Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Mainile, cartea de vizita a unei femei (2)

+16
Lucia.BlueFlower
adelina24
alinachiri
claudiana
7furnici
Dodo-pui
elenaxx
diada
geany
zahariaelouise
danniela
firicel
SilviaDumitrescu
MihaelaT
Admina
despina13cucli
20 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (2)

Mesaj Scris de 7furnici Dum 22 Apr 2012, 10:19 pm

Pentru pasionate si doritoare: un site complex cu detalii, instructiuni, modele, how-to ... etc.
Mai jos aveti link spre instructiuni video ( nu mai putin de 119 modele la numar Smile )

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
7furnici
7furnici
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 106
Localizare : onesti
Data de inscriere : 21/12/2009

http://7furnici.blogspot.com/

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (2)

Mesaj Scris de claudiana Mier 18 Iul 2012, 9:49 am

Da' chiar nimeni ,nimeni pe aici ati, abandonat subiectul?? Am venit sa va arat cateva fotografii din munca mea.( aceasta este cauza lipsei mele de pe forum Smile )
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 42
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (2)

Mesaj Scris de alinachiri Mier 18 Iul 2012, 2:48 pm

foarte frumoase lucrarile tale!!! felicitari!!! iatasi cateva de la mine:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
sper sa va placa!
alinachiri
alinachiri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/01/2012

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (2)

Mesaj Scris de despina13cucli Mier 18 Iul 2012, 3:27 pm

ne plac
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 Empty Imagini culese de pe net

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 26 Iul 2012, 1:09 pm

Alina si Claudiana imi place ceea ce faceti. Felicitari!
Chiar daca nu am mai pozat unghiutele mele asta nu inseamna ca nu le pictez in fiecare saptamana. ...cred ca voi relua acest obicei. wink

Pentru inspiratie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (2)

Mesaj Scris de adelina24 Joi 26 Iul 2012, 1:24 pm

Super unghiile . Mie nu-mi ies chiar asa . Este mai greu sa ti le faci singura si mai ales la mana dreapta . Mi-am cumparat pensule speciale dar sint cam aspre si mai mult lasa urme in oja decat sa o intinda frumos . Cel mai bine lucrez cu pensula de pictat pe care am taiat-o u forfecuta de unghii pana am facut-o subtire . Pentru mine este un divertisment . Acum pot sa ma bucur de unghii ( am unghiile f moi si nu puteam la le las mari ba mai mult mi se rupeau din carne , se exfoliau ) Nu mai am unghiile cu oja dusa , carpita . le fac o data pe saptamana ( ca sa nu se cunoasca urat acolo unde cresc ) si nu am nici o problema : nu mi se duce oja , nu se rup , nu se agata . Nu va inchipuiti c a sunt una care nu face nimic : smulg buruienile din gradina , spal vasele , frec oalele , sterg pe jos , am framantat : activitati care mi se pareau incompatibile cu unghiile mari .
Inconvenient : lucrez cam greu cu tastatura ( si lucrez cam 6-7 ore din 8 )
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (2)

Mesaj Scris de alinachiri Mier 01 Aug 2012, 1:19 pm

Fiindca se poarta culorile 'neon':
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am avut si o clienta careia i-am facut curcubeu...dar nu le-am pozat Sad ! Promit ca data viitoare le pozez!
alinachiri
alinachiri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/01/2012

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (2)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Lun 13 Aug 2012, 8:30 pm

Zilele trecute am facut o descoperire: unghii decorate cu servetel. Si cum mie nu-mi scapa nimic, am incercat-o si pe asta rade
Am incercat 2 modele pana acum. Iata-le:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 38
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (2)

Mesaj Scris de bubu85 Mar 14 Aug 2012, 8:40 am

super Lucia.
Dai te rog detalii despre cum ai procedat?
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (2)

Mesaj Scris de piciul Joi 03 Ian 2013, 8:54 pm

Tot alergand pe net am gasit [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Nu va plac?
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (2)

Mesaj Scris de Rimmelle Joi 24 Ian 2013, 2:13 pm

ce frumoase modele de unghii, ma bate gandul de ceva timp sa imi fac singura manichiura, doar k mi-e greu sa ma apuc Smile) interesanta metoda cu servetelul, nu am mai vazut pana acum...
si pana astazi nici nu am stiut de acest subiect :-)
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 35
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (2)

Mesaj Scris de claudiana Dum 17 Feb 2013, 10:29 am

Interesante unghiile decorate cu servetele dar vrem sa stim si noi cum ai facut. Ne poti da cateva detalii??
Sa va arat cateva unghiute facute de mine...unele pictate manual cu culori acrilice
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 42
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (2)

Mesaj Scris de Admina Joi 24 Iul 2014, 5:55 pm

Nu v-ati mai facut unghiile frumoase de un an si ceva sau nu le-ati mai imortalizat?
Nici eu, dar am gasit ceva de inspirate. link Tutoriale
Imi place gradientul si am gasit o oja cu bulinute, de aplicat peste. Daca imi iese ceva interesant pun poze.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (2)

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 24 Iul 2014, 11:08 pm

Tehnica servetelului pe unghii [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Mainile, cartea de vizita a unei femei (2) - Pagina 2 Empty Re: Mainile, cartea de vizita a unei femei (2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB