Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Discutii despre revista Burda - Pagina 10 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Discutii despre revista Burda

+51
denisia_16
carmenzoe
mada93
bursuk
ileana cosanzeana
anda
puffetta
margot
oana_007
ANURIM
Clio_Ela
vilcris
noel
oanabijux
trice
anne-marry
nadina_b2005@yahoo.com
ema
Tinkerbell
aisha
clodi
Laila
Anna Succubus
StMihaela
Adriana13
andrusca
ciresicca
kla78
ralu222222
ppisic
Buburuza
duchess
DANIELA.I
ioana soare
zylv
postoleirina
totolina
geany
olympia
andreeaX
bv_satena
tomari
Kate
kindaras
RalucaS
lorinaoo1
diada
Dionisia
Camy
MihaelaT
Admina
55 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de ioana soare Lun 09 Noi 2009, 5:54 pm

Si marimile obisnuite , 36-44 sunt pentru femei inalte de 1,36m- 1,44m? Laughing

72 e marimea pentru femei inalte corespondenta marimii 36 pentru femei "normale" si a marimii 18 pentru femei scunde. Si tot asa...
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de oana_007 Mar 10 Noi 2009, 10:26 am

Multam fain de raspunsuri.... Flowers Ma gandeam eu ca trebuie sa aiba o corespondenta cu marimile normale, dar puteau macar sa scrie pe un colt din insert sa lumineze si incepatorii fuga
oana_007
oana_007
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 138
Varsta : 43
Localizare : romania, bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de geany Mar 10 Noi 2009, 11:01 am

Asa e, daca esti incepator n-ar fi rau sa analizezi mai bine insertul wink Daca nu ma insel, in fiecare insert, la inceput este tabela, cu masuratorile si ce marime reprezinta acestea. Tot la inceputul insertului este legenda semnelor folosite pe tipare, iar in interiorul insertului, daca nu te vei uita doar la modelul ce te intereseaza, vei gasi chenare cu sfaturi de lucru. pupi
Daca mai ai intrebari, nu ezita sa scrii, cineva iti va raspunde cu siguranta hug
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de puffetta Mar 10 Noi 2009, 12:19 pm

am cautat si eu revista boutique si nu se gaseste nicaieri. Sad vad ca chioscurile de reviste sunt aproape goale, probabil din cauza crizei, iar la inmdedio nu aduc reviste din italia.
puffetta
puffetta
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : pufflandia
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Sam 14 Noi 2009, 12:04 pm

fetelor,vreau si eu ultimul nr din burda,ma poate ajuta cineva?
la noi in oras nu mai vine...
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty in timisoara

Mesaj Scris de bursuk Sam 14 Noi 2009, 1:09 pm

la noi inca se mai gaseste
avatar
bursuk
helper
helper

Numarul mesajelor : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Camy Sam 14 Noi 2009, 1:34 pm

buna ,MIONELA ma uit eu de ea daca o mai gasesc ti-o trimit eu pupi
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Sam 14 Noi 2009, 1:39 pm

multumesc frumos
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de puffetta Sam 14 Noi 2009, 4:25 pm

in jurul carei date a lunii apare burda de obicei?
puffetta
puffetta
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : pufflandia
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 14 Noi 2009, 4:43 pm

La noi apare cam prin 25-27.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty niste tipare

Mesaj Scris de bursuk Lun 16 Noi 2009, 11:35 am

buna fetelor!
as avea si eu o rugaminte daca m-ar putea ajuta cineva cu niste tipare din burda. Sunt vreo 3 si as avea nevoie de ele. Eu nu am revistele si de asta apelez la voi. am sa atasez pozele si sa imi spuna daca ma poate ajuta cineva. Multumesc anticipat.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
asta e din 2007 numarul 11, tiparul 137,

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
asta e din numarul 08 din 2008

si

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



asta e din 09/2007


astept vesti de la voi. pupi
avatar
bursuk
helper
helper

Numarul mesajelor : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de bursuk Mar 17 Noi 2009, 6:59 pm

chiar nu ma poate ajuta nimeni? Sad Sad
avatar
bursuk
helper
helper

Numarul mesajelor : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de mada93 Mar 17 Noi 2009, 8:58 pm

bursuk a scris:chiar nu ma poate ajuta nimeni? Sad Sad

Uite, am pus aici toate cele 3 reviste in care se gasesc tiparele. Sunt scanate cu tot cu imagini,tipare si instructiuni, doar ca sunt in limba rusa.

Spor la cos !!!
mada93
mada93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 93
Varsta : 30
Localizare : Vulcan
Data de inscriere : 17/11/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de bursuk Mar 17 Noi 2009, 10:23 pm

mersi mullt de reviste. E cam aiurea ca sunt in rusa dar decat nimic.....e Perfect hug
avatar
bursuk
helper
helper

Numarul mesajelor : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty masurile in burda

Mesaj Scris de carmenzoe Dum 22 Noi 2009, 10:11 am

Camy a scris:da asa este fetelor,eu zic ca revista burda este foarte buna,intr-adevar sunt cam mari .de ex eu scot marimea 38,dar o scot fara rezerve si e ok ,daca as scoate 36 ar fi mic.masurile mele sunt ptr 38.

Buna, fetelor,
Sunt noua pe lista. Lucrez de mai mult, uneori intensiv, uneori fac pauza. Acum am reinceput. Am facut curs de croitorie in Olanda, unde traiesc de 30 de ani) si am invatat probabil unele lucruri altfel decat se face in Romania. Folosesc tipare nu numai de la Burda si am citit multe carti despre probat si modificatul tiparelor.
Imi pare rau ca nu am stiut despre voi. Eu am facut un grup de croitorie pe yahoo in limba romana (Atelier de croitorie), dar poate ne mutam toate aici. Acum dspre Burda.

In cartea de croitorie scoasa de Burda in limba germana si tradusa si in olandeza se spune ca daca ai sanii mari nu trebuie sa te iei dupa marimea bustului, ci sa alegi un model cu o masura mai mica si sa maresti bustul.
Explicatii mai detaliate am aflat din cartile din America. Tiparele se fac in toata lumea pentru masura de bust (dupa sutien) B. Asta este standardul care se potriveste la scheletul pentru inaltimea si dimendiunile respective (minus bust). Ca sa afli ce tipar ti se potriveste cel mai bine (se pare ca latimea spatelui este masura cruciala) trebuie sa te masori desupra bustului cu centimetrul pe la spate si pe sub umeri si desupra bustului. Aceasta masura (luata ca masura bustului ca sa determini ce tipar trebuie sa folosesti) este masura care iti da cele mai bune rezultate in ceea ce priveste spatele, unerii si maneca. Eventual cu corectii daca ai spatele prea curbat sau bratele mai groase decat normal.
Eu am incercat asta si am modificat un tipar numai la bust, lasand restul asa cum era. Am undeva cu cat trebuie sa largesti fata si sa ii dai ceva mai multa lungime la mijlocul fetei in functie de cupa de sutien (C,D sau DD). A iesit excelent. Modificarea bustului nu este f. complicata.
Inca ceva. O americanca care face tipare pt Vogue (Sandra Betzina in cartea "Power sewing", vezi parti din aceasta carte in Google.books) zice ca Burda are tipare f. bune, numai ca umerii sunt mai mari decat standardul american.
Carmen
carmenzoe
carmenzoe
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 88
Localizare : olanda
Data de inscriere : 22/11/2009

http://sewingzoe.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de noel Dum 22 Noi 2009, 2:20 pm

bine ai venit carmenzoe Flowers
foarte utila si indicata informatia ta pupi
noel
noel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 148
Localizare : -
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de carmenzoe Dum 22 Noi 2009, 2:27 pm

Multumesc Noel pentru urarea de bun venit. Incerc sa ma oriente pe acest forum. Carmen
carmenzoe
carmenzoe
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 88
Localizare : olanda
Data de inscriere : 22/11/2009

http://sewingzoe.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Admina Dum 22 Noi 2009, 8:58 pm

Carmenzoe, bine ai venit!
Foarte utile explicatiile tale. Si ai dreptate, masurile Burda sunt facute cred, pe fizicul femeilor ariene, care sunt ceva mai caloase decat romancutele de rand (si probabil alte natii latine). Asa am observat si eu la tiparele de pe Burda Style (mult mai mult decat la cele din revista Burda), spatele este foarte lat, disproportional cu restul tiparului, parca. Tin minte ca la sarafanul Zoe, parca Smile erau umerii si partile din spate asa de late ca partea croita i se potrivea la umeri sotului, si era masura 34, cu rezervele incluse. Apoi am lucrat masura 32 cu rezervele incluse si mi se potriveste. Nu are cum sa fie corect, 32 este o masura pentru femei de 1.5m, minione in adevaratul sens al cuvantului, si nu e cazul meu avand o inaltime medie si port S sau M, dar in nici un caz la XS.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de carmenzoe Dum 22 Noi 2009, 9:29 pm

Admina a scris:Carmenzoe, bine ai venit!
Foarte utile explicatiile tale. Si ai dreptate, masurile Burda sunt facute cred, pe fizicul femeilor ariene, care sunt ceva mai caloase decat romancutele de rand (si probabil alte natii latine). Asa am observat si eu la tiparele de pe Burda Style (mult mai mult decat la cele din revista Burda), spatele este foarte lat, disproportional cu restul tiparului, parca. Tin minte ca la sarafanul Zoe, parca Smile erau umerii si partile din spate asa de late ca partea croita i se potrivea la umeri sotului, si era masura 34, cu rezervele incluse. Apoi am lucrat masura 32 cu rezervele incluse si mi se potriveste. Nu are cum sa fie corect, 32 este o masura pentru femei de 1.5m, minione in adevaratul sens al cuvantului, si nu e cazul meu avand o inaltime medie si port S sau M, dar in nici un caz la XS.

Multumesc si tie pentru intampinare. De un timp imi bat mult capul cu tiparele si citesc carti despre croitorie la metru (inaltimea teancului) si ma uit la DVD-uri de croitorie in prostie. Am inteles pana acum un lucru. Intr-un tipar exista ' wear ease' (adica acel nr de centimetri care sa-ti permita sa te misti, surplus pentru purtat) si designer ease (surpulsul care da linia modelului: mai strans sau foarte lejer, de ex. unisex). Daca vrei sa pastrezi modelul si sa nu schimbi
linia trebuie sa ai grija ca surplusul total sa ramana la fel cum a fost gandit de designer. Pt asta compari masurile tale cu masurile date la Burda pt talia respectiva si de pe tipar scoti sau adaugi diferenta care este intre masurile tale si cele standard.
Nu este suficient sa-ti poata 'intra fundul' in pantaloni, trebuie sa ai acea largime / surplus care este gandita de designer pentru talia respectiva, ca sa poti sa reproduci un model care ti-a placut.
Pe mine m-a ajutat mult sa pricep asta.

S-ar putea ca modelul de care zici - cu umerii de halterofil - sa fie facut cu scopul sa fie foarte larg. Dar oricum, umerii la Burda sunt mari.
Si apoi, ma ierti, dar nu numai in Burda, dar tot ce se face este pentru femei aeriene.
Am fost de Pasti in Romania si am trecut pe la Negru si Alb / Agnes Toma. I-am zis tipei ' pai doamna, doar grasele au mai multi bani, femeile mai in varsta si implinite profesional... Nu acolo ati vinde mai mult'. E adevarat ca unele tinerele au si ' sponsor', dar totusi. Dupa mine este un marketing prost.
Pe vremurile bune cand aveam talia 36 si restul 38 nu-mi gasem pantaloni ca lumea. In pantalonii care ni se potriveau pe talie nu intram si in cei care intram aveam niste labartenii in talie... Proprietarul magazinului face ' lasati doamna ca este f feminin'... Zic: spuneti-le asta la cei ce fac haine, ca si noi cele feminine vrem pantaloni. Din cauza asta m-am pus pe croitorie.

Am inteles ca la voi (adica ' la noi' de fapt, ca sunt romanca) nu se vinde Burda speciala de sezon pt marimi mari (incepe la 44)

Carmen
carmenzoe
carmenzoe
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 88
Localizare : olanda
Data de inscriere : 22/11/2009

http://sewingzoe.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de carmenzoe Dum 22 Noi 2009, 9:36 pm

[quote="carmenzoe"]
Admina a scris:Carmenzoe, bine ai venit!
Foarte utile explicatiile tale. Si ai dreptate, masurile Burda sunt facute cred, pe fizicul femeilor ariene, care sunt ceva mai caloase decat romancutele de rand (si probabil alte natii latine). Asa am observat si eu la tiparele de pe Burda Style (mult mai mult decat la cele din revista Burda), spatele este foarte lat, disproportional cu restul tiparului, parca. Tin minte ca la sarafanul Zoe, parca Smile erau umerii si partile din spate asa de late ca partea croita i se potrivea la umeri sotului, si era masura 34, cu rezervele incluse. Apoi am lucrat masura 32 cu rezervele incluse si mi se potriveste. Nu are cum sa fie corect, 32 este o masura pentru femei de 1.5m, minione in adevaratul sens al cuvantului, si nu e cazul meu avand o inaltime medie si port S sau M, dar in nici un caz la XS.

Am uitat ceva. Burda normala (adica ce cu 36-48, etc.. si nu 17-21 etc) este pentru femei de 1.65 m. Eu am 1,58 m. Deci stiu ca de la lungimea spatelui trebuie sa scot 2 cm. ca altfel nu corespunde linia rascroielii bratului (e prea mare / inalta). De aceea scot din prima la toate tiparele Burda pt marimi normale 1 cm in lungime deasupra subratului si 1 cm intre subrat si talie. La bluzele drepte nu e nevoie dessupra taliei, la rochiile cu talie cusuta (fusta si bluza ar veni cusute in talie) - da.
Dar am vazut acum oameni inalti in Romania, mai inalti decat pe vremea mea ('ceausista').

Carmen
carmenzoe
carmenzoe
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 88
Localizare : olanda
Data de inscriere : 22/11/2009

http://sewingzoe.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de denisia_16 Joi 26 Noi 2009, 2:15 pm

buna.sunt noua pe aici si an si eu o intrbare stie careva cam in jur de ce data a lunii apare revista burda ca vreau si eu sa o cumpar dar tot intreb pe la chioscuri si nu o primesc. imi poate da si mie un raspuns la intrebrea mea.multumesc
denisia_16
denisia_16
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 23
Localizare : brasov
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de anda Joi 26 Noi 2009, 2:22 pm

Buna,
Revista Burda apare in ultima zi de joi a fiecarei luni. Am observat ca se vinde destul de repede, de exemplu in bucuresti dispare cam in aceeasi de zi la chioscurile de ziare de cartier, cum mi s-a intamplat mie azi de dimineata cand m-am oprit la chiosc s-o cumpar (azi aparand nr. din dec 2009) si mi s-a spus ca deja s-au dat cele 2 exemplare primite.
Dar gasesti pe la centrele comerciale mai mari, la raioanele de ziare si reviste.
anda
anda
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de diada Joi 26 Noi 2009, 2:39 pm

Acum abia mi-am cumparat-o eu! dar la noi nu este la toate chioscurile, abia am gasit-o langa spital. Sigur in centrele comerciale o gasesti, acolo aduc cate 20-30 de exemplare. Am vazut ca este chiar de la mama ei, are inclusiv insertul in germana (nu ca ne-ar ajuta cu ceva) dar arata mult mai bine acum, asa ascuns dupa coperta! Imi place cum a fost gandita!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de oana_007 Joi 26 Noi 2009, 2:55 pm

Am inteles eu bine? Are insertul in germana? Iar au modificat? shot
oana_007
oana_007
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 138
Varsta : 43
Localizare : romania, bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de diada Joi 26 Noi 2009, 3:01 pm

este si in germana dar si in romana, scuze ca te-am indus in eroare! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 10 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB