Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptyAstazi la 12:21 pm Scris de greieras

» Modificarea si stramtarea hainelor -2
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptyAstazi la 9:44 am Scris de diada

» Mobilier homemade (2)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptyIeri la 10:50 pm Scris de ionela07

» Dulciuri pentru micul dejun
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptyIeri la 9:11 am Scris de diada

» Bluze, topuri (14)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptyIeri la 9:06 am Scris de diada

» Jucarii crosetate
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptyIeri la 8:39 am Scris de LRodica

» Sarbatoritii zilei!!! XI
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptyLun 25 Mai 2020, 7:59 am Scris de Dorulet

» Florile din gradina mea(2)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mai 2020, 2:43 pm Scris de LRodica

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptyJoi 21 Mai 2020, 11:46 pm Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptyLun 18 Mai 2020, 9:53 am Scris de vlad_mom

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptyVin 15 Mai 2020, 9:17 am Scris de diada

» Accesorii pentru papusa Paola Reina
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptyJoi 14 Mai 2020, 5:06 pm Scris de vlad_mom

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptyJoi 14 Mai 2020, 9:27 am Scris de Dorulet

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptyMier 13 Mai 2020, 10:13 am Scris de diada

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptyMier 13 Mai 2020, 10:09 am Scris de diada

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptyDum 10 Mai 2020, 11:36 am Scris de vlad_mom

» Ce masina de brodat recomandati?
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptySam 09 Mai 2020, 9:25 pm Scris de Evlampyka

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptySam 09 Mai 2020, 8:49 am Scris de ema

» Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptyMar 28 Apr 2020, 10:29 am Scris de Dorulet

» Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 EmptyMar 28 Apr 2020, 9:02 am Scris de vlad_mom

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de samo99ro la data de Lun 08 Aug 2011, 6:31 pm

Mykya, felicitari! Superb evantaiul. Eu am trei evantaie (nu crosetate) care, dupa ce se vor invechi sau strica, vor trebui refacute. Suportul e bun dar panza... Acum am model si le pot reface. Mersi pentru schema. Am pus-o la pastrare. pupi
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 70
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9)

Mesaj Scris de mykya la data de Lun 08 Aug 2011, 8:44 pm

Aoleu Sammo tocmai tu??? Pai de pe al cui album picassa crezi ca am luat schema? rade pupi
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 44
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de samo99ro la data de Lun 08 Aug 2011, 9:20 pm

Habar n-am. rade Cred ca nu m-am uitat la evantaie la vremea aia.
Dar n-am reusit sa vad cum se numeste firul. Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (9) - Pagina 8 4246
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de mykya la data de Mar 09 Aug 2011, 2:00 am

Ii zice Uno a Ritorto si e produs de Adriafil, din Italia. Cred ca are aceeasi grosime cu Romana.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 44
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de samo99ro la data de Mar 09 Aug 2011, 9:51 am

Mersi mult.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de mihaelavama la data de Mar 09 Aug 2011, 5:45 pm

am crosetat si eu o gentuta eleganta cu doua fete diferite, brosa-floare putand fi mutata pe partea care trebuie. am folosit matase cu lurex argintiu si bumbac negru cu putina vascoza in el. mai trebuie doar sa o captusesc.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

mihaelavama
mihaelavama
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 383
Varsta : 55
Localizare : vama
Data de inscriere : 07/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de kittygreeneyed la data de Mar 09 Aug 2011, 8:03 pm

Foarte eleganta gentuta ta, Mihaela! Arata tare bine, ca tot ce faci tu, de altfel.
Si eu m-am gandit sa-i fac gentutei mele un trandafiras "mobil", dar n-am vrut sa ma mai complic (adevarul e ca lenea e mare cucoana Smile )
kittygreeneyed
kittygreeneyed
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 311
Localizare : Maramures
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de danadea la data de Mar 09 Aug 2011, 9:08 pm

Mihaelavama, foarte frumoasa geanta! la manere ce ai pus?
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux la data de Mar 09 Aug 2011, 9:09 pm

F. draguta geanta. Sa o porti sanatoasa!!! Flowers
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 35
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de veronica.l la data de Mier 10 Aug 2011, 10:10 am

Salut, urmărind mult timp acest forum, luînd in consiederatie sfaturile si modelele postate de albinutele de aici. am hotărît sa postez şi eu o gentuţă crosetată lucrata din fir macrame nr. 3., lantisor argintiu şi mărgeluţe. sper sa va placa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
veronica.l
veronica.l
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 67
Varsta : 30
Localizare : R. Moldova Strășeni
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de danadea la data de Mier 10 Aug 2011, 10:44 am

Veronica, super faina geanta; de multa vreme clocesc sa fac si eu una, dar nici cum nu ajunge la rand...

Flowers Flowers
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de samo99ro la data de Mier 10 Aug 2011, 11:36 am

Foarte, foarte draguta gentuta. Felicitari! Parca ma bate si pe mine un gand...
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de cookie la data de Mier 10 Aug 2011, 3:33 pm

Foarte frumoase gentute, felicitari, harnicutelor!

Sa va arat si eu o posetuta facuta din patrate. Are si un buzunar in interior, tot din patrate, evident. Smile

si un pic din dos:

cookie
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 36
Varsta : 45
Localizare : Galati
Data de inscriere : 31/10/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de mihaelavama la data de Mier 10 Aug 2011, 6:18 pm

multumesc pentru aprecieri! manerele le-am luat de aici
mihaelavama
mihaelavama
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 383
Varsta : 55
Localizare : vama
Data de inscriere : 07/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de crina68 la data de Mier 10 Aug 2011, 7:24 pm

Veroneaso, nici nu sosisi bine si ne zapacesti la nervii capului,care este(vezi Vanghelie Smile).Felicitari draga mea, gentuta este fff reusita,cel putin mie imi place muuuuuuuuuuuuult!

Prajiturico, interesanta patratoasa ta!Vesela si practica! Bravos!

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Marry la data de Mier 10 Aug 2011, 10:27 pm

Mihaela,Veronica ,Cookie ati lucrat gentute unicat .sa fiti mandre de ele si sa le purtati cu placere. love
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 57
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de adelina24 la data de Joi 11 Aug 2011, 9:32 am

veronica , super gentuta !
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 46
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de samo99ro la data de Joi 11 Aug 2011, 9:43 am

Cookie, foarte draguta si vesela gentuta ta. Imi place.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ancush la data de Joi 11 Aug 2011, 9:57 am

mihaela ingenioasa geanta cu doua fete, ai senzatia ca-s doua diferite
veronica tare imi place plicul/gentuta facut de tine
cookie imi place geanta ta, manerele sunt destul de solide? roicum este un model care mi-ar placea si mie.....de as avea rabdare......
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de veronica.l la data de Joi 11 Aug 2011, 3:18 pm

mersi, fetelor de la voi m-am invatat, sa nu fost acest forum nustiu daca reuseam atit de bine. kiss
veronica.l
veronica.l
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 67
Varsta : 30
Localizare : R. Moldova Strășeni
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de cocav la data de Joi 11 Aug 2011, 4:43 pm

Super , la mai multe genti !
Ce fel de fir este macrame nr 3 ?
Multumesc pentru raspuns !
cocav
cocav
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 229
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de cookie la data de Joi 11 Aug 2011, 9:24 pm

Va multumesc pentru aprecieri, fetelor! Smile
Tot de pe la voi am invatat si m-am apucat, incetisor-incetisor...

Ancush, manerele nu-s deloc solide, nu m-am priceput sa fac altele mai groase, si nici fire nu mai aveam. Oricum, geanta e numa' de trendi-flendi, de plimbare, mie mi-ar fi placut una mai mare, sa-mi duc hartzoagele la scoala.

Am revenit, ca sa va arat si niste cercei-mac, au fost apreciati cand i-am scos in lume, si eu foarte mandra, evident. Embarassed

Ultima editare efectuata de catre cookie in Joi 11 Aug 2011, 9:28 pm, editata de 1 ori (Motiv : adaugat fotografie)
cookie
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 36
Varsta : 45
Localizare : Galati
Data de inscriere : 31/10/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de cocav la data de Joi 11 Aug 2011, 10:04 pm

Frumosi cercei,sa-i porti des in lume !
cocav
cocav
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 229
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de samo99ro la data de Mar 23 Aug 2011, 5:47 pm

Vin si eu cu doua brose:
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de firicel la data de Mar 23 Aug 2011, 5:53 pm

Cookie,imi plac cerceii mac!Scaote-i mai des in lume poate gasesti mai multe admiratoare !
Samo,foaaaaarte frumoase brosele!Gata cu ornamentele de Craciun,te-ai dat pe brose pt.toamna? Smile
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 59
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB