Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

+40
letho
valentinadof
piciul
Gabica
ema
Ducess
flori de camp
dorinamisov
Gerlinde13
gabriela1554
pufoi
marry_a19
Dorulet
Andacris
Ais
Giorgi
Floren
danae
tinap
iulia sevcenco
LORIMAR
ivanoiuadela9
emmancita
Andata
stoy
michelinebeaulieu
Cristina_Ionela
georgeta.prnic
SilviaDumitrescu
Cristache
cris69
tiana
diada
Admina
adelina24
bubu85
MagdaMarin
danniela
mykya
teisoara
44 participanți

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 06 Aug 2014, 5:21 pm

Nici nu stiu daca sa zic sau nu.....nu vreau sa sperii dar eu stiam ca daca visezi ca-ti pica dintii sau ca-ti scoti dinti/masele nu e de bine. Doamne fereste de rele !!!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Gabica Mier 06 Aug 2014, 5:56 pm

Silvia, stai liniştită... nu mă sperii... ce-o fi o fi...
Binele şi răul sunt relative...depinde cum priveşti ...
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de letho Mier 06 Aug 2014, 8:12 pm

Eu stiu ca poate insemna imbolnavirea cuiva cunoscut dar daca nu curgea sange nu e ceva grav. Nu-ti fa griji, eu am visat de multe ori asa ceva si nu s-a intamplat nimic rau.
Completez: ma refer la dinti, nu la barbat  rade
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Admina Mier 06 Aug 2014, 10:38 pm

Si eu visam des chestii cu dintii. Am banuit tot timpul ca scrasneam din dinti (bruxism) si de aia visam ca imi pica, ca ma dor, etc. Nu am vazut o legatura intre visele cu dinti si imbolnaviri sau alte chestii.
Letho, felicitiari! Sarcina usoara si un bebe sanatos. bounce (eu acum am vazut la semnatura, scuze ca te iau la felicitat, asa pe nepusa masa wink)

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de danniela Joi 07 Aug 2014, 9:20 am

Eu stiam ca daca dor iti moare cineva apropiat daca nu, doar auzi de moartea cuiva, posibil chiar sa citesti o stire....
Acuma sa fac si asocierea, Gabi o fi murit amanta barbatului tau, snopita in bataie de tine  rade rade rade rade adica nu a mai ajuns sa fie amanta ca...ai ucis-o!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Gabica Joi 07 Aug 2014, 11:24 am

danniela a scris:Eu stiam ca daca dor iti moare cineva apropiat daca nu, doar auzi de moartea cuiva, posibil chiar sa citesti o stire....
Acuma sa fac si asocierea, Gabi o fi murit amanta barbatului tau, snopita in bataie de tine  rade rade rade rade adica nu a mai ajuns sa fie amanta ca...ai ucis-o!!!


 rade   rade   rade 
Corect...
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty ana are mere

Mesaj Scris de nicoleta.a Lun 09 Feb 2015, 3:50 pm

bisisica bijuterii a scris:Cu mare drag, fetelor.
Eu sambata eram intr-o stare urata. Si mi-am luat laptopul si m-am dus in dormitor sa imi fac "tema" pentru serviciu. In schimb, dupa o mica discutie cu mine insami, mi-am bagat picioarele in el de proiect si am inceput sa citesc din carte.
Si am citit, si am citit...vreo 2 ore... si am plans si mi-am dat seama cat rau am putut sa fac (uneori inconstient, alteori voit! Sad )
Mi-am dat seama de cateva lucruri si acum lupt (cu mine, cu ceilalti, cu cine trebuie) pentru a repara.
Si tot asa am citit, pe undeva plecand de pe facebook, despre cordoanele eterice (energetice intre oameni)
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si mi-am dat seama ca am de taiat (la propriu niste cordoane negre shot ) si de creat o bariera pentru vampirii energetici.
Si mai trebuie sa ma mai uit BINE in oglinda cateodata. Am tendinta de a fi lup moralist.

Acum nu stiu daca credeti in asa ceva, dar mie mi s-a spus ca am calcat intr-un blestem pus pentru mama, si de asta nu scap odata de boala
 Va pot povestii cate ceva pe tema paranormalului, daca sunteti interesate
Ma refer la lucruri care ni s-au intamplat noua, care ne-au facut sa credem in asa ceva


Ultima editare efectuata de catre Admina in Lun 09 Feb 2015, 6:34 pm, editata de 1 ori (Motiv : Mutat de la Filozofari)
nicoleta.a
nicoleta.a
helper
helper

Numarul mesajelor : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/05/2013

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Lun 09 Feb 2015, 4:00 pm

cum zice englezu' I'm all ears! Smile
sau cum zice romanu' parintii mananca agurida, si copiilor li se sterpezesc dintii ....
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de nicoleta.a Lun 09 Feb 2015, 4:52 pm

Hi hi, eu prefer vorba englezului
pai sa vedem...mama a mers intr-un weekend la o verisoara de la tara, eu eram f rau in perioada aia si ea avea nevoie de relaxare, plus ca ne cam enervam reciproc...se adunasera multe si amandoua aveam nevoie de o mica detasare, ea s-a dus acolo si eu am stat la o prietena
verisoara ei stia ce si cum, a primit un telefon si femeia aceia a intrebat-o "cine e la tine ca e neagra de suparare"(respectiva poate vedea aura si simtii energiile, printre altele) si i-a spus sa o aduca la eaa in vizita.asa ca a asteptat sa plece barbatii de acasa( sotul ei si tatal meu) si a dus-o in vizita la o doamna
acolo femeia se uita la mama si o tot intreba de ce e asa Neagra de suparare si mama zicea ca nu are nimic, iar la un moment dat doamna aceea a i-a spus " nu vrei sa-mi spui,da lasa ca iti spun eu"
Si a inceput sa insire tot, moartea bunicii, boala mea, si mama a ramas muta
Era prima data cand o vedea pe respectiva, nu avea de unde sa stie
Doamna acees i-a spus despre blestemul pus pt ea si in care am calcat eu, si a insinuat ca ar fii soacra de vina
Soacra care nu a suportat-o pe mama neam, mereu incerca sa bage raca intre ea si tata, si muulte chestii urate
Mama sceptica, dar i-a spus ca are o patura de la ea, ceea ce era adevarat, si niste perne, iarasi adevarat. I-a spus sa le arda, ca vede ea. Mama de curiozitate a incercat sa arda pernele, perne umplute cu puf. Nu ardeau,luau foc dar parca erau intepenite in timp, nu voiau sa arda. Pana nu a venit tata sa o ajute nu au ars bsi pace.
I-a mai spus mamei ca avem in casa o anfora, mama nici nu stia ce e aia. I-a descris cum arata, ca e o vaza cu 2 manere. I-a descris in cel mai mic detaliu unde anume in casa e asezata anfora. Mama cand a ajuns acasa, primul lucru a cautat acolo une i-a spus, si intr-adevar era acolo, o anfora mica din ceramica, si uitase ca o avea. Respectiva i-a spus mamei sa o sparga, a plecat cu ea in parcarea blocului si a dat cu ea de pamant, si a sarit in sus de zici ca era de cauciuc, nu ceramica. Mama s-a speriat de numa, a dat cu ea de pamant cat a putut de tare si tot sarea inapoi. Pana nu a pus tata mana pe ea si a izbit-o de pamant nu s-a spart.
Si ultimul lucru, ne-a spus ca avem pamant de la mort dupa frigider. A dat mama frigiderul la o parte, nimic.
Cand ne-am mutat la casa, a impachetat tot, inclusiv ceea ce era in debara. Debaraua se sfla in spatele frigiderului, si sun=b ninoleul care era pe podeaua debaralei, a gasit vre-o 2 farase de pamant. Credeam ca lesina in ziua aia, se albise cumplit la fata.

si asta e una dintre povesti, daca vreti mai am.
nicoleta.a
nicoleta.a
helper
helper

Numarul mesajelor : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/05/2013

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Admina Lun 09 Feb 2015, 6:28 pm

O sa va mut la Paranormal, ca ne mutam in alta sfera, cu aceste discutii.
Daca era "vrajitorie", se zice ca daca a ars ceva vrajit, nu e bine. Doar intareste vraja, nu o anuleaza. O alta credinta din popor este sa urinezi pe obiectrul respectiv.
Am mai zis-o si o repet. Multe ni le facem singuri, crezand ca avem farmece, deochiuri, blesteme, etc. Daca ajungi sa crezi, o sa vezi o multime de "semne" care chiar sunt nevinovate, dar iti confirma frica. O minte in care a intrat frica e o minte bolnava, paranoica. Sa stai sa te ascunzi prin casa de teama vampirilor energetici, sa porti cruciulite si talismane de masina, de gat, sa scuipi in san si sa faci 3 pasi inapoi cand vezi pisica neagra... Hai mai doamnelor ca am depasit momentul asta.
Nicoleta, soacra mamei mai traieste? De ce nu ingropati securea de deasupra usii? Mergeti la ea, vorbiti deschis, ca ce a fost a trecut, ar fi timpul sa fiti uniti, ca o familie. Ura asta dusa pe generatii, nu e buna la nimic.
Asa aveam o vecina, bunicii si parintii erau convinsi ca face farmece. Gaseau pachetele pe la poarta, nu se salutau, nu-si vorbeau. Dupa ani si ani, inca nu se salutau fata femeii si mama mea (diferenta de vreo 10 ani intre ele) si rar a vorbit cu mama, care se mutase in cartier cu ai mei. Dar eu am inceput sa vorbesc cu fata, pentru ca si-a deschis un plafar si mergeam des pe acolo. Cand ne-am intors in tara chiar a fost o placere sa vorbesc cu ea de una, de alta si cu alti vecini. Se rezolva multe cu o vorba buna, nu putem tine de ura la nesfarsit. Incercati sa va impacati si lasati resentimentele deoparte.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de nicoleta.a Lun 09 Feb 2015, 7:33 pm

Oooof daca nu am incercat...dar nu ai cu cine vorbii.
Plus ca acum e grav bolnava, nu o mai duce mult. Nu putem deschide astfel de discutii acum
Iti dau cateva exemple, sa vezi cat de inversunata este ea.
Mama a inceput sa ii duca mancare bunicului, tatalui ei adica. Soacra, inca face plimbari scurte,e placerea ei. Locuind aproape de tatal mamei, a vazut pe pervazul bucatariei oalele mamei. De aici a inceput iar, ca de ce ii duci mancare nenorocitului aluia, betiv imputit ce e.

Asta e doar un exemplu.
nicoleta.a
nicoleta.a
helper
helper

Numarul mesajelor : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/05/2013

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Admina Lun 09 Feb 2015, 8:31 pm

Stiu, dar nu cred ca vreti sa plece suparata, din lumea asta. Nu se mai intoarce sa va impacati si veti trai cu impresia ca ati ramas cu blestemul pe cap...
Cum se poate supara ca ii duce mancare tatalui ei? Sangele apa nu se face, nu?
Daca zici ca anumite obiecte nu s-au spart, ars, etc. decat de mana tatalui tau (adica baiatul soacrei), poate ca "blestemul" este pentru voi doua (desi... ce sa aiba cu tine, esti pe sfert a ei). Oare daca intervine tatal tau, sa incercati sa va impacati, sa fie si el de fata?
Uneori oamenii de genul asta nu stiu sa iubeasca sau nu se lasa. Nu contest ca exista astfel de persoane si cu toate bunele intentii nu le scoti din ale lor, dar merita incercat. Poate in subconstient accepta ca nu mai trebuie sa va urasca si ca sunteti o familie unita, accepta sa nu se mai bage.
Asa am patit eu cu bunica sotului. Ma rog, nu cu blesteme, doar cu rautate. La cununie mi-a trantit niste cuvinte grele si mi-a stat in gat evenimentul. Dupa aia n-am mai vrut sa merg pe la ea. Am lasat-o pe cea mica, sa mearga cu sotul, pentru ca era stanepoata ei. Dar eu n-am mai mers. A murti de inima, bunica sotului, mai devreme decat ne-am asteptat. Oarecum regret ca nu am avut o finalitate fericita relatia noastra, dar am depasit momentul. Nu aveam ce sa-i zic de rau, o fi avut si ea motivele ei. Ele au impresia ca noi, sotiile, suntem niste mastere, niste usuratice, niste fraiere. Multe cred ca sotia fiului, nepotului nu e destul de buna pentru odorul ei. Dar timpul demonstreaza de multe ori, ca nu e asa.
Ideea e ca superstitia nu rezolva multe, din pacate. La blestem, vraja, facatura se raspunde cu aceiasi moneda si ajung oamenii sa dea bani grei la vrajitoare, preoti care deschid cartea zid si tot asa.
Mai bine urmezi (sau macar incerci, o perioada) sfaturile din cartea recomandata de Bisisica. Poate e ceva ce doresti in subconstient sa schimbi in viata ta si boala iti ofera un fel de alibi. Nu stiu, e de investigat. Din cate imi pari, ai o gandire mai matura de 18 ani, de aia si zic ca poti incerca sa schimbi ceva.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Cazimi Lun 09 Feb 2015, 9:26 pm

Nicoleta nu prea poate face multe în situația asta. Ea își poate face partea ei de treabă, dar nu poate determina acțiunile și sentimentele altora. Iar dacă bunica este genul înverșunat și ranchiunos, puțin probabil să audă beneficiile unei abordări de tip ”hai să trăim în armonie”.
Față de o astfel de persoană, mai mult decât să i se arate deschiderea pentru împăcare, nu prea sunt multe căi.
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Mar 10 Feb 2015, 7:32 am

Admina,sint unii oameni care au ceva de "impartit" cu divinitatea insasi;sint obraznici in natura firii lor si aparent buni,mierosi,cinstiti pina cand cineva ii "dezgoleste" si ii arata cum sint,de fapt.Atunci devin iritati si nu se mai ascund,cine i-a dezgolit devine de regula tinta blestemelor lor.;altfel pina atunci lucrau pe sest-din vorbe,voalari,din prezentarea deformata a realitatii(minciuna pe fata,dar foarte bine ascunsa) .Iata despre ce vorbesc,AICI.
Eu nu spun ca nu trebuie sa ne impacam unii cu altii si ca iubirea noastra nu ar acoperi multe rautati si nu le-ar face sa nu mai fie,prin simpla ei prezenta,ci spun ca oamenii care nu se afla in relatii bune cu divinitatea au fost "scoliti bine" in acest sens,folosesc metode necinstite si sint obstinati in felul lor de a fi,cu atat mai  mult cu cat ei stiu mai multe decat spun in manevrarea energiilor terestre si practica in "beneficiul" propriu.

Am spus toate astea ca sa se stie,nu ca sa le dau impresia(in caz ca ar fi unii dintre dracusori care ar ceti din forum   rade  ) ca pot face ei si drege cate vor ca noi,oamenii obisnuiti tremuram de maaare frica.   sunny
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de nicoleta.a Mar 10 Feb 2015, 8:21 am

michelinebeaulieu, ai descris perfect cum e bunica mea.
Cand o cunosti pare de treaba, dar daca ajungi sa traiesti cu ea si sa vezi cum e de fapt..
Noi nu tinem ura, doar ca sunt anumite resentimente de care nu putem scapa. O vizitam macar odata pe luna, de obicei de doua ori pentru ca si distanta e o problema,nu ne certam cu ea, daca mai scoate vre-o duma o lasam asa, nu are rost.
Pe mine cel mai tare m-a indepartat dupa ce m-am inbolnaavit, nu o interesa cum sunt, in acemptiunea ei nici nu eram bolnava.
Cand ii spuneam ca ma doare, ea spunea ca fac fite. Cand ii spunea mama ca nu pot sa mananc si vomit tot, ii spunea ca fac mofturi.
Asta ma supara pe mine, ca nu m-a crezut niciodata.
Dar nu imi mai bat eu capul cu ea, am invatat sa o las in treaba ei. Cand ne vedem zambesc frumos, si aia e.
nicoleta.a
nicoleta.a
helper
helper

Numarul mesajelor : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/05/2013

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Mar 10 Feb 2015, 8:36 am

Atitudinea ei fata de boala ta,Nicoleta,imi pare ca,daca ar fi zis vreo vorba buna,crapa rautatea(ca sa nu zic altfel) si cum ea n-o fi vrand sa crape ale rele...

Unii oameni din rautati(din prada) se intretin,altfel mor de dor de viata!!!

Singura mare mica diferenta e ca toti vrem sa traim bine,sanatosi,prosperi! E musai sa ne vedem de viata noastra,sa ne manifestam dupa cu ne e felul;viata alege si timpul isi spune cuvantul,atata doar mi-as dori,ca pentru unii sa nu fie prea tarziu-ma refer la faptul ca e pacat,pentru unii sanatatea nu mai e sanatate,sansa nu mai e sansa,relatiile nu mai sint relatii,viata nu mai e viata...

Va doresc o zi minunata! hug
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de ismi3ismi Mier 13 Mai 2015, 8:53 am

CE credeti despre vederea intuitiva,glanda pineala...Daca e adevarat,atunci,de ce nu merge toata lumea sa-si activeze aceasta glanda?Ceea ce fac copiii din filmulet pare super...Tare as duce-o pe fata mea la astfel de cursuri,insa...mi-e frica de anormal...daca ii activeaza si altceva care sa o "scoata de pe linie",ca sa zic asa...se poate?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 13 Mai 2015, 9:34 am

Mie una mi se pare o prezentare destul de pompoasă si foarte colorata implicit comercială.
Si atâtea milioane pentru 2 ședințe ?
Oare ei știu ceva foarte simplu , ceva care copilul asimilează foarte repede si speculează asta ?
Eu una sunt sceptica cauta detalii in afara tării înainte de a plăti acest pret.
Părea mea nu dați cu pietre prețioase in mine rade

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Citește asta poate te ajuta sa iei o decizie e vorba de intuiție dar denumită mai pompos . wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Admina Mier 13 Mai 2015, 10:40 am

Si eu as fi sceptica, vorba Magdei, cauta informatii in afara, desi cei care promit marea si sarea, pe bani buni, sunt peste tot.
Glanda pineala e afectata de fluor si un pas in directia asta este sa schimbi pasta de dinti si apa de gura, cu unele fara fluor. Apoi, in primul video chiar zic de meditatie, ca o metoda de activare a glandei pineale, deci poti practica exercitii de meditatie si constiinta cu fiica ta. Cateva minute cu o minte linistita, fac minuni pentru oricine. Am mai zis-o, dar nu multi vor sa auda. wink Si e gratis! Poti pune o muzica linistita, exista si meditatii ghidate sau ii poti spune tu sa-si linisteasca mintea, sa aiba atentia pe respiratie, pe impreunarea mainilor si sa revina cu atentia acolo, daca apar ganduri.
Trezirea lui Kundalini... hm, deja intram in chestii complicate. Sunt multi care vand gogorita asta (nu ca ar fi o gogorita cu totul, dar se speculeaza un concept vechi, tot pentru profit), dar nu e asa simplu. Si nici nu e ceva atat de ravnit, mai ales pentru un copil. Sa zicem ca e nevoie de ceva pregatire in prealabil, nu te poti juca cu asta.
Sincer acum, sunt oameni care practica meditatia de zeci de ani si nu au ajuns acolo unde promit oamenii astia ca ajunge un copil in doua zile. rade Pentru adulti nu fac? Daca e 100% garantat, merg si eu, ca o scurtatura, ca pare mult mai simplu.

p.s. acum am vazut si video de pe site-ul lor. arata doar un baiat, poate chiar avea dinainte vreo inclinatie sau poate au stabilit inainte si a tinut minte ordinea si culoarea obiectelor aratate... rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Mier 13 Mai 2015, 2:48 pm

Eu cred ca le "trezeste",fara sa le spuna,capacitatea de a simti vibratia lucrurilor;cred ca asta e rau daca nu iti...cunosti vibratia proprie mai intai,un fel de "sa stii cine esti",adica.Sa stii pe ce pozitie esti fata de idealul de om.Abia atunci poti cerceta altceva,abia atunci altceva-ul te va respecta.Altfel,simtind toate cele din afara,toate navalesc in fiinta proprie si intr-o zi nu mai stii(sau esti departe de a sti)care iti este identitatea reala.

Kundalini este o forta pe care cred ca Dumnezeu nu a lasat-o la indemana omului;ce zice omul ca e kundalini,e doar umbra ei.Si cum nu poti atinge cu adevarat o umbra,a trezi kundalini este echivalent cu a te molesta singur(pentru ca n-ai ce trezi,tot traaagi,tot tragi...)!

Nu mintea e forta care trebuie ingrijita,Admina,ci inima,simti rea!Joaca asta cu gandurile de care zici tu-cine stie daca gandul la care ramai in final,dupa asa zisa meditatie,e bun sau nu? Si monstruosii lumii "meditau".Hitler,asculta Ceaikovski,Wagner,Rahmaninov si nu mai stiu ce.Scrie pe net.Ingeras,nu alta!Asa si altii,dar ma intriga hitler pentru ca lumea era destul de evoluata ca sa i se explice ca e nebun,si totusi,l-au lasat in boii lui...
Muzica a fost folosita pentru a face detinuti in diverse parti ale lumii sa cedeze.De ce?Pentru ca muzica linisteste inima,nu mintea si respectivii lasau garda,vointa jos.
Meditatia reala este sa lasi glasul inimii sa iti vorbeasca,sa vezi tu insuti ce iubesti,ce nu,ce ar trebui sa faci,ce n-ai facut inca...Sau simtit,cand trebuia sa acorzi sentiment in alta parte si nu unde a dictat mintea.Mintea minte daca ii e indusa minciuna,inima niciodata.Inima sa zicem ca merge pe afinitate,place ce este la fel cu ea insasi;inima merge cu fluviul,inima e mai desteapta-ca drept dovada e faptul ca nu poate fi influentata.

A propos de asta,uite ca domnii astia de promit vedere intuitiva recunosc(cred ca e singura afirmatie reala)ca omul foloseste 3-5% din capacitatea creierului.Alta data folosea 20%.De-aia toata lumea se fereste de efort intelectual acum...
Pai daca nici la 20% nu aveau multi intuitie,la 3-5% cui sa i-o "trezesti"???
Chiar,de ce o fi regresat omul mental,si-a facut-o singur,sau a taiat Dumnezeu portia? rade rade rade
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Admina Joi 14 Mai 2015, 12:19 am

Meditation often involves an internal effort to self-regulate the mind in some way. Meditation is often used to clear the mind and ease many health concerns, such as high blood pressure,[6] depression, and anxiety. Sursa
Meditatia de multe ori inplica un efort interior de auto-reglare a mintii, intr-o oarecare masura. Meditatia e folosita pentru a limpezii mintea si a depasi multe probleme medicale, ca tensiune marita, depresii, anxietate. Asta am tradus eu, sper destul de bine.
Sunt de acord in mare parte cu ce zici despre subiectul asta. Cu mentiunea ca e necesara linistirea mintii, ca mai apoi sa auzi glasul inimii. wink Cum sa auzi inima, cand mintea indruga verzi si uscate, ca o moara stricata?
Degeaba fugim de meditatie, o hulim pentru ca nu o intelegem. Si Moromete medita cand se uita la pamantul lui, doar ca nu stia. E de o importanta vitala contemplarea meditativa (din Dex CONTEMPLÁRE ♦️ Atitudine de meditație sau de observare pasivă a fenomenelor, opusă atitudinii active. ◊ Contemplare vie = percepere nemijlocită, concretă a lucrurilor și a fenomenelor naturii, care apare în procesul interacțiunii dintre om și lumea înconjurătoare). Asta ne pastreaza legatura cu lumea interioara, ne apropie de sufletul nostru, de inima cum ii spui tu. Si asta implica o tacere din partea mintii constiente, a vocii interioare care nareaza in noi.
Tu zici "Mintea minte daca ii e indusa minciuna,inima niciodata." si asa e. Mintea invata de la altii tot ce poate, ca un burete. Normal ca invata si rele si bune, ce primeste de la parinti, profesori, prieteni, colegi, etc. In cazul unui copil, care e tabula rasa la nastere (dincolo de dualitate, stiu ca-ti place termenul wink ) asa se scrie in mintea lui, de catre altii. Deci oarecum imi confirmi cele zise alte dati, ca mintea nu trebuie luata in serios.  
Si pe mine ma preocupa asta. Cum ne crestem copiii cat mai neutru, fara sa-i influentam, sa-i ghidam oarecum, dar nu insuflandu-le conceptele noastre, principiile noastre invechite. Trebuie sa fie liberi si pot sa fie asa, cu o influenta cat mai mica din partea noastra. Asa si cu intuitia asta. Daca le asiguram un teren propice se va dezvolta de la sine, in timp. Nu cred ca trebuie grabita. Asa cum un mar copt cade din copac, daca-l culegi poti sa-l iei verde si sa nu se mai coaca pe masa.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Joi 14 Mai 2015, 10:00 am

In conditiile in care nu exista respect total(nu de fatada) interpersonal,mintea e vulnerabila insa daca ar asculta de inima proprie(si nu de alta) mintea e un instrument bun ca interfata cu exteriorul.
Pentru ce spui tu,pentru o minte in pace,apta sa contemple detasat,e de ajuns sa lasi inima(de oriunde ar fi-ca poate ea a murit de durere pe vreundeva,prin vreo intamplare nestiuta) sa comande pace.
Inima,dragostea,eu cred ca e forma de inteligenta divina;inima omului reflecta relatia pe care o are respectivul individ cu divinitatea-de aici oameni buni,rai).Ea isi cunoaste drumurile,interesele(na poftim,ca are si ea de`astea)si stie de ce sta unde nu pare ca e bine sa stea cineva,o inima mare sta langa cineva cu o inima rea,sa zicem,pentru ca o inima mica,fragila, sa nu inceteze sa bata.In conditii vitrege inima formeaza mintea sa traiasca la cote maxime,in stare de alerta continua;am trait situatii din acestea si am ramas "contemplativa" chiar in situatii de razboi,pentru ca mintea,cand isi cunoaste stapinul,devine un fel de body-guard al inimii,care o apara,o alerteaza fata de situatiile bruste,neobisnuite,mortale.
E un tandem placut,indiferent ce traiesti in viata.

O colega si-a pierdut sotul la 40 si ceva de ani,de atunci a invatat ca "nimic nu conteaza in viata mai mult decat viata insasi"(vorbele ei,mi-au placut mult,pot servi drept "luminita de la capatul tunelului",cand toate iti sunt impotriva!).E asa de adevarat,dar asa de greu sa pastezi viata,cand sa ucizi o pasare cantatoare,delicata si sensibila,e asa de la indemana si de...profitabil... (??!!??)

Pentru ca ceea ce canta in noi sa nu moara,ar trebui,totusi, sa pastram legatura in generatii! Experienta parintilor ar trebui transmisa copiilor,nu altfel!Macar pentru faptul ca dispare respectul intre generatii daca cei in varsta nu au un cuvant de spus si ar fi tragic!
E adevarat ca tinerii de acum sunt mai rebeli ca niciodata,dar trebuie sa existe solutii sa putem mentine contactul,pentru ca daca nu se intampla,inima lor moare...

Imi place tabula rasa?La ce te referi?
La copii nu imi place,imi plac copiii cu memoria personala intreaga inca de la nastere,nu imi plac mamelucii fara vointa care admit de mici orice rautate terestra si fac si ei la fel,ca neoamenii!!!
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 6 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB