Lucru de mână
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyAstazi la 3:09 pm Scris de LRodica

» Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (3)
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyAstazi la 3:09 pm Scris de LRodica

» Rochii, fuste crosetate -14
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyAstazi la 12:17 pm Scris de gretty

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyAstazi la 10:10 am Scris de LRodica

» Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyMier 21 Apr 2021, 8:19 am Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyDum 11 Apr 2021, 7:43 pm Scris de MagdaMarin

» Hainute crosetate, pentru copii(11)
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyJoi 08 Apr 2021, 2:13 pm Scris de gretty

» Decoratiuni diverse - 8
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyMier 07 Apr 2021, 10:56 am Scris de vlad_mom

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyMier 07 Apr 2021, 9:12 am Scris de LRodica

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyMier 07 Apr 2021, 9:08 am Scris de LRodica

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyMier 07 Apr 2021, 9:04 am Scris de LRodica

» Impâslirea lânii netoarse 2
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyDum 04 Apr 2021, 11:29 pm Scris de cillywilly

» Paturi crosetate 2
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyVin 02 Apr 2021, 8:00 am Scris de piciul

» Discutii despre croitorie -3
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyMier 31 Mar 2021, 9:25 pm Scris de vlad_mom

» Masinile de cusut si surfilat, industriale - 1
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyMar 30 Mar 2021, 10:32 am Scris de Michelle88

» Modelaj din lut
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyDum 28 Mar 2021, 3:22 pm Scris de ema

» Puzzle-ul - pasiunea mea
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyLun 22 Mar 2021, 11:16 pm Scris de LRodica

» Desen, acuarela, ulei, acril... 2
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyVin 12 Mar 2021, 7:42 am Scris de piciul

» Kefir si Kombucha
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyMier 10 Mar 2021, 1:04 pm Scris de ladybird

» Mobilier homemade (2)
Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 EmptyVin 05 Mar 2021, 8:02 am Scris de piciul

Eu sunt Iepurasul tau, de Paste!

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 Empty Re: Eu sunt Iepurasul tau, de Paste!

Mesaj Scris de Ramonica Dum 27 Mar 2011, 9:29 pm

ti-am trimis PM
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 38
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

Eu sunt Iepurasul tau, de Paste! - Pagina 7 Empty Re: Eu sunt Iepurasul tau, de Paste!

Mesaj Scris de Admina Dum 27 Mar 2011, 9:36 pm

Eu in continuare cred ca aceste email-uri legate de Craciunite, Ghiocele, Iepurase sunt idei cam ne-la-locul lor. Tocmai pentru ca e ca un club privat, daca esti membru activ, intrii mai des sau mai rar, dar esti prietena virtuala ca niste fete de aici, aflii mai devreme sau mai tarziu si te poti inscrie.
Dar 40 de persoane erau destul pentru bietele fete care s-au implicat in organizarea jocului. Daca sunt 100 credeti ca va fi surpriza mai mare? Placerea de a da si a primi este aceiasi si daca erau 10 si daca ar fi 100. Parerea mea...
Eu, spre exemplu nu m-am inscris inca, pentru ca o sa fie o perioada mai agitata (cred), cea in care trebuie trimise cadourile si ma tem ca intarzii (ca de obicei), poate mai mult decat trebuie.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*

Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de vero50 Dum 27 Mar 2011, 9:38 pm

Multumesc, AlinaJ.
M-ai luminat, nu itelegeam ce este cu cele doua cadouri, ce cauta in concurs...
Frumoasa initiativa, nu pot participa,este prea scurt timpul. zid
vero50
vero50
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 73
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 06/03/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de mykya Dum 27 Mar 2011, 9:44 pm

Admina Alea iacta est. Mergem mai departe, o sa ne descurcam. O sa iasa bine. kiss
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 45
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 27 Mar 2011, 10:21 pm

Cu multa placere Vero50!!!
Mykya, eu cred ca te vei descurca f. bine. Nu stiu cum a fost de Craciun sau de Ghiocel dar, nu am vazut pe nimeni sa se planga de ceva!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 36
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de dienutzababy Dum 27 Mar 2011, 11:30 pm

Super ideea, m-as baga daca nu as fi anul IV, dar ma pandeste licenta si nu pot nici sa mor, dar o sa urmaresc din umbra ca este interesant ce faceti kiss
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 32
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Lionqueen Lun 28 Mar 2011, 12:53 am

As fi participat si eu cu muuuuuulta placere, dar din pacate n-am nr.-ul necesar de postari si nu cred sa ajung la 75 atat de repede, plus ca sincer nu-mi place sa scriu doar asa ca sa dea bine la mesaje, scriu doar daca am ceva de scris. Mai ales ca sunt si nou venita si nu cunosc bine lumea de aici, deci nu-mi permit sa scriu vrute si nevrute doar asa...
Parerea mea si va rog nu mi-o luati in nume de rau este ca aceasta impunere cu un nr.-ul de mesaje este un pic discriminatorie pt. cele nou venite si pt. cele care poate au 2 mesaje si de abia s-au inscris pe forum dar ar oferi din inima si cu iubire niste cadouri. Asa cum ar fi fost si cu mine de exemplu...
Dar, ma rog, regulamentul e regulament si trebuie respectat:)) Alta data voi participa si eu heheheh!!
Lionqueen
Lionqueen
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 31
Localizare : Atena, Grecia
Data de inscriere : 15/03/2011

http://laurahandmades.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de mykya Lun 28 Mar 2011, 1:12 am

Lionqueen regulamentul a fost creat pentru ”putina siguranta”. Poti realiza numarul de mesaje daca vrei, nu trebuie sa postezi ”vrute si nevrute”, ne arati doar ce ai lucrat, ce muzica iti place, poti participa la discutii la cafenea ori la sueta, poti veni cu retete de mancaruri si prajituri pe care le faci si cate si mai cate. Am vazut blogul tau, iti ies lucruri minunate din maini! Mai sunt 5 zile de inscrieri, inseamna o medie de 12 mesaje pe zi. Asa e, pare discriminatoriu dar in orice ”joc” trebuie sa existe un regulament, niste limite. La tine problema ar fi fost alta: e greu sa trimiti colete in strainatate, dar nu-i bai, poti da o adresa din Romania, a unei persoane apropiate, care iti poate inmana ulterior coletul. Iata ca ne lovim de o alta problema care trebuie mentionata intr-un viitor regulament, pentru ca avem multe fete din strainatate care vor sa ofere un cadou din tot sufletul. Deci, poate reusesti sa faci numarul de postari, daca nu cu siguranta vei putea participa la viitorul joc. Ramai pe aproape!
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ada85bejan Lun 28 Mar 2011, 7:14 am

Imi place asa de mult aceasta initiativa ca de fiecare data cand citesc mesajele legate de acest topic zambesc. Ma face sa ma simt ca in liceu (cand de Craciun faceam schimb de cadouri)...
ada85bejan
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 35
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de RamonaM Lun 28 Mar 2011, 11:42 am

Ada sugur vor mai fi initiative din acestea si pe viitor asa ca te asteptam cu drag.

RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Lionqueen Lun 28 Mar 2011, 12:01 pm

Da nu-i bai, o sa particip cu siguranta data viitoare Smile Sa fiu sincera m-am concentrat mai mult pe topicul cu Bijuterii, lucru care ma si intereseaza de altfel si n-am avut suficient timp sa descopar si celelalte topicuri... As avea intr-adevar muuuuuuulte retete de impartit cu voi wink
Sa stiti ca trimisul unui pachet in strainatate( mai ales la o aruncatura de batz:)) nu e dificil si costisitor. Eu am trimis pachete inclusiv in America si Suedia si in America a ajuns muult mai repede ca in Suedia:))))))
Va pup si astept cumintica urmatorul concurs kiss
Lionqueen
Lionqueen
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de RamonaM Lun 28 Mar 2011, 12:41 pm

Sunt multe subiecte care, sincer iti spun, pe mine m-au cucerit atunci cand am descoperit foumul. Abia astept retetele tale hug
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Lionqueen Lun 28 Mar 2011, 12:54 pm

Da cu siguranta zilele astea ma aventurez in mai multe topicuri (dar nu ca sa-mi fac nr.-ul de mesaje hahahahahahah), m-am impacat cu ideea Smile
Si la Frumusete si Nutritie m-as aventura, mai ales ca sunt si posesoare de diploma (printre multe altele:)) in estetica.
Lionqueen
Lionqueen
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de smihaelaviorica Lun 28 Mar 2011, 1:34 pm

Buna , eu acum am citit e-mailul de la Diada si ii multumesc tare mult pupi Eu una , daca nu e foarte dificil as fi bucuroasa sa primesc e-mailuri .....le vad mult mai repede .

Este foarte frumos ceea ce organizati aici si mi-ar place sa particip si eu cu 2 cadouri . Credeti ca mai am timp sa fac numarul de mesaje ? Mi se pare un gest frumos sa pot darui ceva de Iepuras .
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina Lun 28 Mar 2011, 2:04 pm

Costa aproximativ 50lei sa trimiti un colet (500g- 1kg) prin Posta, in Italia sau Grecia. Deci... nu stiu cate vor putea trimite colete in afara tarii.
Am adaugat aceasta cerinta si in Regulamentul acestui joc, sa fie.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*

Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de mykya Lun 28 Mar 2011, 2:50 pm

Da, si eu m-am interesat si costa destul de mult, iar viata in tara e asa cum e, nu stiu cate isi pot permite sa trimita afara. Dar, eu propun Admina, asta daca sunt sunt si fetele de acord, pe viitor sa putem sa includem si fetele din afara. In acest sens ar fi doua solutii:
1. cuplam (in masura posibilitatilor) daca avem mai multe cereri din aceeasi tara;
2. Fata din strainatate ne da o adresa a unei rude sau prietene din tara care poate sa ii imaneze ulterior coletul, dar trebuie sa trimita si ea ori din strainatate (aici e decizia ei daca sa se inscrie sau nu), ori tot prin intermediul unei persoane din tara.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de smihaelaviorica Lun 28 Mar 2011, 4:03 pm

Da asa este , taxele vamale sunt destul de scumpe , si as vrea sa particip si eu in continuare dar daca se nimereste sa am fete din afara , nu vreau sa se supere pe mine dar as prefera sa le trimit la o adresa din tara . Eu una nu am nici un venit , lucreaza doar sotul .....dar cu bunavoianta din partea tuturor se poate rezolva.
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de emma90 Lun 28 Mar 2011, 4:33 pm

si eu tot dupa e-mailul primit, am descoperit acest topic pt ca de cate ori am intrat pe forum, am aruncat ocheade doar pe la bijuterii :d my mistake wink mi-ar fi placut si mie sa particip, dar nu stiu daca o sa apuc sa strang numarul de postari si sincera sa fiu, intotdeauna mi-a fost teama de cadourile pe care trebuie sa le fac pt ca nu stiam daca vor fi pe placul pers respective zid
emma90
emma90
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 157
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de carmenfratila Lun 28 Mar 2011, 5:11 pm

nici eu nu stiu mai exact cum se procedeaza
carmenfratila
carmenfratila
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 23
Localizare : Breaza
Data de inscriere : 26/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato Lun 28 Mar 2011, 5:20 pm

domnule moderator sef va rog fiti iepurasul meu de paste deoarece consider ca nu e lege pt toata lumea ci doar pt unii si va rog anticipat sa imi stergeti contul meu in acest site multumesc
Anonymous
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de amoni Lun 28 Mar 2011, 5:20 pm

smihaelaviorica a scris:Da asa este , taxele vamale sunt destul de scumpe , si as vrea sa particip si eu in continuare dar daca se nimereste sa am fete din afara , nu vreau sa se supere pe mine dar as prefera sa le trimit la o adresa din tara . Eu una nu am nici un venit , lucreaza doar sotul .....dar cu bunavoianta din partea tuturor se poate rezolva.

Pe mine ma costat un colet trimis in Italia 10 lei si un pic iar cind am trimis coletele am platit 2,4 lei iar daca aveam un colet de un kg ma costa 8 lei. pupi
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 41
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de vero50 Lun 28 Mar 2011, 5:48 pm

Lionqueen ar putea incerca acolo unde este sa organizaze asa ceva.
Sunt convinsa ca are destule prietene si doamnele din afara vor fi incantate de o asa initiativa.
vero50
vero50
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 73
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 06/03/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de cristinica_70 Lun 28 Mar 2011, 6:23 pm

bucurie yuppiiii.Sunt oficial in cursa.Am nr. de mesaje necesar.
cristinica_70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 123
Varsta : 50
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de firicel Lun 28 Mar 2011, 6:29 pm

Cristinica_7-,felicitari!Ai vazut ca daca ai vrut,ai putut? wink pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 60
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de cristinica_70 Lun 28 Mar 2011, 6:31 pm

Multam' firicel,ca tare imi doream sa fac si eu cadouri.
cristinica_70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 123
Varsta : 50
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB