Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

+50
gabyd
lika
danida
ivanoiuadela9
samo99ro
SILVI
zahariaelouise
denis21
crina68
godeta
cozma felicia
Marry
iuliana72
cristina350
LORIMAR
anda81
rivka
Ram
pirlea carmen
aldina
Cristina Munteanu
melus
delia1970
lennny
tiana
tinap
mihaelavama
pufoi
Gabiuta
stoy
canadianca50
Angelica18
aurahd
mari01
corina corina
piciul
Uca
mariaz_09
letho
violetas
europolis
firicel
ioana soare
SilviaDumitrescu
AnaMariaL
georgeta.prnic
mimiady63
kerkyra
cory74
kmn
54 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de melus Lun 27 Feb 2012, 4:27 pm

delia, foarte frumoasa bluza, dar mai mult imi place vesta. tot o vesta am terminat si eu acum cateva zile, mi-a luat o saptamana s-o fac, fiind prima data cand incerc acest model.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
melus
melus
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 44
Localizare : romania
Data de inscriere : 03/08/2010

http://vecinagreierasului.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de georgeta.prnic Lun 27 Feb 2012, 11:09 pm

Tiana,Delia,Violeta,Melus-Fetelor sunte-ti primul Sunt foarte scurta si imi pare rau,dar ma lasa balta''navigatorul'' in orice moment zid Spor la tricot
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de delia1970 Mar 28 Feb 2012, 9:31 am

sarutmana draga Georgeta,de abia astept sa termin plovarul fiului meu,am emotii ptr model...o sa vi-l postez curand....va pup!
delia1970
delia1970
helper
helper

Numarul mesajelor : 17
Localizare : tg-jiu
Data de inscriere : 16/02/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de ioana soare Mar 28 Feb 2012, 10:24 am

Melus modelul e frumos, dar terminata nu e. Trebuie sa o blochezi, ca asa arata rau. E mototolita si nu poate fi purtata asa, la fel cum nu poti iesi cu o pereche de pantaloni sifonati, e acelasi lucru fie ca e vorba de haine croite sau haine tricotate.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de kerkyra Mier 29 Feb 2012, 7:39 pm

Am terminat azi al treilea bolero, de primavara-toamna, insa, si vi-l arat, desi pozele nu sunt tocmai reusite, cu blitz. Nu am mai avut insa rabdare. Fata de cele anterioare, nu am fost pe deplin multumita de cum a iesit, dar am avut de adaptat la numarul de ochiuri, am si tot desfacut la el, in final nici gulerul nu a iesit bine si azi l-am refacut, dar acum acesta e. Mi-a fost teama ca nu-mi ajunge firul (o lanica foarte buna, luata de muuulti ani si tot lucrata si desfacuta), dar mi-a si ramas.
Acesta a fost modelul:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Si aceasta capodopera Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Urmatorul proiect: un poncho sau tot un bolero, depine cum gasesc material.
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de Cristina Munteanu Joi 01 Mar 2012, 11:55 am

Melus, imi place vestuta ta. Am vazut ca se poarta mult frunzele anul acesta.
Am ramas datoare cu poza puloverului facut pentru cumnata mea. Am prins-o imbracata cu el:



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Joi 01 Mar 2012, 8:25 pm, editata de 1 ori (Motiv : Pus link bun poza)
Cristina Munteanu
Cristina Munteanu
helper
helper

Numarul mesajelor : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de delia1970 Joi 01 Mar 2012, 12:02 pm

Cristina e foarte frumos plovarul mamei,chiar imi place...sa-l poarte sanatoasa!cred ca e foarte mandra de tine...pupici
delia1970
delia1970
helper
helper

Numarul mesajelor : 17
Localizare : tg-jiu
Data de inscriere : 16/02/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de Cristina Munteanu Joi 01 Mar 2012, 12:05 pm

Multumesc, esti tu, draguta, este pentru cumnata, dar cred ca ai dreptate, si mama s-ar bucura sa-i fac unul... Smile
Cristina Munteanu
Cristina Munteanu
helper
helper

Numarul mesajelor : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de aldina Joi 01 Mar 2012, 1:31 pm

foarte frumos!
aldina
aldina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 64
Localizare : ialomita
Data de inscriere : 22/02/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de pirlea carmen Vin 02 Mar 2012, 8:18 am

buna dimineata.incerc sa postez si eu o poza cu un bolero terminat ieri dar ma cam incurc.nu reusesc.va rog sa ma ajutati.
pirlea carmen
pirlea carmen
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : constanta
Data de inscriere : 30/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de melus Vin 02 Mar 2012, 10:53 am

Multumesc frumos pentru aprecieri.
Ioana, daca nu as fi considerat-o terminata n-o mai postam. Am crosetat la rascroieli si mie imi place cum a iesit, dar... gusturile nu se discuta.
Oricum, critica ta e constructiva si voi avea mai multa grija la viitoarea "sedinta foto". Merci.
melus
melus
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 44
Localizare : romania
Data de inscriere : 03/08/2010

http://vecinagreierasului.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Solicitare indrumare

Mesaj Scris de Ram Vin 02 Mar 2012, 5:30 pm

Buna,as dori sa tricotez un pulovar pt.sotu .As vrea ceva sobru si elegant.Ma poate indruma cineva ?
Ram
Ram
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 02/03/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de europolis Vin 02 Mar 2012, 6:20 pm

Un fel de pardesiu facut din fir pre-tricotat ..nu stiu cum se numeste dar arata ca snurul.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de rivka Vin 02 Mar 2012, 7:06 pm

rampoti sa cauti aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
sigur vei gasi in linkurile puse de fete ideei pt ce vrei sa-i faci sotului tau sau la poze pt. inspirati e wink
daca nu gasesti poti sa mai intrebi si una dintre noi te poate ajuta hug
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de piciul Vin 02 Mar 2012, 7:57 pm

pirlea carmen este un tutorial de incarcat poze pas cu pas aici pe forum. Dai cautare si il vei gasi!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de anda81 Sam 03 Mar 2012, 7:52 am

Cristina trebuie sa ii faci si mamei,mai ales ca e luna martie,destinata femeii in general,iar mamei in mod special.Ti-a iesit foarte frumos,felicitari.
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de Gabiuta Sam 03 Mar 2012, 11:44 am

mirat2 waw Europoliso ce misto e !!!!Imi place tare mult.Culorile sunt frumoase si lucratura imi place.Nu stiu pentru cine ai facut dar cred ca va fi purtat cu placere.Sa mai faci! kiss
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de europolis Sam 03 Mar 2012, 12:07 pm

Multumesc Gabiutz pupi , e pentru Pui care le poarta cu placere si intr-un mod dezinvolt, natural, care le da un aer sic wink
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de LORIMAR Sam 03 Mar 2012, 12:43 pm

frumos pardesiul,e sic intradevar....merge de minune cu colanti... Flowers
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de europolis Sam 03 Mar 2012, 1:31 pm

Multumesc Lori hug
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de cristina350 Sam 03 Mar 2012, 3:18 pm

sunt curioasa metoda de lucru la pardesiu....
cristina350
cristina350
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 45
Localizare : com 23 august.jud constanta
Data de inscriere : 22/05/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de europolis Sam 03 Mar 2012, 6:48 pm

Simplu, cu andrele, un rand pe fata unul pe dos si cum nu se poate coase asa ceva, am unit partile (fete, spate, maneci) cu croseta si am lucrat in sus iar cu andrele.
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de cristina350 Sam 03 Mar 2012, 7:11 pm

este foarte frumos
cristina350
cristina350
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 45
Localizare : com 23 august.jud constanta
Data de inscriere : 22/05/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de canadianca50 Sam 03 Mar 2012, 7:54 pm

am primit niste fire de tricotat galbene de catifea [are pe firul de baza niste firisoare ] nu stiu la ce obiect de vestimentatie se preteaza ca iese gros si ce nr de andrele sa folosesc }?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de europolis Sam 03 Mar 2012, 7:59 pm

Multumesc Cristna.
Canadianca, am si eu fire de catifea si am facut niste probe, cel mai bine iese cu andrele nr. 15. Am incercat pe nr. 6, 8 si 12.
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta,bolero) X

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB