Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyAstazi la 6:38 am Scris de Dorulet

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyIeri la 7:13 pm Scris de vlad_mom

» Sarbatoritii zilei!!! XI
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyJoi 22 Iul 2021, 12:43 pm Scris de ema

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyMar 20 Iul 2021, 10:04 am Scris de diada

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyMar 20 Iul 2021, 8:52 am Scris de Dorulet

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyMar 20 Iul 2021, 8:15 am Scris de LRodica

» Gradina cu legume (7)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyLun 19 Iul 2021, 6:09 am Scris de piciul

» Din materiale reciclabile 6
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyLun 19 Iul 2021, 6:03 am Scris de piciul

» Sensul de transport al materialului a devenit invers.
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyMar 13 Iul 2021, 9:45 am Scris de diada

» Florile din gradina mea(2)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyMar 13 Iul 2021, 9:20 am Scris de diada

» ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptySam 10 Iul 2021, 11:14 am Scris de vlad_mom

» Rochii,sarafane-XXIII
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyJoi 08 Iul 2021, 12:58 pm Scris de michelinebeaulieu

» Jucarii homemade
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyJoi 08 Iul 2021, 10:57 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyJoi 08 Iul 2021, 8:59 am Scris de diada

» Animale de companie!!! - 5
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyLun 05 Iul 2021, 7:10 am Scris de LRodica

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyDum 04 Iul 2021, 9:32 pm Scris de Michelle88

» Scheme goblen - folclor
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyDum 04 Iul 2021, 8:00 am Scris de Dorulet

» Ce melodie asculti acum !-5
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyJoi 24 Iun 2021, 6:46 pm Scris de michelinebeaulieu

» Costume carnaval (VI)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyJoi 24 Iun 2021, 6:20 pm Scris de michelinebeaulieu

» Materiale textile si auxiliare - croitorie II
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 EmptyJoi 24 Iun 2021, 8:28 am Scris de diada

Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Motzu Lun 16 Iul 2012, 2:04 pm

Uca, multumesc frumos hug pupi
Da, este dublat tivul. Mai intai am inchis cracii, apoi am desenat onduleurile, am pus dublura tivului si am cusut incet, incercand sa fie cat mai curba cusatura, am mai retusat pe alocuri. Apoi am taiat rezerva mica, am crestat unde se unesc arcele si am intors apoi tivul. Am prins in bolduri sa-mi fie usor la calcat.
Eu nu-s asa multumita de rezultat, au niste defecte, in lumina se vede dublura tivului si ca orice pantalon largut face niste cute pe langa fermoar....m-a convins ca ei ii plac mult si sa las mofturile pentru mine.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 46
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Adelle23 Lun 16 Iul 2012, 4:00 pm

Lasa grija, Motzu, e frumos pantalonul, daca frumoasa fata e satisfacuta de rezultate, inseamna ca degeaba te ingrijorezi Smile
Am facut si eu niste pantaloni saptamana trecuta, dar abia acum am facut poze. Unul e barbatesc, pentru iubitul meu, celalalt e de femei din denim, la comanda.

Ca model am folosit o pereche care-i vin perfect, iar materialul am luat din second hand, initial era o fusta mare Smile Si se mai vede un pic creta Embarassed
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pentru femei:
Adelle23
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de afilimonb Lun 16 Iul 2012, 5:14 pm

Motzu, imi place culoarea si modelul. Smile
Foarte simpatici, Adelle23. Mai ales cei pentru prietenul tau. aplauze
afilimonb
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Varsta : 35
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de arielas Lun 16 Iul 2012, 5:31 pm

ohh, Adelle 23 imi place mult pantalonul barbatesc. Ti-a iesit super. Bravo!
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1343
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de i.xell Lun 16 Iul 2012, 9:06 pm

offf, trebuie sa scriu din nou mesajul pt ca mi s-a blocat calc exact la finalul mesajului zid zid
Pe scurt: Adelle23, ai nota 20 de la sot pt pantalonii barbatesti, era prin preajma cand mi s-a deschis mie pagina si citez:"ia uite ce misto sunt pantalonii astia si sunt de barbati!!!!" wink si ca sa iti iasa media iti dau si eu nota maxima pt ambele perechi. Imi plac!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina Mar 17 Iul 2012, 9:36 am

Adelle, super pantalonii barbatesti. Sunt sigura ca ti-au iesit mai bine decat originalul, imi place cum finisezi produsele. Bravo!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*

Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Motzu Mar 17 Iul 2012, 10:03 am

Adelle23, e foarte fain modelul de pantalon barbatesc si imi place si cum ai lucrat...i-ai dichisit cu atatea buzunare. Bravo!
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Panea Laura Mar 17 Iul 2012, 10:47 am

Adelle23 frumosi pantaloni.
Fermuarul portocaliu face tot banii Smile
Felicitari
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 713
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de geo Mar 17 Iul 2012, 4:42 pm

Motzu, foarte interesanti pantalonii. Si eu vreau sa-mi fac o fista cu tivul asa.

Adelle, m-ai omorat cu panatlonii barbatesti. Sunt super mega ultra cei mai faini panatloni pe care i-am vazut. Cel putin in ultima vreme Smile. Tre sa-i fac si eu sotului, ca tot asa poarta. Am sa iau second-urile la rand sa caut un material fain, ca nu tin minte sa fi vazut ceva potrivit in magazine.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 36
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de ancabanu Mier 18 Iul 2012, 8:57 am

motzu, interesant tiv si pantalonii au iesit super
adelle, pantalonii prietenului tau m-a dat pe spate....si eu caut un material sa ii fac sotul dar nici ca gasesc..poate gasesc la second ceva Smile
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Motzu Mier 18 Iul 2012, 9:01 am

geo, anca va multumesc pupi
e fain tivul asta si la o fusta...daca ar fi ceva mai batos nu s-ar vedea dublura in relief cand e calcat tivul, parerea mea wink
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de danae Joi 19 Iul 2012, 3:09 pm

Adelle, foarte frumosi pantalonii si mie imi place cum ii finisezi. Si eu trebuie sa ii fac sotului. pupi
Deocamdata am facut o pereche de pantaloni din demin scurti pentru tata. Urmeaza si altii lungi. Ca model, am folosit si eu o reche uzata dar care ii venea perfect.

Detaliile sunt cusute cu ata normala, mi-a fost frica sa mai bag ata de contrast dupa ce mi-am dereglat masina.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 40
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Uca Joi 19 Iul 2012, 3:23 pm

Adelle, ce iubit norocos ai! Îmi palce mult cum ai finisat pantalonii. Cred că am mai spus-o, îmi place mult cum lucrezi, se vede că acorzi atenţie detaliilor.

Danae, super reuşiţi pantaloni, câte cusăturiiiiiiiiiiiiiiiii! affraid
Ai avut ceva de muncă dar au ieşit super! Să-i poarte tatăl tău cu plăcere şi să fie mândru foc!

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3916
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de danae Joi 19 Iul 2012, 3:30 pm

Uca, cel mai tare ma speria J-ul. Dar dupa ce am inceput sa cos ma luminam pe parcurs. Si da, sunt multe cusaturi dar nu ar fi aratat a blug daca nu faceam asa. Oricum, am consumat atata ata... Tot timpul bobinam. rade Tata e foarte multumit de ei.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Panea Laura Joi 19 Iul 2012, 3:40 pm

Danae au iesit foarte bine pantalonii.
Si pe mine ma sperie J-ul, de aceea il si evit cand pot
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 713
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita Joi 19 Iul 2012, 3:52 pm

Mama, ce de pantaloni frumosi pe-aici, care mai de care!

Motzu, am vazut genul ala de tiv mai mult la fuste, dar imi place cum vine si la pantaloni Smile

Adelle, super pantalonii prietenului, imi plac detaliile asimetrice din fata!

Danae, J inseamna fermoarul din fata? Gasisem un video super misto de instalare a lui, eu am instalat cu aceeasi metoda, dar dupa descrierea aceleiasi tipe din carte (Sandra Betzina). Il caut, si daca il gasesc, il pun la Scoala. De cand am gasit metoda ei instalez J-uri fara emotii wink
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de i.xell Joi 19 Iul 2012, 4:43 pm

Offf Danae, cate faci tu din blug! Sunt tari pantalonii!
Cu cata atentie ai migalit la cusaturi.......am cusut si eu niste blugi (a se citi tiv) cu ata pt demin din aceea mai groasa si cu un ac ffff prost de 100 si mi-a rupt ata de am zis ca arunc masina, apoi mi-am dat seama ca acul era de vina, era "altfel" decat cel al masinii, ziceai ca-i facut la topor si l-am schimbat cu unul de 90(cel mai mare pe care il aveam) si mi-au iesit ochii din orbite bagand ata groasa pe gaura aia mica zid

Intrebare intrebatoare: se deregleaza masina de la o ata mai groasa? scratch ca eu dupa tivul la blugi n-am mai cusut cu ea
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de danae Joi 19 Iul 2012, 9:15 pm

Multumesc, fetelor! pupi
I.xell, acul de 90 e cam mic pentru denim. Ar trebui 110-120 pentru ata asta groasa si nu face probleme. Mecanicul mi-a spus ca masinile astea de plastic nu fac foarte mult timp fata materialelor foarte groase. Si iti trebuie masina puternica sa treaca prin 6-7 straturi de blug. Blugii sunt facuti la Singer Mademoiselle dar de acum voi lucra numai la ruseasca mea.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de olguta cusma Mar 24 Iul 2012, 7:53 pm

Dupa atata volanit m-am gandit sa-i fac si baiatului meu o pereche de pantaloni Smile

olguta cusma
olguta cusma
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Varsta : 51
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de pisi Mar 24 Iul 2012, 7:59 pm

ooo...dar tu esti experta in pantaloni! Cu masina cea noua i-ai executat? Smile
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de valentinadof Mar 24 Iul 2012, 8:01 pm

Olguta,impecabili!Felicitari!

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 44
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ancabanu Mar 24 Iul 2012, 8:08 pm

Superbi!!!Nu vroia baiatul cu betelia mai jos? Mi se pare ca se aseza mai bine asa. Oricum de admirat cat de frumosi sunt lucrati!!! kiss
Materialul e un denim mai subtire?

Ultima editare efectuata de catre ancabanu in Mar 24 Iul 2012, 8:41 pm, editata de 1 ori
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de i.xell Mar 24 Iul 2012, 8:21 pm

pisi a scris:ooo...dar tu esti experta in pantaloni!
Olguta, super faini pantalonii, sunt cusuti cu ata tighel?
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de virus Mar 24 Iul 2012, 9:05 pm

mie mi se par imbracati ca ar avea talia cam inalta
i.xell poate ai vrut sa zici ata in contrast , ata de tighel cam toate sant incepand de la grosimea de 30 pana la 120 mai sus de asta sant de surfilat si tighel este si acela de de dos si cel de pe fata
virus
virus
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 166
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de arielas Mier 25 Iul 2012, 7:32 am

Si mie mi se par in regula. Pentru niste novice ca noi Virus, sunt super. Si eu am 2 barbati in casa si mie greu uneori cu tiparul. Nu gasesc unul bun.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1343
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB