Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyVin 01 Iul 2022, 2:40 pm Scris de diada

» Mobilier homemade (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyMar 28 Iun 2022, 10:53 am Scris de diada

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyJoi 23 Iun 2022, 10:55 am Scris de vlad_mom

» Ce melodie asculti acum !-5
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyLun 20 Iun 2022, 9:41 pm Scris de rivka

» Pirogravura
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyDum 12 Iun 2022, 12:44 am Scris de White_Raven

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyJoi 09 Iun 2022, 9:14 am Scris de vlad_mom

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyJoi 09 Iun 2022, 8:32 am Scris de diada

» Sacrificii pentru pasiune
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyVin 27 Mai 2022, 3:25 pm Scris de diada

» Amenajari interioare
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyVin 27 Mai 2022, 9:26 am Scris de vlad_mom

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyMier 25 Mai 2022, 10:10 am Scris de diada

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyVin 06 Mai 2022, 8:33 am Scris de LRodica

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyMar 03 Mai 2022, 10:54 am Scris de diada

» Florile din gradina mea(2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptySam 30 Apr 2022, 9:11 pm Scris de LRodica

» Ce masina de cusut recomandati (6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyMier 27 Apr 2022, 10:46 am Scris de diada

» Ornamente de Pasti
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyJoi 14 Apr 2022, 6:56 am Scris de vlad_mom

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyMier 13 Apr 2022, 7:08 pm Scris de Panea Laura

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyMar 12 Apr 2022, 9:43 am Scris de LRodica

» In fire sa ne laudam ! (9)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyLun 11 Apr 2022, 9:24 pm Scris de Michelle88

» Despre masinile de tricotat
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyMar 05 Apr 2022, 7:55 pm Scris de Sanda P

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 EmptyVin 01 Apr 2022, 7:00 am Scris de Dorulet

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

+54
ivanoiuadela9
koky
marya222006
Chirrox13
bluetteblue
europolis
Mariana1992
fizicuta
ghblaura
samo99ro
Serban Valentina
lucky
geo
mishou
ancush
Cristina-Elena
craluca
gabi_bodog
larimali
CCristinaC
mihaelavama
Anuk
dorina64
GinaP
cocav
alinutza_andrei08
danniela
gretty
preety
cld
aisha
teisoara
denis21
Marry
AlinaJ.Bijoux
symos
cozma felicia
helleng
b_blondutza18
alessia2007
AnaMariaL
violetas
romaya
dorinamisov
georgeta.prnic
myky7robc
corina corina
kmn
tinap
emmancita
anasia
firicel
crina68
SilviaDumitrescu
58 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de romaya Vin 20 Ian 2012, 10:47 am

geo a scris:Aoelo, pai iti dai seama acum ca trebuie sa-mi iasa si mie perfect. Iti multumesc pentru stimulent. hug

Si daca tot te-ai apucat Laughing, o lucrezi circular? Si te mai stresez eu cu intrebari cand ma apuc.

Deci fitilusi-a facut treaba.. rade da, circular dar pe ambele parti -adica unesc randurile la capat si ma-ntorc.. pentru ca altfel nu ies bine scoicile ! .. pupi
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1380
Varsta : 64
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 23/06/2009

http://www.romaya.wordpress.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12) - Pagina 7 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (12)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 20 Ian 2012, 10:49 am

crinaaaaa bataita ca sa-ti vina mintea la cap ca vad ca azi esti pe campii
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
acum ai priceput cum vine sau e musai sa dau o fuga la Urziceni?

Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Vin 20 Ian 2012, 11:12 am, editata de 1 ori (Motiv : adaugat notificari lamuritoare)

album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de romaya Vin 20 Ian 2012, 10:55 am

Silvia , esti totalaaaa ... pupi rade rade Pana si io am priceput .. zid

Da' ala cretzu' cine-i ?? Smile
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 20 Ian 2012, 11:13 am

Adica vrei sa spui ca nici tu nu pricepusesi cum vine? scratch
Vezi ca am rectificat poza cu notificari explicative rade

album picasa
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de romaya Vin 20 Ian 2012, 11:23 am

SilviaDumitrescu a scris:Adica vrei sa spui ca nici tu nu pricepusesi cum vine? scratch
Vezi ca am rectificat poza cu notificari explicative rade

No gata , amu-i clar ca lumina zilei , in sfarshaiting am priceput bine , credeam ca-i pe invers.. rade
Si totusi.. Rolling Eyes nu stiu cum se face cretzu... scratch rade

Nu mai fac .. off topic

romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de geo Vin 20 Ian 2012, 11:30 am

romaya a scris:Deci fitilusi-a facut treaba.. rade da, circular dar pe ambele parti -adica unesc randurile la capat si ma-ntorc.. pentru ca altfel nu ies bine scoicile ! .. pupi
Deci, cum ar veni (Laughing), lucrez un rand pe fata si unul pe dos, nu?
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 37
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de romaya Vin 20 Ian 2012, 11:42 am

geo a scris:
romaya a scris:Deci fitilusi-a facut treaba.. rade da, circular dar pe ambele parti -adica unesc randurile la capat si ma-ntorc.. pentru ca altfel nu ies bine scoicile ! .. pupi
Deci, cum ar veni (Laughing), lucrez un rand pe fata si unul pe dos, nu?

da, cam asa.. Smile lucrezi pe toata latimea necesara si cand termini randul il unesti prin pic. orb cu inceputul lui ,apoi te intorci si lucrezi pe cealalta parte ..si tot asa .. pupi
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 20 Ian 2012, 11:46 am

Si daca mai aveti de lamurit oaresce, haideti sa ne mutam la "ajutor" ca o sa fiu nevoita sa-mi dau singura avertisment daca mai continuam aici wink hug pupi pupi

album picasa
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de crina68 Vin 20 Ian 2012, 12:26 pm

Geo pupi ,prietenii la nevoie se cunosc! pupi pupi pupi

Romaya,dă-o în papuci de treabă, arată și lu* Crinaaaaa rochia ce o prestezi momental.....nu fi reaaaaaaaaaaaaaaaaa și nu mă trimite la croșetat!!!!!

Silvioara mea dragă de trei ori dragă! Trăiască-ți familionul că mă treziși! pupi pupi pupi pupi pupi pupi pupi pupi La schemă cel mai mult îmi place peruca!!!!

Ho, pupi că am tăcut!Nu-mi pune termometru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! peace

Ultima editare efectuata de catre crina68 in Vin 20 Ian 2012, 12:33 pm, editata de 3 ori (Motiv : p)
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de myky7robc Vin 20 Ian 2012, 1:00 pm

romaya, ca de obicei apare cu frumuseti si imi place si gestul tau pt fosta profesoara.
mihaelavama, dar tu nu mai ai poze facute in alte pozitii sa vedem ce si cum ai asamblat aceasta vesta?
ancush, dar si poza este super, iesita si in oglinda.
ar fi bine sa gasesti ata exact la fel, ca este f f frumos.
da, de ce i se zice jerse, ca parca e un bolero cu maneci lungi.
oricum se cheama este eleganta, atat diagrama cat si culoarea.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 57
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de crina68 Vin 20 Ian 2012, 2:22 pm

Micky, vezi că Silvia mai are nițel și explodează!Eu am sâcâit-o cel mai tare cu vesta în X rade hug
Citește mai în față și vezi că sunt explicații pe desen! pupi

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 20 Ian 2012, 2:40 pm

scratch batetoba atentiune regulament ca va bataita si va box . Vad ca voi mai mult barfa si nu muncesc decat sa lucru lucru de mana croit si care ce mai are de facut.
Hai sa va vad mersul de la spate si aici poftiti cand aveti ce arata wink hug prietenie

album picasa
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de crina68 Vin 20 Ian 2012, 2:41 pm

Săru-mâna !!!!!!Să trăiți! croseta

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ancush Vin 20 Ian 2012, 7:49 pm

romaya ma adaug si eu listei de admiratoare a muncii tale, super reusit boleroul
cat despre boleroul/jerseu al meu va multumesc de aprecieri si anunt cu mandrie ca am gasit acelasi fir si promit sa vin cu produsul finit cat de curand
l-am numit jerseu pentru ca un bolero stiu eu ca e mai scurt decat produsul facut de mine
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de romaya Vin 20 Ian 2012, 8:10 pm

ancush a scris:romaya ma adaug si eu listei de admiratoare a muncii tale, super reusit boleroul
cat despre boleroul/jerseu al meu va multumesc de aprecieri si anunt cu mandrie ca am gasit acelasi fir si promit sa vin cu produsul finit cat de curand
l-am numit jerseu pentru ca un bolero stiu eu ca e mai scurt decat produsul facut de mine

Nu stiu cum mi-a scapat postarea cu jacheta/bolero ametit No, clujeanco, musai sa te pupi e tare fain si modelul si culoarea.. super ! aplauze Asteptam s-o vedem gata ,repede .. kiss

romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de dorinamisov Vin 20 Ian 2012, 10:30 pm

Sa ma ajute cineva sa inteleg - cand aveti timp.sa lucrati,sa postati,sa priviti atatea frumuseti,sa cititi comentariile haioase ale Crinei,sa radeti,sa va stergeti lacrimile si iar sa cititi atatea si atatea pagini interesante... asta nu inteleg
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 73
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de georgeta.prnic Vin 20 Ian 2012, 11:39 pm

D-na Dorina,de ce nu primiti PM-ul?
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 46
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de dorinamisov Vin 20 Ian 2012, 11:50 pm

PM ???
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Sus In jos

Mesaj Scris de firicel Vin 20 Ian 2012, 11:53 pm

PM este mesajul privat.Intri sus in bara la mesajerie si vezi ca ai mesaje primite.
Dai clik pe subiectul lui sa-l deschizi si ....gata
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 61
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de dorinamisov Vin 20 Ian 2012, 11:55 pm

multumesc, l-am deschis deja si scuze nu prea cunosc limbajul
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela Sam 21 Ian 2012, 8:28 am

Dorina, hai sa iti raspund eu cu timpul. De exemplu eu stau 8 ore la munca unde nu prea fac multe zid zid si normal ca am timp sa citesc. De lucrat nu prea, ca nu pot sa o fac in birou iar acasa abia apuc juma de ora de relaxa. Cine posteaza are timp liber foarte mult, timp in care lucreaza, are ajutoare, mama, copii, sotul, matusa, deci trebile casnice impartite. Ori sunt casnice si au timp mai mult sa lucreze de mana. Nu inteleg de ce zici, ca si tu cand postezi zici ca esti uzina love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ancush Sam 21 Ian 2012, 10:50 am

romaya a scris:
ancush a scris:romaya ma adaug si eu listei de admiratoare a muncii tale, super reusit boleroul

Nu stiu cum mi-a scapat postarea cu jacheta/bolero ametit No, clujeanco, musai sa te pupi e tare fain si modelul si culoarea.. super ! aplauze Asteptam s-o vedem gata ,repede .. kiss

laude venite de la o persoane care scoate creatii de arta cu croseta ma magulesc
multumesc mult pupi
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de crina68 Sam 21 Ian 2012, 1:48 pm

Dorina, forumul acesta este un deliciu,un tratament,daca vrei, m-a pus pe picioare, m-a facut firea optimista care eram !Nu stiu cine a infiintat forumul ,dar ii multumesc pentru ca exista! pupi

Nu este timp suficient pentru nimeni, eu am fost in vacanta 3 saptamani si de aceea m-am agitat mai mult!La scoala am 6 ore pe zi ,iar dimineata mai pregatesc lotul olimpic, sau lucrez eu probleme cu grad ridicat de dificultate!
Dar recunosc, cum vin acasa, direct pe laptop sar sa vad noutatile! Apoi iau treburile gospodarasti la misto!Si iar ma intorc la fetele mele dragi intre care esti si tu!
Iertare de off topic! pupi hug hug hug

Ultima editare efectuata de catre crina68 in Sam 21 Ian 2012, 2:37 pm, editata de 1 ori
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de mihaelavama Sam 21 Ian 2012, 2:08 pm

inca o vesta XL cu vedere fata si spate, modelul de inspiratie aici unde se vede mai clar cum este facuta
si din firul ramas inca o vestuta simpla si de efect

mihaelavama
mihaelavama
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 383
Varsta : 57
Localizare : vama
Data de inscriere : 07/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de crina68 Sam 21 Ian 2012, 2:39 pm

Mihaela,fără cuvinte!
Și firul și modelul sunt trăsnet!
Bravo!

crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB