Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
La sueta...de seara (14) - Pagina 29 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


La sueta...de seara (14)

+37
bela gio
tinap
pufoi
Anita_Cristal
mya21_ro
milena
Nicoleta Irimescu
ghita
MihaelaT
LORIMAR
Tache Marilena
cocav
adriuta
elenaxx
ema
Karina33
Admina
betymi72
mariaz_09
Gianina4ever
mykya
Uca
samo99ro
Motzu
amoni
europolis
ikuta
symos
Dodo-pui
cld
MagdaMarin
tomari
AlinaJ.Bijoux
georgeta.prnic
CCristinaC
SilviaDumitrescu
firicel
41 participanți

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de firicel Sam 17 Dec 2011, 6:19 pm

Buna seara dragelor,fete cucuiete!Azi am smotruit de mi-au sarit capacele si mi s-au dus si unghiile de la degete.Bucataria asta imi mananca zilele si unghiile.Dar multumesc lui Dumnezeu ca am cam terminat-o.Am facut-o bobocel si pana in cel mai mic detaliu:seratre,dulapuri,spalate toate si puse la loc fiecare.Toate sunt lucioase si frumoase si cu varul dat proaspat si vapseaua alba pe unde trebuia,mai ca m-as muta in bucatarie Smile Acum sunt farnta de obosita ca ma facut ceva miscare prin casa.Va citesc si sunt aproape kiss
Ia luati o tuica fiarta sa va dezmortiti oasele[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si ceva de mancare sa nu va doara stomacul dupa tuica[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si un vinisor pentru fiecare [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
desert,placinta cu branza[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 17 Dec 2011, 6:40 pm

Seara buna, eu iau o placinta cu branza si ma duc la tv. Multam Firi!!! pupi Si felicitari pt. treaba facuta azi!!!
Revin mai incolo!!! hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 17 Dec 2011, 9:15 pm

Salutare gagici!
Iau si eu o tuica de la Firicel, ca meeeriiitttt. Am facut casa luna. Am smotruit la fel ca Firica, de au ramas doar tentative din unghiile mele. Dap. dar am casa curata. Sertarele si dulapurile le-am facut in timpul saptaminii, azi am finalizat. Miine merg sa mai fac niscaiva cumparaturi si aduc bradul si ornamentele de la tara. Apoi, poa' sa vie Craciunul.
Hai noroc! beat
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de pufoi Sam 17 Dec 2011, 10:05 pm

Firicel iau si eu o dusca ,daca mai e...
ca si tine sunt rupta de obosela.am smotruit toata ziua in bucatrie cu sgrasatore,cu servetele de gresie,de faianta,cu tot ce se poate... ieri a variut sotul si azi de dim a dat calorifeul cu grafitti....
e mare tare buc mea, ca a fost ceva magazin de dulciuri,am inteles.
acum stau pe canapea si admir lalelele. ceva paca tot mai lipseste.... Rolling Eyes

pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de tinap Sam 17 Dec 2011, 10:22 pm

Buna seara fete cucuete!Ia si eu pe-aici,acum am stat.Astazi am fost in oras sa cumpar ceva cadouri pt.copii mei.Mamaaaaaa ce-mi place sa cumpar!Una doua termin banii.Am magazinele mele,unele ietine altele mai scumpe(la alea sclifosite nici nu intru)incep cu cele ieftine.Asa am facut si azi,am gasit lucrusoare frumoase,cu preturi ok,dar am cumparat un fond de ten si un rimel.....si 3 brose cu 3 inele, m-au costat cit hainele la un loc!
Zilele-astea o sa fac poze cu cadourile ce le-am cumparat.Pentru mine,vopsea de par.Mai trebuie ceva jucarie la nepotica,fetelor am vazut o omida plusata.....wow..o frumusete!Gata,gata s-o cumpar,dar am zis,de ce sa nu fac eu una,crosetata,am si modelul salvat(sa vedem cind o fac...)La baieti le-am luat pulovere,3.(2 baieti+viitorul ginere,o sa fie si el baiatul meu in curind).La fete...eee...la fete e alta poveste,ca sint atitea lucruri frumoase,nici nu stii ce sa alegi!Mai am o tura luni,apoi trebuie sa la impachetez frumos.Am trecut si pe la magazinul de fire,(pai se putea sa nu trec!! trebuiea sa semnez condica!)si mi-am mai luat vre-o 7-8 scule.Adusese ceva nou:fir fleece degrade,alb cu mov!!!!Vinzatorul,care ma cunoaste(pai numai de citeori m-am dus pe-acolo)zice,cu cit ti-am dat firele data trecuta,ii spun,la care el zice ca s-au scumpit,ca ar fi trebuit sa mi le dea mai scumpe.N-am crezut o iota.Probabil vazindu-ma des si cumparind mult,o fi zis:Ë..asta are vre-un business,ia s-o taxez eu.Nici nare el idee cum stau pungile pline cu fire,nelucrate.Pai cind si cit sa lucrez?El e de vina ca aduce mereu fire frumoase!!Hai ca-am scris un roman.

Firice,Pufisor si Cristina,bravo voua ca ati pregatit casa!Tare e frumoasa curatenia!
Firicel,merci de mincarica,am luat si eu o felie de mamaliga si 2 cirnati fripti!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de pufoi Sam 17 Dec 2011, 10:31 pm

Tina chiar ma intrebam pe unde esti!?
Ce frumos trebuie sa fie la tine cu asa fam numeroasa!
Nu am terminat cu bucataria. trebuie sa spal perdelele si sa le puna sotul,maine dim cand vine de la servici, ca el are mai multa rabdare. wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de firicel Sam 17 Dec 2011, 10:49 pm

Buna seara celor care au venit mai tarziu kiss
Tina,treaba asta cu firele cumparate cred ca e boala generala rade
Mai stiu eu d-astea de cumpara intr-o veselie fire(sa fie acolo Smile )Dar si cand imi vine vreo idee sau comanda,stiu ca am in rezerva si atunci e foarte bine!
Fetilii,daca s-a terminat placinta,serviti niste minciunele cu o cana de vin fiert,ce ziceti,merge? wink [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de pufoi Sam 17 Dec 2011, 10:55 pm

Firicel buna tare,dar tu vrei sa ne ingrasi.... pupi
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 17 Dec 2011, 10:57 pm

Multumim de minciunele Firi. Eu le savurez cu o cana de ceai alaturi. pupi
Si mie imi place sa cumpar dar, nu fire ci cartoane si hrtie colorata. Cam de fiecare data cand ajung la Arad intru la librarie sa vad ce au mai adus nou. wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de pufoi Sam 17 Dec 2011, 11:10 pm

eu va las ca ma uit la film. va doresc noapte buna si vise placute! kiss
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de firicel Sam 17 Dec 2011, 11:12 pm

Eu cand intru in singura mercerie din oras,este aproape imposibil sa nu cumpar 1-2 bobine de fire .Primavara si vara iau Angelica si Flavia si toamna-iarna,Rosa la greu ca altceva nu are Smile
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de tinap Sam 17 Dec 2011, 11:21 pm

Asa e Firicel.A sunat mama si-mi zice,iar cumpasasi fire?Doamne,e si asta o boala!Mie imi spui mama?Bune minciunelele Firicel.Astea sint bune cind vin prieteni sau vecini intr-o seara de iarna,la gura sobei,si afara sa ninga frumos.Cind eram mica,ma lua mama cu ia la vecine cu lucru,cusea "la musca"carpete pe pinza de sac(intr-o zi o sa le postez).Mie imi placea cel mai mult la Tusa Fanica ca era de viata,era poreclita radio!Si-acolo la gura sobei,mincing nuci,boabe de porumb fiert,eu ascultam fascinata ce s-a intimplat prin sat:care s-a maritat,care a nascut de fata mare,care se iubeste cu primaru sau baiatul popei,care a fugit cu cutare...Pina tirziu in noapte stateam.Apoi veneam acasa pe scurtatura,sarind pirleazul dintre cele 2 curti.Si era luna plina,era o lumina asa de curata,albastra,iar zapada scirtiia sub picioare..E...unde sint iernile de altadata?
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de firicel Sam 17 Dec 2011, 11:29 pm

Si eu imi amintesc cu drag si totodata cu nostalgie de iernile cand eram mica si mergeam cu Buna dimineata Mos Ajun si inotam prin zapada mare si scartiicioasa de ger si vorbeam toti tare si nu raceam ,nu facem rosu in gat si colindam tot satul....Ajungeam tarziu acasa cu traistuta plina de covrigi,nuci,mere....ce vremuri....parca nci nu am fost mica Sad Sad
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 17 Dec 2011, 11:35 pm

Firi si mie imi e dor de copilarie desi nu a trecut asa de mult timp de atunci. Imi amintesc ca si eu mergem impreuna cu fratele meu la colindat, cand mergeam la bunici din Predeal. Acum bunici nu mai sunt iar apartamentul l-au pus mama si tata la vanzare. Sad
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de firicel Sam 17 Dec 2011, 11:42 pm

Tina,tu din ce zona a tarii esti de fel?
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de tinap Sam 17 Dec 2011, 11:45 pm

Eu sint din Teleorman,Radoiesti.Asa e Firicel,unde au zburat toti anii acestia?La noi le zicea Colindeti.Trebuia sa am traistuta pregatita,ca s-o umplu.Pe linga cei mici mai veneau si tinerei,pe acestia ii poftea gazda cu un pahar de vin,la usa.
Iar in ziua de Craciun mergeam cu sorcova.Ah...ce sorcove frumoase,fiecare se-trecea care sa aiba sorcova frumoasa.Mi-o aducea tata de la Bucuresti,unde el lucra.In dimineata de Craciun,gaseam darul de la Mos,intodeauna cite o papusa mare.Papusa care deschidea si inchidea ochii mi-o amintesc ca si azi,ce frumos ii mirosea parul,a nou,si avea si sosetute...
Aveau un banut alb de plastic la inchietura miinii,acolo scria numele ei:Sanda,..etc..
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de firicel Sam 17 Dec 2011, 11:53 pm

Daaaaaaaaaa,imi amintesc si eu papusile cu banutii de plastic la manuta.
In picioare aveau aceeasi pantofiori albi din plastic.
Si eu eram asa nerabdatoare sa vad ce imi aduce mosul,incat intr-un an de emotii si grija ,nu ma lua somnul dar ma faceam ca dorm sa nu ma certe mama.Cand eram mai in motzaiala,mi s-a parut ca o aud pe mama zicand:"Gata ,hai sa-l punem ca a adormit!".Dar nu era mama...mi s-a parut...era Mos Craciun Smile Si nici bradutul nu-l impodobeau ai mei.In ajunul Craciunului,tot mosul era cel care facea si bradutul wink Cand am mai crescut putin,dupa ce am mers in clasa I,faceam eu bradutul impreuna cu o vecina mare,care era anul V la liceul pedagogic din Buftea.Ce mult a trecut de atunci...
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de tinap Dum 18 Dec 2011, 12:02 am

Am cautat papusi ca acelea prin Bucurest,dar n-am mai gasit,doar prostioare,copii nereusite de barbie....Aici am una mica,iar cea mare e jumulita rau,dar tot o pastrez.Stii ce scumpe sint genul acesta de papusa in America?Caci si la ei era acelasi model in anii aceea,era papusa la moda.Se vinde gen antique.M-am uitat pe e-bay,wow...scumpe foc,de la 70 de $ in sus!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 18 Dec 2011, 12:07 am

Buna seara!fetelor,acum am prins si eu loc liber.Am citit tot,nu pot sta cu voi mai mult,ca nu am cinat inca,am avut si musafiri,dar sa pacalesc stomacul cu ceva,si poate ma intorc,daca nu va culcati toate pana atunci.Am incercat cu niste minciunele,dar tot ma racaie la maruntaie. pupi
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 18 Dec 2011, 12:08 am

E vorba de papusile Aradeanca? Foarte frumoase.
Eu va las ca sint frinta si ma cam doare mijlocul. Noapte buna! kiss
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de firicel Dum 18 Dec 2011, 12:11 am

Vreau sa-i urez aici lui Euro un sincer LA MULTI ANI, sa fie iubita si fericita!Sa fii sanatoasa si ai ramai mereu tanara(macar la suflet!)[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de tinap Dum 18 Dec 2011, 12:13 am

Cristinuta,daaaaaaa,Ardeleanca!!
Georgeta,chiar acum m-ntrebam pe unde esti.Dute si maninca,si vino-napoi,eu mai stau,nu ma culc inca.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 18 Dec 2011, 12:16 am

La Fabrica Aradeanca a lucrat bunica mea. Ea facea ochi de la papusi. Si am avut si o profa la facultate care a lucrat tot acolo, ea le cosea haintele!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de firicel Dum 18 Dec 2011, 12:45 am

Fete dragi si cucuiete,eu ma retrag ca mi-e somnic .Va doresc sa aveti parte de o noapte odihnitoare si un somnic pufos! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de tinap Dum 18 Dec 2011, 12:49 am

Sper ca ai in casa (familie) o papusa ca aceea.Cind a aparut papusa care inchide si deschide ochii..wow ..era cea mai dorita!Sau cu parul lung,ce frumoase erau,aveau niste rochiteeeee,din catifea rosie sau albastra,dantelute..Dupa aceea a aparut papusa care zicea mama-o intorceai cu fata-n jos,apoi inapoi la pozitia normala si atunci zicea "mama".

Noapte buna Firicel si la toate care merg la culcus!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

La sueta...de seara (14) - Pagina 29 Empty Re: La sueta...de seara (14)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB