Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

+93
bibitu
claudiana
NEAGU LAURA
RamonaM
Karina33
anigherman
ismi3ismi
geany
pufoi
georgeta.prnic
Motzu
bela gio
rosita
elenaxx
Larisa09
marya222006
dyna
ivanoiuadela9
anyrok
Marry
despina13cucli
stoy
gaza
cretu_veronica22
zylv
myky7robc
harramaia
alinutza_andrei08
Uca
irish05
ragazza
Nicoleta Irimescu
anca1820
maddy13
claudia_sm
crismi
arielas
emmancita
aurishta
zahariaelouise
SilviaDumitrescu
mya21_ro
Lucia.BlueFlower
elenaveronica
ileana cosanzeana
carjanmonica
AMEE
valentinadof
rivka
Gianina4ever
annamaria26985
adelina24
andegelia
cld
elena_florescu
Andata
Giobsy
Handmade DEEA
cory74
danielabordei
tinassyliliana
nancyrbd
dienutzababy
micheline
cleobejan
denis21
ellybijoux
corina corina
mb09
diana-s
cookie
Dodo-pui
AlinaJ.Bijoux
julix_2007
victoriacus
lady
FlorinaN
diada
iuliana72
MagdaMarin
geo
mykya
milena
fiordaliso
danae
ikuta
Aghata
amoni
gmiki1
emma90
clodi
firicel
Admina
97 participanți

Pagina 11 din 15 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de emmancita Vin 09 Dec 2011, 4:01 pm

E maare, are inaltime de 40 cm fara fes, cu fes are 53 si e lung de 42 cm fara coada!! hug , am avut ce umple la el!! kiss
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de Admina Vin 09 Dec 2011, 4:03 pm

Deea, nu cred ca poate participa creatia ta la concurs, pentru ca nu intruneste conditia de baza si anume sa fie decoratiune. Nu se primesc articole de imbracaminte, bijuterii si alte podoabe pentru ca sunt pentru infrumusetarea persoanei, nu a locuintei, unui spatiu, etc. Din fimo se pot face multe: suport de lumanare, globuri imbracate in fimo (am si vazut pe forum, de curand), figurine (cu scena nasterii, poate), etc. Nu e timpul pierdut. wink
O sa va arat si eu ce am mesterit, dar nu la concurs. M-a inspirat tema concursului. love

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de zahariaelouise Vin 09 Dec 2011, 4:04 pm

emmancita a scris:E maare, are inaltime de 40 cm fara fes, cu fes are 53 si e lung de 42 cm fara coada!! hug , am avut ce umple la el!! kiss
si a scapat necalarit?
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de emmancita Vin 09 Dec 2011, 4:12 pm

Nuuu, nu a scapat, bine ca am apucat sa-l pozez ca si acum e tot in curse!! Smile
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de geany Vin 09 Dec 2011, 4:28 pm

Admina a scris:
O sa va arat si eu ce am mesterit, dar nu la concurs. M-a inspirat tema concursului. love

Si pe mine m-a inspirat tema comcursului si m-am jucat intr-o seara. Nu am realizat ceva pentru concurs, dar am fost fericita si imi place ce-a iesit.

FELICITARI FETELOR! Aveti idei originale!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de Handmade DEEA Vin 09 Dec 2011, 4:35 pm

Foaret dragut renul ...m-a foarte inveselit cand l-am vazut ...

Admina imi cer scuze...n-am citit cum trebuie sau mai degraba nu am inteles cum trebuie...poate reusesc sa fac ceva si pentru decorarea locuintei ...culorile sunt obligatorii?
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de danae Vin 09 Dec 2011, 5:54 pm

pufoi a scris:
Danae te rog frumos,poti sa spui etapele cu mosul?e deosebit!!! santa

Multumesc Pufoi! hug Am taiat fesul, barba, fata, ochii, mustata (mustata e dubla) si sprancenele iar partea din spate e o singura bucata. Am lipit marginile fetei de partea din spate folosind adeziv pentru textile, apoi am cusut de partea din spate, fata pe fata, partea superioara a fesului si partea inferioara a barbii, am intors, am cusut clopotelul, am umplut cu puf siliconic fesul si l-am prins de mana de fata, la fel si cu barba. Apoi, tot cu lipici pentru textile am lipit ochii, sprancenele, mustata, gura iar pentru nas am taiat un cercdin care am facut o mingiuta. Am lipit puf siliconic pentru par si barba si l-am machiat. kiss

Emmancita, e tare dulce renul! Deci voi il aveti pe Rudolf! rade
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de pufoi Vin 09 Dec 2011, 6:52 pm

Danae iti multumesc din suflet pt explicatii . abia astept sa pun in practica. hug
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de emmancita Vin 09 Dec 2011, 6:56 pm

Multumesc mult!! L-am lucrat cu mult drag!!
Deea, nu cred ca sunt obligatorii culorile pt a crea ceva ce-ti place tie si pt a decora casa ta!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de pufoi Vin 09 Dec 2011, 7:01 pm

Fetelor am inceput si eu sa mesteresc ceva care imi place f. mult si este destul de scump aici.Ma intreb doar daca am voie sa particip la concurs?!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de elenaveronica Vin 09 Dec 2011, 7:01 pm

emmancita, esti fenomenala! este super simpatic renul , insa e pacat sa-l tii afara .. sau l-ai scos la pascut?
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de firicel Vin 09 Dec 2011, 8:08 pm

Fetelor,ma plec in fata voastra si a cuvintelor frumoase spuse la adresa decoratiunii mele! Merci kiss Ma bucur mult ca place si ca a prins la public Smile
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de andegelia Vin 09 Dec 2011, 8:12 pm

Superb, superb..... ren.
Foarte interesanta ideea.
SUPER
andegelia
andegelia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 147
Varsta : 45
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/02/2010

http://andegelia.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de firicel Vin 09 Dec 2011, 8:21 pm

Wooooooow,fetelor,Danae si Emmancita,scuze ac am sarit o pagina si nu am vazut superbele voastre decoratiuni!Mosuletul e haios rau!Felicitari Danae! pupi
Renul Rudolf,cred ca va fi bucuria copiilor asa cum m-a bucurat si pe mine cand l-am vazut.Felicitari Emmancita! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de Gianina4ever Vin 09 Dec 2011, 9:01 pm

Ce zici tu,Firico,ca mi-a placut asa mult si n-avusei de lucru si i-am aratat lui fiu-meu,apoi atat mi-a trebuit ca acum zice ca vrea si el,ca trebuie sa calareasca ceva ca ta-su a zis ca s-a saturat sa fie calul lui rade
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de emmancita Vin 09 Dec 2011, 9:02 pm

Ma bucur ca va place si voua! Renul l-am scos afara la pozat ca in casa nu am avut lumina buna si imi ieseau incetosate pozele, era pacat sa nu se vada bine, la cat l-am muncit si am umplut si casa de blanita si vatelina.... kiss
Multumesc din nou! nu aveam de gand sa fac ceva pt acest concurs, dar cand am vazut cate minunatii faceti voi...
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de andegelia Vin 09 Dec 2011, 9:34 pm

Acum sunt si mai curioasa, ce alte minunatii mai creati. Basketball
andegelia
andegelia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 147
Varsta : 45
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/02/2010

http://andegelia.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 09 Dec 2011, 9:48 pm

Na belea! Acum,fata mea vrea si ea ren,cica sa-l calareasca!..."Mami,te rooooooooog!!"
Bravo,fetelor, sincere felicitari!!
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de Gianina4ever Vin 09 Dec 2011, 9:49 pm

Pai da,ai patit ca mine.Acum ce facem? rade
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de rosita Vin 09 Dec 2011, 9:57 pm

Fetelor sunteti mortale!!
Danae, mosul tau e super haios, ce diferenta a facut machiajul! Si imi place ca are buclisoare in barba si zulufi!
Emmancita si renul tau e foarte inspirat, ce imaginatie ai! Smile Dar e cam multa verdeata pe-acolo pe la tine, a zis bine cineva mai sus ca l-ai scos la pascut Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de danae Vin 09 Dec 2011, 11:20 pm

Multumesc, Rosita! Sa stii ca nu l-am mai dat jos de pe usa si de cate ori trec prin hol ma face sa zambesc. Smile
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de diada Sam 10 Dec 2011, 11:21 am

Handmade DEEA a scris:
CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Set

colajul nu se accepta in concurs.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de Handmade DEEA Sam 10 Dec 2011, 11:35 am

Diada deja stiu ca nu m-am incadrat in tema concursului...oricum multumescc ca mi-ai atras si tu atentia... pup
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de diada Sam 10 Dec 2011, 11:39 am

Da... am vazut si eu ca nu te-a acceptat Admina dupa ce am editat si semnat pozele zid Scuze, daca vedeam nu-ti mai ziceam si eu hug

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de lady Sam 10 Dec 2011, 11:40 am

Ce de minunatii love Felicitari tuturor aplauze
Ma asteptam sa vad decoratiuni frumoase dar voi mi-ati intrecut asteptarile kiss
Bafta tuturor !
avatar
lady
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 85
Varsta : 49
Localizare : Belgia
Data de inscriere : 10/02/2010

http://veronicascrap.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 15 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB