Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Hainute pentru copiii nostri (11)

+61
teisoara
claudiana
firicel
tigancusa
PAULA CONSTANTIN
despina13cucli
anigherman
Gianina4ever
rosita
adriuta
marabr
Panea Laura
feliciagl
Motzu
da-mely
bela gio
mnarcisa
Uca
ady_seby1419
anisoarasima
musetel
danae
zsofia
valentinadof
clodi
artbaby
Karina33
olympia
andegelia
StMihaela
stoy
SilviaDumitrescu
aurelia.c
kla78
totolina
elenaveronica
Admina
ancush
MihaelaT
violeta25
claudia_mami
emmancita
Marry
Andata
zahariaelouise
LORIMAR
dandana
diada
ismi3ismi
michelinebeaulieu
arielas
dienutzababy
Lucia Ro
aurishta
Larisa
Clio_Ela
annamaria26985
geany
Chirrox13
maribel
MagdaMarin
65 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 22 Noi 2011, 2:50 pm

Felicia, super ti-a iesit compleul, sa il poarte sanatos pruncul! (nu imi vine sa cred ce mare e deja, parca ieri ai anuntat ca esti graviduta...) Smile
Elena, frumos halatul, la mai multe! Si eu prefer pt bebe halatul care se leaga rapid, e mult mai comod. Dar arata foarte bine cu fermoar cel facut de tine!
Adriuta, dulce foc pijamaluta, si cred ca e si foarte comoda.
Motzu, pantalonii -mi-au incantat privirea!! Iar juniorului ii stau foarte bine, se vede ca e mandru tare!
Diada, sa folosesti cu spor überul, si sa mearga din ce in ce mai usor!
Geany, si eu am o paturica rosie de vreo doi ani, sedem pe ea si o spal cam la doua saptamani, tot de la Ikea e. Arata chiar bine, de-asta am s luat cea verde ca sa fac compleul pentru Leo. Tot pt casa l-am facut si eu. Culmea e ca materialul verde e mult mai slab decat cel rosu, s-a scamosat deja, desi nu l-am spalat decat de doua ori.

Paturelele si ce mai am din polar spal la 30 de grade si cu stoarcere usoara, la 800 de rotatii. Asa se mentine cat de cat mai bine.
Pentru captuseala nu recomand paturelele de la Ikea, nu raman pufoase si moi.Eu vroiam sa captusesc cu jerse din bumbac si costumasul pruncului. Dar oricum ii dau ceva pe dedesubt, asa ca am renuntat la captusit.

Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 24 Noi 2011, 6:44 pm

eu ,din acest tricot galben subtire,fac huse de pat.la imbracaminte(mai ales cu maneci si pantaloni) sunt antitalent,dar am facut o incercare si de pijama,pt fata mea...lucrare de incepator...a iesit cam suie,se strange intre picioare si un pic la subrat,,,le-am croit dupa o bluza si un pantalon de-ale ei...mai incerc,poate imi iese si mie,pana la urma... Smile .va trebui sa studiez problema ,sa vad unde am gresit...[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ismi3ismi in Vin 25 Noi 2011, 8:27 am, editata de 1 ori
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de Motzu Joi 24 Noi 2011, 7:16 pm

ismi, bravo ca ai incercat, cred ca e placut materialul la purtat. Sa faci rascroiala la maneca si la tur mai larga data viitoare si o sa-ti iasa, eventual masori dupa o pijama cumparata.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de arielas Joi 24 Noi 2011, 11:37 pm

Eu zic ca pentru incepatori, nu sunt bune croielile dupa alta pijama, ci dupa tipar, adica hartie. Altfel se aranjeaza . Eu asa am facut prima pijama a sotului, dar urmatoarele le-am facut dupa tipare si a iesit mai bine. Dar e valabil doar pentru incepatori. Avansatii nu au nevoie nici de vechea pijama . wink
In numere diferite de burda gasiti si pentru copii si pentru adulti.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 25 Noi 2011, 10:53 pm

Pentru o mica pianista am facut tot la foc automat (asa am calcat stramb in saptamana asta) o rochita. Partea de jos este refolosita, fiind o fosta fusta a mamei.
Corsalul l-am facut din voal cu aplicatii dublat cu o tafta elastica. Partea de brau si cozile fundei sunt papoalate cu snur auriu.
Pentru prins in coc am facut si-o floricica simpla.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de Motzu Sam 26 Noi 2011, 6:00 pm

wow....ce eleganta este...imi place mult pupi
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de arielas Dum 27 Noi 2011, 10:13 am

Foarte frumoasa rochita, am vazut tot ce-ai postat Karina, raman fara cuvinte. Muncesti mult si cu spor!
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de marabr Dum 27 Noi 2011, 8:59 pm

salut!

ce am lucrat si eu cu masina mea cea nouaȘ
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Nu folosesc tipare, totul e din intuitie.nu e perfect. pe rochitele flaviei de fapt am incercat noua masina, asa incat nu am avut prea mare rabdare.dar mi-a placut extrem de mult sa i le fac.am multe idei, timp mai putin.
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de Gianina4ever Dum 27 Noi 2011, 9:32 pm

Marabr ti-au iesit frumoase chiar daca n-ai lucrat dupa tipar...
Karina,numai minunatii faci... kiss
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de adriuta Dum 27 Noi 2011, 10:50 pm

Va multumesc mult mult de tot pentru cuvintele frumoase si de incurajare, de fapt nu e decat o pijamaluta dar e un salt, cel putin pt mine mare. Am cusut pana acum doar lucruri pentru casa, si din cauza inhibitiei, dar si comoditatea si preturile mici de aici...toate la un loc m-au tinut cumva pe loc. Oricum mi-au prins bine cuvintele voastre, merci mult...Smile kiss

Rosita, da, acesta este tiparul si am acelasi tipar si pt. adulti. Putin rascroitura la gat mi se pare cam mare dar la viitoarele am sa stiu si am sa modific.
Arielas eu cred ca este finet...nu stiu cum se zice dar parca asa. Este un bumbac asa pufos pe ambele parti. Are un pufisor.
Motzu are platca ca asa o fost tiparul:) si pentru mine cum sunt incepatoare a fost bine. La urmatoarele o sa pot sa modific eu poate din tipar sa fac cu nasturi.
Clio _ela multumesc, da este comoda este un pic cam larga pt el acum dar a fost cea mai mica marime din setul de tipare:)
Ismi e dulce foc cel mic si e asa usoara de purtat. Cred ca asa cum a zis Arielas sa mergi pe tipar mai ales cum suntem noi la inceput ar fi cel mai bine. Intre picioare cred...credd ca se aduca ca nu e spatele mai inalt decat fatza pantalonasului, nu stiu cum sa iti explic dar cauta si studiaza pe la tipare, intreaba fetele ca atunci o sa intelegi ce vreu sa zic:D
Karina, e eleganta tare rochita ta si firul acela auriu ii da eleganta, chiar o mica domnisoara.Cred ca este o placere sa imbraci asa frumos un talent. Bravo. Si apropos de butonierele mele...sa nu razi dar mi-am dat seama dupa, eu am piciorus de butoniera...pfff pai merge de zbarnaie. Oricum am facut cum mi-ai zis tu vre-o 3 si ies tare frumusele. wink
Mara...fara tipar???? oauuu sincer nu nota de trecere, dar de excelenta. Si bravo pentru executia profi si pt cusaturile frumos facute rock

MNarcisa mi-au placut pantalonasii tai vatuiti mult si sunt caldurosi si practici. Tu pui betelia separat sau indoi din material si croiesti mai inalt?

In umtimele zile am mai facut o pijamaluta, tot dupa acelasi tipar dar mai mare pentru baietelul unei cunostinte. O sa vi-o pozez si detalii pentru ca aici vroiam sa ajung, la a doua s-a cunoscut enorm de mult progresul meu. Adica, a mers mai repede ca timp, cusaturile mai ingrijite, mai drepte...a fost un test.Mai am mult de invatat, dar incet incet progresam...hahahah. O sa vi-o pozez si pe asta si dupa gata...destule pijamale peace
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de anigherman Lun 28 Noi 2011, 2:58 pm

Wow! Sunt minunate toate creatiile voastre! Felicitari tuturor si spor in continuare!
Am mai facut si eu cate ceva in ultimele luni:
- o fustita

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

- o rochita de vara

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

...detaliu fata ...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

...si spate...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

- o ie (mi-am facut si mie una din acelasi material, dupa indicatiile lui vilcris - multumesc mult - dar din pacate nu i-am facut poze)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si cam atat deocamdata...
anigherman
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 41
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de aurishta Lun 28 Noi 2011, 3:38 pm

Bravo, albinutelor! aplauze
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de andegelia Lun 28 Noi 2011, 3:50 pm

Frumoase foc hainutele.
eu sunt novice, dar invat de la voi. Trag cu ochiu'.....
andegelia
andegelia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 147
Varsta : 45
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/02/2010

http://andegelia.blogspot.com

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de arielas Lun 28 Noi 2011, 5:19 pm

Foarte dragute modelele tale, Anigherman. Interesant materialul de la ie. Foarte delicat, cred ca s-a lucrat greu. pupi
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de anigherman Mar 29 Noi 2011, 1:25 pm

Multumesc frumos tuturor!
Materialul de la ie l-am lucrat relativ greu deoarece are dungulitele alea verticale care sunt mai stralucitoare din fir metalizat grosut si mai iesea uneori din tiv. L-am surfilat si l-am lasat asa. Dar e foarte fain materialul si a meritat munca.
anigherman
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 41
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de arielas Mier 30 Noi 2011, 10:56 am

Pentru fetita mea am facut din polar o rochita fara maneci, ca o vesta mai lunga. Am brodat-o si ii place mult cum a iesit. Cum suntem in sezon de iarna, m-am gandit pentru motive de craciun. Pe margini i-am pus bie alb satinat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de Larisa Mier 30 Noi 2011, 11:52 am

Ce dragutza e, sa o poarte cu sanatate. Dar cum ai brodat-o? Ai masina de brodat? pupi
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de Motzu Mier 30 Noi 2011, 12:07 pm

Arielas.....ce frumoasa e rochita! aplauze Sa-i faci poze langa brad cu ea imbracata Smile E interesant cum ai cusut paspoalul....de mana sau e o cusatura speciala la masina?....nu-mi dau seama
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de despina13cucli Mier 30 Noi 2011, 12:19 pm

e superba rochita fetitei tale arielas!
o sa fie o craciuniţă faina!
e polar antipill?
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de mnarcisa Mier 30 Noi 2011, 1:21 pm

adriuta a scris:


MNarcisa mi-au placut pantalonasii tai vatuiti mult si sunt caldurosi si practici. Tu pui betelia separat sau indoi din material si croiesti mai inalt?

Croiesc mai inalt si apoi indoi. Nu stiu daca e ce mai corect asa, dar mie asa imi e mai usor. Doar pantalonii pentu concurs i-am facut cu betelie separata.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de arielas Mier 30 Noi 2011, 1:56 pm

E o cusatura ornamentala. Nu se vede prea bine. Iar polarul nu stiu daca e antipill. Chiar nu stiu. Sunteti niste dragute, ca ma laudati. Multumesc. kiss
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 30 Noi 2011, 2:10 pm

Superba rochita,Arielas!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de valentinadof Mier 30 Noi 2011, 2:34 pm

Hmmm,Ariel foarte frumoasa rochita,eu cred c-ai vrut sa te pui bine cu o Craciunita! love

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de geany Mier 30 Noi 2011, 5:03 pm

Arielas, broderiile tale scot orice produs din anonimat! Sa fie sanatoasa fetita ta si sa-i tina de cald! Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de adriuta Mier 30 Noi 2011, 6:15 pm

Multumesc pentru explicatie Narcisa
Angi, mi-a placut mult ia, cum ai croit in asa fel incat modelul sa para cusut pe bluzita. Si rochita e tare interesanta si frumusica cu broderia aplicata cum te-ai jucat cu ea.
Ariela, sincer sincer e atata de dulce rochita taaaa. Imi place ca e eleganta si totusi copilareasca. Si broderiile cu mosu si steluta sunt super. Merge bine cu o helancuta alba.
Ce frumos ca voi aveti fetite si puteti sa le faceti rochite si bluzite ...
Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 4246 poate ...cine stie ...
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (11) - Pagina 9 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (11)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB