Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

+61
Adelle23
dienutzababy
LORIMAR
bobitica
emmancita
ikuta
anca viragh
myky7robc
smihaelaviorica
marina40
ancabanu
afilimonb
diada
i.xell
aidil
stoy
Gianina4ever
danabarbu2007
symos
teisoara
elenaveronica
clodi
tomari
ismi3ismi
danae
Chirrox13
anc@
Indra
iriclau
Panea Laura
SilviaDumitrescu
aurelia.c
alinutza_andrei08
andreeazaharcu
kla78
MagdaMarin
amnro
Marry
rosita
Uca
Clio_Ela
violetas
Cristache
violeta25
aurishta
nicoleta_mc
chocolate
anigherman
arielas
MihaelaT
corina corina
moruna
elenaxx
Karina33
valentinadof
vilcris
Admina
zylv
geany
andreeaX
zahariaelouise
65 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de Admina Dum 01 Mai 2011, 5:31 pm

geany a scris:
Arielas, pai poate sa stea pe mine, ca-i scurt, doar cat acopera fundul Embarassed
Exact, mi-ai luat vorba din gura. Pai care mai e rostul lenjeriei, daca in primele 5 secunde o dai jos?
Mai am dantela, ai dreptate. wink Eu vreau tipare de chiloti si bustiera.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de geany Dum 01 Mai 2011, 6:39 pm

Am pe lista, deci voi face si eu rade

Pentru chiloti, iei tiparul ce l-ai folosit la body wink

Ceva bustiere vreau sa-mi fac si eu... sper sa postez in curand ce nebunii mai am in cap Laughing
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de anigherman Lun 09 Mai 2011, 9:57 am

Geany, e superb neglijeul! Ce-mi place! Ma tot gandeam si eu ce model sa-mi fac...si modelul acesta mi se pare ca e destul de simplu. Sper sa-mi iasa si mie.
Ma mai intereseaza sa fac o pijamaluta cu pantalonasi scurti si maiou... Mai caut niste modele si poate ca voi reveni cu poze .... bineinteles, cu produsele finite. Smile
anigherman
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 41
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de chocolate Joi 12 Mai 2011, 4:13 pm

Cum nu suport camasile de noapte, mi-am facut o pereche de pantaloni de pijama cu elastic in talie si binenteles cu bulinute rade

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de nicoleta_mc Joi 12 Mai 2011, 4:20 pm

Foarte frumosi..sa-i porti sanatoasa! De pijama zici ca sunt? Eu i-as purta si ziua prin casa pentru ca par foarte comozi.
nicoleta_mc
nicoleta_mc
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 56
Varsta : 42
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/12/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de geany Joi 12 Mai 2011, 7:08 pm

chocolate, din pozele colaj, eu nu inteleg mare lucru, insa imi imaginez ca-s comozi, sa-i porti cu placere.

Am realizat si eu cateva perechi de chilotei din bumbac, cu margini realizate asa la voia intamplarii Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Chiar daca la aspect nu-s asa spectaculosi ca cei din comert, la capitolul confort si rezistenta sunt cea mai multumita.

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de zylv Joi 12 Mai 2011, 7:12 pm

frumosi foc!sa-i porti cu drag
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de aurishta Joi 12 Mai 2011, 7:20 pm

Sunt foarte frumosi!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de violeta25 Joi 12 Mai 2011, 8:04 pm

Geany foarte frumosi!! sa-i porti sanatoasa si iubita wink
violeta25
violeta25
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 325
Varsta : 43
Localizare : navodari
Data de inscriere : 09/11/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de geany Joi 12 Mai 2011, 8:20 pm

Va multumesc, nu sunt mare lucru, insa pentru mine e important fiecare pas in ale croitoriei, iar vorbele frumoase, merg direct la suflet si mai adauga o bila alba pentru curaj pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de valentinadof Joi 12 Mai 2011, 9:00 pm

oau,geany felicitari.sunt perfecti!am avut si eu o tentativa de a-mi face chilotei insa n-a fost o reusita si am abandonat proiectul dupa ce mi-am comandat o multime de de dantelute ,elastici decorativi etc.i-ai cusut la triploc?eu am masina normala iar cu zig-zag-ul n-am fost multumita zid
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de geany Joi 12 Mai 2011, 9:55 pm

Pe cei cu dantela lata de-asupra, i-am surfilat in doua fire la triploc (mai mult nu mai e in stare), iar dantela elastica am cusut cu zig-zag in trei pasi (intrerupt).

Cei cu elastic fucsia i-am surfilat doar pe imbinaturile de la spate. Am descoperit cum se fixeaza dublura de protectie si acum sunt chiar multumita de rezulta. La purtat sunt super, nu ma apasa lasand urme pe piele si danteluta e moale si nu irita. Exact ceea ce-mi odresc de la lenjeria intima.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de aurishta Joi 12 Mai 2011, 9:59 pm

geany a scris: Am descoperit cum se fixeaza dublura de protectie si acum sunt chiar multumita de rezultat.
Spune-ne si noua, te rog!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de geany Joi 12 Mai 2011, 10:09 pm

... important este ca produsul sa fie format din: fata, spate si partea de protectie(fata), plus protectie (neaparat bumbac). Protectiile se croiesc la fel (fata la fata). Se introduce partea de continuitate fata intre protectii, se indoaie protectiile spre interior, cusatura se face in interiorul protectiilor (nu pe fata materialului), apoi aceeasi procedura de face si la continuitatea spatelui cu protectiile. Se introduce partea de continuitate intre protectii, se indoaie marginile in interior, se trage materialul in asa fel incat sa poti introduce sub masina de cusut si se coase in interiorul protectiilor. Se taie rezerva de cusatura la 2-3 mm. (atentie sa nu ciupiti cusatura). Pe fata nu trebuie sa apara nici o cusatura (acestea raman intre protectia fata si protectia propriu-zisa). Suna complicat, insa dupa prima pereche merge de la sine.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de Cristache Vin 13 Mai 2011, 8:05 am

ametit
am citit si eu explicatiile si sunt in ceata totala. ametit
in concluzie: se poate sau nu cu o masina normala, care face zig-zag si alte cateva cusaturi ciudate... ?

Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de geany Vin 13 Mai 2011, 9:32 am

Da. Daca pui elastic pe marginea acestora, nu mai e cazul sa-i surfilezi, iar partea de fata si spate sunt formate doar din bucata intreaga si nu mai multe taieturi, liniara este suficienta.
Cristache, suna tare complicat explicatia, insa secretul este ca, rezervele de cusatura sa de afle inre icurile (protectiile) slipului; nici pe fata si nici pe dos, daca te uiti la o pereche pe care deja o ai, ai sa intelegi mai bine ce vreau sa spun.

Uite despre ce vorbesc...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de Cristache Vin 13 Mai 2011, 9:39 am

Geany... am inteles !! Merci
cand eram pustoaica imi faceam "chiloti" pe gustul meu din cei cumparati de mama.... sau din tricouri mici... de pe la 9-10 ani... dar faceam toate cusaturile de mana.
ma tenteaza sa-mi9 fac si acum... poate din alte motive...
iti multumesc, informatia ta imi este utila.
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de violetas Vin 13 Mai 2011, 10:20 am

Geany, sa-i porti sanatoasa, sunt foarte frumosi. Mi-as face si eu dar mi se pare o munca prea migaloasa si nu am rabdare. Va invidiez!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 13 Mai 2011, 12:22 pm

Geany, super chiloteii, felicitari!
Sa-i porti cu drag! Ai maaaaaare rabdare, zau... Si cred ce spui, ca sunt si foarte comozi. Danteluta e si ea frumoasa!
(eu am luat chilotei de cumparat, doar surfilati. Asa ceva poate as avea rabdare sa fac, insa cu dantelute sau elastic, nici o sansa Smile Inca o data, Geany felicitari!!!!!!!!!!!!!!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de anigherman Vin 13 Mai 2011, 1:27 pm

Geany, felicitari!!! Chiloteii sunt originali. Imi plac foarte mult. Multumim pentru explicatii. Flowers
anigherman
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 41
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de Uca Sam 14 Mai 2011, 10:32 pm

Geany, felicitarile mele pentru munca migaloasa. Ti-au iesit bine chiloteii.
Au un aspect placut si original. ura


Azi am croit si cusut o pijama (dintr-un bumbac dens si moale) pentru soacra mea.
Am plecat de la ideea sa ii fie comoda la dormit si am facut-o mai larga.

Nu e mare lucru, dar mi-a luat cateva ore, mi-a luat mai mult croitul decat cusutul,am vrut sa se aseze frumos carourile la imbinari.

Bluza:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bluza cu pantalonii, croiti simplu, pe elastic:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Detaliu rascroiala gat.
Initial nu am vrut forma asta dar la proba am constatat ca mai trebuie rascroit, am modificat si a iesit asa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Sam 14 Mai 2011, 10:46 pm, editata de 1 ori

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de geany Sam 14 Mai 2011, 10:44 pm

Cristache, violetas, Ela, anigherman va multumesc. In croitorie, rabdarea si migala, au cea mai mare parte de merit pentru realizarea fiecarui produs. Deci, ori am rabdare ori renunt rade

Ucabesty, iti multumesc. Smile
Imi place pijamaua, ai reusit sa pui cap la cap modelul si rascroitura gatului imi place foarte mult. Felicitari pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de rosita Sam 14 Mai 2011, 10:48 pm

Geany ce manechin meserias ai Smile Foarte frumosi si delicati chiloteii, cu danteluta aia.

Uca ce-ai mai migalit la pijama, a iesit frumoasa si materialul e tare dulcic! Cred ca te iubeste soacra ta Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de Uca Sam 14 Mai 2011, 10:57 pm

Geany, Merci multumesc! Nu mi-ar fi dat in cap sa fac asa la gat dar asa mi-a iesit si imi place mai mult cum arata acum. Ce e drept e doar rezultatul unei greseli remediate, adica am mai rascroit cusand direct la o distanta de aprox 2,5 cm pe urmele conturul dublurii de la interior, dupa care am taiat sursplusul, am intors, calcat si cusut pentru a fixa dublura.

Rosita, Merci multumesc! si mie mi-a placut si mi-a mai ramas si mie pentru o pereche de pantaloni trei sferturi ( de apa adanca cum le spun eu).

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de corina corina Dum 15 Mai 2011, 8:41 am

Foarte frumoasa pijamaua , Uca !Lucrezi foarte ingrijit . Se vede ca faci fiecare lucru cu rabdare si placere .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 2 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB