Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyAstazi la 4:10 pm Scris de vlad_mom

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyAstazi la 10:50 am Scris de diada

» Botosei, ciorapei, papucei crosetati ( IV)
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyIeri la 9:58 am Scris de Dorulet

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyLun 11 Oct 2021, 9:53 am Scris de gretty

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyMier 22 Sept 2021, 9:13 am Scris de diada

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyMar 21 Sept 2021, 8:42 am Scris de diada

» Din materiale reciclabile 6
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyLun 20 Sept 2021, 7:34 am Scris de piciul

» Impâslirea lânii netoarse 2
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyMar 07 Sept 2021, 8:12 am Scris de dannyela01

» Modificarea si stramtarea hainelor -2
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyLun 06 Sept 2021, 11:32 am Scris de LRodica

» Bluze, topuri (14)
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyLun 06 Sept 2021, 8:53 am Scris de LRodica

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyVin 03 Sept 2021, 9:18 pm Scris de LRodica

» Un proiect ...nelimitat
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyMier 01 Sept 2021, 7:55 am Scris de Dorulet

» Cartea mea de vizita
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyMar 31 Aug 2021, 8:36 am Scris de LRodica

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyDum 29 Aug 2021, 9:54 pm Scris de LRodica

» Confectii lenjerie intima
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyVin 27 Aug 2021, 11:49 am Scris de lrntandreea

» Animale de companie!!! - 5
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyVin 27 Aug 2021, 8:58 am Scris de Dorulet

» Scheme goblen - folclor
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyLun 23 Aug 2021, 9:41 am Scris de greieras

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyDum 22 Aug 2021, 11:09 pm Scris de vlad_mom

» Sarbatoritii zilei!!! XI
Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 EmptyJoi 19 Aug 2021, 3:35 pm Scris de LRodica

Poze cu noi si familiile noastre -5

+46
Cristache
violetas
vyky2010
crina68
mimiady63
ikuta
dorinamisov
gabyd
lika
kmn
lucky
carmenco
Admina
georgeta.prnic
anc@
Dorulet
corina corina
Gabiuta
diana-s
emmancita
denis21
camelia84
CCristinaC
dorina64
Angelica18
dienutzababy
ileana cosanzeana
fizicuta
kitty_1973
rivka
ivanoiuadela9
Uca
myky7robc
tinap
Gianina4ever
SilviaDumitrescu
AlinaJ.Bijoux
danniela
mariaz_09
arielas
cristina iosif
MihaelaT
Marry
firicel
pufoi
despina13cucli
50 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 Empty Re: Poze cu noi si familiile noastre -5

Mesaj Scris de firicel Sam 19 Mai 2012, 9:37 am

Frumos,foarte frumos din partea ta Silvioara ca ne arati si noua minunatiile pe care le-ai vazut tu!Uite,vezi,d-aia te iubim noi pe tine si-ti simtim lipsa cand pleci de langa noi pupi
Pun si eu cateva poze recent facute.Prima este de la Craiova,(cand am fost in schimbul de experienta)a doua la Busteni (sambata la let's do it Romania)si ultima la Urziceni.
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 60
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Poze cu noi si familiile noastre -5 - Pagina 8 Empty Re: Poze cu noi si familiile noastre -5

Mesaj Scris de tinap Sam 19 Mai 2012, 10:02 am

Firicel,ce poze frumoase,ce parc mare si verde,iar tie iti vine asa de frumos boleroul,e tare elegant!Dar ce ai in mina?Vata de zahar ars,sau lina?
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 61
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de firicel Sam 19 Mai 2012, 10:21 am

Tina pupi ,e vata de zahar Smile ...amintiri din copilarie... Smile
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de pufoi Sam 19 Mai 2012, 11:04 am

Firicel foarte frumoase poze ai facut!
Imi plac toate, dar cea nu vata pe bat...
Parca esti o fetita mai mare,pusa pe sotii! wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 47
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de gabyd Sam 19 Mai 2012, 11:44 am

Firi....frumoaseeeeeeee poze pupi
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 54
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina Sam 19 Mai 2012, 12:00 pm

Firicelule ! Mi-era dor de tine ! Acum ca te vad ... parca mi-a mai trecut . Tu intineresti fata ! hug
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 46
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 19 Mai 2012, 2:21 pm

Firiceeelll!!!!!! ce-mi place cea cu vata de zahar......!!!!

album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de tinap Sam 19 Mai 2012, 4:29 pm

Va pun si eu citeva poze cu fetele mele si nora si fiul meu.
Fetele si nora sint imbracata de nunta,aseara a fost 1-a seara de nunta,astazi e a 2-a,cu mirele si mireasa in centrul show-lui.

Fata mea cea mica,17 ani:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Coafura:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] alt="" />

Fata cea mare,19 ani:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Coafura:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cele 3 fete ale mele(2 biologice +nora):[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kiss [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Fiul meu cu sotia lui:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fug sa ma gatesc,sa ple la nunta! kiss

A...am uitat sa va spun ca rochia albastra e facuta de mineeeeeee!!!Prima din viata mea!De fapt primul lucru cusut de mine! kiss
kiss

Ultima editare efectuata de catre tinap in Sam 19 Mai 2012, 4:53 pm, editata de 2 ori
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de gabyd Sam 19 Mai 2012, 4:41 pm

wawww...ce copii frumosi ai tina.....sa-ti traisca si sa te bucuri alaturi de ei kiss
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 54
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de carmenco Sam 19 Mai 2012, 6:10 pm

Firicel, nu numai ca mi-ai facut pofta de vata de zahar dar m-ai facut sa am dor de duca. Vreau si eu pe unde te-ai plimbat tu.
Arati foarte bine iar boleroul iti sta minunat. Mai astept poze. Eu nu pot sa spun ca si Corina ca mi-a trecut dorul de tine pentru ca eu nu te-am intalnit inca. Dar pot sa spun ca ma bucur ca te-am "revazut".

Tina, draga, ce mandrete de fete ai! Toate trei sunt minunate. Sa iti aduca bucurii si nepoti (cei care nu au, pentru ca stiu ca deja ai, cred ca de la baiat).

Si acum sa ma laud si eu tot cu fata. Noroc ca am descoperit un laptop poze... ca nu mi-ar arata, parca le-as manaca daca le-as vedea. Cand o sa am si cu baiatul o sa revin.
Deci, seara traditiilor in Lituania. Cred ca nu mai e nevoie sa va spun care din fete e a mea (imi seamana leit wink rade ).

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de pufoi Sam 19 Mai 2012, 6:33 pm

Tina fetele sunt frumoase toate, toate!
si seamana intre ele de parca ar fi surori!
si baiatule frumos si se potrivesc : unul alb si unul negru!
Pacat ca nu ai pus si poza cu tine, cu nepotica si Muzicel.
Carmen si eu ca tine!!! rade mai vad cate ceva daca prind leptopul.. tare secretosi copiii astia!
Fata e ,,mumoasa''foc!
si eu am un dor de ducaaa si mor ca maine ploua si imi promisese sotul ca ma duce la piscinele cu bule din Elvetia!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 47
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de crina68 Sam 19 Mai 2012, 6:57 pm

Tina să fii fericită pe acolo,prin străinătățuri wink
Fetele tale,au ceva din gena noastră de români(indubitabil),deși constat și ceva străinez...ex soțul nu a fost român,nu?Dar nora,se vede că-i de altă rasă Smile , dar tot frumoasă,creolă așa!Iar băiatul un gentelman veritabil!
Să-ți trăiască toți(și nepoțica) să te bucuri de și alături de ei!!!
Urzicata hug

Firicico,iertare...acum am văzut pozele!Ești frumoasă rău,iar cea cu vata de zahăr este de la Circ,ai? rade Ce circ era înăuntru,dar ce circ afară cu baragladinele din dotarea Urziceniului rade
Îmi cer scuze, pentru întrebarea indiscretă referitoare la suma contractului cu artiștii de circ,ulterior mi-am dat seama de gafă wink

Îmi plac mult și româncuțele din poza precedentă postării mele.....să-mi văd și eu fata așa mare love

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Sam 19 Mai 2012, 7:18 pm

Minunate familii.Sa va bucurati multa,multa vreme alaturi de cei dragi!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4283
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de firicel Sam 19 Mai 2012, 7:25 pm

Tina,sa-ti traiasca toti copiii si sa te bucuri de ei!Toti sunt frumosi foc!abia astept pozele din celelate seri ale nuntii!Sa va distrati bine! kiss
Carmencita,fata ta e frumoasa foc si-i sta tare bine imbracata in costum traditional!in privinta pozelor copiilor,e chestie generala si se manifesta si la varste mai mari wink
...si nu in ultimul rand,multumesc pentru cuvintele frumoase la adresa pozelor mele!Va pup pe toate kiss
Crina,nu-i bai ca raspunsul a fost oarecum sincer,atunci wink pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 19 Mai 2012, 7:29 pm

ooo Doamne ce familii frumoase....
Carmenco mi-ai trezit amintiri wink Ce ma mai chinuiam sa pun fota (fusta de la costumul national) pe mine.... Ce mult imi place sa vad fetele imbracate asa. Le sta foarte bine!
Pozele de aici arata ce frumoase sunt romancele wink

album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de tinap Dum 20 Mai 2012, 12:21 am

Prietenele mele dragi,va multumesc mult pt.aprecieri la adresa copiilor mei!
Aveti dreptate 100%:romancele sint frumoase!
Pufisor,multumesc la fel! kiss
Carmenco,tare frumoase sint romincutele tinere si imbracate traditional!
Iar fata iti seamana leit! kiss
Crina,iti multumesc pt.urari,si tie iti doresc la fel,sa te bucuri de familia ta! kiss Ai dreptate in tot ce-ai zis!Esti o buna cunoscatoare de oameni!
Va doresc din suflet si eu la fel:sa va traiasca copilasi si voi sa aveti sanatate,sa va bucurati de ei! kiss
Poze cu mine poate pun,sint asa de urita si grasa...ca parca nu-mi vine sa pun poze....
Mereu le zic la copii cind imi fac poze(si ies urita!):"da eu cind ma uit in oglinda parca arat altfel! rade Nu stiti sa faceti poze!" rade
Va pup si va iubesc! kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 20 Mai 2012, 1:00 am

Tina sa-ti traiasca copii si sa te bucuri alaturi de ei toata viata. pupi
Firi, arati tare bine in pozele postate. hug Si legat de vata pe bat, eu nu am mancat nici o data.
Va pupik pe toate!!! bucurie
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 36
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de vyky2010 Dum 20 Mai 2012, 11:40 am

Fetelor ,sa va traiasca familiile,toti sunteti frumosi!
Tina,in zona noastra femeile sunt mai plinute,nu trebuie sa-ti fie jena de felul cum arati.Cand eram acasa ,despre o persoana care era mai plinut(a) se zicea ca este"grasa si frumoasa buna de sapa".
Sa aveti o duminica placuta!
vyky2010
vyky2010
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 331
Varsta : 76
Localizare : PITESTI
Data de inscriere : 07/06/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de tinap Dum 20 Mai 2012, 1:13 pm

Multumesc Vyky de urari,si tie sa-ti traiasca copilasii!Ah...Vyky...stiu si eu vorba asta..."aoleo,ce grasa si frumoasa e!",asta era standardul de frumusete in trecut,cine era slaba,zicea de ea:saraca ce slaba e!Se chinuaiu bietele femei cum sa se ingrase un pic,dar asa muncite cum erau,cum sa se ingrasde?Grase erau preoteasa,d-na invatatoare...etc..da de,erau cocoane,nu le batea sorele la sapa,sau la tait cocenii. rade Acum ne luptam cu kgramele,cu mincarea...si eu sint o pofticoasa...si pe deasupra imi place sa si gatesc!Ba mai mult,sa si maninc ce gatesc! rade
kiss
kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela Dum 20 Mai 2012, 1:39 pm

Tina ce fete frumoase ai!!!! Nic cu baiatul nu mi-e rusine!!! La asa copii frumosi pariez ca si tu esti la fel de frumoasa, o burtica acolo si un colacel nu se pune, toate avem asa ceva sau ma rog mai toate asa ca fa bine si pune o poza si cu tine!!! Felicitari si pentru rochita, ti-a iesit superb pentru prima!!!
Carmen, da e leita tu dar frumoasa foc!!! Ma duc sa o caut pe Firica , cand o vad la avatar am impresia ca are un catel alb si pufos in brate nicidecum vata de zahar rade rade
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de denis21 Dum 20 Mai 2012, 2:55 pm

Firicel parca intineresti!Iti sta bine cu boleroul si ...vata de zahar!
Tinap ai o familie frumoasa, sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei!
Carmenco sa-ti traiasca ...romancuta!
Sa va arat si eu niste poze de la inspectia finala de gradul I, de pe 11 mai:

- fotografiile sunt de la sustinerea lucrarii, eram emotionata. Va pot spune ca am avut o comisie...super!
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 51
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de carmenco Dum 20 Mai 2012, 3:10 pm

Denis, felicitari inca o data! Nu se vede prea tare ca ai avut emotii (doar putin intr-o poza...) si ai radiat, semn ca ai fost sigura pe tine in tot ceea ce ai intreprins.

Fetelor, ma bucur ca v-a placut romancuta mea. Eu sunt tare mandra de ea, mai ales pentru ca imi seamana "leit" rade
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de firicel Dum 20 Mai 2012, 6:28 pm

Denis,felicitari pentru grad!Ai scapat.Stiam ca esti o luptatoare si implicit, o invingatoare!Tu vorbesti de intinerire care zici ca esti o adolescenta??? Smile pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de violetas Dum 20 Mai 2012, 7:45 pm

Denis, felicitari ! Asteptam sa dai de baut. beat
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 52
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de georgeta.prnic Lun 21 Mai 2012, 12:15 am

Ehheee...iar am pierdut ceva,dar am inceput sa recuperez Smile
Firicel,sincer eu am vazut pozele din iarna,tarziu dupa ce au fost postate,atunci am gandit ca esti o doamna(avand in vedere varsta)adevarata...dar acum parca ai dat timpul inapoi,ai intinerit(si vad ca au observat si fetele),acum nu te mai cred in legatura cu varsta afisata la avatar,care este secretul,te hranesti bio?respecti orele de somn?renasti odata cu natura? pupi
Tina,fata cea mijlocara mi-o amintesc perfect de la Craciun,la fel de frumoasa,si tot timpul cu scantei in ochi(sa fie dragostea de vina?).Am spus si atunci ca ti-a mostenit trasaturile,acum observ ca si cea mica(opropo,rochita este superba,eu nu am croit si nu am cusut niciodata rochite,si este fantastic de reusita din prima experienta de genul asta;si m-am uitat inca o data cand am aflat ca este cusuta personal).Mezina are un par superb!Pentru nora si fiu,le urez multa iubire si intelegere,si alaturi de copii,le doresc sanatate si casnicie trainica .Toti sa-si iubeasca mamica,ca si mamica-i iubeste mult si este foarte mandra de ei!Salutari tuturor! hug hug hug
Carmen,foarte frumoasa si emotionanta fotografie!Ai dreptate,ai un boboc de fata,frumoasa si mandra!Dar nici cu mami nu-mi este rusine wink
ai de ce sa fii MANDRA! kiss
Denis,felicitari!Radiezi (de emotii,de fercire...ce mai conteaza Smile )important este ca luminezi locul cu prezenta!Esti foarte frumoasa! pupi Ai o cariera frumoasa,si eu sunt foarte mandra de romancutele mele destepte,harnice si frumoase! kiss kiss kiss kiss kiss kiss
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 45
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB