Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

+61
cozma felicia
nancyrbd
mariaz_09
geany
alinacroseteaza
ileana cosanzeana
adelina24
cookie
veronica.l
kittygreeneyed
mihaelavama
diada
ancush
Dodo-pui
corina corina
cocav
mykya
stoy
Chirrox13
aisha
kitty_1973
Marry
Ana Maria
alinutza_andrei08
EuIrinuca
ema
cris_io_mat
claudiana
valentinadof
Ramonica
cristina iosif
oanapip
MihaelaT
crina68
cld
zahariaelouise
geo
Uca
symos
ghita
samo99ro
violetas
emmancita
trandafiras78
anamaria79"
crinutza77777
Iulia40
carmenco
firicel
danadea
CCristinaC
AlinaJ.Bijoux
Cristache
danniela
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
Aditza
fizicuta
denis21
ikuta
europolis
65 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de myky7robc Lun 03 Oct 2011, 9:10 am

Va rog sa ma ajutati cu idei pentru finalizarea acestei posete: manere, pozitionare, flori, culori etc


astept cu nerabdare,[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de valentinadof Lun 03 Oct 2011, 9:16 am

Este identica Silvia, doar ca eu i-am unit capetele!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 03 Oct 2011, 10:03 am

myky7 eu as face asa
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
La culoare nu ma pronunt ca nu prea am simtul esteticului wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de carmenco Lun 03 Oct 2011, 2:56 pm

In parti s-o strangi cu snurulete.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de myky7robc Lun 03 Oct 2011, 7:11 pm

Silvia, eu ma gandeam la asa manere (crosetate ai zis nu? si sa o inchid cu un fermoar lung dintr-un capat in altul, dar as mai face vreo 2 randuri sa iasa mai mare, (e prea mult oare?)
Si totusi manerele crosetate de culoare bleu se murdaresc repede si trebuie mereu spalata (e facuta cu fir bbc gros de la diada), asa ca ma gandeam la manere din piele alba, ce ziceti?
Dar nu stiu cum s-o decorez,sa-i cos floricele albe mari si mici peste tot sau ce?
carmenco, cum sa o strang in parti cu snurulete, ca is batuta in cap acum? zid
Uff...f, mi-e greu, ma bazez pe voi.
kiss
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 03 Oct 2011, 8:16 pm

uite ceva in genul asta ma refeream eu la manere , dar pot fi si de bambus sau de alt material prinse cu cate o briduta de geanta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de zahariaelouise Lun 03 Oct 2011, 9:09 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


daca ii pui un fermoar metalic, ar merge sa-i faci din inele de draperie imbracate(sau daca ai metalice frumoase) si ca maner sa-i pui un lant
partea ingrosata sugereaza zona in care cosi inelul de geanta
ai putea sa mai faci manere cu furtun in interior sau manere impletite bagate in furtun transparent ca sa fie protejate de uzura si sa nu se murdareasca repede
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de myky7robc Lun 03 Oct 2011, 10:56 pm

fetelor, m-ati luminat si va multumesc pt asta, dar ce ziceti o mai decorez cu ceva?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de zahariaelouise Mar 04 Oct 2011, 8:15 am

poti face cateva lucruri detasabile: flori, fundite, ciucuri, fluturi, depinde ce iti place, asa schimbi stilul in functie de tinuta
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de carmenco Mar 04 Oct 2011, 11:43 am

Eu ziceam sa strangi in parti cu cate un snurulet bagat prin lucru, ca sa nu mai aiba forma de barcuta, pt ca (asa gandesc eu) ai putea pierde din ea ceva. Cte un snur bagat doar in laterale si strans pe fata lucrului cu fundite sau ciucurasi.

Virginia, foarte finuta geanta. E si normal sa se laude prietena cu ea wink la cat de frumoasa e.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de zahariaelouise Mar 04 Oct 2011, 2:08 pm

ceva de genul[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de stoy Mar 04 Oct 2011, 2:10 pm

Foaret frumosasa posetuta Virginia, imi place si firul folosit. E o matasica nu?
Pai halal prietena, cum poate sa se laude cu un lucru facut de altul ca fiind facut de ea........ pai si tu ii spui prietena?
Eu daca mi-ai fi facut o asa poseta as fi spus la toata lumea ,ca mi-a facut-o x, ca sa-ti fac reclama .... da, lucrul asta tine de bunul simt al fiecaruia dintre noi.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de emmancita Mar 04 Oct 2011, 2:40 pm

Eu aveam o prietena careia i-am lucrat un pulover frumos si ea se lauda la munca(,) cu el, zicea ca i l-a facut maica-sa, ca sa nu se stie cine-l face ,sa mai ceara cineva asemanator.... Neutral
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de virginia Mar 04 Oct 2011, 3:49 pm

Va multumesc, DRAGELE MELE!
Zahariaelouise, m-ai lasat cu gura deschisa. Poseta este superba. Bineinteles ca am salvat fotografia in calculator pentru inspiratie.
Stoy, nimeni nu a crezut-o pe prietena mea. Toata lumea stie ca abia acum a inceput sa buchiseasca in ale crosetatului (minunea tine foarte putin pentru unii). De asta nu m-am suparat. Am considerat-o o gluma, pentru ca, de fapt, intentia este sa-mi fac reclama (acum sunt in somaj). Poate mai castig ceva banuti....
Firul folosit este bumbac 100% (prefer sa lucraz cu bumbac). Este la fel ca cel de bobin care se numea COTTON PEARL. Nu stiu daca se mai gaseste acum in mercerii. Intr-adevar straluceste.
Spor la treaba si la bani!!!!!!

Revin!!
Inca o posetuta


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de myky7robc Mar 04 Oct 2011, 10:51 pm

virginia, tu cu cat vinzi poseta?
Acum esti in Spania?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de veronica.l Mier 05 Oct 2011, 1:30 am

virginia, imi plac gentutele tale, sunt finute si simpatice. o buna reclama este sa porti singurica lucrurile efectuate, si cei care te admira sunt gata sa-ti comande si ei. (asa am patit eu, dar eu nu pot sa ma despart de creatiile mele). mult succes!!!
veronica.l
veronica.l
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 67
Varsta : 34
Localizare : R. Moldova Strășeni
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de virginia Mier 05 Oct 2011, 10:45 am

Da. Myky, sunt in Spania. Ma gandeam la 15 - 20 euro. Bobinul de 50 gr de bumbac costa intre 3.50 si 5 euro, in functie de grosime. Apoi este scaiul pe care il folosesc pentru inchidere sau fermoarul, captuseala, margelute si... munca mea.
Veronica, le poarta prietena mea. Eu stau in casa si tricot

Revin (vad ca nu a mai scris nimeni).
Sfoara si margelute de lemn.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de anamaria79" Joi 06 Oct 2011, 2:08 pm

am facut si eu 2 huse de telefon (la comanda Smile )husa galbena e eceeasi doar ca o poza e cu blit si una fara
i o gentuta la fata mea mare care se transforma in patut
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anamaria79
anamaria79"
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 16/05/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de danniela Joi 06 Oct 2011, 2:16 pm

Vai ce dulci is!!!! Se mai poarta husele de telefon???
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de virginia Joi 13 Oct 2011, 3:48 pm

Din nou eu.
Cand ma plictisesc, desfac traista de gheme si scot unul la intimplare.
Si mai mesteresc ceva... Cu toate ca ce a iesit acum nu mi se pare prea deosebit...
Dar totusi va arat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de geo Mar 18 Oct 2011, 4:29 pm

Este o geanta, asa-i? Smile
Nu se vede foarte bine, ca e poza mica, dar pare interesanta. Nu ai si o poza mai mare?
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 20 Oct 2011, 10:38 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB