Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Hainute pentru copiii nostri (12)

+50
auricaco
dansdk
valentina_d1986
kla78
danabarbu2007
Gianina4ever
myky7robc
cleobejan
Lucia Ro
danniela
bobitica
corina corina
dienutzababy
Andante
danae
firicel
Uca
teisoara
LYNDA
feliciagl
mnarcisa
Clio_Ela
valentinadof
Nikoll_baby
marabr
carmenzoe
Panea Laura
symos
Cristache
Dodo-pui
zsofia
tinap
arielas
rob roy
aurishta
Chirrox13
diada
ismi3ismi
Karina33
Motzu
geany
Admina
musetel
MihaelaT
stoy
mamiboom
aidil
michelinebeaulieu
PAULA CONSTANTIN
MagdaMarin
54 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de Panea Laura Lun 16 Ian 2012, 10:47 pm

Da Carmen, triplock -ul e masina de surfilat (fara acoperire).
Este un topic pe forum dedicat lui.
Nu imi dau seama la ce globulet te refer Embarassed
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de marabr Lun 16 Ian 2012, 10:57 pm

cred ca se refera la globul mov care e linkul catre blogul personal.
multumim pentru carte, f interesanta! hug
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de arielas Mier 18 Ian 2012, 1:08 pm

Am reusit in sfarsit sa fac un pantalon de fas impermeabil. Ma pregatisem cu material de prin octombrie, dar timpul e foarte scurt, cand faci de toate.
E captusit cu polar rosu, si fantastic de usor si de calduros. Am tot amanat ca la noi nu era zapada, dar am fost pe ultima suta de vacanta la munte si a trebuit sa-i fac. Suntem multumite si eu si fata mea.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de dienutzababy Mier 18 Ian 2012, 1:45 pm

foarte frumos, nici nu zici ca e facut. prima data cand m-am uitat, nu am fost atenta la topic, nu mi-a aparut decat prima poza si am crezut ca ne prezinti fularul Embarassed . felicitari, frumos si mai ales practic.
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de corina corina Mier 18 Ian 2012, 2:31 pm

Arielas , foarte frumos lucrat ! Ai un pui frumos ! Sa-ti traiasca !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de bobitica Mier 18 Ian 2012, 2:56 pm

Frumoase lucrusoare am vazut eu pe aici,ce mamici pricepute....Felicitari si spor la lucru.A mea nu mai vrea ce ii fac eu(are 12 ani jumate),vrea cumparate cu toate ca unele sunt facute vai mama lor si tre sa intru sa le modific tot eu.
bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de arielas Mier 18 Ian 2012, 3:06 pm

Multumesc fetelor, multumesc Corina. Stiu ca poate n-or sa vrea mai tarziu, dar unele lucruri tot poti sa i le faci: fuste, rochii...Nu poti face de toate, ca nu avem experienta si materiale, dar ce putem face, sa facem fetelor. kiss
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de Chirrox13 Mier 18 Ian 2012, 3:19 pm

Arielas, frumos pantalon..si frumos copil...nu stiu la cine sa ma uit mai inatai...problema asta o am si la Aura, frumoasa pijama pentru printesa, si superba fetita ai Flowers
Aseara am facut in viteza un pantalon de pijama pentru nazdravana mea.
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
Sedinta foto are loc numai cand e cuminte, adica atunci cand doarme rade
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de danniela Mier 18 Ian 2012, 3:29 pm

Mance mama pe ea , zici ca a inchinat steagul!!!
Frumosi pantaloni!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de Chirrox13 Mier 18 Ian 2012, 6:04 pm

...da rade , steagul Romaniei rade ...
Sunt pantaloni de pijama simplii, realizati contra cronometru, au defecte multe. Ma bucur Danniela ca iti plac Smile
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de aurishta Mier 18 Ian 2012, 7:45 pm

Chirrox13 a scris:
Aseara am facut in viteza un pantalon de pijama pentru nazdravana mea.
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
Sedinta foto are loc numai cand e cuminte, adica atunci cand doarme rade
Sunt faini pantalonasii, mai fa-ila printzesica shi altii! wink
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de Lucia Ro Mier 18 Ian 2012, 8:03 pm

Mai, mai ... da eu unde am fost cum de n-am vazut creatiile voastre minunate.. ati postat fetelor in trei zile cat in sapte Smile
Aura pijamaua roz e foarte, foarte reusita si materialul imi place, si ii vine foarte bine Angelicai (care e o scumpete!!) - Ai pus masina noua la treaba wink ??

Mara, paltonasul superb si bibilit... imi place!

Ariela si Musetel foarte practici si v-au iesit si frumosi pantalonasii si salopeta de fas...
Chirox si pantalonii de pijama pentru fetita ta sunt si frumosi si comozi... si in somn e fericita fetita ta ca ii poarta.. Smile
Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 48
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de aurishta Mier 18 Ian 2012, 8:08 pm

Lucia Ro a scris:
Aura ... Ai pus masina noua la treaba wink ??
Smile Normal , asa o doamna priceputa sa stea degeaba, in cutie? wink
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de Lucia Ro Mier 18 Ian 2012, 8:17 pm

Si eu am pus-o la treaba, pe a mea ... i-am facut un costum popular lui Ruxi cu ie si catrinta moldoveneasca, si mie o rochie din catifea elastica dar nu am poze pentru ca nu vrea sa-mi mai pozeze... si nu stiu cum s-o conving .. cred ca s-a saturat si ea de fotografiat!! Scuze de off topic
Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 48
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de aurishta Mier 18 Ian 2012, 8:20 pm

Asteptam cu rabdare! hug pupi
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de geany Joi 19 Ian 2012, 11:03 am

Arielas, ai lucrat impecabil tinand cont ca te presa timpul... (eu as fi facut niste cusaturi serpuite...) Daca nu erau asa urgenti imi si imaginez ce broderii deosebite realizai pentru ei. Ochii fetei emana bucurie, ce poate fi mai frumos decat asta?!

Chirox, e o scumpa nazdravana ta cum doarme acolo. Pantalonii nu par sa fie cu defecte. Chiar de-ar avea, crezi ca de-asta n-ar putea dormi cu ei?!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de Chirrox13 Joi 19 Ian 2012, 6:49 pm

Fetelor, va multumesc pentru aprecieri Merci
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de arielas Vin 20 Ian 2012, 8:45 am

Ei Geany, draguta ca intotdeauna, tu mereu ma incurajezi. Nu stiu daca as fi facut broderii pentru ca e fas, dar cu siguranta as fi taiat pe alocuri tiparul, caci nu-mi plac lucrurile simple, eu nu ma simt bine, pan anu ma dau zid , zau asa rade
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Vin 20 Ian 2012, 9:03 am

marabr,ce paltonas frumos ai facut!!!!felicitari si sa-l poarte bucuroasa si sanatoasa fetita ta!
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de marabr Vin 20 Ian 2012, 6:21 pm

micheline, multumesc frumos pentru apreciere!
ti-am vazut "lucrul de mana preferat": e minunata si deosebit de talentata!felicitari din suflet! kiss
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Vin 20 Ian 2012, 9:17 pm

multumesc,marabr,si tie iti doresc talente...in dezvoltare!!!

Ema mi-a adus multe bucurii,dar de cand am nascut-o nu m-am mai ocupat de casa,de nimic.Am mers cu ea pe unde a trebuit sa-si cultive ce avea ca bob de talent.Am ajuns pe siteul asta din disperare ca-mi pierdusem abilitatile practice;nu zic ca le-am gasit cu totul,dar voi ma ajutati mult.



michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 21 Ian 2012, 8:51 pm

Pentru serbarea de craciun a fiului meu i-am facut o pereche de pantaloni negri,un prau din satin rosu si un papion.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Celor mici am reusit in final sa termin cele 3 perechi de pijamale facute dintr-o bucata de finet primita de la soacra mea ,finet care zacea de zeci de ani in sifonierul ei.
Le croisem inca de anul trecut dar nu terminasem decat patalonii si partial bluzele.Sunt toate aceeasi marime bune pentru baiat,dar cum si fata a vrut la poza am pozat-o si pe ea.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Tot saptamana asta am reusit sa-i fac baiatului 3 camasi albe si 2 vste pentru gradinita.
La camasi m-am cam chinuit deoarece nu am facut corect tiparul de piepti iar fentele mi-au iesit aiurea rau. zid zid
Dar le-am aplicat alte fente in "contrast" din alt material alb iar gulere si mansetele mi-au iesit super bine.
Chiar daca sotul vazand ca am cam stat pe 3 camasi cam 3 zile dupa ce veneam de la munca si m-a "incurajat" shot shot shot shot shot shot el neintelegang ca de ce nu le fac pocnind din degete,eu tot le-am dus la bun sfarsit si sunt tare multumita de felul in care au iesit.



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de marabr Sam 21 Ian 2012, 9:04 pm

bravo, imi plac camasile! cos
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de Motzu Dum 22 Ian 2012, 9:38 am

Mara, Aurishta, Arielas, Chirrox va felicit si eu (cu intarziere Embarassed) pentru ce ati lucrat. Sunt foarte frumoase si atent lucrate lucrusoarele, iar fetitele sunt niste scumpe. Flowers
Magda, ai intrat in recuperari? Ai avut ceva rabdare la camasi. Imi place cum i-a stat imbracat la serbare. Eu ii dau camasi lui Armin doar la festivitati, ca el doarme la camin si il imbrac cu bluza sa si-o dea jos usor.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de aurishta Dum 22 Ian 2012, 9:46 am

Magda, m-ai dat gata! Sunt si frumoase,si muuuulte! aplauze
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (12) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (12)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB