Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyAstazi la 10:14 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

+54
julix_2007
pufoi
gmiki1
leedecideactua
elenaveronica
samo99ro
despina13cucli
02gaviota
mb09
lacridrumas
Floren
Lucia.BlueFlower
zahariaelouise
optom
Motzu
anacris
annamaria26985
Gabiuta
danniela
ikuta
emma90
stoy
cristinastefan
carmendana
ionela stefan
olympia
SilviaDumitrescu
chocolate
anigherman
diana-s
aurishta
anc@
Aditza
mamiboom
EuIrinuca
corina corina
carmenco
ghita
Nicoleta Irimescu
vlavi
zsofia
adelina24
7furnici
denis21
firicel
AlinaJ.Bijoux
Marry
Gianina4ever
violetas
betymi72
Uca
aba
anca1820
MagdaMarin
58 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 26 Oct 2011, 10:31 pm

F. dragut decorul!!! Flowers
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anacris Mier 26 Oct 2011, 11:32 pm

frumoasa toamna la tine [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]anca 1820 Smile!!!
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de violetas Joi 27 Oct 2011, 9:16 am

Minunat, Anca!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de Uca Joi 27 Oct 2011, 9:42 am

Ancaaaaa, ce fain e felinarul căscat! Mi s-a făcut dor să îmi fac şi eu felinar, să-i scot sămânţa şi să o prăjesc... ce vremuri... copilărie...

Foarte frumoase creaţiile tale! Felicitări!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anca1820 Joi 27 Oct 2011, 9:49 am

Multumesc tuturor!
Anul acesta e primul in care am facut si cu fetita mea un astfel de dovlecel,noroc ca l-am facut mai dragut,ca altfel visa urat!A fost o surpriza placuta pt ea....iar pe mine m-a incalzit rasul si bucuria din ochi pe care o avea...Ce bine e sa ai copii,sau pe cineva alaturi de tine! Te fac sa simti ca traiesti !
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anc@ Vin 28 Oct 2011, 12:34 pm

Ce mult imi place perdeaua de frunze si conuri,foarte frumos...
am facut si eu doi magneti...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anca1820 Vin 28 Oct 2011, 12:55 pm

I-ai lacuit,nu?...
Eu nu am mai lacuit conurile,nu mai era timp,totul a fost facut pe ultimul moment...Mi-ar place sa fac pt iarna o ghirlanda argintie...am auzit ca ar fi niste spray-uri,cu care as putea sa le vopsesc..Oare se refera la cele pt masini(spray)>?
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anacris Vin 28 Oct 2011, 1:40 pm

Drăguţi magneţii, de mare efect. A - si fi vrut să-i vad fotografiaţi si dintr-o parte. E conul brut, aşa cum ni-l da bradul, sau e tăiat si lipit „petala”cu „petala” ? Daca fac si eu , ma gândesc sa le lipesc si nişte biluţe colorate pe ei! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anc@ Vin 28 Oct 2011, 1:52 pm

Da le-am lacuit,eu am dat cu lac transparent si se cheama acril color si sunt toate nuantele,dar nu e de masini...in tara poate incerci la Brico stor sau la supermerkturile mai mari...
Eu m-am inspirat dupa poza asta, eu am facut magneti dar se poate si asa ghirlanda,poate ai sa incerci si tu asa,vad ca faci decoratii pentru magazinele mai mari....
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Anacris,am rupt,,petalele,,si le-am lipit bucata cu bucata pe o bucata de material mai tare,eu am folosit o imitatie de piele de la o geanta mai veche...
Uite si o poza cu spatele...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-am mai gasit o poza,cum se face...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anacris Vin 28 Oct 2011, 2:19 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Mulţumesc pt explicaţii ! Foarte drăguţi... mai ales ca e sezonul pt aşa ceva. Pup! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anca1820 Vin 28 Oct 2011, 3:37 pm

Multumesc!Nici nu mai vazusem asa model !Ma gandesc sa ii fac argintii si eventual sa le dau o alta forma,cumva... ca si un fulg !
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de diana-s Vin 28 Oct 2011, 4:52 pm

anca1820 , sprayurile acelea se gasesc de obicei chiar la sectiunea decoratiunilor de craciun, ca tot le-a inceput sezonul, eu am gasit anul trecut la dedeman

anca, super ideea magnetilor, cred ca o sa ma inspir si eu wink
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anca1820 Vin 28 Oct 2011, 5:11 pm

Multumesc ,diana!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anc@ Sam 29 Oct 2011, 6:45 pm

Am mai facut o decoratie,un opritor de carti,parca mai trebuie sa fac ceva la el ,ca mi se pare cam simplu...in a doua poza se vede ca am intarit cartonul de jos,dupa ce se uscase se ridicase un pic...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anacris Sam 29 Oct 2011, 7:01 pm

Interesant:))....poate ii mai faci un pomisor sau un bradut:))
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 29 Oct 2011, 7:57 pm

Ce dragut e!!! Eu zic sa mai pui un animalut ceva.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anacris Joi 03 Noi 2011, 10:53 pm

.....si revin si eu cu poze! O vaza pe care am facut-o din cutii de lapte.Sper sa va placa!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 03 Noi 2011, 10:56 pm

F. draguta vaza!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anca1820 Vin 04 Noi 2011, 9:39 am

Chiar e foarte frumoasa!Felicitari!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de lacridrumas Vin 04 Noi 2011, 7:32 pm

fetelor ideile voastre sunt super intrebarea este cum va faceti timp pt. ele ca eu nu reusesc
lacridrumas
lacridrumas
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 50
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 30/10/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de anacris Vin 04 Noi 2011, 8:34 pm

Smile la mine personal e greu cu timpul...trece f repede,dar de cate ori am putin ragaz...ma delectez [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ,stiu suna ciudat dar asa ma relaxaz eu Smile.chiar acum de curand am primit indicatii de la medic sa imi odihnesc mainile pt ca am ...cica...o artroza affraid (mi-a iesit un os la incheietura degetului aratator [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]) si normal ar fi sa nu-mi mai obosesc mana prea mult,dar sunt optimista,nu cred ca voi murii din asta.....cred [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine],si fac ce-mi place...cat mai pot.
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de Gianina4ever Vin 04 Noi 2011, 9:03 pm

Anacris,ingenioasa idee cu vaza,a iesit frumoasa...cate cutii ai folosit?le-ai dat tu o forma?
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de mb09 Sam 05 Noi 2011, 12:38 am

Buna tuturor si aici la "Bricolaj". Sunt comlesita de ceea ce faceti voi. Astzai, am facut si eu un aranjament de toamna si am zis sa ma laud si eu cuiva, asa ca am intrat, bineinteles, pe forum. Acum, dupa ce am vazut toate paginile anterioare si v-am vizitat blog-urile ma simt mica, mica de tot.
Incep asa:
1. anca1820 - admir si imi place foarte mult ceea ce faci. M-au incantat enorm decopratiunile de toamna si mi-a placut ideea cu cutia de dar
2. anacris - e superba vaza,ce pasta ai pus peste tifon? Am vreo 2 cutii de chestii reciclate, insa nu stiu prea multe tehnici de reciclare si stau cu ele asteptand sa le vina vreodata randul. Si... multa sanatate. Sper sa scrii in curand ca esti bine, iar optimismul sa nu il lasi niciodata sa plece Smile
3. am scris mai sus ceea ce m-a impresionat profund insa mi-a placut ceea ce a-ti postat toate. Mai am in minte pestii colorati Smile si suportul pentru blocat cartile, magnetii... ce sa va spun sper sa nu va suparati pe mine ca am scris atat de mult si v-am comentat operele. Sunteti super.
Acum... daca tot am intrat si desi nu e creatie proprie, am facut aranjamentul dupa un tutorial va arat si eu munca mea de astazi, flori din frunze uscate, dar si primul felinar din dovleac facut pentru baietelul meu.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


mb09
mb09
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 42
Localizare : Smeura-Arges
Data de inscriere : 09/03/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de Gianina4ever Sam 05 Noi 2011, 12:57 am

Ti-au iesit foarte frumoase florile,bravo!Eu de ex nu ma pricep la astea... wink
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 05 Noi 2011, 1:29 am

Floriile sunt f. frumoase. Zici ca sunt din aur!!! Cel putin asa se vad in poza. Maine fac si eu unul ca am cateva frunze culese!!! Flowers Flowers
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2) - Pagina 8 Empty Re: Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB