Lucru de mână
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Hainute crosetate, pentru copii(11)
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptyIeri la 9:46 pm Scris de gretty

» Rochii, fuste crosetate -14
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptyIeri la 9:41 pm Scris de gretty

» Fesuri,căciuli,pălării,băşti croşetate - 17
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptyIeri la 9:32 pm Scris de gretty

» Masinile de cusut si surfilat, industriale - 1
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptyIeri la 1:20 am Scris de adii

» Fotografia, intre hobby si arta
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptySam 23 Ian 2021, 2:55 pm Scris de LRodica

» Pirogravura
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptySam 23 Ian 2021, 2:53 pm Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptyJoi 21 Ian 2021, 4:35 pm Scris de LRodica

» Paturi crosetate 2
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptyLun 18 Ian 2021, 4:23 pm Scris de LRodica

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptyMar 12 Ian 2021, 10:42 am Scris de LRodica

» Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptyMar 12 Ian 2021, 10:34 am Scris de LRodica

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptyVin 18 Dec 2020, 8:14 am Scris de LRodica

» Fimo-Ce putem face cu fimo (2)
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptyVin 18 Dec 2020, 7:53 am Scris de piciul

» Ornamente de Craciun - 6
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptyMar 15 Dec 2020, 7:48 pm Scris de vlad_mom

» Despre masinile de tricotat
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptyMar 01 Dec 2020, 11:40 pm Scris de Sanda P

» Jucarii crosetate
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptyVin 27 Noi 2020, 5:00 pm Scris de vlad_mom

» Solicitare inchidere cont
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptyVin 27 Noi 2020, 10:36 am Scris de tubey1801

» Desen, acuarela, ulei, acril... 2
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptyMar 24 Noi 2020, 9:40 am Scris de Gabica

» Din materiale reciclabile 6
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptyLun 23 Noi 2020, 9:55 am Scris de Gabica

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptySam 21 Noi 2020, 4:01 pm Scris de LRodica

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 EmptyMier 18 Noi 2020, 10:49 am Scris de Gabica

Poze pentru inspiratie - crosetat (7)

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (7)

Mesaj Scris de Serban Valentina la data de Vin 13 Ian 2012, 10:24 am

Ma bucur fetelor ca v-au placut ghioceii postati de mine .
cei din ultimile poze sunt superbi , migolosi dar frumosi .
Felicia ai schema rochitei cu morcovi la ,,resurse,, .
Sper sa te ajute, spor la lucru, intr-adevar o rochita dulcica foc. hug
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Poze pentru inspiratie - crosetat (7) - Pagina 7 Empty Re: Poze pentru inspiratie - crosetat (7)

Mesaj Scris de PAPUSIKVIO la data de Vin 13 Ian 2012, 12:06 pm

Felicitari fetelor pentru tot ce ati postat aici! Mi-a luat o vreme sa iau topicul de la inceput si am ramas uimita de ce pot face doua maini dibace!
Eu sunt incepatoare in ale crosetatului dar dupa ce am vazut aici m-as lasa de meserie si m-as apuca de crosetat!
PAPUSIKVIO
PAPUSIKVIO
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 16
Localizare : BUZAU
Data de inscriere : 14/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de denis21 la data de Vin 13 Ian 2012, 2:30 pm

Superi ghioceii, Valentina.Ce faine am fi cu astfel de martisoare si cred, admirate.S-ar preta si pt. oferit. wink
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 50
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu la data de Sam 14 Ian 2012, 12:54 am

Dedicatie pentru Geo, rochii deosebite si usor de lucrat
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
luate de aici

album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de mihamihaela la data de Sam 14 Ian 2012, 7:57 am

rochita roz e super

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scris de mihamihaela Astazi la 7:59 am

ce ghiocei frumosi.vreau sa fac si eu .sper sa si reusesc

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Te rog sa citesti punctul 6 din Regulament.

Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Sam 14 Ian 2012, 10:01 am, editata de 1 ori (Motiv : postari fuzionate)
mihamihaela
mihamihaela
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 90
Localizare : giurgiu
Data de inscriere : 28/04/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de geo la data de Sam 14 Ian 2012, 1:06 pm

Multumesc, Silvia! Astea ar merge intr-adevar mult mai repede, dar mie mi s-a pus pata pe rochia verde. Si am ambiţ sa o fac! Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 36
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de dadina la data de Sam 14 Ian 2012, 4:13 pm

Ai si schema pt rochia roz? E de efect si modelul avantajeaza multe siluete.M-ar tenta .Mersi.
dadina
dadina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de cozma felicia la data de Sam 14 Ian 2012, 7:45 pm

Valentina,multumesc. pupi
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 64
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de alessia2007 la data de Sam 14 Ian 2012, 10:26 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ultima editare efectuata de catre alessia2007 in Sam 14 Ian 2012, 10:27 pm, editata de 1 ori (Motiv : micsorat dimensiune poza)
alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 39
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu la data de Sam 14 Ian 2012, 10:29 pm

dadina a scris:Ai si schema pt rochia roz? E de efect si modelul avantajeaza multe siluete.M-ar tenta .Mersi.
daca pe mine ma intrebi.... din pacate nu am . Ce am avut am pus dar nu e greu deloc. Modelul il gasesti pe peste tot si ca marime... oricum trebuie adaptat la masurile tale

album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de tinap la data de Mar 17 Ian 2012, 11:14 pm

Modele de paturici pentru copii[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
jachetele[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
paltonase[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
rochita[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
poncho[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pantofiori[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 60
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de pufoi la data de Mier 18 Ian 2012, 12:09 am

Tina sunt superbe toate! wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 47
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de tinap la data de Mier 18 Ian 2012, 12:19 am

Pufishor,pune mana si fa o fetita wink ca sa-i faci rochite!Daca ai sti ce dulci sint fetitele!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ultima editare efectuata de catre tinap in Mier 18 Ian 2012, 12:32 am, editata de 1 ori
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de georgeta.prnic la data de Mier 18 Ian 2012, 12:24 am

Sunt minunate modelele d-na Tina!Freferatele mele,modele pentru copii,le-am salvat deja:paturica,paltonul,rochita,botoseii.... pupi
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 44
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de pufoi la data de Mier 18 Ian 2012, 12:26 am

Tina as face ,dar.... sunt batrana de-acu....
daca mai postati frumuseti de-astea ,nu stiu,poate fac un efort!!! rade
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 47
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de romaya la data de Mier 18 Ian 2012, 12:32 am

Eu am pus mana..de muulte ori Embarassed ..dar degeaba ..au iesit doar baieti rade
Cred ca nu-i de-ajuns mana , mai trebuie ceva .. rade
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1380
Varsta : 62
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 23/06/2009

http://www.romaya.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de tinap la data de Mier 18 Ian 2012, 12:43 am

Romaya,si eu m-am gindit ca mina nu prea merge,dar n-am gasit alt cuvint...LOL :laugh
Pufishor,baiatul se-nsoara si se da dupa nevasta,dar fetele sint mai grijulii cu mama,nu ma lasa sa spal vasele,mereu ma intreaba cum ma simpt,lasa mama ca fac eu,imi fac cadouri....E maaaaare diferenta dintre baiat si fata,crede-ma ca am si baieti si fete,stiu ce spun.Scuze de off topic

Paturici pentru pitici: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cover diaper:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paltonase:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de kmn la data de Mier 18 Ian 2012, 10:08 am

doamne....ce de frumuseti ati pus voi aici....
tinap....de asta mi-am dorit eu numai fete....dar nu a fost sa fie....dar lasa ca si baietii aduc fete....scuze off topic
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de tinap la data de Mier 18 Ian 2012, 1:02 pm

Asa e kmn,fiul cel mare are o fetita de 11 luni,deci sint bunica,si crosetez de zor,peste 2 luni mai vine unul,baiat de data asta,plus ca mai am 3 copii,1 baiat+2fete,una la anul se marita.Deci,am de lucruuuu,nu mai prididesc,dar e asa de frumooooos!!!

Daca vrea cineva ajutor la vreo paturica,sa strige,nu ca-s fi eu a experta,dar au instructiuni in engleza,limba care o stiu la perfectie.Scheme nu au,doar instructiuni scrise.Sa aveti spor!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Mier 18 Ian 2012, 1:10 pm

Foarte frumoase lucrurile pentru copii! Eu am pe ambii dar is prea mari pentru paturici si nu-s gata inca sa aibe copii, mai au de crescut!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de mihamihaela la data de Mier 18 Ian 2012, 1:18 pm

superbe toate
mihamihaela
mihamihaela
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 90
Localizare : giurgiu
Data de inscriere : 28/04/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de dienutzababy la data de Mier 18 Ian 2012, 1:43 pm

foarte frumoase. crezi ca ai putea sa imi trimiti instructiunile la paturici? (sunt bune in engleza, sa fie ceva de ghidaj) multumesc kiss
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 32
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de tinap la data de Mier 18 Ian 2012, 3:07 pm

Cu mare placere,dar nu stiu cum!!Am tot incercat!Cind vine fiul meu,o sa-l pun pe el sa-mi arate.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de kmn la data de Mier 18 Ian 2012, 3:19 pm

o rochita care mi-a placut mult...
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de firicel la data de Mier 18 Ian 2012, 4:13 pm

Tina,superbe modelele de paturici!
Kmn,e intr-adevar foarte fumoasa rochita!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB