Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

+127
danida
valentinadof
mb09
Adighh
eriliana
cocav
aisha
chandler850
ancamc
violetas
tadok
Cristina Munteanu
mari01
victoria2006
alessia2007
marina40
myky7robc
67dana
mnarcisa
manu7
pufoi
AnaMariaL
b_blondutza18
avramzenoviva
danielabordei
mya21_ro
vickyb
voicu silvia
amoni
tiana
anielle
ivanovici_lili60
dana_ana23
clearence
georgeta.prnic
mimiady63
arianalaura
anamaria79"
cami26
sabinatudor73
ancsemira
jade84
EuIrinuca
cerasela anca
shtefania_g
geo
camelia-vasilica
andegelia
emmancita
liones08
Gabiuta
antonina
yoannacri
danadana19
europolis
teisoara
nicol.riforp
Serban Valentina
Zana Mica
oana87
ninatopor
squirrel
Luncasu Mihaela
lennny
mariah_stc
Karina33
marlen372001
emi
rosita
cozma felicia
Cristache
irish05
daniela60
letho
mihaelavama
ancush
Nicoleta Irimescu
adriataras
Biene
iuliana72
Anusca
ivanoiuadela9
T_mihaela
ioana soare
kmn
Maria51
emilia g.
micheline
tinassyliliana
iozefina
cristina_84
mariaz_09
Andata
MagdaMarin
nanini
ramona75
roxanna
tita ana maria
dicioanacris
anka_gabi
cory74
Uca
rebela26
stoy
24elena
corina corina
miha02
firicel
geta76
norelif
odrina
symos
Giobsy
aba
mykya
Dionisia
Ruth
doraly
canadianca50
loreroli
HERMYNNA
Ana Maria
SilviaDumitrescu
samo99ro
crina68
Anuk
MihaelaT
131 participanți

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Giobsy Vin 03 Feb 2012, 2:13 pm

Adighh, atunci cand iei ochiuri trebuie sa inmultesti. Adica la al 3-lea sau al 4-lea ochi iei de doua ori pe andrea (un ochi il iei prin spatele ochiului de margine si inca unul prin fata).

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Adighh Vin 03 Feb 2012, 2:21 pm

Va multumesc mult pentru raspunsuri, ambele idei sunt foarte bune!
We placut si sanatate!
Adina
Adighh
Adighh
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 22/07/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de firicel Vin 03 Feb 2012, 6:34 pm

Mb,eu iti sugerez in felul urmator:faci partea cu nasturii pana sus iar la partea cu gaicile(ca nu mai stiu cum se cheama alea de inchei nasturii Smile )ridici imediat de sub marginea primei parti atatia ochi cati are marginea respectiva si continui ca si la cealalta.Eu asa am procedat la multe bluzite/pulovere pe vremuri cand tricotam mai mult decat crosetam Smile Iti spun sigur ca iese foarte bine!
sper sa fi inteles ceva daca nu mai dezvolt! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de doraly Vin 03 Feb 2012, 7:31 pm

aisha a scris:Doraly, multumesc pt explicatii. kiss O sa-l incerc din nou maine.

Sper din tot sufletul sa iti reuseasca, doar tu l-ai postat aici si "l-ai impartit" cu noi...Sa ne anunti cand iti iese, da? Succes si spor la lucru! pupi
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ioana soare Vin 03 Feb 2012, 8:09 pm

Da, asa e cel mai simplu, cum a spus Firicel. Doar ca e invers, nasturii sunt dedesubt si butonierele deasupra:)
Trebuie sa ai grija sa nu imparti lucrul fix pe mijlocul fetei, trebuie sa deplasezi despicatura cu jumatate din latimea bentitei, pentru ca aceasta din urma sa fie centrata. Si poti sa o lucrezi cu un alt model(gen punct lenes) pentru a o delimita.

Daca vrei ca bentita sa fie perpendiculara pe restul lucrului atunci faci un decolteu de forma asta |_| (liniutele sunt unite) , apoi ridici ochiuri din cele doua verticale si lucrezi atatea randuri cat sa umpli deschizatura. Se cos apoi in lateral (baza deschizaturii)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de firicel Vin 03 Feb 2012, 8:20 pm

Ioana,imi amintesc cu multa placere de o bluza incheiata gen tunica ruseasca,intr-o parte.A fost cea mai mare provocare ca trebuia sa tin cont si de ochii scazuti pentru a da rscroiala frumoasa pe langa gat dar si sa-mi iasa parte peste parte perfecta sa nu traga una de alta si sa stea desfacuta la nasturi,urat.Era din Alpin visiniu pus in doua.Cu acest fir am lucrat muuuuuuuulte bluze ,fuste si pulovere pentru mine si sora mea
Moaaaaaaaaama,ce am mai scris,scuze de off.topic off topic
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ioana soare Vin 03 Feb 2012, 8:32 pm

Cred ca era super asa asimetrica, imi plac tunicile in genul asta! Dar tu ai vrut sa fie asimetrica, cand vrei sa fie pe mijloc si iese pe langa , atunci e mai rau:))
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de firicel Vin 03 Feb 2012, 8:52 pm

Daaaaa,eu am vrut asimetrica si era putin in sus pe gat ...eram frumoasa tare eu in bluza aia wink (nu era bluza frumoasa pe mine rade )
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de firicel Dum 05 Feb 2012, 6:43 pm

Azi a venit o pietena/clienta la mine si mi-a adus de facut un bolerou pentru fiica ei.Boleroul este cumparat si eu tre' sa-i fac unul identic dar mai mare ca ala cumparat i-a ramas mic.Nu stiu cum se face modelul asta ca sa se piarda ochi si sa ia orma asa rotunjita jos si incretita la maneci.Pun poze cu boleroul cel vechi.[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 05 Feb 2012, 6:50 pm

foarte frumos si pe mine ma intereseaza SCHEMA
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de mb09 Dum 05 Feb 2012, 6:55 pm

Multumesc fetelor pentru explicatii. Inca nu am ajuns la partea de sus, dar imediat ce o fac pun poze sa vedeti cum a iesit.
mb09
mb09
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 42
Localizare : Smeura-Arges
Data de inscriere : 09/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Uca Dum 05 Feb 2012, 6:58 pm

Firicel,mă gândesc că se lucrează cu rânduri scurte, ca în video de aici:



Cele în punct leneş se lucrează normal, iar cele pe faţă cu rânduri scurte.
Nu sunt sigură, aşa mă gândesc. Poate ne lămureşte Ioana.


_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ioana soare Dum 05 Feb 2012, 7:00 pm

Da, da, e modelat cu randuri scurte. Acum caut ca stiu sigur ca am vazut de curand la creatii doua bloerouri lucrate in acelasi mod, si parca erau si explicatii acolo. Mai sap:)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de firicel Dum 05 Feb 2012, 7:05 pm

Merci Ioana pupi Stiu si eu ca erau modlel puse dar parca nu si schemele.Ma duc si eu la sapaturi daca tu zici sigur ca sunt si scheme Smile
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Uca Dum 05 Feb 2012, 7:06 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], dar nu găsesc explicaţiile.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ioana soare Dum 05 Feb 2012, 7:08 pm

Nope, nu mai sapa, nu sunt date si explicatiile. Bolerourile sunt postate de Armeana [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , daca nu te poate ajuta ea cu explicatii, atunci o sa incercam noi aici.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Uca Dum 05 Feb 2012, 7:10 pm

Da, acum mă uitam că acela este ultimul mesaj postat. Deci nu sunt şi explicaţii.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de firicel Dum 05 Feb 2012, 7:10 pm

Uca pupi Ai vazut ca eram interesata de atunci de model,parca prevedeam Smile Dar schema,ceva,stie cineva?
Da Ioana,incepusem sa sap dar a venit Uca si m-a salvat. pupi Si Armeana nu a mi intrat pe forum cam de doua saptamani.
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 05 Feb 2012, 7:13 pm

aha interesant si boleroul dar si video pus de Uca. Asa as fi vrut si eu sa fac grugalaii de la caciula, adica in spare sa nu fie drugi si sa fie si mai ingusta caciula wink dar..... nu am stiu wink

L.E.
studiat mai cu atentie video si... aparut neclaritati
- in video sunt 2 randuri scurte, in modelul lui Firica sunt 4. Cum de "scurteaza" celelate 2?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de firicel Dum 05 Feb 2012, 7:29 pm

Uca ,am inteles din filmulet cum se face dar sa vedem ce zice si Ioana.
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ioana soare Lun 06 Feb 2012, 12:34 am

Firicel eu as lucra asa:

Se incepe cu spatele, pe latimea normala, de jos, cu modelul ales. Pentru brate, in partea din spate, vad ca nu este rascroit deloc, deci mergi drept pana la umeri. Nici la gat nu pare rascroit , asa ca atunci cand ajungi la inaltimea dorita, inchei o parte din ochiurile din mijloc, pentru gat. Apoi continui cu fiecare fata separat.

Pentru fete alternezi bucatile lucrate drept cu triunghiurile. E cam greu cu reteta pentru triunghiuri, pentru ca sunt in functie de firul ales, de latimea fiecarei fete si de cat de inalte vrei sa iasa.

Dar principiul e asa:

Pt fata stanga:
R1: lucrezi randul intreg
R2: lucrezi randul intreg
R3: lucrezi peste ochiurile bentitei, apoi peste o parte din ochiurile lucrate in model jerseu, sa zicem 3 sferturi, infasori ochiul urmator si intorci
R4: lucrezi randul pana la capat
R5: lucrezi peste ochiurile bentitei, apoi peste jumatate din ochiurile lucrate in model jerseu, infasori ochiul urmator si intorci
R6: lucrezi randul pana la capat
R7: lucrezi peste ochiurile bentitei, apoi peste un sfert din ochiurile lucrate in model jerseu, infasori ochiul urmator si intorci
R8: lucrezi randul pana la capat
R9: lucrezi randul complet, avand grija ca fiecare ochi infasurat pe care il intalnesti pe drum sa-l lucrezi impreuna cu infasurarea lui.

Apoi urmeaza bucata dreapta, apoi iar un triunghi la fel, etc...

Pt fata dreapta se lucreaza in oglinda.

Cand ai lucrat suficient ca sa ajungi in lateral, inchei ochiurile.
Apoi cosi lateralele si gata.

Asta cu 3sferturi, jumatate, 1 sfert, nu e universal valabila, am dat doar un exemplu ca sa se inteleaga principiul. Daca vrei triunghiurile mai inalte, atunci lucrezi mai multe randuri scurte, imparti ochiurile in mai multe sectiuni, in loc de sferturi.

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de firicel Lun 06 Feb 2012, 10:12 am

Ioana,multumesc mult dar cum adica lucrez peste ochiurile bentitei?Bentita de langa umar merge cu totul si la fel si cealalta de langa ciucureii cu care se incheie Embarassed
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ioana soare Lun 06 Feb 2012, 11:30 am

Da, bentitele sunt impreuna, se lucreaza in acelasi timp, cu totul. Adica lucrezi ochiurile bentitei, apoi ochiurile in model jerseu(parte din ele). Am scris asa ca sa le separ un pic, ca sa fie mai evident ca doar ochiurile lucrate model jerseu fata se impart in sferturi, nu randul intreg.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de valentinadof Lun 06 Feb 2012, 11:55 am

Fetelor, ma chinui de 3 ore cu Brioche Knite si nu-i dau de cap,aveti cumva vreo schema ca de pe youtube nu reusesc! Merci

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de danida Lun 06 Feb 2012, 12:34 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Poate te ajuta asta, Valentina. Eu am lucrat dupa el in acelasi timp cu doamna Smile Si mi-a iesit.
danida
danida
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/11/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB