Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Sacrificii pentru pasiune
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyAstazi la 3:25 pm Scris de diada

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyAstazi la 3:03 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyAstazi la 11:51 am Scris de vlad_mom

» Amenajari interioare
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyAstazi la 9:26 am Scris de vlad_mom

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyMier 25 Mai 2022, 10:10 am Scris de diada

» Pirogravura
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyLun 23 Mai 2022, 11:37 pm Scris de White_Raven

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyVin 06 Mai 2022, 8:33 am Scris de LRodica

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyMar 03 Mai 2022, 10:54 am Scris de diada

» Florile din gradina mea(2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptySam 30 Apr 2022, 9:11 pm Scris de LRodica

» Ce masina de cusut recomandati (6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyMier 27 Apr 2022, 10:46 am Scris de diada

» Ornamente de Pasti
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyJoi 14 Apr 2022, 6:56 am Scris de vlad_mom

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyMier 13 Apr 2022, 7:08 pm Scris de Panea Laura

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyMar 12 Apr 2022, 9:43 am Scris de LRodica

» In fire sa ne laudam ! (9)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyLun 11 Apr 2022, 9:24 pm Scris de Michelle88

» Despre masinile de tricotat
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyMar 05 Apr 2022, 7:55 pm Scris de Sanda P

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyVin 01 Apr 2022, 7:00 am Scris de Dorulet

» Sarbatoritii zilei!!! XI
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyJoi 31 Mar 2022, 9:26 am Scris de diada

» Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyJoi 03 Mar 2022, 8:05 am Scris de LRodica

» Martisoare din diverse materiale VI
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyJoi 03 Mar 2022, 7:54 am Scris de LRodica

» Ce melodie asculti acum !-5
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 EmptyLun 14 Feb 2022, 8:20 am Scris de LRodica

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

+57
letho
trandafiras78
mariaz_09
solmizel
lennny
myky7robc
AlinaJ.Bijoux
MihaelaT
sunflowers
dadina
Serban Valentina
Chirrox13
claudiana
danielabordei
chocolate
brunettzzica
aisha
stoy
liavas
Uca
m.a.r.i.m.a.r.
europolis
cris_io_mat
emi
kmn
Cristache
anc@
dorinamisov
vasilica
virginia
carmenco
Bodea Simona
veronica.l
anamaria79"
cld
ikuta
fizicuta
LORIMAR
mishou
canadianca50
Giobsy
vero50
Marry
violetas
Octa75
danadea
firicel
Marilum
valentinadof
symos
emmancita
samo99ro
danniela
romaya
cozma felicia
crina68
SilviaDumitrescu
61 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de Octa75 Sam 10 Sept 2011, 10:45 pm

Deci, doamna Urzicata......iar ne-ai dat cu Flit.....super tare bluza cea maro-albastruie. rade rade Facuta ca la carte! pupi

Iar marilum tace si face. Felicitari!!
Octa75
Octa75
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 366
Varsta : 46
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/09/2010

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.373174042763091.87212.3

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de violetas Dum 11 Sept 2011, 11:17 am

Crina, nu conteaza ca si eu o vad albastra, important e ca arata foarte bine, ca de altfel si fusta. Sa le porti sanatoasa!
Marilum, ai lucrat nu gluma, foarte frumoase.
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 53
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de crina68 Dum 11 Sept 2011, 1:54 pm

Va pup ,fetelor!
Daca si acum se vede albastra,capitulez!!!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de violetas Dum 11 Sept 2011, 3:28 pm

Ai pus pe undeva si diagrama? tricot ( ca sa iasa din prima)
violetas
violetas
Expert
Expert

Sus In jos

Mesaj Scris de emmancita Dum 11 Sept 2011, 3:36 pm

Marilum, frumos lucrezi! Imi place tare cea rosie.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 49
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Marry Dum 11 Sept 2011, 3:45 pm

Crinuta superrrrrrrrr bluza ta cu ananasi. Flowers
Sa mai faci ca iti ies faine,Spor la croset
Marilum ai lucrat mult si frumos.Felicitari aplauze
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 59
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de romaya Dum 11 Sept 2011, 3:47 pm

rade Crina pupi cred ca nu-i de treaba tehnicu'.. Smile
Ti-am tunat poza, sper sa nu te superi .. Flowers si rezultatul parca este ceva mai maroniu ..

kiss

Marilum, acuma vad ce de frumuseti ai postat... felicitari flower
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1380
Varsta : 64
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 23/06/2009

http://www.romaya.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de vero50 Dum 11 Sept 2011, 8:40 pm

Maini de aur. Felicitari penrtu ce ati lucrat si sa le purtati cu drag.
Vesta Silviei m-a lasat masca. Silvia, nu o vinde si nu incerca sa o vopsesti decat dupa ce te plictisesti de culoare. In rest sa aveti spor.
vero50
vero50
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 06/03/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de emmancita Dum 11 Sept 2011, 8:51 pm

Fetele, am terminat si eu bluzita mea!! Adicaaa....nu stiu daca s-o las asa sau sa-i fac si maneci, parca ar fi mai " interesanta" cu manecute si cu modelul acela de la poale, la terminatia manecii, ce ziceti??? Modelul dupa care m-am inspirat avea maneci....

Edit: Romaya, la gat n-am stiut sa fac floricelele alea cum ai zis tu, le-am facut cum mi-au iesit...la croseta!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de samo99ro Dum 11 Sept 2011, 9:15 pm

Romaya, ai vopsit bluza. Acu' e maroooo... Smile
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de cozma felicia Dum 11 Sept 2011, 9:40 pm

Emmancita este frumoasa si asa;eu zic ca trebuia putin mai larga in jos de sub bust si mergeau si maneci tot asa putin largute in jos la partea cu model.Oricum te-ai hotara este tot frumoasa aplauze aplauze
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 65
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 11 Sept 2011, 10:03 pm

emmancita sa o porti sanatoasa! eu as lasa asa la maneci wink

album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de emmancita Dum 11 Sept 2011, 10:34 pm

Multumesc! Cred ca am s-o las fara maneci si cand ma plictisesc de ea asa, i le fac! sa fie bluza ca noua!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de romaya Dum 11 Sept 2011, 11:06 pm

Emmancita, ti-a iesit foarte bine si se aseaza frumos la gat .E foarte frumoasa asa cu maneci scurte Flowers
Eu zic ca daca te "plictisesti" de ea in varianta asta , sa-i faci alta terminatie jos -un rand de colti de ananasi Smile
S-o porti cu placere ca-i tare faina ..
kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Giobsy Lun 12 Sept 2011, 7:48 am

Super bluzite ati facut! Felicitari si mult spor sa aveti in continuare.

Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de crina68 Lun 12 Sept 2011, 11:27 am

Pai bine Romaya, ma lasi prada disputelor cromatice ,cand puteai din start sa repari tot!!!! wink Mercic!!!
Emma,taci si faci,ai???? Superbissima bluza ! Si eu o am pe ...lista...sper sa o fac vreodata!!!

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Marilum Lun 12 Sept 2011, 12:03 pm

Foarte frumoasa bluzita Emmancita! Felicitari! Multumesc tuturor pentru aprecieri! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Sper cat de curand sa termin bluzita la care lucrez sa v-o arat si voua. Vreau neaparat sa-mi fac o fusta ca si a ta Crina, e foarte frumoasa, [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] dar nu stiu inca din ce material.
Marilum
Marilum
helper
helper

Numarul mesajelor : 59
Localizare : oradea
Data de inscriere : 12/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de emmancita Lun 12 Sept 2011, 6:12 pm

Multumesc mult de aprecieri!!! hug Modelul era la poale cu mai multi ananasi mai micuti, dar nu am vrut sa-mi dea prea multa largime.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de violetas Lun 12 Sept 2011, 7:17 pm

Emmancita, e super! Las-o asa, imi place cum ti-a iesit. Si eu lucrez tot acest model cu ananasi peste tot si cu maneca lunga ( e la comanda).
violetas
violetas
Expert
Expert

Sus In jos

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 12 Sept 2011, 7:28 pm

Emmancita , e foarte frumoasa Lasa culoarea asta cu maneca scurta si pentru la anul mai faci alta culoare cu manecuta ,
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de emmancita Lun 12 Sept 2011, 8:30 pm

Multumesc mult! Paaai...nu mai fac modelul astaaaa! M-am plictisit! dupa ce am trecut de modelul de la gat am lalait-o asa mult timp, trebuie sa fie ceva complicat( macar un pic) ca daca am doar picioruse ..ma vad sfintii!!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de romaya Mar 13 Sept 2011, 3:06 pm

Colorata iaca-i gataa.. batetoba

In sfarsit, am terminat jacheta in culorile toamnei sau tomnatica ? rade ..n-am prins inaugurarea calendaristica dar nici-un bai..inca-i vara .. flower

Florile le-am montat pe tipar de panza si apoi le-am cusut intre ele
Spatele si manecile sunt plasa simpla ,firele sunt Flavia si nu nu stiu cate grame ..
kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Octa75 Mar 13 Sept 2011, 3:21 pm

romaya a scris:Colorata iaca-i gataa.. batetoba

Florile le-am montat pe tipar de panza si apoi le-am cusut intre ele
Spatele si manecile sunt plasa simpla ,firele sunt Flavia si nu nu stiu cate grame ..
kiss

Daaaaa....halatu'.....cat e halatu'....? Cu ce croseta lucrarati, doamna, inteb si eu ca sa ma aflu in treaba? Sa mai zic ca e super tare? Sa mai zic ca mi-au picat si ultimele plombe din cauza motivului de admiratie? De fapt si la urma urmei cred ca asta e si si scopul distinsei doamne Romaya, sa ne faca sa ne pice plombele, ca apoi sa mergem tot la domnia sa sa ni le rezolve. rade rade rade.
Lasand gluma la o parte.....tanti dotol esti fenomenala! pupi
Octa75
Octa75
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 366
Varsta : 46
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/09/2010

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.373174042763091.87212.3

Sus In jos

Mesaj Scris de samo99ro Mar 13 Sept 2011, 3:26 pm

Romaya, e delicioasa! Si nu-ti fa grija: echinoctiul de toamna e pe 23 septembrie. Deci, mai ai putin pana vine toamna. Din punct de vedere astronomic vorbind.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de mishou Mar 13 Sept 2011, 3:33 pm

Cred ca Romaya nu mai are cleenti la cabinetu' dumneaei si d-aia lasă lumea fără dinţi, măsele -cu creaţiunile sale -ca sa faca rost de altii. Pot să ştiu şi eu, vă rog, în cât timp a fost lucrată?!! Nu de alta dar macar sa dau si eu o explicatie bine argumentata stomatologului meu! (Este MINUNATA jacheta, FELICITARI Romaya)
mishou
mishou
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 111
Localizare : faleza Dunarii
Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB