Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

+18
betymi72
europolis
Carmen's
Zuri
mykya
dianabv
szoke89
ancamm
Handmade DEEA
nana_vulpe
Day
firimitura
nanavulpe
Margelutza
andrabijoux
Anusca
Dragonfly
darkpoke
22 participanți

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de firimitura Mar 31 Mai 2011, 4:57 pm

si eu sunt pentru, si sper sa onorez provocarea pana atunci. kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de Margelutza Mar 31 Mai 2011, 5:12 pm

si eu sunt pentru, poate reusesc sa refac si eu sa vad ce imi iese :D
Margelutza
Margelutza
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de dianabv Mar 31 Mai 2011, 5:28 pm

si eu sunt pentru!
avatar
dianabv
helper
helper

Numarul mesajelor : 80
Localizare : brasov
Data de inscriere : 04/03/2009

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de Day Mar 31 Mai 2011, 6:13 pm

Si eu!
Il facusem .
IKAT in toate variantele,dar le-am terminat aseara si nu am mai facut poze,pentru ca nu aveam lumina.Si azi le-am vandut.Pe toate......deci tre sa repet experienta.
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de nana_vulpe Mar 31 Mai 2011, 6:50 pm

Si eu sunt pentru.
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de darkpoke Mar 31 Mai 2011, 8:05 pm

ok..deci se pare ca multa lume e pentru
asa ramane
day...daca imi permiti curiozitatea...unde vinzi tu bijuteriile tale? ai spus-o de park ai avea un magazin..sau nush..ceva de desfacere Smile
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de firimitura Mar 31 Mai 2011, 8:59 pm

Daca nu se supara day iti dau eu o parte din raspuns : Day nu are magazin , stie doar sa vanda marfa in diversele locuri pe care le viziteaza ;))
Din punctul meu , Doina e cel mai bun vanzator pe care il cunosc. kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de mykya Mar 31 Mai 2011, 10:10 pm

Poate incerc si eu ceva Ikat acum ca m-am linistit cu jacheta pentru concurs. Sper sa imi iasa pentru ca nu am masina. Ma duc sa inspectez ce culori am si daca mai e bun fimo ca nu am mai lucrat de mult. Chiar Day, da-ne si noua un pont cu vanzarile. Pe breslo sunt ceva taxe?
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 47
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de Dragonfly Mar 31 Mai 2011, 11:31 pm

eu am facut tehnica acum vreo 5 zile ,dar au ramas piesele necoapte.chiar nu am timp zilele astea sa ma ocup de ele.am inceput sesiunea Sad((
sperrrrrrrr ca pana duminica sa postez Sad
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de darkpoke Mier 01 Iun 2011, 9:09 am

pai ai si sapt viit..Smile s-a modificat
nu mai pot edita postarea de la inceput..dar s-a amanat pana pe 12 Smile
bafta in sesiune
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de Day Mier 01 Iun 2011, 9:17 am

Mai fetelor....vand pe unde nimeresc,dupa cum va spunea Firimitura.Iau traista cu mine la cafea,la cumparaturi,la medic....oriunde.Si se lipeste ceva-ceva.Cam 2 zile pe saptamana plimb margelusele prin locurile deja consacrate la mine,adica anumite birouri pe unde am cunostinte.Apoi un targ,ceva,dat carti de vizita(la ultimul la care am fost am terminat 300 de carti de vizita),de unde mai pica si comenzi din blog.Apoi Crafty,dar acolo nu am vandut mare branza,iar Breslo l-am inchis,ca nu mi-a mers grozav.Sunt taxe pe ambele,dar la Crafty,primele 10 produse nu se platesc.
Sloganul meu ar fi cam"ce sa caut pe drum fara margeluse",asa ca grosul vanzarilor il fac pe unde nu va da in gand.Mai am putin si vand in autogara rade (pe asta n-am incercat-o)
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de darkpoke Mier 01 Iun 2011, 9:40 am

bv day
si bine..ca activitatea zilnica iti permite plimbari
eu sunt cam limitata..la birou..si aici..abia acum am inceput ..asa.slabut..
o colega mi-a comandat 2 agrafe de par si o pereche de cercei, alta inca o pereche..
iar ieri am avut bucuria de a livra o comanda de medalion plus cercei
dar atat
si nush...nu am cui sa aduc margelusele mele..pt k majoritatea sunt barbati..Smile iar faza cu cadou pentru sotie/iubita...nu prea tine..ingineri..ce sa-i faci..pragmatici Smile
dar felicitari...e bine sa vezi ca se poate Smile
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de Handmade DEEA Joi 02 Iun 2011, 12:04 am

eheee fetelor...mi-am luat inima in dinti si am incerat si io pentru prima data aceasta tehnica...io de obicei nu ma dau in vant dupa tehnicile fimo...mai alesc ca inca nu mi-am luat masina de intins...dar am zis hai sa incerc sa vad ce iese...io sunt incantata...acum parerea voastra e mai importanta...sa-mi spuneti dk e ok si dk am gresit cu ceva....

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Picture170

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 11

P.S Felicitari tuturor fetelor pentru creatii... kiss
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de Zuri Joi 02 Iun 2011, 11:40 am

Darkpoke, sa stii ca m-a pus si pe mine la treaba provocarea ta dar nu am respectat gama de culori :D asa ca imediat cum termin de slefuit, asamblat, pozat, va arat la celalalt topic ce a iesit.

Citeam acuma ce ati scris si ma gandeam cat de.. multilateral dezvoltate trebuie sa fim :D. Sa stim sa modelam, sa gandim modele, sa stim sa asamblam, sa fotografiem, sa editam fotografii, sa stim un picut de grafica, evental putin contabilitate, mult marketing :D. Eu... nu am stofa de vanzator deloc :D
Zuri
Zuri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 181
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/09/2009

http://zuriaccesories.jimdo.com/

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de Handmade DEEA Joi 02 Iun 2011, 12:06 pm

aaaa...acum mi-am dat seama ca nu am respectat gama de culori zid am citit mai demult provocarea si mi-a ramas in cap ca trebuie din 2 culori, dar nici prin gan nu mi-a trecut ca ai dat si o gama de culori...

Asta e...nu o lua in considerare...as vrea sa stiu doar daca a iesit... VA PUP si MS
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de darkpoke Joi 02 Iun 2011, 12:44 pm

off..acum imi pare rau ca am introdus acea restrictie
Sad
si nu stiu ce sa fac...daca o scot acum..sa nu se supere cele care au incercat sa o respecte..

asa ca ..HELP Smile
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de nanavulpe Joi 02 Iun 2011, 12:49 pm

SCOATE-OOOOOOOOOO!!!!! Ca din cauza ei sunt total nemultumita de ceea ce mi-a iesit! kiss kiss
Asta daca si fetele care au postat deja sunt de acord! Pentru ca ele trebuie sa fie de acord!
nanavulpe
nanavulpe
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Localizare : Craiova, Romania
Data de inscriere : 25/08/2010

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de Margelutza Joi 02 Iun 2011, 12:58 pm

Mai din partea mea o puteti scoate pentru ca oricum alte culori nu aveam Sad
Margelutza
Margelutza
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de Handmade DEEA Joi 02 Iun 2011, 12:59 pm

Eu nu comentez...ca nu ma aflu in grafic Neutral dar daca se poate as fi incantanta Embarassed numai sa nu ma introduceti la extragere ca nu stiu ce provocare as putea oferi Smile
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de darkpoke Joi 02 Iun 2011, 1:46 pm

asta cu nu stiu ce provocare..hmm..nici eu nu stiam..asta era o idee veche..pe care am mai dezbatut-o aici
si la topicul cu tutoriale despre fimo...se gasesc idei Smile
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de Carmen's Joi 02 Iun 2011, 2:21 pm

Hei si eu m-am mobilizat...dupa o absenta foarte mare...sper doar sa-mi iasa ceva rezonabil
Carmen's
Carmen's
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 525
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/06/2010

http://prettyaccessories4you.blogspot.ro/

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de mykya Joi 02 Iun 2011, 2:40 pm

Eu nu am participat la ultimele provocari dar si parerea mea este ca nu ar mai trebui sa limitam culorile. Eu, de exemplu, fac bijuterii din fimo rar si mai mult din cauza acestui forum pentru ca m-a impulsionat sa invat sa fac lucruri noi. Recunosc ca inca imi e frica sa il coc cum trebuie, si din cauza asta nici nu am vandut din ce am realizat fiindu-mi teama ca e casabil daca nu il fac bine. Multe dintre noi sunt incepatoare si nu au nici o gama larga de culori. Asa ca vin cu o propunere: la un moment dat, oricat de mult am incerca sa evitam tehnicile se vor termina. Si atunci va trebui sa improvizam combinatii de tehnici sa bijuterii in anumite forme sau culori. Sa lasam pentru atunci restrictiile. Nu cred ca se supara nimeni daca scoti acum restrictia! Eu va multumesc ca alaturi de voi am reusit sa descopar aceasta placere a fimoitului.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 47
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de Day Joi 02 Iun 2011, 3:10 pm

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Picture%2B110Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Picture%2B111
A doua tura de ikat.Sper sa va placa!
A,si nici eu nu am nimic impotriva renuntarii la restrictie!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de darkpoke Joi 02 Iun 2011, 3:21 pm

ok..pai atunci..o alta schimbare..prima a fost termenul...care s-a amanat cu o sapt
si a doua..renuntam la limitarea de culori..vad ca implica mai multe probleme decat ma asteptam
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de nana_vulpe Joi 02 Iun 2011, 3:51 pm

Mama Doina... cum Doamne iarta-ma ti-a iesit asa perfect? Mie ba nu mi de vede desenul, ba nu mi se mai vede culoarea deschisa... uuuufffff!!! Tre sa mai fac, ca sunt total nemultumita!
nana_vulpe
nana_vulpe
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 344
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/08/2010

http://nanavulpe.blogspot.com/

Sus In jos

Povocarea 15 - IKAT in culori impuse - Pagina 3 Empty Re: Povocarea 15 - IKAT in culori impuse

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB