Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai

+10
Day
diana-s
rosita
europolis
amoni
arielas
MagdaMarin
mnarcisa
Admina
mykya
14 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

veti profita de aceasta ocazie pentru a merge sa vizitati un muzeu? Daca da, ce muzeu veti vizita?

Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 Vote_lcap80%Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 Vote_rcap 80% 
[ 8 ]
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 Vote_lcap10%Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 Vote_rcap 10% 
[ 1 ]
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 Vote_lcap0%Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 Vote_lcap10%Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 Vote_rcap 10% 
[ 1 ]
 
Total voturi : 10
 
 
Sondaj inchis

Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 Empty Re: Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai

Mesaj Scris de Admina Mier 03 Iul 2013, 11:50 pm

Ei, na. Ma crezi daca zic ZAU? rade 
Nu am facut poze, mi se pare ca era taxa suplimentara. Nu prea am vazut lumea sa faca poze, oricum.
Da o cautare "human body exhibit" (ziua, nu noaptea) si vezi mult mai mult decat am vazut noi. Nu au fost multe exponate intregi, cam una per camera, doar ca nu mai stiu cate camere erau. Nu erau combinate (doi cate doi), cum am mai vazut pe net si nici in posturi ... indecente. Doar jucand diverse sporturi. Si una sau doua femei, intregi. Restul doar barbati si toti asiatici. De aia nu inteleg de ce se imbulzeau romanii la organe indecente...Embarassed

p.s. pe Wikipedia nu se spune nimic de "fabricile de plastinare", ci doar ca ar fi persoane neidentificate si nerevendicate, si pregatirea exponatelor a avut loc in  Univ. Dalian, din localitatea Liaoning, China. -  detalii AICI (in engleza)
Si toata nebunia a inceput acum 30 de ani, in Germania, de catre anatomistul Gunther von Hagens - detalii AICI

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 Empty Re: Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai

Mesaj Scris de diada Joi 04 Iul 2013, 5:28 pm

Da, chiar am vazut pe discovery o emisiune despre cum se fac exponatele astea, foarte interesant, si chiar lumea care se ducea la muzeu spunea ca au invatat multe despre corpul lor. Este foarte interesant sa vezi cum se aduce corpul in starea aceia, parca nu ai vrea sa ti se intample asta dupa moarte (de parca ai sti). Oricum, spuneau ca la "asamblarea" lor finala contribuie cei mai buni oameni in anatomie. Ca sa aranjeze totul exact cum ar trebui sa fie! Foarte interesanta emisiunea.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 Empty Re: Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 04 Iul 2013, 7:05 pm

Stiam ca e taxa suplimentara wink .Eu am vazut un film cu aceasta tema .E cam horror  chiar dupa ce ramasesem acasa in prenatal cu primul copil de plictiseala ma uitam pe dvd la filme (nu aveam net atunci) si chiar la filme de groaza.
Cu placere.rade 


_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai - Pagina 3 Empty Re: Noaptea muzeelor-Eveniment anual ce are loc in luna Mai

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB