Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

+54
sorinamircov
LORIMAR
fizicuta
crina68
Flora-handmade
pufoi
claudiana
dienutzababy
Andata
fulguta28
dorina64
MihaelaT
bimbo
musetel
mykya
mya21_ro
Clio_Ela
arielas
adriuta
firicel
letho
Carmencyta
ivanoiuadela9
Cristina_Ionela
ismi3ismi
aba
Adina Grigoriu
coripin
danae
corina corina
carmenco
annamaria26985
emma90
Floren
bela gio
SilviaDumitrescu
Admina
danniela
aurishta
Day
Giobsy
AlinaJ.Bijoux
diana-s
tantza_m
MagdaMarin
anamaria79"
Uca
ikuta
ghita
StMihaela
bubu85
Chirrox13
bobitica
mnarcisa
58 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 06 Ian 2012, 5:02 pm

rade rade Corina esti de belea.
Mihaela.... ai grija ca maine poimaine e in cartea de citire rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de corina corina Sam 07 Ian 2012, 9:52 am

Eu nu scriu des pe-aici , dar cand gasesc cate ceva bun e musai sa scriu . wink
Mihaela asta am sa i-o citesc si sotului meu . Ii plac poeziile astea ...transformate .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de dorina64 Sam 07 Ian 2012, 12:47 pm

Datoria grecilor pe intelesul tuturor:
Un cioban isi pastea oile pe o pajiste, la un moment dat zareste un
hotel, isi lasa oile si se duce direct in hotel.
Acolo il intampina patronul si ii zice:
Patronul: Ce e cu dumneata aici? Nu cazam ciobani!
... Ciobanul: Stiti, eu sunt cioban, sunt obosit si vreau ca in seara
aceasta sa dorm la dvs. in hotel .. e singurul din zona, va platesc
1000 de euro.
Patronul: 1000 de euro pentru o noapte ? … Sigur, poftiti in apartamentul
prezidential!
Ciobanul: Stiti, in seara aceasta as dori si eu o domnisoara daca se
poate ……. va mai dau 1000 de euro.
Patronul se conformeaza si ii aduce o domnisoara, dupa ce termina
treaba ciobanul il cheama pe patron din nou.
Ciobanul: Stiti, nu m-am saturat numai cu domnisoara pe care ati adus-o
dvs., am vazut pe hol o doamna inalta, blonda superba …… daca se
poate …… sa o chemati la mine ……..
Patronul: Pai aia e nevasta mea!
Ciobanul: Va mai dau 3000 de euro.
Patronul: Inca 3000 .. mmmm… OK.
Dupa ce termina treaba si cu nevasta patronului, ciobanul incepe sa rada in
hohote … timp de 10 min.
La un moment dat patronul il intreaba nervos:
Patronul: Ce ai, domnule, de razi?
Ciobanul : IN VIATA MEA NU AM AVUT ATATEA DATORII! DAR MA SIMT ASA DE BINE!

Ps.Mai rau de noi ,avem o gramada de datorii si nu le-am facut ca sa ne simtim bine!
dorina64
dorina64
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 382
Varsta : 60
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 24/05/2010

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de Adina Grigoriu Lun 09 Ian 2012, 3:32 pm


Un sef ajunge la birou dimineata
cu fermoarul de la pantaloni desfacut.
Secretara, nestiind cum sa-l puna in tema direct, il
abordeaza:
-Sefu' azi dimineata, cand ai plecat de acasa, ai
inchis usa de la garaj?
Fraza nu a avut darul sa-l lumineze asa ca tipul a intrat
in birou un pic nedumerit.
Se aseaza el la birou, incepe sa-si vada de treaba si vede
prohabul desfacut. In momentul respectiv are o revelatie
referitor la spusele secretarei asa ca se gandeste sa o
necajeasca un pic.
O cheama in birou sa-i aduca o cafea si o intreaba:
- Cand ai vazut usa de la garaj deschisa mi-ai vazut si
Jaguarul?
Secretara, zambind un moment raspunde:
- Nu, sefu'. Tot ce am vazut era un Mini cu doua
cauciucuri desumflate
Adina Grigoriu
Adina Grigoriu
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : Galati
Data de inscriere : 06/05/2011

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 09 Ian 2012, 11:16 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de Uca Lun 09 Ian 2012, 11:29 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

rade rade rade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de mykya Lun 09 Ian 2012, 11:53 pm

În luna de miere, el citeşte ziarul în sufragerie. Simte un miros de fum.
- Iubito, găteşti sau calci?
-----------------------------------------------------------
Un tip in autobuz, se gandea: „Sefu nesimtit, colegii de tot rahatul, prietenii niste ratati, nevasta e curva!” In spatele lui, cu un carnetel, ingerul pazitor isi noteaza si se gandeste: „Ce dorinte ciudate! In fiecare zi la fel, dar ce pot face eu? Dorinta-i dorinta!

-----------------------------------------------------------
Două mame stau de vorbă:
- Copilul meu nu plânge niciodată noaptea, atunci când începe să plângă, eu îi cânt un cântecel de leagăn şi adoarme instant!
- Şi eu îi cântam la al meu, doar că vecinii mi-au zis că decât să îi cânt eu mai bine să îl las pe el să plângă!
-----------------------------------------------------------

I-am zis soţului meu că, dacă nu îmi cumpără o rochie nouă, ies goală pe stradă, să vadă lumea că nu am cu ce să mă îmbrac!
– Şi ce a zis?
– Dacă tot ieşi, adu-mi şi mie două beri!
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de Adina Grigoriu Mier 11 Ian 2012, 11:26 pm

La farmacie vine o batrana de 80 de ani cu o reteta. Farmacistul o intreaba:
> - Reteta este pentru dvs.?
> - Da.
> - Stiti ca este o reteta de anticonceptionale? Acestea nu va fac nimic.
> - Ba da, ma fac sa dorm linistita.
> - Cum asa?
> - Iau cate o pastila in fiecare dimineata, o pisez si o dizolv in paharul cu suc al nepoatei mele de 16 ani. Asa dorm eu linistita! ....


- Fiul unui cioban nu stia cum sa-i spuna tatalui sau ca e gay. Insa, dupa cateva pahare de horinca, isi ia inima in dinti si-i spune:
> - Tata, eu sunt gay!
> Dupa cateva secunde de cugetare, ciobanul il intreaba:
> - Fiule, costum Armani ai?
> - Nu, raspunde fiul.
> - Cu parfum Boss te dai?
> - Nu, raspunde fiul.
> - Masina Porsche conduci?
> - Nu, tata, stii bine!
> - Atunci nu esti gay, ma p...a, esti un poponar de rand!
Adina Grigoriu
Adina Grigoriu
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : Galati
Data de inscriere : 06/05/2011

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de Uca Mier 11 Ian 2012, 11:28 pm

Cum mi-am lecuit soţia de shopping!

Soţia mea insistă întotdeauna să o însoțesc la shopping. Din păcate, ei îi place să cotrobăie articol cu articol, pe cînd eu mă plictisesc repede. Atunci îi spun că mă duc un minut la raionul de electronice (total inutil în opinia ei) și, eventual, ne întîlnim la casă sau în parcare.

Însă, de curînd, am primit acasă următoarea scrisoare de la Carrefour:

"Dragă doamnă Ştefan,
În ultimele șase luni soțul dvs. a produs pertubări grave în activitatea magazinului nostru. Nu mai putem tolera comportamentul său și ne vedem nevoiți să interzicem accesul amîndurora in magazinele Carrefour.
Nemulțumirile noastre împotriva soțului dvs., dl. Ştefan, sunt enumerate mai jos și sunt susținute de înregistrările de pe camerele noastre video:

1. 15 februarie:
A luat de pe raft 24 de cutii de prezervative și le-a pus aleatoriu în coșurile de cumpărături ale altor clienți, profitînd de neatenția acestora.
2. 23 februarie
A pus să sune toate ceasurile deșteptătoare din raionul 'Articole pentru casă' la intervale de cinci minute.
3. 6 martie
A făcut pe podea o dîră de sos de tomate pînă în fața ușii de la toaleta femeilor.
4. 11 martie
I-a spus unei casiere, pe un ton oficial: 'Cod galben în raionul legume. Du-te imediat acolo'. Asta a determinat-o pe angajata noastră să-și părăsească postul desemnat și, prin urmare, să primească o mustrare scrisă din parte supervizorului său, ceea ce a condus la o grevă organizată de sindicat ce a costat managamentul companiei timp și bani.
5. 25 martie
A blocat o oră biroul de rate, solicitînd deschiderea unui contract pentru o pungă de M&M.
6. 2 aprilie
A mutat semnul 'Atenție! Podea udă!' într-o zonă mochetată.
7. 12 aprilie
A montat un cort în raionul 'Camping' și a invitat copiii celorlalți cumpărători să-și aducă perne și pături de la raionul 'Așternuturi' ca să petreacă weekendul împreună, ofertă la care au răspuns pozitiv 22 de copii.
8. 26 aprilie
Cînd un angajat l-a întrebat dacă poate să îl ajute, a început să plîngă și să țipe 'Oare de ce nu pot oamenii să mă lase pur și simplu în pace?', determinînd mai mulți cumpărători să sune imediat la 112 și sosirea a trei ambulanțe.
9. 2 iunie
A privit direct în obiectivul unei camere de luat vederi și a folosit-o drept oglindă în timp ce-și scobea nasul.
10. 16 iunie
În timp ce cerceta o pușcă de vînătoare în raionul 'Arme' l-a întrebat pe vînzător unde poate găsi antidepresive.
11. 24 iunie
S-a deplasat prin magazin furișîndu-se pe după rafturi, în timp ce fredona suficient de tare încît să fie auzit tema din 'Mission Impossible'.
12. 30 iunie
S-a ascuns printre hainele de pe un stander și, cînd alți cumpărători apăreau să vadă marfa, le striga 'BAU!'
13. 6 august
A desfăcut toate cutiile de carioca și creioane colorate din raionul de papetărie, probînd toate culorile albastre și rupîndu-le vîrfurile, sub pretextul că niciuna nu are nuanța perioadei albastre traversată de d-lui.
14. 19 august
Cînd s-a făcut un anunț la stația de amplificare a magazinului, s-a chircit pe podea în poziție fetală urlînd 'O, nu! Aud din nou acele voci!'

Și, pe 20 august, ultimul comportament inacceptabil, care ne-a determinat să vă interzicem accesul în Carrefour prin această scrisoare: a intrat într-o cabină de probă și, după un timp, a strigat foarte tare 'Hei! Nu este hîrtie igienică în cabina asta!', provocînd leșinul angajatei noastre de pe raion.

Cu stimă,
X
Manager Carrefour
Carrefour - pentru o viață mai bună

rade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 11 Ian 2012, 11:52 pm

rade rade ce draguuuuut rade rade
Vai cate idei mi-ai dat.... si nu ca sa nu ma mai primesca ai prin magazin.. asa...pur si simplu sa ma distrez as face cel putin 90% din ce scrie mai sus

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 12 Ian 2012, 12:02 am

rade rade rade Nu ma pot opri din ras rade trezesc familia daca mai citesc...
Silvia, te si vad intr-un supermarket facat vreo 50% din ce scrie rade

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de mnarcisa Joi 12 Ian 2012, 9:12 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ooooo! Daa!!!!
Si eu au face o parte din cele spuse mai sus.
Moi chiar avem in gasca un tip care face toto felul de lucuru deplasate pentru restul.
De ex cand am fost o data la mare si luam prnazul lui i sa parut ca se misca treaba foarte greu. A cerut o cafea si ospatarita ia raspuns sec ca mai dureaza 5 min ca este foarte ocupata. Prietenul nostru a zis foarte calm " Daca te ajut imi aduci cafeaua ca si cum ar fi prima ta comanda pe ziua de azi." Ospatarita nici nu a apcat s azic animic si asta sa si dus si a inceput sa ia comenzi d ela mese, sa le dea la bucatarie, bar si sa si serveasca. Vine tipa si ii aduce cafeau si el o bea tot luand cimnezi si onorandu-le. Abia daca a stat sa mance cu noi. Faza cea mai fare a fost cant ia cerut sa imparta bacsisul. Ospatarita sa cam ofuscat dar in cele din urma sa conformat.
Mi sa parut genial c animieni nu a comentat nimic si ma gandesc cata lume ar putea face asta.
Oricum despre acest tip pot povesti o sapt fara sam aopresc. Si pe el chiar il vad facand mult mai multe decat e in acel banc.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de danniela Joi 12 Ian 2012, 9:38 am

Noi am mers la un restaurant cu un prieten italian. Asta a cerut un steak si a cerut si sa vina bucatarul. Vine ala si prietenul ii spune sa faca steak-ul 3 minute pe o parte, 3 pe alta si 3 pe cant, si ca vine in bucatarie sa vada cum il face. La un moment dat dispare prietenul si vine cu poza pe telefon cum bucatarul tinea bucata de carne pe ..cant!!!
La fel ca Narcisa as avea o gramada de povestit ce a putu face asta.

Eu personal nu as putea face...ca de exemplu fiica-mea de revelion si-a pus o banda ca de "Miss..." de prezervative, si impartea la toata lumea ca erau gratis rade
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de diana-s Joi 12 Ian 2012, 10:37 am

daca vreti sa va distrati cun un test de memorie, e in engleza, dar e usor

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

mie mi-a iesit 90%...va astept si pe voi wink
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de Cristina_Ionela Joi 12 Ian 2012, 11:43 am

doar 75 % shot ...sunt grea de cap rau ,dupa ce ceata aveam in cap cand apareau cuvintele ma mir ca nu a iesit 25%, numai ca va rog dati-mi circumstante atenuante ca pic pe birou de oboseala
Cristina_Ionela
Cristina_Ionela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 94
Varsta : 41
Localizare : Apuseni
Data de inscriere : 04/05/2010

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de diana-s Joi 12 Ian 2012, 12:06 pm

la prima parte nu cred ca greseste mai nimeni, sau foarte putin, la partea a doua mi-a dat cu virgula puternic - top left, top right, bottom ... Shocked dar se pare ca stau binisor cu memoria fotografica
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de Day Joi 12 Ian 2012, 2:13 pm

Pe bune?La mine a iesit 85%,dar din cata engleza stiu eu am priceput fix pe dos:adica am fost pacalita de falsa memorie in 85% din raspunsuri :)Cum e,sunt tare sau mamaliga? rade
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de Chirrox13 Joi 12 Ian 2012, 2:59 pm

Mie tot 90% mi-a iesit...putina rabdare trebuie inainte de a da click pe raspunsul ales...
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de diana-s Vin 13 Ian 2012, 12:32 pm

Cum poti sa excelezi la birou?
Pasul 1: Deschizi un Excel.
Pasul 2: Incepi sa excelezi.

Un angajat la multinationala e chemat in biroul sefului.
Seful: – Esti concediat !
Angajatul: – Seriooooos, credeam ca sclavii se vand!

Cele cinci porunci ale vietii (valabile la serviciu):
1. Sa nu gandesti.
2. Daca gandesti, sa nu spui.
3. Daca spui, sa nu scrii.
4. Daca scrii, sa nu semnezi.
5. Daca semnezi, sa nu te miri!

Fumatul in timpul orelor de program
Seful intra la lucratorii sai:
- V-am spus: in timpul lucrului sa nu fumati!
Unul dintre lucratori, uitandu-se la sef:
- Dar cine lucreaza?

La bancă
Un om, pleaca de la serviciu in pauza de masa, si, grabit, da o fuga la
banca sa plateasca o factura.
Ajunge la banca, intra si vede fericit ca nu mai e nimeni…
Se apropie de ghiseu:
- Buna ziua… am de platit o factura, va rog!
Casierita:
- Va rog sa va intoarceti la coada, si sa va asteptati randul, ca toata
lumea…
Omul nostru, nedumerit, se uita in jur, iese din banca, apoi intra din nou,
tot nimeni… asteapta putin, apoi merge la casierie:
- Buna ziua… am de platit o factura, va rog.
Casierita il invita iar sa astepte la coada pana-i vine randul… la care
omul nostru se intinde peste ghiseu si-i arde o palma sanatoasa!
Casierita, zbuciumata:
- Cine-a dat?
Omul nostru raspunde:
- Nu stiu, nu vezi ce aglomeratie e aici?

IT job People’s Designations
1. Project Manager is a Person who thinks nine Women can deliver a baby in
One month.
2. Developer is a Person who thinks it will take 18 months to deliver a
Baby.
3. Onsite Coordinator is one who thinks single Woman can deliver nine
babies in one month.
4. Client is the one who doesn’t know why he wants a baby.
5. Marketing Manager is a person who thinks he can deliver a baby even if
no man and woman are available.
6. Resource Optimization Team thinks they don’t Need a man or woman;
They’ll produce a child with zero resources.
7. Documentation Team thinks they don’t care whether the child is
delivered, they’ll just document 9 months.
8. Quality Auditor is the person who is never happy with the PROCESS to
produce a baby.
9. Tester is a person who always tells his wife that this is not the Right
baby.

Femeia de serviciu coproratista
Dupa ce da cu mopul, se opreste intr-un colt al camerei si asteapta. Trece
un CEO:
- Ce asteptati?
- Feedback, maica, feedback!

Testare psihologica la o multinationala:
-Esti inchis intr-o camera cu un manelist, un tigru si o cobra. Ai o pusca
in care ti-au mai ramas 2 gloante: ce faci?
- Evident, il impusc pe manelist. De doua ori!!!

Banc cu project manageri
Care sunt fazele realizarii unui proiect?
1. Entuziasm.
2. Sudoare.
3. Deznadejde.
4. Cautarea vinovatilor.
5. Pedepsirea nevinovatilor.
6. Premierea celor care n-au avut nicio treaba cu proiectul.

Un format de "out of office reply" de neuitat!!
Diãr coligs,
Tumorãu ai uil bi in holidei, sãu ail ud nat bi in ofis. If iu uant tu
contact mi pliz ruait mi tu zã falouing imeil adres:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de fulguta28 Vin 13 Ian 2012, 2:04 pm

Copilul , la 4 dimineata , intra in dormitorul parintilor:
- Tataaa, tataaaa, un monstru este acolo la birou, cu parul valvoi si cu ochii rosii!!!
- Stai linistit puiule ...e maica-ta, sta pe Facebook! lol!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de diana-s Vin 13 Ian 2012, 3:23 pm

Doi tipi, amîndoi căsătoriţi, stau de vorbă:
- Nu ştiu ce să mă mai fac! De cîte ori vin acasă după ce am băut, sting luminile, opresc motorul şi împing maşina în garaj. Îmi scot pantofii, urc scările cît de încet pot, mă dezbrac în baie, mă strecor în pat şi nevastă-mea tot ţipă la mine că unde am umblat pînă la ora aia!
Prietenul său se uită la el şi-i spune:
- E evident că procedezi greşit. Eu scîrţîi roţile pe autostradă, trîntesc uşa, fac gălăgie pe scări, îmi arunc pantofii în dulap, sar în pat, îmi frec mîinile de fundul nevesti-mii şi-i zic: Ce zici de o m**e mică? Şi ea întotdeauna se face că doarme!

Proaspăt căsătorită, o fată se plânge mamei că soţul i-a făcut o vânătaie serioasă sub ochi.
- Sunt surprinsă! Eu îl ştiam plecat în delegaţie, zice mama.
- Şi eu!!

Filmele romantice distrug relaţii, pentru că fac femeile să creadă că astfel de chestii se pot întâmpla în realitate.
În aceeaşi situaţie sunt bărbaţii şi filmele porno!

Un actor extrem de pretentios ii spune regizorului:
- Uite ce e, vorbeste cu producatorul. Nu accept ca in acest film istoric sa se umble cu butaforii. La scena celor doua ospete, vinatul sa fie vinat autentic, vinul de Rin sa fie vin de Rin si pastravii sa fie pastravi!
Dupa un timp, regizorul vine cu raspunsul:
- Producatorul e de acord, cu conditia ca, la scena finala, otrava sa fie otrava!

Buna ziua, ati sunat la Salvarea privata.
Pentru limba romana apasati 1.
Pentru engleza, apasati 2.
Pentru verificarea contului dumneavoastra de contributii la sistemul de sanatate, apasati 3.
Pentru informatii despre ofertele speciale ale Salvarii in perioada de Craciun, Revelion si Paste, apasati 4.
Pentru informatii in legatura cu starea dumneavoastra de sanatate, apasati cu un deget pe incheietura mainii si numarati pana la 60. Acela e pulsul. Daca il mai aveti, apasati 5.
Pentru transferul la o firma de pompe funebre , apasati 6.
Un operator va prelua apelul. Pentru imbunatatirea serviciului, va informam ca aceasta convorbire poate fi inregistrata si folosita intr-o emisiune de tip talk show.
Va multumim!

Un copil pe jumatate rom pe jumatate evreu isi intreaba mama: Mama, eu sunt mai mult rom sau evreu? Nu stiu, intreaba.-l pe tatal tau. Dupa intrebare parintele raspunde: Nu stiu, dar de ce? Pai are vecinul o masina geniala si nu stiu daca sa o fur sau sa negociez pretul

- Imi pare rau, vecine, de nenorocirea care ti s-a intimplat: din cauza focului, ti-a murit si nevasta, si vaca.
- Da, sint amarit. Toti imi spun: Lasa, iti gasesti tu alta femeie, ia-o pe vaduva cutare, uite, cunosc eu pe una tare gospodina. Unul n-ar veni sa-mi zica: Na, ma, si tie alta vaca...

Pe o strada, o tiganca batrana vindea seminte cu 5000 de lei cornetul.
Un tanar care trecea in fiecare zi pe acolo ii lasa cei 5000 de lei, dar nu-si lua niciodata cornetul.
Intr-o dimineata, tiganca il opreste, incercand sa-i spuna ceva, dar tanarul merge grabit mai departe, zicand din mers:
- Vrei sa ma intrebi de ce nu iau niciodata semintele?
- Nuu, nuu… vreau sa-ti spun ca s-au scumpit la 10000 de lei!

Doi tipi intr-un bar.
- Cum sa fac sa ma las de fumat?
- Eu incerc de doua luni.
- Cu pastile ai incercat?
- Da, dar nu pot sa le aprind

O blonda isi suna iubitul si spune:
"Te rog, vino si ajuta-ma! Am un puzzle nenorocit si nu stiu de unde sa incep"
Gagiul intreaba: "Si ce-ar trebui sa iasa?"
Blonda: "Dupa poza de pe cutie, un tigru"
Tipul se hotaraste sa dea o fuga. Blonda ii arata masa unde stateau toate piesele. El se uita la piese, se uita la cutie, si zice:
"In primul rind, orice ai face, nu ai cum sa asamblezi piesele astea sa arate ca tigrul de pe cutie."
Apoi ii ia miinile si-i spune: "In al doilea rind, vreau sa ne relaxam. Sa bem o cana de ceai, si apoi...", ofteaza, "apoi ne apucam sa punem inapoi cerealele in cutie"

Femeia multimedia: face lucrurile urate sa para frumoase.
Femeia microsoft: vrea sa fie stapana peste toti barbatii care ii intalneste si incearca sa ii convinga pe toti ca ea este cel mai bun lucru pentru ei.
Va face orice ca sa te certi cu alte femei si spune ca vei avea tot ce iti doresti daca ii dai agenda. va veni o zi in care o sa ii ceri voie sa deschizi frigiderul.
Femeia password: crezi ca numai tu o cunosti, dar in realitate o stie toata lumea.
Femeia mp3: toti vor sa o ia.
Femeia user: strica tot ce face si mereu vrea mai mult decat ii trebuie.
Femeia monitor: iti face viata sa fie mai stralucitoare.
Femeia cdrom: e mereu mai rapida si mai rapida.
Femeia datawarehousing: te tine la curent cu orice se intampla exceptand ceea ce te intereseaza cel mai tare.
Femeia e-mail: din 10 lucruri pe care le zice 8 sunt tampenii.

Un tip vine acasa la prietenul lui. Se uita si vede pianul pe dulap. Deschide frigiderul şi vede acolo televizorul.
- Hei, nu inteleg, ce se intampla? Toate astea le-ai facut dupa Feng shui?
- Nu, dupa betie!

Sotul vine acasa si-i spune sotiei: "Cu ochelarii astia noi arati ca dracu’ "
" Ti-e rau, n-am ochelari noi..." .
"Nu tu, eu!!"

Teorema lui Boc ...
Cresterea salariului este indeajuns de mare pentru a-ti spori taxele si indeajuns de mica pentru a nu avea niciun efect aspura sumei pe care o aduci acasa.
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de Andata Vin 13 Ian 2012, 5:26 pm

Day a scris:Pe bune?La mine a iesit 85%,dar din cata engleza stiu eu am priceput fix pe dos:adica am fost pacalita de falsa memorie in 85% din raspunsuri :)Cum e,sunt tare sau mamaliga? rade
Stai calma, ca si eu am priceput tot la fel. Se pare ca altii s-au descurcat mai bine si s-au lasat in medie pacaliti de 52% dintre raspunsuri
Mie mi-a iesit 80%
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de Uca Dum 15 Ian 2012, 11:54 pm

Un tip se duce la Vrei sa fii miliardar, si Virgil Iantu ii pune prima intrebare: - Cat de adanc este vaginul sotiei dvs?
a.) 10 cm
b.) 15 cm
c.) 18 cm
La care tipul raspunde:
- Pot sa sun un prieten?

rade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de bobitica Lun 16 Ian 2012, 9:12 pm

***Maria către Ion:
- Ioane, ai auzit? Se scumpeşte băutura.
Ion către Maria:
- Asta e, Marie. O să mâncăm mai puţin.


***- Cetăţene Rabinovici, de unde luaţi atâţia bani?
- Din noptieră.
- Dar cine-i pune acolo?
- Soţia.
- Dar ea de unde-i ia?
- Îi dau eu.
- Dar dumneavoastră de unde-i luaţi?
- Domnule anchetator, v-am spus doar: din noptieră.


***Pesimistul vede într-un tunel întunericul, optimistul vede lumina de la
capătul lui, realistul vede luminile trenului care vine...
... Mecanicul de locomotivă vede trei idioţi pe şine.


***Trei ardeleni vin cu trenul de la Bucuresti la Cluj. Pe la Ploiesti unul
zice:
- Oof!
Pe la Sibiu al doilea zice:
- Oof! Oof!
Pe la Alba-Iulia al treilea zice:
- Oof! Oof! Oof!
Ajung la Cluj si primul zice:
- No, bine c-am ajuns ca, iaca, tat drumul vorbiram numai politica!

***Merge trenul liniştit pe calea ferată şi brusc o ia la dreapta!
Iese de pe calea ferată şi o ia prin aratură, porumb, cartofi, lucernă, iar
porumb, pădure, cartofi, iar lucernă şi iese inapoi la calea ferată şi merge
mai departe. Pasagerii şocaţi, se duc la mecanic sa vadă care-i treaba.
Intrebat de cele intamplate, mecanicul le răspunde:
- Era unul la vreo 200 m, care se c...a pe calea ferată, ce era sa fac?!
Pasagerii:
-Trebuia să-l calci, in morţii mă-sii!
Mecanicul:
-Păi tocmai in lucernă l-am ajuns!


*O femeie suna disperata la medicul veterinar:
-Domnule doctor, pisica mea a baut circa 50 ml de benzina. Apoi s-a invartit
ca nebuna prin casa vreo trei ore si acum sta pe canapea si nu se mai misca
deloc. Ce credeti ca s-a intamplat?
Sta medicul si se gandeste apoi raspunde calm:
- o fi ramas fara benzina ?…

La poliţie:‎
– Săptămâna trecută, v-am semnalat ‎dispariţia soţiei mele. Ei bine, puteţi
‎abandona cercetările.‎
‎– Aţi găsit-o?
‎ ‎– Nu. Dar între timp am mai reflectat.






bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de bobitica Mier 18 Ian 2012, 3:12 pm

Un tip tanar se duce la un supermarket sa se angajeze. Managerul il intreaba:
"Ai ceva experienta in vanzari?"
Tanarul raspunde:
"Da, am fost comis voiajor."
Managerul, placandu-i tanarul, ii spune:
"Bine, esti angajat! Incepi de maine iar la sfarsitul programului am sa vin sa vad cum te-ai descurcat in prima zi."
A doua zi se prezinta omul la treaba, isi vede de ale lui, iar la sfarsitul programului vine managerul si il intreaba:
"Ei, cate vanzari ai facut astazi?"
"Una." Raspunde tanarul.
Managerul:
"Cum una? Media de vanzari pe angajat la noi este de 20-30 pe zi! De cat ai vandut?"
Tanarul: "De 101.237,64 dolari."
Managerul: "101.237,64 dolari? !?!? Da| ce i-ai vandut?"
"Mai intai i-am vandut un carlig mic de pescuit. Dupa aia i-am vandut unul de dimensiune medie. Dupa aia i-am vandut o lanseta. Pe urma l-am intrebat unde merge sa pescuiasca si mi-a spus ca pe coasta, asa ca i-am spus ca-i trebuie o barca, asa ca am fost la raionul de specialitate si i-am vandut salupa aia cu doua motoare. Pentru ca mi-a zis ca Honda e prea mica ca sa remorcheze salupa, l-am dus la raionul auto si i-am vandut un Jeep Grand Cherokee."
Manageru|, stupefiat:
"Cum, a intrat un tip sa cumpere un carlig mic de pescuit si tu i-ai vandut o salupa si un 4X4? !?!?!"
Tanarul raspunde: "A, nu... Tipul a intrat sa cumpere un pachet de tampoane pentru nevasta-sa, iar eu i-am spus ca, daca tot urmeaza un weekend
nenorocit, ar fi mai bine sa se duca la pescuit.
bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3 - Pagina 9 Empty Re: Bancuri - Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca! 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB