Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre-bluze, topuri

+42
Giobsy
alinutza80
ariana
julix_2007
Adriana13
dana_mi16
aisha
gabi1795
adar
tomari
Buburuza
Clio_Ela
DANIELA.I
loremunteanu
postoleirina
geany
ioana soare
kla78
RalucaS
ame
zylv
andreeaX
Valentina
Eva
Dionisia
ileana cosanzeana
irish05
duchess
Ania
cris69
arime
MihaelaT
emilia
Vianne
Ela
mary
lorinaoo1
Tonsis
diada
Admina
iulia72
Camy
46 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de postoleirina Vin 10 Apr 2009, 7:13 pm

Cele mai noi creatii ale mele:

- o bluzita din ultimul nr de Burda:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

- si o alta bluzita de vara cu ata elastica(incepe sa-mi placa mult sa o foplosesc..e f usor de utilizat):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O bluzita de vara cu manecite:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O fustita de vara:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si o rochita de vara:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 15 Apr 2009, 10:38 pm

maistra a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ASTAZI AM CONFECTIONAT-O DINTR-O MATASE DAR IMPRIMEUL E DEOSEBIT ARE MAI MULTE NUANTE SI ESTE USOR DE ASORTAT.
SPER SA VA PLACA.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty creatii bluze

Mesaj Scris de DANIELA.I Mier 15 Apr 2009, 10:55 pm

iti multumesc.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Camy Sam 18 Apr 2009, 1:17 am

POSTOLEIRINA,ce de bluzite frumoase ai facut tu aici,abia acum le-am vazut si eu.felicitari,imi plac mult si culorile frumoase.

MAISTRA avem multe de invatat de la tine,chiar esti o maistra love

imi place ceea ce lucrezi si felul in care explici cum se fac acestea.o sa stau pe aproape sa mai invat si eu cate ceva de la tine.
frumoasa camasa

va pupic dulce hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de postoleirina Joi 23 Apr 2009, 12:44 pm

multumesc Camy...dar mai am mult pana sa te ajung Smile)
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 27 Apr 2009, 10:24 pm

Si vine si PRIMA mea bluzitza, cea care era taiata pe masa cand nu stiam cum sa pun atza la triploc.
Dupa atatia ani in care nu am mai cusut, clar ca nu a iesit f bine, am stricat 5 manecutze, si tot nu am reusit in final. Am uitat cum se prind Sad. Pana la urma nu am mai pus maneca normala, ci doar o incretitura pe elastic.
De incretit am incretit fara atza elastica, am cumparat abia dupa ce am citit aici. M-am chinuit cateva ore sa prind bucatzica din fatza.
Pe dos arata rau, dar imbracata, merge:) Deja am purtat-o de doua ori:)

Modelul e din Burda pe aprilie. Si eu isteatza, in loc sa incep cu ceva mai simplu, m-am apucat de incretit.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 27 Apr 2009, 10:37 pm

mie-mi place cum ti-a iesit. Flowers
poate te ajuta pe viitor

andreeaX a scris: link cateva chestii simple pentru incepatori...

fusta cloche, poseta plic, portofel si mai multe maruntisuri

si inca unul tot pentru incepatori , mie mi s-a parut f bine facut, n-am apucat sa incerc dar pare simplu...



link Cum se monteaza o maneca....


Mai am linkuri utile pentru incepatori..sa mai pun?

scratch

cauta si la resurse link-uri ca vei gasi lucruri interesante. kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 27 Apr 2009, 11:21 pm

Super! Multumesc, Mihaela!
Eu am facut multe haine cu maneci, dar ma chinuiam rau de tot. Intai incheiam maneca, apoi increteam, ma chinuiam sa vad cum face bolta, sa stea linia dreapta cand ridicam putin mana... In fine.
Acum am croit ceva, sper sa reusesc sa cos o parte. Si are si manecutze Smile. Probl e cu timpul, cos eu o ora, dar mai mult nu pot, deja imi e somnic. O sa va mai rog eu cate ceva.
Am mai vazut un tutorial despre cum se coase fermoarul ascuns, dar nu am inteles mare lucru. Sad Poate mai gasiti voi ceva... Sau spre sf saptamanii va spun ce nu merge. Pt ca am si un pantalon de facut, si nu stiu cum sa prind fermoarul.

Completez... au trecut doar cateva minute...
Dar cred ca am inteles. Tot pe Youtube, am gasit, si explica mai clar:)
Mihaela, multumesc!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Montarea manecii...

Mesaj Scris de Buburuza Mar 28 Apr 2009, 11:09 am

M-am uitat si eu la tutorialul cu manecuta... in principiu, este ok. Exista insa si o metoda mai simpla care se poate aplica in cazul materialelor subtiri si nepretentioase:

1. Se coase si se finiseaza linia de umar a corsajului; se lasa linia de subrat necusuta.
2. Se increteste manecuta (intre marcaje, ca in tutorial) si se asambleaza pe corsaj; la materialele subtiri, rezervele se surfileaza impreuna (montarea se poate face direct la triplok).
3. Se incheie linia se subrat pe toata lungimea (corsaj + maneca) si se cos tivurile.

Spor!
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Camy Mar 28 Apr 2009, 6:05 pm

ela imi place tare mult bluzita ,daca lucrezi si pantaloni,deci chiar te pricepi.

imi place mult materialul si culoarea,cred ca este licra.(eu fac diferenta intre licra si jerse)

iar pe dos mie mi se pare ok


multi pupicei hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty MONTAREA MANECII

Mesaj Scris de DANIELA.I Mar 28 Apr 2009, 6:20 pm

APROPO DE MONTAREA MANECII,PT CA MANECA SA NU TRAGA SPRE SPATE ATUNCI CUSATURA DE INCHEIERE A MANECII SE DEVIAZA SPRE FATA CU APROAPE 1cm DE LA CUSATURA LATERALA A BLUZEI.
IN CONFECTII MANECA SE MONTEAZA NEINCHEIATA PE LINIA DE UMAR A BLUZEI SI PE URMA SE MERGE CU O SINGURA CUSATURA DE LA TERMINATIA BLUZEI SPRE TERMINATIA MANECII.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de tomari Mar 28 Apr 2009, 6:55 pm

maistra a scris:APROPO DE MONTAREA MANECII,PT CA MANECA SA NU TRAGA SPRE SPATE ATUNCI CUSATURA DE INCHEIERE A MANECII SE DEVIAZA SPRE FATA CU APROAPE 1cm DE LA CUSATURA LATERALA A BLUZEI.

Maistra nu am inteles bine ultima parte din citat; eu la montare mijlocul manecii il montam cu 1 cm mai inainte de cusatura de pe umarul bluzei (asa m-a invatat cineva care lucrase pe vremuri la Progresul) hug
oricum Merci ptr rabdarea de a ne "divulga" unele secrete Flowers

Ela bluza e foarte frumoasa iar modelul destul de dificil de executat; ai avut curaj, ai riscat si ai reusit taie
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty MONTAREA MANECII

Mesaj Scris de DANIELA.I Mar 28 Apr 2009, 7:14 pm

SE DEVIAZA LA SUBRAT CU 1cm NU PE LINIA UMARULUI.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de tomari Mar 28 Apr 2009, 7:59 pm

Maistra OK kiss
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de ioana soare Mier 29 Apr 2009, 9:52 am

Dar eu ma uit la toate bluzele cumparate si se merge asa cum zice Tomari, cu cusatura manecii in continuarea cusaturii laterale. Si cand am facut bluzite cu maneci sau hanoracul, tot asa am facut si stau bine, nu trag. Si la jachetele si puloverele tricotate tot la fel procedez.
Mie , care sunt un pic obsedata sa aliniez tot, cusaturi, carouri,etc... nu mi-ar placea sa nu se imbine in acelasi loc cusatura manecii de cea laterala.
scratch Voi cum faceti?
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 29 Apr 2009, 10:20 am

Multumesc pt. laude si incurajari !Smile
Alaltaieri am croit o bluzita scurta si inca o rochita incretita pe elastic, si am reusit sa prind si o maneca, apoi aseara inca una:) Cam atat.
Cred ca numai vinerea noaptea o sa mai reusesc sa cos:((
Sper ca sambata sa va arat si urmatoarea bluzita. Oricum, dosul arata bine de data asta Smile Daca spun eu, asa e;)

Camy, despre materiale, tre sa invat mult:( Nu stiu care e lycra si care e ... jerse de nu stiu care:(
Unele din materialele pe care le-am luat sunt cu bumbac, dar tot elastice.
Pt ca mai multe din voi au intrebat, pun si preturile aici.
Sunt late de 1,40, iar de costat costa intre 4 si 9 euro metrul. (cele ieftine, 4-6 euro au fost la reduceri). Cel din care am facut rochia cu albastru nu l-am mai gasit, vroia si mama soacra...)

De lucrat, am lucrat mereu fara sa invat ceva cum trebuie. M-am chinuit "fara tehnica" ore intregi pana am invatat ceva. Acum vad ca merge mult mai repede, cand stii ce e de facut. Cand coseam eu-pe vremuri- nu aveam posibilitatea sa gasesc pe net Sad. Doar explicatiile din Burda. Mi-am adus din pivnita revistele vechi, m-am si mirat... prima e din 1988... Aproape 20 de ani. Moda cu manecile incretite si umerii lati:)
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Admina Mier 29 Apr 2009, 11:03 am

Eu montez manecile exact cum explica in Burda si nu prea am avut probleme. Surfilez partile croite ale bluzei(daca e mat. elastic imbin cusatura laterala de la top cu overlock-ul) dar la maneci, la cusatura de pe umar nu imbin la overlock, mai bine surfilez separat fiecare bucata si apoi le imbin. Tot asa, incretesc intre punctele date de ei, cu doua insailari la masina pe o parte si pe alta a liniei de cusatura si las atele mai lungi sa pot increti. Apoi se potrivesc semnele acelea mici, subratul il imbin primul, apoi e un semn pe partea din spate parca si apoi sus, pe umar. Acele semne trebuie sa se potriveasca cu imbinarea partilor bluzei(la subrat) si cu cusatura de pe umar. Ioana, probabil trucul cu 1cm deviat la subrat, se foloseste daca nu cade bine maneca la constructia tiparelor. Sincer, la modelele Burda si cel putin pe mine(nu am bustul mare si nici nu sunt lata in spate), se aseaza bine daca le potrivesc cum trebuie, nu deviate.
Maistra, daca se poate, poti face poze in timp ce construiesti o bluza la atelier, adica atunci cand montezi maneca, faci cateva poze sa vedem pasii. Folosesti metoda asta la orice bluza sau doar la sacouri sau lucruri groase?
Ela, preturile de 4-6 euro sunt cam la fel cu cele din magazinele si merceriile din tara. Doar ca ai materiale mult mai moderne, la noi abia aduc jersey imprimat zid Si cum zice si Camy, bluza ablastra pare lycra. Jerseul este bi-elastic de obicei, are structura de tricot(ca si materialul din tricourile cumparate, dar mai fin si mai elastic) si Lycra are o alta structura, e mai lucios si mai fin decat jerseul. Uite aici ce zice Wikipedia despre Lycra si despre Jersey cautati acolo, la Jersey(clothing) - nu pot sa pun link-ul cu ()

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty MONTAREA MANECII

Mesaj Scris de DANIELA.I Mier 29 Apr 2009, 6:25 pm

montarea manecii se face cum v-am spus de obicei la taioare,sacouri,pardesie si paltoane,varianta cealalta de incheiere(intruna)se foloseste la bluze,camasi,maiouri,este varianta industriala.
in curand vreau sa-mi fac un taior si am sa incerc sa fotografiez etapele de montare a manecii.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Admina Joi 07 Mai 2009, 12:56 pm

Am terminat o bluza dintr-un tricot cu tulle, sau nici eu nu stiu cum sa-l numesc, dar imi place la nebunie. Am avut un pulover candva, cu doua dungi transparente in zona bustului, dar asta e transparent tot rade Vedem cand si cum o port...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Manecile le-am montat fara ghidaje si fara incretit, deoarece era materialul prea fin si m-am ajutat de mana stanga(am bagat-o intre partea bluzei si maneca, pe dedesubt, netezind materialul, pe masura ce coseam).

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de adar Joi 07 Mai 2009, 1:07 pm

affraid Vai de capul meu !!!! Ai facut singura minunea aia de bluzica ???? Cuuuuuuuummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm??????????????////


Felicitari din inima, arata senzational! cheers
adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de geany Joi 07 Mai 2009, 1:27 pm

Felicitari admina lucrezi minunat.Tare mi-as dori sa fac si eu pe sfert cat tine love
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de gabi1795 Joi 07 Mai 2009, 1:44 pm

Felicitari!
foarte frumoasa!
sa o porti sanatoasa! hug
gabi1795
gabi1795
helper
helper

Numarul mesajelor : 44
Localizare : arges
Data de inscriere : 26/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de ioana soare Joi 07 Mai 2009, 1:47 pm

woww! sexyyy! dama

foarte iamiii! inocent
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 07 Mai 2009, 2:50 pm

Admina e SUPER!!! ma innebunesti cu ce faci love FELICITARI! ura ura ura kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de zylv Joi 07 Mai 2009, 3:04 pm

super bluzita.numai fete talentate pe aici. Flowers Flowers
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre-bluze, topuri - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre-bluze, topuri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB