Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Masinile noastre de cusut (5)

+104
Geta_63
lexa.dani
ALICET
ema
stejara
CarmenClaudia
dorina narita
relutant
ella_me
alessia2007
amaza1
MINU72
ioana soare
laura_zein
orhapetru
fulguta28
UNGUREANU MANUELA
Adela Ispas
monykutza72
danniela
Gabica
corilex
sergiu valentin
mihaelanecky
gobelin
trice
katy51
mar_ysa_28
maryall
Chirrox13
-iulia-
marry_a19
valentinadof
PAULA CONSTANTIN
scoobbyy
emmancita
Panea Laura
miry2305
mihaela_angela
sandydeea
cristinalexandru
afilimonb
theodhorac
codrina
Lali_Mete
i.xell
ChrisReeana
deliasonia2000
klara-bt
leia
Giawee
Narnia
marabr
tomari
criston84
stoy
marilenaboboc@gmail.com
anndrarossu
alinuta96
carmenpeter
ISorina
diblaru maria
lacridrumas
Florina Radu
tinap
barbin
rosita
danae
monelutzu
alice07
pfloricica
coman lacramioara
Geozaurus
andreeautza
amarylle
oanah
deosebita1
MagdaMarin
pisi
umm ibrahim
Karina33
aurelia.c
IrinaH
GIO Studio
roxy29
carmenzoe
MihaelaT
kla78
Admina
prelude
Cristina Munteanu
arielas
musetel
diada
zylv
danabarbu2007
Cristina_Ionela
aurishta
alexida
clodi
ancabanu
alinachiri
aidil
d_oana
108 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Cum se foloseste masina de cusut?

Mesaj Scris de Geozaurus Mier 08 Aug 2012, 8:33 pm

buna tuturor!
am o masina de cusut kohler (precizez ca nu stiu cat de veche este, intrucat tatal meu a luat-o din germania) si nu stiu s-o folosesc.
imi puteti da cateva sfaturi sau chiar un tutorial sau ceva asemanator? Laughing
Geozaurus
Geozaurus
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 08/08/2012

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Masinile noastre de cusut

Mesaj Scris de aurishta Mier 08 Aug 2012, 10:34 pm

O poza,ceva? Si trebuia sa intrebi la "Masinile noastre de cusut", adica [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de coman lacramioara Joi 30 Aug 2012, 9:11 pm

buna seara sunt si eu noua pe la voi o mare rugaminte am primit si eu o masina singer 5430C daca are cineva manualul de folosire si ma poate ajuta v-as multumii din suflet ca nu stiu sa umblu cu ea multumesc anticipat pupici si spor la cusut si sa va bucurati de masinile pe care le aveti.
coman lacramioara
coman lacramioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 14
Localizare : constanta
Data de inscriere : 16/09/2011

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 30 Aug 2012, 9:48 pm

Cauta AICI
si descarca-l.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de pfloricica Vin 31 Aug 2012, 12:09 am

Buna fetelor! Sunt noua pe acest site si as dori sa ma ajutati daca stiti ceva despre masina Privileg 480. Sau de unde pot descarca un manual de utilizare k nu gasesc. Masina cred k imi vine maine. Multumesc si spor in continuare la fiecare!Poate am sa ajung si eu candva sa croiesc si sa cos k voi!!!
pfloricica
pfloricica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Localizare : mangalia
Data de inscriere : 27/08/2012

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de coman lacramioara Sam 01 Sept 2012, 10:00 pm

iti multumesc mult magda mi-ai usurat munca ca tare am mai cautat sanatate multa
coman lacramioara
coman lacramioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 14
Localizare : constanta
Data de inscriere : 16/09/2011

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 02 Sept 2012, 8:15 am

Cand pot ajut pe oricine cu ce mai mare placere. hug

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de coman lacramioara Mar 04 Sept 2012, 12:31 pm

de asta imi place la voi
coman lacramioara
coman lacramioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 14
Localizare : constanta
Data de inscriere : 16/09/2011

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de coman lacramioara Joi 06 Sept 2012, 6:04 pm

buna fetelor o intrebare pt pfloricica daca se poate de unde ti.ai luat masina privileg stiu ca firma care o distribuia nu mai e sau nu stiu bine eu vreau un overlock de la ei, astept un raspuns de la tine te rog frumos.
coman lacramioara
coman lacramioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 14
Localizare : constanta
Data de inscriere : 16/09/2011

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de pfloricica Sam 08 Sept 2012, 9:34 am

Draga Lacramioara, am cautat pe net second hand aduse din germania, si sunt foarte multumita de ea! Am comandat chiar 2 masini.
pfloricica
pfloricica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Localizare : mangalia
Data de inscriere : 27/08/2012

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de coman lacramioara Dum 09 Sept 2012, 7:58 pm

iti multumesc de raspuns pfloricica dar acum te rog daca vrei sa-mi dai si saitul te pup eu nu am gasit sau un nr. de telefon astept raspunsul tau cat mai repede eu vreau un triplock tot secanhend,multumesc inca o data
coman lacramioara
coman lacramioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 14
Localizare : constanta
Data de inscriere : 16/09/2011

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de alice07 Dum 16 Sept 2012, 6:13 pm

Buna seara, am si eu nevoie de un sfat: am in prezent un Singer Inspiration 4210, dar am vazut la kaufl. o masina AEG (nu scrie ce model, cred ca un NM376), cu 26 de cusaturi. As vrea sa ma ajutati cu o parere, daca merita sa cumpar acest AEG, intrucat ma incanta pretul (400 ron) si faptul ca are mai multe cusaturi decorative decat Singer-ul meu. Pe de alta parte, ma gandesc daca gasesc usor accesorii sau piese de schimb pt AEG, in caz ca ar fi nevoie.
Va multumesc din suflet. Alina
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de monelutzu Joi 20 Sept 2012, 3:50 pm

salutare, sunt o neinitiata intr-ale masinilor de cusut dar vreau sa invat ... pentru ca stau acasa cu baietelul meu si vreau sa imi fac de lucru m-am gandit sa imi achizitionez de pe net o masina de cusut. pentru ca bugetul e limitat, am gasit o masina de cusut ileana de prin anii 60 la doar 55 ron. am arvunit-o si urmeaza sa o iau peste 2-3 zile. stiu ca e foarte putin si sincer nu stiu la ce sa ma astept de la ea. atat mama cat si bunica au masini de cusut singer din perioada interbelica, foarte rezistente si inca functionale, ca sa nu mai zic profitabile, inca mai fac banuti cu ele lucrand pentru vecine si alte cunostinte cate una-alta. mai gasesc eu oare vreo piesa de schimb la o masina de cusut asa veche daca voi avea nevoie? ace potrivite am sanse sa gasesc la mercerie? mai foloseste vreuna dintre voi o astfel de masina retro? pentru ca s-ar putea sa revin cu cateva intrebari... sunt convinsa ca voi gasi sprijin pe forumul acesta, deoarece am vazut cat de pricepute sunteti si ce lucruri frumoase au iesit din mainile voastre. spor la lucru(de mana)! kiss
monelutzu
monelutzu
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Varsta : 39
Localizare : prahova
Data de inscriere : 20/09/2012

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de diada Joi 20 Sept 2012, 4:51 pm

Daca ai inclinatie si talent, faci treaba buna si cu o masina de cusut ileana. Eu personal nu am avut aceasta masina dar am avut "casnica" destul de mult timp si am facut o gramada de chestii cu ea. Plus ca, daca se ia curentul tu poti lucra, eu nu wink Si cauta-ti un mecanic bun sa se uite la ea, sa te ajute. Ace gasesti la mercerie, sunt ca oricare altele, pilite sa fie.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de danae Vin 21 Sept 2012, 8:06 am

Fetelor, pe cine intereseaza, in oferta de la Lidl este o masina de cusut la 299 ron. La prima vedere ( pe ecran ) pare ok.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de aidil Vin 21 Sept 2012, 4:38 pm

Alice, eu mi-am cumparat in primavara o masina de cusut noua printre altele si pt ca nu aveam deloc cusaturi deco. Acum am aprox 70 cusaturi in total si iti pot spune ca folosesc doar 2-3 cusaturi utilitare precum cusat tripla elastica, vreo 2-3 cusaturi deco aplicate pe panza topita si poplin si inca 2 potrivite pt tivuri la malete, unde merge f incet. Atat! Multe cusaturi chiar daca ies bine, nu arata bine pe orice material iar altele ies bine doar pe panza bbc!
Util 100% imi este overlockul si dupa vreo 20 malete tivuite la liniara in ultimile 2 sapt, ma gandesc sa-mi iau uber!
Numai pt cusaturi deco in plus nu te-as sfatui sa cumperi alta masina, daca ai si alte motive, atunci e alta discutie. Succes!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de rosita Vin 21 Sept 2012, 4:48 pm

Hm, si eu, daca ma gandesc mai bine, in afara de cusatura dreapta de la masina, folosesc zigzagul (pentru butoniere in special, dar si pentru surfilat cand mi-e lene sa schimb atele la triplock), zigzagul din trei pasi dar mai rar, si cusatura pentru tiv ascuns. In rest nici una dintre cusaturile decorative pe care le am. Nici n-au fost pentru mine o prioritate cusaturile astea cand mi-am luat masina, pentru ca stiam ca nu e stilul meu sa mi le aplic pe haine Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de diada Vin 21 Sept 2012, 5:00 pm

aidil a scris:ma gandesc sa-mi iau uber!

Eu zic sa te mai gandesti, pentru ca, tot la liniara o sa le tivesti rade Eu una, nu m-am impacat cu el. Poate nu am avut rabdarea necesara, dar sa nu termini de cusut/tivit 4 maieuri de copil de 4 ani intr-o zi... mi-a pus capac! Trebuia sa mearga mai ceva ca triplockul sau asa credeam eu...
Un ex: termini frumos de finisat tivul, scoti lucrul din masina (daca apuci sa termini frumos si nu ti se rup atele) si? si??? frumos, se trage ata de pe spate si se duse toata munca mea zid si uite-asa, se duse si el intr-o zi. Si-am incalecat pe-o sa si v-am spus poveste-asa rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de aidil Vin 21 Sept 2012, 8:47 pm

Multam' Diada, oricum n-am toata suma si am timp sa ma gandesc pana strang. Candva o sa ajung la reprez brother sa-mi arate ce si cum, sa cos tivuri pe materiale pregatite de acasa, cu imbinari si toate cele, teoretic ar trebui sa fie mai ceva ca overlockul. Camy si Zylv au scris ca ale lor sunt ok, s-au impacat bine.
Va voi impartasi impresiile la momentul potrivit.
Cert este ca la liniara dureaza prea mult, daca cresc viteva se rupe firul superior, la cele imprimate nu se vad imperfectiunile dar la restul nu ma incanta aspectul. Nu e catastrofa, merge, dar as vrea ceva mai profi.
S-ar putea sa fie doar un moft, poate imi trece!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de alice07 Vin 21 Sept 2012, 9:38 pm

aidil, ma incantam si eu, dar timp pentru proiectele mele de croitorie nu prea am... oricum, din pacate, masina respectiva a aparut doar in pliant, la hypermarket nu.
multumesc totusi pentru ce mi-ai scris... cum o fi sa ai 70 de cusaturi? flower am si eu 10 la a mea ... nu mai spun ca m-a incantat si cea de la lidl, cu atatea tipuri de cusaturi....intotdeauna in curtea vecinului e mai bine. hai, va pup, spor la croitorit!
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de barbin Vin 21 Sept 2012, 11:04 pm

Oferta este pentru 24.LUNI. Dar e bizar pretul.
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 22 Sept 2012, 6:17 am

Pretul nu e bizar caci sunt doar cca 5 masini care se vand in max 15 min de la deschidere iar acum cum are si Kauflandul la oferta masina e concurenta.
Iar acestea sunt produse special pentru ei.


Faza tare la mine,cand am cumparat AEG-ul din kaufland cea de la receptie clienti imi spune ca ii fac proba acasa si apoi vin cu "reclamatii" scratch eu insa am facut proba acolo pe tejgheaua ei in holul de intrare dar... pana s-o achit.
Iar cand o probam lumea se uita la mine ca la urs rade iar un angajat de-al lor, ce zice:
Nu stiam ca vindem si masini de cusut. zid
Iar eu i-am raspund se vand demult asa ceva la ei eu stiu mai bine ca el. wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 02 Oct 2012, 10:04 pm

Lume lumeeee,in sfarsit mi-am luat o masinuta mai veche,mai grea si maaaai complicata.

Se numeste privileg topstar electronic super automatic 796
a costat 300 ron,coase si blig si jerse subtire.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu am masuta zid,am luat si cateva picioruse,de nasturi,de fermoar ascuns,de fermoar normal.
Avea o punga plina de accesorii dar eu n-am stiut care se potrivesc si m-am grabit sa plec acasa. zid
Inca nu am cusut nimic dar sper ca de maine sa incep s-o pun la treaba.

Am gasit si manual,e in germana dar are poze. wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de rosita Mar 02 Oct 2012, 10:48 pm

Magda, ce frumoasa e! love

Cum ai gasit-o, dupa anunturi? Ai probat-o, coase bine?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de tinap Mar 02 Oct 2012, 11:02 pm

Sa-ti fie de bine masina Magda si sa faci lucruri frumoase!E frumoasa masina si-mi place faza ca ai probat AEG inainte s-o platesti!Daca ar face toata lumea asa ca tine,cu curaj!
Zilele astea o sa-mi cumpar si eu masina de cusut,dar trebuie sa stiu ce cumpar,eu n-am habar ce trebuie la o masisa,vad ca trebuie picioruse de nasturi,fermoar...etc...Pe ce considerente se cumpara o masina?
Am bugetul de 500 $,oare ce masina sa cumpar??Liniara ce inseamna,electrica?Iar electronica,inseamna ca e computerizata???
Hai ca le-am facut varza,zice-ti ce vreti,nu ma supar,dar lamuriti-ma si pe mine,va rog!
kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Masinile noastre de cusut (5) - Pagina 4 Empty Re: Masinile noastre de cusut (5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB