Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyAstazi la 10:13 am Scris de ema

» Accesorii pentru papusa Paola Reina
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyIeri la 10:09 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyJoi 17 Iun 2021, 10:12 am Scris de LRodica

» Rochii,sarafane-XXIII
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyLun 14 Iun 2021, 8:28 am Scris de diada

» Ce melodie asculti acum !-5
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyDum 13 Iun 2021, 7:27 am Scris de Dorulet

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyMier 09 Iun 2021, 8:01 am Scris de LRodica

» Din materiale reciclabile 6
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyMar 01 Iun 2021, 10:37 am Scris de vlad_mom

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyVin 21 Mai 2021, 7:32 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyJoi 20 Mai 2021, 6:00 pm Scris de Dorulet

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyJoi 13 Mai 2021, 10:35 am Scris de diada

» Ornamente de Pasti
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyVin 07 Mai 2021, 9:06 am Scris de diada

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyVin 07 Mai 2021, 9:01 am Scris de diada

» Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (3)
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyVin 30 Apr 2021, 4:37 pm Scris de LRodica

» Rochii, fuste crosetate -14
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyDum 25 Apr 2021, 12:43 pm Scris de LRodica

» Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyDum 25 Apr 2021, 12:42 pm Scris de LRodica

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyDum 25 Apr 2021, 8:17 am Scris de gretty

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyDum 11 Apr 2021, 7:43 pm Scris de MagdaMarin

» Hainute crosetate, pentru copii(11)
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyJoi 08 Apr 2021, 2:13 pm Scris de gretty

» Decoratiuni diverse - 8
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyMier 07 Apr 2021, 10:56 am Scris de vlad_mom

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 EmptyMier 07 Apr 2021, 9:12 am Scris de LRodica

Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 Empty Re: Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2

Mesaj Scris de diada Mar 19 Apr 2011, 2:52 pm

Am primit si eu cadourile de la Iepurasi!

primul de la CCristinaC, multumesc frumos, abia am scapat abtipildurile din mana copilului.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si al doilea de la Karina33, multumesc, nu stiu cat se vede in poze: o lenjerie pentru copii (chiar vroiam sa le fac), dar asta este deosebita, cu masini formula 1, dulciuri pentru copii (nu au mai apucat sa fie pozate), o geanta, un pandantiv de argint.

Va multumesc fetelor!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7169
Varsta : 42
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2 - Pagina 8 Empty Re: Eu sunt Iepurasul tau de Paste -2

Mesaj Scris de carmenco Mar 19 Apr 2011, 2:56 pm

Mihaela, iti multumesc din suflet!
Imi plac si modelele propuse de tine, ramane acum sa-mi aleg unul. Iti voi arata rezultatul. pupi
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 47
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Savu Ramona Mar 19 Apr 2011, 3:34 pm

Iti multumesc mult inca odata Klavinia , si da cu siguranta nu vor ramane nefolosite si deasemenea multumesc Rucsy caci nu nimerisem bine al doilea cadou
Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de rucsy Mar 19 Apr 2011, 3:39 pm

Geo, ma bucur ca ti-a placut cadoul. Nu am stiut ce bebe astepti, asa ca i-am facut o caciulita cu alb si mov. Sa fii sanatoasa alaturi de intreaga familie, sa-ti lucrezi ceva din firul Alize, iar din mohairul alb sa-i faci ceva lui bebe mic.

Savu Ramona, sunt fericita ca ti-a placut cadoul. Ti-am scris cateva randuri si chiar m-am semnat cu numele de pe forum. Si tie iti doresc sa fii sanatoasa si sa te bucuri de cei dragi.

Ma bucur mult ca v-au placut cadourile, chiar daca nu au fost creatiile mele ( cu exceptia caciulitei ).
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 54
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Mar 19 Apr 2011, 3:39 pm

A venit si la mine iepurasul.
Adela....
Multumesc mult!
Floricica este in stare perfecta ( foarte dragut ghiveciul)
Flavius iti multumeste pentru sosetute!
pupi
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 36
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de kitty_1973 Mar 19 Apr 2011, 3:53 pm

ura Sunt foarte bucuroasa, am primit primul cadou de la Karina33. Nu am facut inca poze ca nu am aparat foto bun. Revin mai tarziu si cu "dovezi"
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 19 Apr 2011, 4:33 pm

Mulţumesc încă o dată Ramonica .pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 44
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 19 Apr 2011, 4:49 pm

Nici acum si nici in martie nu m-am inscris pe lista din cauza timpului, pentru ca am avut multe de facut si nu as fi facut fata, dar se pare ca am si eu un iepuras pe care-l pupi si-l hug cu drag. Multumesc, Cristina! Mi-ai facut o imensa bucurie.

Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 45
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Mesaj Scris de danabarbu2007 Mar 19 Apr 2011, 4:55 pm

dragele mele sunt extrem de bucuroasa si va scriu pentru a impartasi impreuna sentimentul acesta placut. desi nu m-am inscris la iepuras pentru ca stiam ca nu am suficient timp pentru a realiza ceva frumos si nu vroiam sa mai raman ultimul mohican, azi iepurasul din Topoloveni a topait pana la mine. mare mi-a fost bucuria cand am descoperit ca cineva s-a gandit la mine. am primit lucruri minunate si randuri de suflet de la o draga prietena (sper sa nu se supere ca o numesc asa wink ) cu care soarta a facut sa schimb la un moment dat cateva cuvinte, sa impartasim din experientele noastre de tot felul. mi-ai facut ziua mult prea frumoasa ,iti multumesc din suflet cristina c !!!!! kiss
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 39
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de CCristinaC Mar 19 Apr 2011, 5:05 pm

Diada, eu nu sint iepurasul tau de la concurs. Sint "iepuroaie" (greutatea e de vina rade ) si pentru citeva fete dragi mie, in afara concursului. Mi-as fi dorit sa fiu pentru mult mai multe fete si sa creez ceva mult mai amplu si mai frumos, dar timpul e atit de putin!
Asadar, Diada, Mihaela, Dana, sa folositi sanatoase si iubite obiectele! pupi pupi pupi
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 19 Apr 2011, 5:07 pm

Cristina, Flowers
Trebuie sa ma inveti cum sa fac ouale frumoase ca la mine, la cucurigu nu sunt chestiuni din astea. Embarassed

Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Karina33 Mar 19 Apr 2011, 5:14 pm

Diada, Kitty ma bucur ca v-au placut ce v-am trimis! Stau cam prost la capitolul inspiratie asa ca am trimis ceva practic.

Mihaela vorbesti de abtibildurile de ou? Sunt tare simplu de folosit. Se fierb ouale, se taie cate in desen de-ala, se baga oul in el, se pune intr-o lingura si se scufunda in apa clocotita, fierbinte. Plasticul ala se strange pe ou de la caldura si ramane acolo. Faceam cu Andra cand era micuta oua de-astea...
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 52
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de CCristinaC Mar 19 Apr 2011, 5:20 pm

Uite ca a fost Karina mai iute de degete si a scris repede. rade
Fix asa cum a zis ea se face. pupi pupi
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Karina33 Mar 19 Apr 2011, 5:23 pm

Aaaa, ca mi-am adus aminte: daca le pui intr-un polonic poti s-o lasi pe Diana sa le faca. Supravegheata, dar sa fie ea cea care le face. pupi hug
Karina33
Karina33

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 52
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de amoni Mar 19 Apr 2011, 5:33 pm

Si eu am primit cadou de la Crisa pupi nu mai pun poza ca e acelasi ca si la Mihaela, pupi bucurie
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 41
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 19 Apr 2011, 5:51 pm

Sar'na! Merci Cu siguranta apelam la polonic. wink A trebuit sa i le iau ca le studia de n-am mai fi avut ce folosi.
Probabil sunt si la noi, dar cum mi-s cu capu-n nori si mintea-n colturi nu am vazut.

Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Ramonica Mar 19 Apr 2011, 6:22 pm

A venit si la mine primul iepuras, iulian72 multumesc frumos.
Am primit o brosa deosebita, o husa crosetata, o cana, un cosulet, 2 oua si o lumanare. Nu stiu ce imi place mai mult, toate sunt foarte frumoase hug

Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 38
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de diada Mar 19 Apr 2011, 6:41 pm

Poftim????? nu esti iepurasul meu? nu pot sa cred! Pai m-ai lasat fara cuvinte, iti multumesc din suflet ca te-ai gandit la mine.

Multumesc de explicatia cu abtipildurile, pai il pun si eu pe Petru sa faca. Multumesc inca o data.

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7169
Varsta : 42
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de iuliana72 Mar 19 Apr 2011, 7:52 pm

ramonica ,ma bucur ca a ajuns cu bine iepurasul la tine ,ma temeam de cana,te pup
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 49
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Mesaj Scris de CCristinaC Mar 19 Apr 2011, 8:09 pm

Fetelor dragelor, sa fiti sanatoase si voi sa mai primiti cadouri si eu sa va mai bucur. wink
Am primit si eu cadoul de la al doilea iepuras. Nu si-a scris iepurasul si numele de pe forum, dar banuiesc o "bubulina" - Carolina-Bubulina wink

Cosmeticalele nu vor avea viata prea lunga, eu find consumatoare de produse cosmetice, firele, nu mai vorbesc, deja am ceva planuri cu ele, iar coronita pascala, m-a dat gata. Daca am pomisor de Pasti de ce nu as avea si coronita? Smile Cred ca ai bibilit ceva la ea. Multumesc mult Bubulino! pupi

Am mai primit un cadou, de la Amoni, in afara jocului. pupi O camasa (pe care nu v-o arat in intregime ca e mare si nu are loc in poza rade ) de care e atasata o brosa discreta, o geanta frumoasa cu flori, din jeans facuta de Amonica, un mileu cu motive pascale si un pui de impatiens (sporul casei) care a trecut deja intr-un ghivecel adecvat, linga celelalte flori, in balcon.

Multumesc frumos pentru cadouri, fetelor. M-au bucurat si imi plac foarte mult pupi pupi
Scuze de calitatea pozelor, dar se termina bateria.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de carolina-bubulina Mar 19 Apr 2011, 8:19 pm

Azi am ridicat primul cadou.Este superb!Multumesc iepurasului!

Nu stiu de ce dar mie nu imi apare poza intreaga.Daca dati click pe ea se vede. kiss
carolina-bubulina
carolina-bubulina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 11/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de amoni Mar 19 Apr 2011, 9:22 pm

Ma bucur ca-ti plac, de felicitare am uitat de fapt mi-am adus amite la posta si cutia era deja lipita pupi dar ma recupensez data viitoare pupi
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 41
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de carolina-bubulina Mar 19 Apr 2011, 10:31 pm

Imi pare nespus de bine ca-ti plac, si ca iti folosesc. kiss
carolina-bubulina
carolina-bubulina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Data de inscriere : 11/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de firicel Mar 19 Apr 2011, 11:54 pm

Am ramas datoare cu pozele cadourilor primite de mine de la iepurasii Aghata si Geo carora le multumesc inca o data pentru cadouri!Si ieri am spus si azi repet,imi plac forte mult si sunt foarte incantata de ele![img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 60
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de dienutzababy Mar 19 Apr 2011, 11:55 pm

superbe cadourile fetelor, si imi pare rau ca nu m-am bagat si eu, dar data viitoare cu siguranta.

carmenco a scris:

Nu-ti spun cat imi doream ceea ce mi-ai trimis tu! Imi scapa acum cum se numeste, spre rusinea mea. Am tot vazut postate aici si ma gandeam sa-mi fac unul. Acum nu-mi ramane decat sa ma uit in oglinda si sa spun: " ce bine imi sta!" Edit: poate ma deochi rade, nu ar fi prima oara rade
Sculul e superb si astept o sugestie de la tine cu ce as putea face din el, pentru ca sunt sigura ca ai mai lucrat cu asa fir.
Iti multumesc foarte mult!

carmenco, am vazut firul si eu lucrez cu un fir asemanator. imi fac o esarfa lunga, sunt la inceput cu lucru. eu lucrez printre picaturi, cate o ora pe zi ca sa ma mai relaxez, dar firul este foarte spornic. lucrez cu andrele 6. iti arat modelul meu, poate te inspira.

dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 33
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB