Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

+54
nicolae68daniela
pufoi
afilimonb
iuliana72
Alyna_ct
dorina narita
cris_io_mat
europolis
mari01
tiana
Dionisia
tzushky
anda81
kmn
emmancita
teisoara
AcidoR
danniela
piciul
cica elena
geo
flori de camp
eriliana
Angelica18
canadianca50
craluca
Eva
Marry
MagdaMarin
valentinadof
aisha
cocav
ancush
SilviaDumitrescu
diada
denis21
stoy
dorina64
firicel
carmenush
mimiady63
Serban Valentina
cozma felicia
Cristache
letho
Uca
crina68
ioana soare
silvia adriana
ema
Chirrox13
geany
LORIMAR
adar
58 participanți

Pagina 3 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de Marry Mier 10 Aug 2011, 11:15 pm

Uca super top,superrrrrrrrrrrr bunica si o nepoata pe masura.
Sa fiti sanatoase sa aveti spor la tricot ca tare talentate mai sunteti. pupi
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 61
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de Eva Joi 11 Aug 2011, 11:15 am

Uca, sa-l porti iubita, iar bunica sa fie sanatoasa si sa-ti msi faca asa lucruri dragute!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de mimiady63 Vin 12 Aug 2011, 3:41 pm

Uca e foarte frumos,sa-l porti cu placere,iar bunicii multa sanatate sa mai poata face si altele.Felicitari! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de Uca Sam 13 Aug 2011, 11:15 pm

Merci Magda, Crina, Marry, Eva, Mimi, va multumesc din suflet pentru urari. O sa i le transmit bunicii si cu siguranta va fi incantata! pupi

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de craluca Mier 22 Feb 2012, 6:41 pm

O bluza facuta de soacra-mea:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si varianta inceputa de mine:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
craluca
craluca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 109
Localizare : prin jur
Data de inscriere : 31/08/2010

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de Uca Mier 22 Feb 2012, 6:46 pm

Raluca, foarte frumoasă. Felicitări soacrei tale! Flowers
Și ce-a începută de tine se conturează frumos! Spor!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 22 Feb 2012, 7:33 pm

si schema la aceste bluze incepute de sus cine ne arata ? e foarte frumos si culoarea imi place
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 22 Feb 2012, 7:42 pm

E foarte frumoasa bluza,Raluca.Imi place culoarea aleasa de tine.Sigur va iesi ceva deosebit.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 22 Feb 2012, 7:52 pm

craluca hartia de sub model o poti pune s-o copiem ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de ioana soare Joi 23 Feb 2012, 9:08 am

Foarte frumoasa bluza Raluca! E frumoasa culoarea si imi place ca inmultirile sunt integrate in modelul dantelat.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de eriliana Joi 23 Feb 2012, 10:25 am

Te rugam Carluca da-ne si noua schita/modelul vrem si noi...Multumim mult kiss
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de craluca Joi 23 Feb 2012, 5:57 pm

canadianca50 a scris:craluca hartia de sub model o poti pune s-o copiem ?
am un model de pe net si am refacut pt ca nu ajungea cat era. pot pune ambele poza doar ca nu prea e clar forumul ca si structura sau nu m-am obisnuit eu inca. Unde pot pune deci schemele?
craluca
craluca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 109
Localizare : prin jur
Data de inscriere : 31/08/2010

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de canadianca50 Vin 24 Feb 2012, 9:25 am

sa ne ajute cineva eu nu te stiu indruma , doar sa astept schema
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de ioana soare Vin 24 Feb 2012, 3:58 pm

Raluca, ma gandesc ca cel mai potrivit ar fi sa le pui [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de craluca Vin 24 Feb 2012, 8:17 pm

ioana soare a scris:Raluca, ma gandesc ca cel mai potrivit ar fi sa le pui [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Multumesc, am pus pozele cu schemele. Prima este cea originala, a doua este cea realizata de mine, de la randul 25 incolo. Nu am folosit-o toata, insa am completat pana s-a terminat pagina in ideea ca alta data poate e nevoie de mai mult, depinde de fir. Bluza mov e realizata din fir subtire de acril pus in doua, lucrat cu andrele nr 4. Firul alb din care am inceput eu pe cealalta este un bumbac un pic elastic, tot cu 4 lucrez, desi mergea cu 3,5 mai degraba.
craluca
craluca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 109
Localizare : prin jur
Data de inscriere : 31/08/2010

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de eriliana Mier 29 Feb 2012, 12:46 am

craluca a scris:
ioana soare a scris:Raluca, ma gandesc ca cel mai potrivit ar fi sa le pui [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Multumesc, am pus pozele cu schemele. Prima este cea originala, a doua este cea realizata de mine, de la randul 25 incolo. Nu am folosit-o toata, insa am completat pana s-a terminat pagina in ideea ca alta data poate e nevoie de mai mult, depinde de fir. Bluza mov e realizata din fir subtire de acril pus in doua, lucrat cu andrele nr 4. Firul alb din care am inceput eu pe cealalta este un bumbac un pic elastic, tot cu 4 lucrez, desi mergea cu 3,5 mai degraba.
Am inceput cu drag si spor lucrul la aceasta bluza, dar , m-am impotmolit pentru ca mi se pare ca ar mai trebui model...cum procedez?
Multumesc mult pt ajutor
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de flori de camp Joi 04 Iul 2013, 7:47 am

Dupa multe chinuri, reusesc si eu sa arat o bluza care am facuto anul trecut. Nu stiu de ce alte poze nu am primit de la iubitul meu sot, insa ma multumesc si cu asta. Partea din fata e simpla, cu decolteu obisnuit, nu foarte adanc. Am stat eu cocosata in poza si a facut "burtica" aia la spate, altfel bluza se aseaza frumos. E din bumbac de la Lidl. Pozele de detaliu nu ne-au iesit clare, asa ca nu am avut ce posta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 07 Iul 2013, 2:52 pm

Foarte frumoasa ! cite gr de ate a intrat ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de geo Dum 07 Iul 2013, 3:20 pm

Si mie imi place mult. Picot-urile de pe margine se potrivesc la fix, merg foarte bine cu modelul tricotat.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de cica elena Dum 07 Iul 2013, 5:40 pm

Diada care cod de siguranta ca spune ca fisierul nu mai este disponibil,ajuta-ne sa vedem si noi pdf-ul te rog.
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de flori de camp Dum 07 Iul 2013, 9:21 pm

Multumesc, fetelor de aprecieri.
Canadianca, nu mi-a intrat nici 200 de grame, ca mai am ceva din ultimul bobin.
I-am facut marginea crosetata ca sa nu se lase, fiind bumbac. Si i-am mai bagat si fir din care am tricotat bluza, ca tot nu mi se parea mie ca sta cum trebuie. wink 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 08 Iul 2013, 8:27 pm

Multumesc , s-o porti sanatoasa !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de flori de camp Lun 08 Iul 2013, 9:43 pm

Saru'mana! pupi 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de piciul Joi 11 Iul 2013, 7:17 pm

flori de camp, sa o porti sanatoasa si sa pui o poza si cu fata..vrem sa-ti vedem zambetul! E o culoare mult dorita in vara asta si daca este bumbac tine de cald, cand e rece si de rece, cand e cald wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de flori de camp Dum 14 Iul 2013, 7:17 am

Multumesc, Piciule! Cu zambetul ... e timp. wink 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB