Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

+64
alexaaa08
katy51
Niculae Stefania
-iulia-
tomari
dorinacirstea
onuca28
manuela29
Maria B.
teisoara
alinachiri
afilimonb
moma
SilviaDumitrescu
nicoletanoni
corina armasu
doria
melaniecarla
Mickey
sergiu valentin
aurishta
Nina Constantin
emmancita
MihaelaT
valentinadof
ale_bebe
Cristache
Adela Ispas
PAULA CONSTANTIN
despina13cucli
aurelia.c
kla78
geo
barbin
diada
nicole24
Panea Laura
teisanu tatiana
Florina Radu
lacridrumas
vmir
coman lacramioara
clodi
fulguta28
rosita
geanina_scumpica
balanescugabriela
anacris
Karina33
pisi
Admina
elutzamicutza
oana_007
tiana
jderiuoana
MagdaMarin
ivanutamihaela
zylv
aidil
arielas
rozina
geany20062006
geany
carmenzoe
68 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de rosita Joi 25 Oct 2012, 12:00 pm

Diada, din cate stiu triploacele astea de la Privileg papa destul de mult ulei. Nu stiu cum sunt modelele astea mai noi de la alte firme mai de renume, dar astea de la Privileg sunt mai high maintenance (probabil justificat de pretul relativ mic). Eu cred ca e foarte mult sa nu-l ungi/ cureti 4 ani! Sper ca ai zis in gluma ca urmatorii 4 ani nu il mai bagi iar in seama! Eu pe al meu il ung de mai multe ori pe an (3-4, cred) si il curat dupa fiecare proiect, maxim 2. Iar tu cred ca lucrezi si mai mult decat mine.
Would you, please, reconsider?
(zici ca sunt de la sindicatul triploacelor Privileg, dar chiar cred ca au si ele nevoie de putina bibileala, ca sunt masini de treaba hug )
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de diada Joi 25 Oct 2012, 12:49 pm

Esti super tare ca le ingrijesti asa!!! eu nu am zis sa faceti ca mine, doar am vazut cat poate rade si cred ca mai putea vreo juma de an dar mi-a fost frica sa nu-i ard motorul. Pai eu trag zilnic la el cate ceva, sau la masini, azi o linie, maine o linie.... si uite-asa trece timpul, nici nu-mi dau seama... dupa aceasta intamplare am zis macar sa-l acopar dupa ce lucrez la el wink sunt tare, da? Asa ne-a sfatuit si la curs, cum spui tu (chiar mai mult, la 3-4 zile sa le curatam de praf), dar din partea mea, slabe sanse... timpul asta...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Panea Laura Joi 25 Oct 2012, 1:34 pm

Hmmmm, pai cica am curatat si eu triplock-ul ca mergea cam greut, dar dupa ce spuneti voi aici numa curatat nu se poate numi ce am facut eu.
Am zis ca daca dau jos tablita de la transportor si curat pe unde se poate am scapat.
Deci pot sa-l desfac pentru a-l curata fara grija ca stric ceva??
Mi-e cam frica sincer Embarassed
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de diada Joi 25 Oct 2012, 5:08 pm

Poti desface linistita placuta, eu zic ca nu ai ce strica, pe sus am mai aspirat si eu dar se pare ca scamele s-au betonat acolo jos, intre zimti!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 25 Oct 2012, 9:20 pm

Si eu fac parte din cele care nu curata si ung masinile cu anii si inca merg foarte bine. wink
Odata o sa le curat si eu mai in amanunt.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de diada Vin 26 Oct 2012, 9:23 pm

Nu pot sa cred Magda, tocmai tu? rade Vezi ce repede trece timpul, ma intelegi vreau sa zic!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 29 Oct 2012, 6:02 am

Lunea viitoare apare la LIDL in oferta asta la 649 lei. Bun rau pretul, cine isi cauta triplock ar fi bine sa profite de oferta!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de barbin Lun 29 Oct 2012, 9:00 am

Asta-i de-ala de cusut bluze din jerseuri fine si de facut tricouri? scratch
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de geo Lun 29 Oct 2012, 9:36 am

Da, e cel care "imbraca" rezervele. Intrasem si eu special sa pun link-ul Smile.
Triplock-ul asta arata cam ca Brother-ul meu si costa de vreo 2,5 ori mai putin!
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de barbin Lun 29 Oct 2012, 9:41 am

Dar poti si sa imbini partile la ea, nu? ca parca asa citeam pe la voi.
Am inceput sa numar maruntisu', sa vad daca imi da. Fac si eu ca lidia, sper sa nu ma considere lumea nebuna. Nici nu stiu sa cos bine dar mi-as cumpara tot felul de masinute. Smile
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de rosita Lun 29 Oct 2012, 9:54 am

Mama, ce oferta misto! Si si-a pus Pfaff numele pe ea! Daca n-as fi avut triplock m-as fi bagat!

Dar toata oferta de la croitorie e misto, desi intre noi fie vorba, jumatate e pentru tricotat Smile trusa aia de la tricotat, cu numaratorul de randuri si cu suportul de pus ochiuri in asteptare e foarte tare! ala mi-l iau!

PS: Nicoleta, da poti si imbina partile, go for it!!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de geo Lun 29 Oct 2012, 9:56 am

Daaaa, si eu vreau trusa pentru tricotat, ca am niste andrele care nu mai stiu ce numar sunt. Luni la 8 sunt in fata magazinului :D
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de barbin Lun 29 Oct 2012, 10:00 am

Ma bag! Daca ridica cineva sprinceana la mine, arat cu degetul spre voi. Smile
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de rosita Lun 29 Oct 2012, 10:03 am

geo a scris: Luni la 8 sunt in fata magazinului :D

Clar! Pentru mine merge sora-mea, ca eu n-am nici unul aproape de mine. O pun sa-si lase sacosa de cu seara rade

Ok, vad ca ii tinem rand si Nicoletei. Sau ne tine ea noua, ca cred ca e mai entuziasmata decat noi, si s-ar putea sa vina si mai devreme Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de barbin Lun 29 Oct 2012, 10:10 am

Va fac si cumparaturile daca ajung inaintea voastra!
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de geo Lun 29 Oct 2012, 10:15 am

Sotul meu are unul langa servici, mie nu mi-e prea comod sa ajung, dar ma voi duce, cine stie ce comori mai gasesc Smile

Am uitat sa va zic ceva legat de Lidl. Data trecuta cand au avut aceesorii de croitorie, am vrut trusa cu rotita simtata si ace (pe care o vreau si acum) si nu am gasit-o in niciunul din cele 4 magazine din BV. Le-am scris suparata pe Facebook ca aduc prea putine truse desi se stie ca cererea e mare si, ca sa ma impace, mi-au trimis o trusa cu ate gratis - nu mentionasem ce trusa am vrut.

Si acum, uitandu-ma la numele topicului, imi dau seama ca sunt way out of it, asa ca imi cer scuze si ma opresc Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de fulguta28 Lun 29 Oct 2012, 11:11 am

Nuuu, nici nu ma uit la oferta, nici nu am vazut-o!Sad Asa de rau imi pare ca nu imi permit sa o cumpar.... Am banutii de nastere pusi de-o parte si o luna de zile nu o sa am nici un venit. Sper ca peste 2-3 luni sa o mai aduca, sa o pot lua si eu. Sad( De-a dreptul ofticata sunt! Fetelor, dupa ce o cumparati, va rog eu din suflet sa scrieti cateva impresii despre ea. Va pup!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de barbin Lun 29 Oct 2012, 11:33 am

Pupicei pentru viitoarea noua mamica. O sa fii prea fericita sa te mai gandesti. nor
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Admina Lun 29 Oct 2012, 11:36 am

"perfectă pentru mătase"... n-as merge chiar atat de departe. Si in plus faptul ca are numele Pfaff pe ea, nu inseamna ca e calitate germana. Am citit multe pareri negative de gama Smart de la ei, chiar si de Hobby.
Daaar, pretul e mai mult decat bun (eu am dat 800 parca pe al meu, prin 2008-2009), arata bine si promite cam ce face orice overlock (desi ei nu dau multe detalii tehnice, ceea ce e aiurea pentru cineva care stie cat de cat), cel putin ce face Privilegul meu si asta e mare lucru. Si un alt mare plus, fata de Privileg si daca nu ma insel si Brother, Merrylock e ca are brat liber, putand sa surfilati maneci, tivul colantilor.
Bafta, sa prindeti oferta si sa mai si ramana, pentru cele care nu ajung la prima ora. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de diada Lun 29 Oct 2012, 1:04 pm

super oferta, lasa Admina ca eu surfilez manecile si tivul cu ele desfacute, inainte de a imbina partile si merge super, ca doar nu trebuie toate pe rotund.... eu nici la liniara nu scot cutia sa cos pe rotund, cos pe invers wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Admina Lun 29 Oct 2012, 3:07 pm

Un semn de intrebare, pentru cele care vor sa cumpere. Are transport diferential? Daca nu are... mai ganditi-va si documentati-va, deoarece nu veti putea coase orice tip de material si tot vor fi probleme la materialele elastice.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de barbin Lun 29 Oct 2012, 4:38 pm

Overlock-ul asta nu mai e pe nicaieri. Masina de cusut care a fost in promotie, tot am mai gasit-o pe niste situri.
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 29 Oct 2012, 9:35 pm

Pentru cele interesate mai multe poze cu Pfaff element vandut si in Franta la inceputul acestei luni.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de rosita Lun 29 Oct 2012, 10:31 pm

Am mai cercetat si eu. Am gasit un forum in franceza aici, unde se discuta fix despre acest triplock.

Inteleg ca au avut si ele oferta la Lidl si se intrebau daca e buna masina. A venit cineva la un moment dat si a zis ca exista acelasi model de masina dar sub marca Singer, si ca arata asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Destul de asemanator, as zice. Niste participante la discutii, care erau din Belgia, au confirmat ca la ele se vinde sub marca Singer.

Altcineva a pus video asta pentru triplockul Singer:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

unde zice la un moment dat ca are transportor diferential si ce se poate face cu el. Din poza cu triplockul Pfaff imi pare ca are acelasi buton ca si Singerul, pentru diferential. Asta cu transportorul diferential a fost confirmata si de altcineva care a zis ca a intrat pe pagina de FB a lui Lidl , unde erau cateva info suplimentare.

N-am citit decat primele 3 pagini, pana cand una a zis ca si-a cumparat masina in dimineata aia si e complet dezolata pentru ca nu face tivuri tip t-shirt (ea a crezut ca a cumparat coverlock). Acolo m-am oprit, dar pare o discutie interesanta si informativa. NU stiu ce scrie pana la sfarsit, sper sa nu vina cineva si sa infirme tot rade
Sporuri! kiss
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Admina Lun 29 Oct 2012, 11:51 pm

In aceiasi discutie despre "surjeteuse" citisem si eu ca se intrebau de transportul diferential, doar ca pe la pagina 2. Franceza mea scartaie si merge greu, de inteles nu mai zic ca pricep un cuvant pe pagina. wink Oricum e de verificat chiar pe cutie, sa scrie ca are functia asta. Stiu cand am luat de la Quelle overlock-ul, ca aveau si un model fara diferential tot la vreo 650lei, pe vremea aia. Deci sa nu care-cumva sa fi bagat in tarile din Est modele mai slabe, la acelasi pret.
Cusaturile (sper ca e vorba tot de masina cu sigla Pfaff, nu de cea Singer): Aici


Ultima editare efectuata de catre Admina in Mar 30 Oct 2012, 12:19 am, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB