Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

+67
CCristinaC
alinutza_andrei08
virginia
carmenco
mykya
Marilum
anasia
Mara Cernek
stoy
Dodo-pui
symos
anc@
sunflowers
kmn
bubu85
mariaz_09
myky7robc
dienutzababy
Anusca
europolis
claudiana
ancush
ileana cosanzeana
ikuta
samo99ro
valentinadof
LORIMAR
cozma felicia
mihatm80
adar
nancyrbd
AlinaJ.Bijoux
Uca
betymi72
crina68
anamaria79"
Cristache
adrina
fizicuta
Ioana Stanciu
cris_27
m.a.r.i.m.a.r.
ismi3ismi
valentina27unia
tantelu01
corina corina
SilviaDumitrescu
cookie
kitty_1973
iuliana72
denis21
firicel
cocav
solmizel
cld
aba
albastrea1980
Iulia40
valentyna_sweetly
kittygreeneyed
Marry
Octa75
violetas
danniela
danadea
Giobsy
MihaelaT
71 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de kitty_1973 Lun 27 Iun 2011, 1:12 pm

Interesanta ideea ta Cristache! Felicitari! kiss
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de Iulia40 Mar 28 Iun 2011, 10:14 am

Cristache felicitari, cred ca am sa-i fac si eu printesei mele caci fuge si ea de prinsul parului dar si-l doreste lung.
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de firicel Sam 02 Iul 2011, 12:38 am

Stiu ca nu e sezonul caciulilor di Rosa,dar acum le-am terminat,acum le postez[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de crina68 Sam 02 Iul 2011, 8:46 am

Firicico, draga mea, draga ce simpatice sunt caciulitele tale , imi place mai ales prima, combinatia de culori este foarte inspirata! pupi

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de betymi72 Sam 02 Iul 2011, 9:17 am

si mie imi plac... love hug
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de firicel Sam 02 Iul 2011, 2:59 pm

Uca,Bety,multumesc pentru apreciere!Si mie imi place mai mult prima dar daca ast a fost dorinta mamei fetitei,eu nu m-am putut opune Smile
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de Uca Sam 02 Iul 2011, 4:02 pm

Firicel, cred ca te-ai uitat la avatar de ne-ai confundat! rade
Felicitari pentru caciulite si poncho-uri. Sunt foarte frumoase, asa cum ne-ai obisnuit!
Ma bucur ca ai scapat de igzaminii si ne mai incanti privirea cu minunatii crosetate! kiss

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de firicel Sam 02 Iul 2011, 4:07 pm

rade rade rade ai dreptate Uca!Aseara ma uitam la avatarul Crinei si-mi spuneam ca seamana cu al tau si totodata ma intrebam unde este broscuta ta?!A ramas in subconstient informatia si azi am comis-o! rade
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de Uca Sam 02 Iul 2011, 4:09 pm

Eu de atunci, de cand am ramas fara ea , ma tot chinui sa o pun la loc dar nu mai reusesc.
O sa mai incerc, daca nu pun altceva. off topic

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de firicel Sam 02 Iul 2011, 4:41 pm

Paaaaaaaaaaai,gaseste-ti repede altceva ca vezi ca fac confuzii wink
Inca o caciulita,de data asta,una de vara!Este crosetata din fir Flavia cu croseta tulip nr.3. [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 02 Iul 2011, 8:32 pm

F. frumoase caciulite ai mesterit mai Firi!!! Imi place cea mov dar mai ales cea verde!!! love Am si eu una de genul, neagra, cumparata acum cativa ani de la o doamna care le croseta pe loc, intr-o piata din Arad. aplauze
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de corina corina Sam 02 Iul 2011, 10:31 pm

Super caciulitele , Firicel ! Ai fost o harnicuta !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 06 Iul 2011, 9:31 am

Firicel, deci.... aici arati tu ce talent ai!!!! Te-am cunoscut pe topicul quilling dar vad ca adevarata ta pasiune e croseta. Smile Tare frumoase caciulite ai facut! Eu inerc sa alternez activitatile dar... lipsa timpului ma omoara. Sad
pupi
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de firicel Mier 06 Iul 2011, 5:34 pm

Alina,Corina Merci kiss
Tantelu,cand ne-am cunoscut,ma batea gandul sa incerc arta quilling,dar am ajuns la concluzia ca nu-i de mine!Ma impac mai bine cu croseta,andrelele si sforile! wink Multumesc pentru apreciere si ca ti-ai adus aminte de mine! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 06 Iul 2011, 5:55 pm

A contat foarte mult si cunoasterea personala (cand ne-ai vizitat la targ).
Poate ne mai intalnim si cu alta ocazie Smile .

zid zid zid
Trebuie sa imi cer de doua ori scuze (la doua persoane) pentru confuzia facuta. Desigur, "firicel" si "firimitura" sunt doua fete talentate dar diferite in aptitudini. Va rog sa puneti confuzia pe seama varstei, asta ca sa am si eu o scuza. Merci Merci
Firicel, imi inchipui ca te intrebai: care cunostinta? care vizita?
kiss si o zi frumoasa sa aveti toate!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de anamaria79" Joi 07 Iul 2011, 12:21 pm

fetele am si eu o intrebare.cum se inmulteste la schema asta?vreau sa spun ca daca fac dupa schema am doar 12 cm diametru si mie imi trebuie 17cm sus
sper ca am pus intrebarea unde trebuie Embarassed
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
sau trebuia la ajutor invatam sa crosetam?

edit SilviaDumitrescu - da la ajutor trebuia si pe viitor asa te rog sa faci. Acum pentru ca deja ai primit raspuns aici nu mai mut postarea
anamaria79
anamaria79"
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 16/05/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de nancyrbd Vin 08 Iul 2011, 2:46 am

buna tuturor
va multumesc pentru modelele voastre superbe. datorita voua am putut sa-i fac si eu baietelului meu 2 caciulite de vara. revin in curand si cu poze.
nancyrbd
nancyrbd
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 33
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/10/2010

http://handmadecerasela.blogspot.com

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de fizicuta Vin 08 Iul 2011, 9:03 am

Anamaria,nu te limitezi in crestere la cele 5 picioruse si vei continua sa cresti nr de picioruse pana vei ajunge la diametrul de 17 cm , si apoi continui dupa diagrama.
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de anamaria79" Vin 08 Iul 2011, 6:55 pm

fizicuta multumesc.sper sa reusesc kiss
anamaria79
anamaria79"
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 16/05/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Palarii de vara

Mesaj Scris de Cristache Lun 11 Iul 2011, 9:24 am

am facut si eu 2 palarii, pentru mine si pentru Alexandra.
Le-am apretat (nu cine-stie-ce) cu solutie care se pulverizeaza pe produs si apoi asta se calca. Cand le-am pozat nu se uscasera - se usuca foarte greu asa apretate - si mi se luase cat am calcat la ele.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am uitat: sunt facute cu Flavia, croseta de marime mica ca sa fie lucrate stramt-strans....
si inspirata de fetele de la croitorie, la margini, la ultimul rand crosetat, am bagat fir de pescuit (guta-i zic eu) in 2 fire.


Ultima editare efectuata de catre Cristache in Lun 11 Iul 2011, 9:27 am, editata de 1 ori (Motiv : adaugare text)
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de danniela Lun 11 Iul 2011, 9:30 am

Cristache, sunt superbe!!! Si va stau foarte bine love
La cat mai multe!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 11 Iul 2011, 10:37 am

Foarte frumoase palarii, Cristache. Sa le purtati sanatoase! Vreau sa te intreb cu ce rol ai pus guta? Sa nu se intinda borul sau cu ea sta mai tapan borul? Fetelor, am vazut la o palarie cumparata de fiica mea (tot de la un targ de handmade) ca are bagata la marginea borului o sarma groasa dar ... e cumva panzata, imbracata in ceva "atos". Adevarat e ca se onduleaza cum vrei, mai ales daca borul e mai largut. Aveti idee ce fel de sarma e aia, unde se poate gasi? Multumesc mult si o saptamana rodnica sa aveti!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de Cristache Lun 11 Iul 2011, 10:44 am

Multumesc fetelor.
Acea guta am bagat-o ca sa vad cum iese. Tine cumva batoasa marginea dar nu cine-stie-ce. Sunt multumita de ea, poate ca am facut borurile un pic prea largi, prea crete, de se onduleaza asa.
Ieri le-am facut proba la plaja si sunt multumita, mai ales de-a Alexandrei. mi-ar placea si mie sarma de care zici tu.
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 11 Iul 2011, 11:09 am

Cristache, sunt foarte frumoase si vad ca nu te-ai jucat, ci ai facut sa aveti. Bravo! Sa le purtati sanatoase!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de adar Mier 13 Iul 2011, 4:14 pm

Si Maia are palarieeee !!!! Laughing
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dar ale tale, Cristache ... m-au lasat mutaaaaaaaaaa!!! Cum ai crescut la bor ??
adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB