Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

+62
EuIrinuca
denis21
Uca
mishou
letho
liavas
fizicuta
CCristinaC
myky7robc
geo
symos
dienutzababy
MihaelaT
cozma felicia
mariaz_09
europolis
daniela60
kmn
Admina
emy9002
mykya
geany
mihatm80
emmancita
Ioana Stanciu
cld
rucsy
stoy
Ana Maria
ikuta
teisoara
romaya
samo99ro
adelina24
ema
Marry
SilviaDumitrescu
Eva
corina corina
danadea
veronica.l
mihaelavama
dorinamisov
dana_22
firicel
valentyna_sweetly
anamaria79"
valentinadof
ancush
violetas
claudiana
Giobsy
iuliana72
bluetteblue
dorina64
cocav
Octa75
Anuk
crina68
danniela
carmenco
sunflowers
66 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de violetas Vin 05 Aug 2011, 10:16 am

Foarte frumoasa, Giobsy!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de ancush Vin 05 Aug 2011, 11:31 am

foarte frumoasa giobsy
iuliana imi plac bolerourile tale flower mai ales ca si mie imi place combinatia tricotat-crosetat
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 05 Aug 2011, 11:36 am

ce-mi place jacheta Giobsy,e super faina!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de anamaria79" Vin 05 Aug 2011, 11:48 am

felicitari giobsy.imi plac si culorile si modelul
anamaria79
anamaria79"
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 16/05/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de valentyna_sweetly Vin 05 Aug 2011, 8:19 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
am mai crosetat un bolerou pt o prietena astept sa vina sa-l ia pina atunci sta pe umeras .linga el si o gentuta
valentyna_sweetly
valentyna_sweetly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 183
Varsta : 46
Localizare : focsani
Data de inscriere : 30/11/2010

http://hainutecrosetatevaly.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de firicel Vin 05 Aug 2011, 8:29 pm

Iuliana,foarte fain boleroul!Imi place simbioza si foarte mult imi place modelul de la marginea crosetata! Flowers pupi
Giobsy,imi place jacheta facuta de tine foarte mult!bine ca ai dat detaliile tehnice si m-ai scutit de intrebari! wink pupi
Valentina,frumos bolerou ai facut prietenei tale!Sa-l poarte sanatoasa si tu sa mai faci! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de dana_22 Dum 07 Aug 2011, 5:49 pm

Valentina spune-mi te rog diagrama de la bolero. ti-a iesit super, felicitari.
dana_22
dana_22
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : google
Data de inscriere : 31/03/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de dorinamisov Lun 08 Aug 2011, 8:46 am

Nu am mai intrat de cateva zile bune, dar vad ca nu stati deloc - sa aveti spor in continuare ! tricot
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de mihaelavama Mar 09 Aug 2011, 5:48 pm

din fir Diva de la Alize am crosetat ceva de luat deasupra. firul e subtire si putin lucios, seamana cu bumbacul dar e microfibra.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

mihaelavama
mihaelavama
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 383
Varsta : 58
Localizare : vama
Data de inscriere : 07/04/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de crina68 Mar 09 Aug 2011, 5:50 pm

Miha, supeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrr .....imi place si modelul si materialul!
Bravos!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de dorina64 Mar 09 Aug 2011, 5:51 pm

E tare frumos firul iar crosetat a iesit o minune. Sa-l porti sanatoasa!
dorina64
dorina64
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 382
Varsta : 60
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 24/05/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de veronica.l Mier 10 Aug 2011, 10:17 am

Buna ziua, vă prezint un top de vară crosetat care îl port cu plăcere şi sper să vă placă şi vouă, este lucrat din fir macrame, şi in mijlocul floricelelor albe sunt mărgeluţe:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mersi mult pentru atenţie wink .
veronica.l
veronica.l
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 67
Varsta : 34
Localizare : R. Moldova Strășeni
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de danadea Mier 10 Aug 2011, 10:40 am

Veronica, foarte frumos topul! Poti sa ne dai schema? La voi, in Moldova, se gaseste macrame degrade?

Flowers Flowers
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de sunflowers Mier 10 Aug 2011, 11:52 am

Super fain topul, sa-l porti sanatoasa!
sunflowers
sunflowers
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 46
Localizare : Arad
Data de inscriere : 23/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de corina corina Mier 10 Aug 2011, 12:36 pm

Foarte frumos , Veronica ! Ce culoare vesela !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de Eva Mier 10 Aug 2011, 1:37 pm

Mihaelavama, foarte frumos ceva-ul tau! Sa-l porti sanatoasa!

Veronica, super dragut si sexy topul tau! Si firul imi place mult! De unde ti l-ai procurat? (In septembrie am un drum prin Moldova, poate gasesc si eu sa-mi iau Smile ) Si bine ai venit printre noi; sa ne mai arati asemenea minunatii! hug
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de crina68 Mier 10 Aug 2011, 9:21 pm

Urzicata s-a chinuit destul pe "boleroiul" urmator.Precizez ca:
- firul este de pe Breslo,stiti voi, pomana Smile
-am lucrat intr-un fir si cred ca ajungeam la pensie cu el de nu ma aflam in vacanta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-croseta e de 2,5
-modelul este luat de pe aici( clasicul dreptunghi), reamintesc ca eu fara diagrama sunt ...praf!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 10 Aug 2011, 9:47 pm

mai da ce fete harniceeeee.....!
Felicitari fetelor ! Numai lucruri frumioase, toate unu si unu, nu stii la care sa te uit mai intai wink
veronica nu ai cumva o eticheta a firului din care ai lucrat topul? Sau un nume wink Interesant ca spui fir macrame dar este in degrade. Pe la mine nu am vazut asa ceva si imi place La mine macrameul este in vre-o 3 nuante de bej wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de Marry Mier 10 Aug 2011, 10:14 pm

Felicitari fetelor,harnicutelor bee bee bee ce lucruri minunate au iesit din mainile voastre!
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 60
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de ema Mier 10 Aug 2011, 10:22 pm

Vai ce minunatii ati facut
Eu ma chinui cu un model si nici ca iese La cate "cocoane" cunosc, nici una nu stie nici sa impleteasca, nici sa croseteze Am lucrul in sertar la noptiera si ma mai trezesc noaptea cu cate o idee, aprind lumina si incerc Dar nu-mi iese si pace modelul din diagrama
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de crina68 Mier 10 Aug 2011, 10:30 pm

Ema, ia baga tu diagrama sub nasul nostru,acilisea, poate rezolvam enigma( adica generalesele ,mai mult decat noi)! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 10 Aug 2011, 10:56 pm

ia baga tu diagrama [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ca aici nu e loc pentru ajutor wink si tot acolo baga si o poza cu ce-ti iese tie Ca sa ne dam cu parerea la /pe obiect wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de crina68 Mier 10 Aug 2011, 11:36 pm

Mda,sa inteleg ca am facut o gafa, nu-i asa Silviutza?Incerc sa o repar:
Ema, daca vrei sa-ti rezolvi problema,du-te pe ajutor la crosetat Smile Smile , posteaza diagrama si o poza cu obiectul aflat in disputa, iar generalesele isi vor da cu parerea sigur si repede!
Cum e, Silviutzo? Mi-am "reperat" onoarea? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Sau apelez la domn Mitica?! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de adelina24 Joi 11 Aug 2011, 9:39 am

Veronica , foarte frumos maieul . Eu ma chinui de o saptamana la unul , probabil am sa il port vara urmatoare .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de danniela Joi 11 Aug 2011, 9:47 am

Foarte frumos maioul si boleroiul doamnei Urzicata e super, o fi subtire firul insa calitatea!!!!!! Este ca e mai finut ???? Eu nu mai am asa mult timp insa sunt exact ca Ema cu lucrul intr-o cutie de pantofi in noptiera si seara mai dau firul dupa croseta insa nu am spor, asta e, nu le pot face pe toate....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9) - Pagina 2 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB