Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyVin 12 Aug 2022, 11:58 pm Scris de ema

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyVin 12 Aug 2022, 10:31 pm Scris de vlad_mom

» Despre masinile de tricotat
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyVin 12 Aug 2022, 10:27 pm Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyJoi 11 Aug 2022, 9:31 am Scris de vlad_mom

» Animale de companie!!! - 5
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyJoi 11 Aug 2022, 7:11 am Scris de Dorulet

» Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - IV
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyMar 09 Aug 2022, 6:07 pm Scris de vlad_mom

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyVin 05 Aug 2022, 7:16 am Scris de Dorulet

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyVin 05 Aug 2022, 7:04 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyVin 29 Iul 2022, 3:31 pm Scris de ema

» Bijuterii din sarma 9
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyVin 29 Iul 2022, 10:30 am Scris de vlad_mom

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyJoi 28 Iul 2022, 12:50 am Scris de Andreea22c

» Ce melodie asculti acum !-5
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyMar 26 Iul 2022, 6:55 pm Scris de MagdaMarin

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyMar 26 Iul 2022, 10:13 am Scris de LRodica

» Mobilier homemade (2)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyMar 26 Iul 2022, 9:22 am Scris de ema

» Amenajari interioare
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyDum 24 Iul 2022, 8:47 pm Scris de vlad_mom

» Miniaturi - handmade
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyDum 24 Iul 2022, 5:52 pm Scris de diada

» Jucarii crosetate
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyJoi 23 Iun 2022, 10:55 am Scris de vlad_mom

» Pirogravura
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyDum 12 Iun 2022, 12:44 am Scris de White_Raven

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyJoi 09 Iun 2022, 9:14 am Scris de vlad_mom

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 EmptyJoi 09 Iun 2022, 8:32 am Scris de diada

Decoratiuni interioare pt casa

+73
danae
Tache Marilena
teisoara
aba
Laila
magdaR
danniela
margot
ema
mnarcisa
Uca
Noemi
vilcris
vlad_mom
cata13lina
cory74
monica11
scamutza
cretu_veronica22
anaclina
doyna2004
amia
pisi
hope
MagdaMarin
adelina24
puffetta
Nicoleta Irimescu
stephanie
clodi
div
Alina.C
europolis
zorzica
Giobsy
tala
mady85
SilviaDumitrescu
darianamariana
dramon73
kerkyra
chocolate
LYNDA
anastasia2010
nicol
mdlupu
ancuta_ancuta
Karina33
nadina_b2005@yahoo.com
alexaaa08
Armeana
livia_iri
tomari
christel
ANURIM
oana_007
alexya
Clio_Ela
RalucaS
aisha
ioana soare
arime
zylv
andreeaX
loremunteanu
geany
aniri
Eva
duchess
MihaelaT
Admina
diada
Camy
77 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 29 Mar 2010, 10:08 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:si mai stateau daca nu aveai astfel de inclinatii felicitari
Pt a fixa ceasaful de pat, elasticul se mai poate coase si pe marginea colturilor materialului, dupa ce ai taiat cate un patrat cu latura de aceeasi lungime precum inaltimea saltelei .
Pt a fi mai explicita de la fiecare colt al cearsafului masuri inaltimea saltelei si dai patratul; de partea care a ramas cosi elasticul ...asata presupune un surplus de material considerabil...
si io am probleme cu lenjeria de pat ...reusim sa o facem funie ...si asa le-am modificat pe toate...consider ca are o stabilitate mult mai mare decat cu banda de elastic cusuta wink

Am vazut despre ce zici tu dar eu vreau ca cearceaful sa atarne peste saltea nu sa-l bag sub saltea si de aceea pus elasticul asa.Si ara stabilitate pt ca sunt 2 benzi de elastic iar materialul e mai rigid si nu fuge nici sa-l bati wink
Ziua ca noaptea precis il faceam iar sul.

Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa  - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa

Mesaj Scris de doyna2004 Mier 31 Mar 2010, 10:41 am

waw!fantastica ideea cu elastic!!!!eu imi fac singura lenjeriile de pat si faceam un cearsaf suuuper mare ca sa pot sa il bag sub saltea ca sa nu se adune noaptea la somn,dar asa e mult mai simplu.mersi de idee am sa o aplic ca deja am cumparat material pt o noua lenjerie!
doyna2004
doyna2004
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 36
Localizare : Palma de Mallorca
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Mier 31 Mar 2010, 2:53 pm

magda mi-a placut super lenjeria ta dar si ideea cu elasticul! wink
o sa incerc si eu la un moment dat cand o sa am un pic de vreme! Smile felicitari inca o data!
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 43
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de anaclina Joi 01 Apr 2010, 9:17 am

Buna ziua
As dori sa intreb ,daca cineva stie cum trebuie croita o cuvertura pentru un coltar (pat pentru sufragerie ,nu de bucatarie).
Nu stiu cum se face partea aceea din mijloc....
Multumesc fffff mult
anaclina
anaclina
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : tg-jiu
Data de inscriere : 01/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de cretu_veronica22 Joi 01 Apr 2010, 11:07 am

Foarte frumoasa lenjeria.S-o folosesti sanatoasa.
Pentru ca vine pastele,am cumparat niste material potrivit pentru o fata de masa si pentru ca era prea lat am scos din el si am facut cateva servetele ,o manusa si sevete pentru tavi sau vase fierbinti.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cretu_veronica22
cretu_veronica22
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de kerkyra Joi 01 Apr 2010, 11:12 am

Buna idee. Manusa cu ce ai captusit-o?
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de hope Joi 01 Apr 2010, 11:52 am

foarte frumos veronica,iar ideea e kiar super. aplauze
hope
hope
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 153
Localizare : RO
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de cretu_veronica22 Joi 01 Apr 2010, 12:53 pm

Ma bucur ca va place.
In servetele groase si manusa am avut niste resturi de material matlasat pe care l-am bagat in interior intre fata si dosul servetului si al manusii.
cretu_veronica22
cretu_veronica22
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de scamutza Mar 13 Apr 2010, 4:26 pm

buna tuturor...nu prea sunt un membru activ..sa zic asa..din lipsa de timp, idei, desteritate etc..oricum..ideea e ca am facut si eu ceva pentru puiutul meu...mai bine spus pentru camera lui...erau de vanzare si mi s-a parut o idee foarte buna si sa stiti ca e chiar practic..un suport pentru scutece..intr-o traducere mai libera Laughing ..zic eu ca a iesit destul de dragut pentru prima data asa Embarassed
scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de clodi Mar 13 Apr 2010, 4:45 pm

Foarte bine arata! Si chiar cred ca este practic! Sa il folositi sanatosi Smile
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de scamutza Mar 13 Apr 2010, 4:49 pm

:D multumim pupi
scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de hope Mier 14 Apr 2010, 3:37 am

scamutza,foarte frumos ,si necesar. aplauze
hope
hope
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 153
Localizare : RO
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de diada Mier 14 Apr 2010, 7:37 am

Foarte interesant! cum l-ai prins de patut? eu am patut sport si nu cred ca am cum sa-l prind, si nici nu am idee unde as putea sa-l pun in alta parte! Oricum ti-a iesit foarte bine, felicitari!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7317
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de LYNDA Mier 14 Apr 2010, 8:13 am

scamutza e foarte fumos , practic si in ton cu patutul aplauze

Bebe tau e un scumpic si ma topesc dupa el pupi sa va traiasca kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 38
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Karina33 Mier 14 Apr 2010, 8:31 am

Sora mea isi facuse un altfel de suport pentru scutece, carpite, lavete, barbetele si alte minuni strict necesare bebelului. Erau patru sau cinci buzunare(de cangur) cu elastic putin sus, puse unul sub altul si fixate de un colt exterior al patutului. Destul de ingust, stiu ca le facuse pe masura pampersilor.
Poate va este de folos!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 53
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de scamutza Mier 14 Apr 2010, 2:01 pm

multumesc pentru aprecieri
diada l-am prins cu carlige de la perdeaua de la dus(din care e si facut suportul Embarassed) si merg prinse si la cel sport ca am si din ala si i-am agatat diverse jucarii cu ele..
lynda..multumim foarte frumos..este bucuria noastra pupi kiss
scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 14 Apr 2010, 3:41 pm

scamutza a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Excelenta idee,felicitari e buna ideea si cu mai multe buzunare in care sa pui din jucarii ca eu mereu uit unde pun zdranganelele,chiar o sa-mi fac si eu unul.

Va prezint ideea mea de a nu mai murdari hainele copilului mic in timp ce il hranesc cu lingurita.E in forma de cruce,cu o gaura la mijloc pt a baga pe caput.Doua parti vin pe maini iar celelalte 2 in fata si in spate.Initial le-am cusut benzi de satin ca sa le fixez de corp si maini,iar apoi cu niste capse(merge mai rapid la dezbracat).Iar la gatut tot benzi/capse ca sa nu fie larg.

Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Mesaj Scris de monica11 Joi 15 Apr 2010, 3:10 pm

Buna , fetelor,
sunt noua pe aici si sper sa fur Smile si eu cateva idei de croitorie . Doar ce am primit cadou o masina de cusut si sper sa fac cat mai multe lucruri la ea. Voi incepe bineinteles cu ceva usor cum ar fi o mini pernuta . Cand va fi gata sper sa reusesc sa o postez .
monica11
monica11
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Karina33 Dum 25 Apr 2010, 8:23 pm

Ieri dimineata am facut repede o lenjerie, imi place si mie la nebunie materialul, e luat de la magazinul cu materiale la kil:

Karina33
Karina33

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada Dum 25 Apr 2010, 9:54 pm

Tare bune materialele "la kil" am si eu o lenjerie facuta de 10 ani si e ca noua!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7317
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de cory74 Dum 25 Apr 2010, 10:01 pm

karina, pls unde e acel magazin cu materiale la kil ? Urmeaza sa mergem pt cateva zile la socrela la N. Balcescu, si poate cumpar si eu ceva... Da-mi te rog adresa, cu ceva puncte de reper... Merci Merci Merci
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 48
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de cata13lina Lun 26 Apr 2010, 8:15 am

Chiar fetelor, unde e magazinul cu materiale la kg, m-ar interesa si pe mine...poate chiar ma ajutati , ce ziceti (adica eu trimit banii pt material + transport ,) ce ziceti ??? kiss
cata13lina
helper
helper

Numarul mesajelor : 95
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de monica11 Lun 26 Apr 2010, 9:22 am

Karina, unde exact este magazinul?
monica11
monica11
helper
helper

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Karina33 Lun 26 Apr 2010, 9:23 am

monica11 a scris:Karina, unde exact este magazinul?

Sunt doua: unul in Ostroveni la Cina si unul langa piata centrala.
Karina33
Karina33

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de monica11 Lun 26 Apr 2010, 9:25 am

pupi ms mult.
monica11
monica11
helper
helper

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB