Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

+77
teisoara
Cristina Munteanu
Gabiuta
LYNDA
ismi3ismi
ancabanu
danae
cory74
Xorana
corina corina
i.xell
marabr
bobitica
mamiboom
lennny
zsofia
bimbo
diblaru maria
olympia
anyrok
georgeta.prnic
rosita
elenaxx
marinutza95
diana_scl
amoni
Motzu
Gianina4ever
adelina24
moruna
angvio
Panea Laura
clauditza
Admina
violetas
diada
cif2010
kabunta
ellybijoux
clodi
zylv
carmenco
m-julie
ikuta
elenaveronica
d_oana
ChrisReeana
alice07
mykya
Vianne
aurishta
cookie
loremunteanu
aurelia.c
musetel
ghita
geany
geo
ancush
SilviaDumitrescu
zahariaelouise
arielas
MagdaMarin
Karina33
MihaelaT
valentinadof
andarlidia
Giobsy
aba
chocolate
Marry
alinutza_andrei08
Uca
Cristache
OananaShop
alisa_minunata
firicel
81 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de Gianina4ever Vin 09 Dec 2011, 11:39 pm

Tare-s frumoase,Georgeta,e pacat sa nu le termini! kiss
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de cif2010 Sam 10 Dec 2011, 8:01 am

Georgeta, nu este nicio problema sa inveti din experienta, adica sa mai si gresesti, descosi o iei de la inceput....
frumoase modelele si migaloase de facut .... asteptam sa vedem gentutele
cif2010
cif2010
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 104
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 04/11/2011

http://produse-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de rosita Sam 10 Dec 2011, 9:20 am

Georgeta, sunt ornate foarte frumos gentitele. Lasa, ca asa invatam toti, ne chinuim cum ne pricepem, pana apare ocazia sa ne luminam Smile
Marginile, dupa cum arata, sunt surfilate de mana?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de diana_scl Sam 10 Dec 2011, 9:53 am

georgeta
de ce rusine? Smile si mie mi s-a intamplat de foarte foarte multe ori sa folosesc o metoda mai grea pentru ca eram prea prinsa cu rezultatul si nu m-am mai gandit la variante.
alte dati nu am avut timp sau chef sa o munca mai migaloasa. asta e, important e sa fie facut cu placere Smile

imi plac foarte mult stelutele brodate, cred ca vor iesi foarte frumoase pouchurile.
daca ai vreo intrebare, nu te jena Smile.


am mai facut multe 'cutiute', tot asa, sa fie Smile). pentru ele am facut tutorialul in engleza, dar daca e ceva neclar puteti sa ma intrebati.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tutorialul e aici
diana_scl
diana_scl
helper
helper

Numarul mesajelor : 34
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/04/2010

http://poarta-ma.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de clodi Sam 10 Dec 2011, 11:27 pm

Diana, foarte faine cutiutele tale! Multam fain pentru tutorial, contine informatii utile.

Georgeta, sunt tare migalite gentutele. Bravo!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de marinutza95 Sam 10 Dec 2011, 11:39 pm

Diana_scl
M-am obijnuit sa scriu la ea , folosesc tablita ei , scriu numerele care corespund literelor unul dupa altul. Imi place mult coperta ta si imi plac mult si portofelele , am de gand sa fac si eu cateva, mersi de "lectie".
Georgeta sunt superbe gentutele tale si foarte frumos brodate.
marinutza95
marinutza95
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 40
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de georgeta.prnic Sam 10 Dec 2011, 11:47 pm

Multumesc .Da sunt in totalitate lucrate de mana,fara masina,se vad cusaturile.Nu am avut la vremea respectiva,acum am una electrica model foarte vechi,dar functionala wink .Diana,felicitari! pupi
Tuturor fetelor kiss si spor la cos
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de elenaveronica Dum 11 Dec 2011, 9:20 am

imi plac mult gentutele , diana- sunt foarte utile, chiar si imprimeul imi place. ai scapat relativ usor cu cadourile de Craciun,zile de nastere, etc
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de anyrok Lun 19 Dec 2011, 12:08 pm

diana_scl cutiutele tale sunt foarte dragute si utile
anyrok
anyrok
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 47
Localizare : Banat
Data de inscriere : 28/11/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de clodi Mier 21 Dec 2011, 11:12 am

Diana multe multumiri pentru tutorial, pentru mine a fost folositor.

Acum ca Bela gio a primit cadoul, pot sa postez detaliile Smile
Geanta este din material tricotat pe care am aplicat cu fierul de
calcat intaritura pentru a nu se intinde la cusut. Apoi am cusut o
intaritura mai solida pentru a-i mentine forma. In poza de mai jos se
vad partile componente, corpul gentii apucasem sa il cos pana sa fac
poza.
In interior are un buzunar cu fermoar pe una din lateralele gentii.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imi place modul in care micile detalii o scot din anonimat si, in final, zic ca a meritat efortul Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de diana_scl Mier 21 Dec 2011, 11:18 am

Va multumesc pentru aprecieri si ma bucur ca v-a fost de folos!

clodi
e super geanta! si micile detalii sunt cele care ' o scot' Smile. Foarte interesanta!
diana_scl
diana_scl
helper
helper

Numarul mesajelor : 34
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/04/2010

http://poarta-ma.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de geo Mier 21 Dec 2011, 11:33 am

Clodi, cred ca am uitat sa spun la carciunite ce mult imi place geanta. Este foarte foarte frumoasa si atent lucrata. Acolo parea mai roz, presupun ca asta este culoarea reala.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de olympia Mier 21 Dec 2011, 11:58 am

Super, super, super idei! N-am mai intrat demult pe forum ca s-a-mbolnavit computerul si l-am tot dus la reparat si mi-l aduceau si dupa o zi murea iar, greu a mai fost decuplata de net....
Diana imi plac la nebunie portofelele si cutiutele si-s faine tutorialele! Georgeta sunt asa de dragute si de fin ornamentate gentutele ca ar fi pacat sa nu le finisezi! Iar Clodi m-ai dat pe spate cu gentuta tricotata, e asa de frumoasa si-mi place cum ai asezat patentul si cum ai combinat cu materialul in dungi, e grozava, grozava! Flowers pt voi toate!


Ultima editare efectuata de catre olympia in Mier 21 Dec 2011, 2:28 pm, editata de 1 ori
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de clodi Mier 21 Dec 2011, 1:03 pm

Ma bucur mult ca va place si voua! Geo, culoare se vede ok in pozele acestea. Multam pentru aprecieri!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de diblaru maria Mier 21 Dec 2011, 5:44 pm

Doamne ce frumoasa e!!Felicitari bucurie
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de diada Joi 22 Dec 2011, 11:05 pm

georgeta.prnic a scris:
Din blugi care nu mai puteau fi purtati,din diferite motive, am inceput sa fac mici "gentute" pe care le-am vandut pe timpul verii.Ca si investitie,nu a fost mare lucru(ata pt. masina de cusut si fermuarele)restul de prin casa,dar modul in care ai lucrat tu portofelele mi-ar fi usurat mult munca.Sa nu ma intrebati cum am procedat eu la asamblarea lor,ca de rusine nici nu va spun.

La cat de frumoase sunt si migalite nici nu mai conteaza, bine ca ai reusit sa le vinzi! Felicitari!

diana_scl a scris:
am mai facut multe 'cutiute', tot asa, sa fie Smile). pentru ele am facut tutorialul in engleza, dar daca e ceva neclar puteti sa ma intrebati.
tutorialul e aici

am facut si eu tutorial pentru aceste cutiute wink in romana, e pe undeva pe forum cos

Clodi, foarte reusita geanta, mai ales ca materialul nu este atat de stabil, ca un denim de exemplu!

Revin cu 2 etuie, ca nu stiu cum se zice, unul pentru crosete si unul pentru andrele, ambele sunt pentru prietena mea Paula (=bimbo)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de bimbo Sam 24 Dec 2011, 6:27 am

Diada iti multumesc din suflet pentru cadouri! kiss Etui pentru croseta si andrele imi doream de mult timp in speranta ca o sa am si eu toate ustensilele la un loc organizate.A fost o surpriza placuta si neasteptata.Se pare ca, in sfarsit, am fost si eu cuminte anul asta si nu m-a ocolit mosul.
Scuze e off topic dar trebuia sa-i multumesc Flowers
bimbo
bimbo
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 25
Varsta : 54
Localizare : Tot pe drumuri
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 25 Dec 2011, 6:37 pm

Diada,vreau si eu tutorialul in romana,la 'cutiute'!Sunt la pamant cu engleza! Unde sa-l caut?
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de diada Dum 25 Dec 2011, 7:04 pm

Pana-l gasesc iti arat pozele din album AICI

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 25 Dec 2011, 7:46 pm

Multumesc mult!
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de zsofia Dum 15 Ian 2012, 7:50 pm

Am facut cateva genti si eu,una pentru fiica mea,din material blugi,iar celalalte am facut pentru mine ,acum fac si eu cateva incercari sa vad cum imi ies gentiile.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de Karina33 Dum 15 Ian 2012, 7:59 pm

Ce frumoase sunt Zsofia!!! Ai rabdare sa le bibilesti si-ti ies tare bine! Flowers
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de firicel Dum 15 Ian 2012, 8:12 pm

Zsofia,foarte frumoase gentile facute de tine!Esti foarte atenta la detalii si meticuloasa!Sunt perfecte! aplauze
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de Uca Dum 15 Ian 2012, 8:13 pm

Szofia, sunt superbe! Felicitări!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 15 Ian 2012, 9:12 pm

Sofia, sunt tare frumoase. aplauze

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V - Pagina 7 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. V

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB