2012, 4:11 pm

Cu ceva timp in urma am facut o pernuta de ace. Zilele trecute am facut 2 borcanase pt ace, dar nu le-am facut poze deocamdata... poate maine reusesc si vi le arat.
Pernuta deja a fost daruita... urmeaza si borcanasele. Sunt si ca decor dar au si utilitate practica Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 38
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de stoy Vin 13 Apr 2012, 4:43 pm

Lucia ...una de asta mi-ar trebui si mie si ma tin de ceva ani sa-mi fac si nu-i mai vin randul.A ta e bestiala si decorata si.....
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Vin 13 Apr 2012, 4:52 pm

Multumesc Stoy! Da, este draguta si f. utila! Eu mi-am facut un borcanas cu pernuta pt centimetru, ace si diverse maruntisuri. Vreau sa vi-l arat, dar nu am decat un colaj... poza separat nu am. Pernutele cred ca le-am mai pus...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Maine, promit ca va arat borcanasele (sunt de 300 g deci, potrivite ca sa incapa destule ace Laughing )
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 38
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de stoy Vin 13 Apr 2012, 4:59 pm

Mama super buna ideea !!!!!ca ale mele stau imprastiate in toata casa.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Vin 13 Apr 2012, 5:40 pm

Iti dai seama ca am preluat si eu ideea. Nu sunt chiar asa desteapta, ca sa imi apartina Laughing
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 38
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de zahariaelouise Vin 13 Apr 2012, 6:27 pm

Anca, Gianina, Chris pupi
ma bucur ca va plac fetele de masa, cei care le-au primit au fost foarte incantati
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de Admina Vin 13 Apr 2012, 10:07 pm

Louise, sunt intr-adevar superbe. Foarte vesele si bine lucrate, cele cu aplicatii si iepurasi. Nu ai postat la provocare? Mai ales ca ai facut mai multe. wink
Lucia, te-ai specializat. Sunt frumoase si practice, pernutele. Bravo! bucurie

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de diada Sam 14 Apr 2012, 8:36 am

zahariaelouise a scris:pentru Pasti am facut si eu niste fete de masa pentru persoane dragi...

si nu vii macar cu una la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ? sunt foarte frumoase!

anc@ a scris:
...la asta nu m-am gandit,eu am pus doar un snur...am sa incerc si cu doua...

Am vazut si mai mici pe youtube, le-a vazut si copilul asa ca... trebuie sa fac si eu.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de zahariaelouise Sam 14 Apr 2012, 10:34 am

nu sunt pentru mine asa ca am crezut ca nu se incadreaza la provocare, am una proiectata si pentru mine, dar o fac astazi
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Sam 14 Apr 2012, 11:25 am


kiss

V-am promis ca va mai arat si 2 borcanase utile in atelierul de croitorie. wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 38
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 14 Apr 2012, 11:27 am

Frumoase fete de masa, iar pernutele sunt tare frumoase si vesele. Felicitari!

Scaunul meu de birou se apropia de ceasul mortii, se crapase imitatia asta de piele in cateva locuri pe langa cusaturi, de la atata stat si bâţâit pe el si cum pentru moment nu am timp sa-mi iau altul ca am avut alte cheltuieli prioritare, am zis sa incerc o reparatie. Aveam o haina de piele pe care o plimbam in ultima vreme de pe un umeras pe altul ca deh, o fi buna la ceva. De purtat nu o mai purtam ca se zgariase in doua locuri, apoi o agatasem intr-o zi la scoala si pe deasupra a murit si fermoarul, asa ca i-am dat folosinta noua si am schimbat sezutul scaunului si manerele. E drept ca are mai multe cusaturi, dar cel putin nu e rupt. Im poza se vede cam mare diferenta intre spatar si sezut, dar in realitate nu-i chiar asa. Avand si mobila mahon am considerat ca merge pana una, alta.
Sunt tare incantata ca Singeriţa mea a cusut fara probleme si pielea pusa in patru si imitatia care e destul de groasa folosind doar ac de 100 si ata obisnuita(asta am avut) pusa in doua in partea superioara.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Intre timp a postat Lucia asa ca revin...Sunt tare frumoase si folositoare borcanasele.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de firicel Sam 14 Apr 2012, 12:36 pm

Elouise,fetele de masa sunt deosebite!Imi place mult imbinarea si asortarea materialelor!
Lucia,mi-ai dat o tema cu borcanasele astea ca eu tin multe chestii folositoare intr-un suport de creioane(din acela cu patru interioare cilindrice de marimi diferite)si copilu'din dotare mi le-a rasturnat de muulte ori ,asa ca un borcanas ar fi ideal si pt.mine.Poate nu uit ideea Smile
Miha,ai dat viata unui obiect propus la casare iar ce ti-a iesit e foarte frumos si util!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de Admina Sam 14 Apr 2012, 4:00 pm

Mihaela, ti-a iesit mai mult ca perfecta. love Cum ai facut, ai scos pielea veche si ai pus-o pe cea noua? Dar cum ai prins-o de burete? Si manerele cum le-ai imbacat? Eu am avut o husa facuta de mine, a cedat apoi am luat de la Krista o husa de-a gata, pentru scaune auto, dar nu am prins-o pentru ca nu stiu cum sa tapitez de burete si acum si manerele au cedat. Necesita reparatii generale si scaunul meu. Plus ca scartaie... infiorator... rade
p.s. sunt fericita posesoare a unui Singer din anii '60, musai sa o pun la treaba pe ceva gros si piele. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 14 Apr 2012, 11:08 pm

zahariaelouise cat de frumoase sunt fetele de masa...... Felicitari .

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 15 Apr 2012, 4:27 pm

Mulţumesc!
Admina, demontatul a fost partea serifului. wink L-a desfacut bucăţi ca-i prins în suruburi ascunse, a scos capsele de dedesubt cu o sulă si restul mi-a revenit mie. Am descusut toate bucatile, am croit altele, lateralele cele care au marginea aceea cu snur îmbracat in piele le-am păstrat si cand am cusut am folosit piciorusul pentru fermoare. Acolo unde e dreptunghiul acela din centru, pe laturile mari sunt doua sarme metalice groase, ascunse in burete, pe care era pus material tare si cusute de rezervele din piele, asa ca am taiat si eu doua bucati de material mai gros (stofa) si am cusut de mana de rezervele dreptunghiului, iar restul a fost treaba serifului. Are pistol din acele de batut capse si a prins pielea de placajul care este dedesubt si peste a pus materialul care era inainte.
Manerele au fost simplu de facut. Peste muşamaua veche am pus prenadez si am lipit pielea, am asezat rezervele am cusut putin de mana in capete sa stea adunat/incretit si am fixat în suruburi. Pacat ca nu m-am gandit sa fac poze in timpul lucrului ca erau mai utile decat explicatiile mele.
Acum e asa moale sezutul incat cred ca voi mai schimba scaunul cand isi da duhul definitiv. rade

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Decoratiuni interioare pt casa (4) - Pagina 3 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB