Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Decoratiuni interioare pt casa (3)

+82
Angelica18
Clio_Ela
tinap
ancabanu
MihaelaT
cleobejan
zylv
lucky
aurelia.c
Larisa
melus
ileana cosanzeana
elenaxx
anyrok
mamiboom
valentyna_sweetly
mihamihaela
Nikoll_baby
valentinadof
tomari
danabarbu2007
LYNDA
diblaru maria
Giobsy
aidil
Andante
betymi72
denis21
marabr
d_oana
zsofia
arielas
emmancita
i.xell
georgeta.prnic
pufoi
kerkyra
ancone
godeta
oana_007
moruna
adriuta
CCristinaC
Gianina4ever
gmiki1
Karina33
despina13cucli
Rall_baby
michelinebeaulieu
myky7robc
europolis
Admina
ChrisReeana
stoy
ismi3ismi
geany
dienutzababy
SilviaDumitrescu
samo99ro
Uca
corina corina
diada
ema
Motzu
firicel
geo
StMihaela
Chirrox13
zahariaelouise
ghita
symos
Marry
teisoara
carmenco
aba
alinutza_andrei08
IrisT
bobitica
musetel
chocolate
nicoleta_mc
MagdaMarin
86 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de zsofia Dum 15 Ian 2012, 7:38 pm

Am mai facut doau sac deco pus pe perete,una pentru mine din mat panza cruda,care am pus-o in baie,iar una pentru fetita mea din sifon francisca,ea o dorea pentru jucarii.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de firicel Dum 15 Ian 2012, 8:09 pm

Zsofia,superbe ambele sacose deco!O idee buna!Spor la lucru in continuare! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de LYNDA Dum 15 Ian 2012, 10:48 pm

sunt superbe!felicitari si merci de idei![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de diada Lun 16 Ian 2012, 8:39 am

Cand ai timp sa faci atatea?! sunt super si nu imi dau seama cum faci aplicatiile cu broderie, folosesti hartia imprimata? sau cum faci? Si dai materialul la apa, povesteai tu la un moment dat ca intra la apa materialele astea.

Eu sunt fan buzunarase si tare mi-as schimba toate husele de telecomenzi rade nu de alta dar am din ce in ce mai multe rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de zsofia Lun 16 Ian 2012, 9:07 am

Materialele acestea intra la apa,le spal inainte de lucru,panza cruda trebuie neparat spalat inainte de lucru e cel mai preferat la 60*c ,obtii o culoare mai deschisa si creponata.Aplicatiile fac si eu cum e mai usor,fac desen pe hirtie,asez pe material cos impreuna cu hartie,dupa accea rup hartia,si tai materialul,si atunci incep sa brodez,pe unele fac desen pe material si asa brodez.
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 16 Ian 2012, 9:24 am

zsofia,imi place mult ceea ce faci,esti foarte creativa,lucrarile tale sunt foarte frumoase si originale.multe felicitari!
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de valentyna_sweetly Lun 16 Ian 2012, 11:33 am

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img] printre incercarile mele de croitorie m-am gindit sa incep cu ceva usor ! o fata de perna si manusi de bucatarie ! cos
valentyna_sweetly
valentyna_sweetly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 183
Varsta : 46
Localizare : focsani
Data de inscriere : 30/11/2010

http://hainutecrosetatevaly.blogspot.com

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de mamiboom Lun 16 Ian 2012, 2:54 pm

Foooaaaarte frumoase. Cred ca fata de perna ar fi fost mai bine pusa in evidenta de o perna.... in ea. Imi place combinatia de culori. Va arat si eu ce am lucrat saptamana trecuta, ca mi-a venit damblaua pe niste blugi vechi care tare ma incurcau. Nici nu-mi vine sa postez, avand in vedere ce minunatii puneti voi aici, dar sotul meu ma bate la cap ca daca tot lucrez, sa va arat si voua ca o "critica" din afara nu strica.

In fine... aici e un covor de baie....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




iar aici doua suporturi pt diverse chestii, pe care le tin tot in baie.

eu zic ca sunt practice... nu am timp deloc sa le bibilesc cu decoratiuni, abia am reusit sa le fac. Mi-au placut tare mut cele ale Zsofiei , sunt superbe.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]






toate sunt facute din blugi reciclati.



mamiboom
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 16 Ian 2012, 5:58 pm

mamiboom,"critica" din afara?nici vorba! toata aprecierea pt ca le-ai facut tu si ,mai ales,ca ai si reciclat lucruri de prin casa.felicitari si ...tot inainte! kiss
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de carmenco Lun 16 Ian 2012, 9:26 pm

Foarte frumoase si utile. Eu te "critic" si tin sa-i spui si sotului ca imi plac foarte mult.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 17 Ian 2012, 12:46 am

Valentina,e foarte bine,pentru o incepatoare...
Mamiboom,sunt tare faine,nu stiu ce are sotul tau de zis... Smile
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de diada Mar 17 Ian 2012, 8:55 am

Eu oricum sunt fan buzunare si imi plac foarte mult, dar nu stiu cum se comporta covorasul de baie, sta locului? nu aluneci pe el? Mnarcisa imi zicea la un moment dat ca pot stabiliza covorasul din baie cu picaturi de silicon pe dos, dar nu am incercat pentru ca nu am facut covorul.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de carmenco Mar 17 Ian 2012, 8:59 am

Ce idee!
Covorasele din camera fetei se tot plimba. Asa am sa le fac. Multumesc! pupi
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de mamiboom Mar 17 Ian 2012, 9:02 am

Covorasul nu aluneca , asta pentru ca gresia nu e lucioasa. E super ideea cu silicon.
mamiboom
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de corina corina Mier 18 Ian 2012, 2:48 pm

Zsofia , flower ! Ai facut niste lucrusoare tare dragute si utile !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de anyrok Vin 20 Ian 2012, 1:13 pm

Zsofia imi plac la nebunie lucrurile facute de tine!!!
anyrok
anyrok
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 47
Localizare : Banat
Data de inscriere : 28/11/2011

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de elenaxx Vin 20 Ian 2012, 2:31 pm

mamiboom, tare frumoase buzunarasele si covorasul. la mai multe inainte.
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de kerkyra Lun 23 Ian 2012, 11:26 am

As vrea sa fac si eu manusi de bucatarie, din cele postate de Chocolate pe prima pagina. In oras am vazut vatelina matlasata. Merge si aceasta sau trebuie totusi sa caut vatelina simpla? Ma gandesc ca poate nu rezista la temperaturi ridicate, cand sunt vasele fierbinti.
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 23 Ian 2012, 11:34 am

Io nu suport manusile alea de bucatarie ca (trecand peste faptul ca pana le pui iti da mancarea-n foc) m-am ars cand le-am folosit. Vatelina aia sintetica nu izoleaza de caldura. Ar fi buna vatelina de bbc dar nu stiu sa fi vazut de vanzare in magazinele noastre.
Poate mai bine pui doua-trei straturi de finet, sau molton, mi se pare ca rezista mai bine la temperaturi inalte.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de kerkyra Lun 23 Ian 2012, 11:51 am

Multumesc frumos pentru raspuns, mai studiez. Eu sunt dependenta de manusile acelea si ieri ma uitam ce urate s-au facut cele din dotare Smile
Poate am sa incerc sa le reciclez, cum a facut Chocolate, desi as fi facut mai multe perechi, daca tot ma apuc.
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de myky7robc Lun 23 Ian 2012, 12:00 pm

karina si eu sunt de acord cu tine, ca mai bine te apuci si matlaseyi singura bucati de bumbac de prin casa (tricouri, prosoape etc) sau pur si simplu cumperi, dupa care se croiesc manusi si se finiseaza cu alt material frumos pe deasupra.
si eu ma frig cu cea cumparata ca interiorul este tot din vatelina sintetica.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de kerkyra Lun 23 Ian 2012, 12:06 pm

Deci, o solutie ar fi sa pun mai multe straturi de bumbac, finet (tricouri vechi as avea ceva, si cu prosoapele ar fi o idee) sau molton (o mai fi prin comert) si sa le matlasez? Adica sa le cos intre ele sa nu fuga ? Scuzati intrebarile de incepator...
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de myky7robc Lun 23 Ian 2012, 12:20 pm

da, kerkyra, ai inteles bine.
faptul ca atunci cand iei o oala de pe foc sau din cuptor cu un servet de bumbac mai gros si nu te frige te duce cu gandul la asa ceva.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de kerkyra Lun 23 Ian 2012, 12:40 pm

Multumesc pentru sfaturi, sa vad ce gasesc si ma apuc de treaba
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Mar 24 Ian 2012, 10:40 am

eee,de mult nu am mai pus si eu ceva nou....
iata,cu material luat de la zsofia(sarutmana pe aceasta cale)am facut si eu repede repede o lenjerie nou!copila nu am facut-o acuma dar ea nu suporta sa vada ca fac vreo poza,fara ea,,,, rade
astept critici&co
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cearceaful este cu elastic pe marginile saltelei,iar pernele,au o fata ca cea din stanga,si una ca cea din dreapta,am taiat 2 triunghiuri si le-am cusut pe diagonala materialului.cred ca intelegeti ce vreau sa spun. kiss
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (3) - Pagina 8 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB