Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyIeri la 12:26 pm Scris de ema

» Mobilier homemade (2)
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyIeri la 10:53 am Scris de diada

» Jucarii crosetate
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyJoi 23 Iun 2022, 10:55 am Scris de vlad_mom

» Ce melodie asculti acum !-5
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyLun 20 Iun 2022, 9:41 pm Scris de rivka

» Pirogravura
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyDum 12 Iun 2022, 12:44 am Scris de White_Raven

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyJoi 09 Iun 2022, 9:14 am Scris de vlad_mom

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyJoi 09 Iun 2022, 8:32 am Scris de diada

» Sacrificii pentru pasiune
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyVin 27 Mai 2022, 3:25 pm Scris de diada

» Amenajari interioare
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyVin 27 Mai 2022, 9:26 am Scris de vlad_mom

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyMier 25 Mai 2022, 10:10 am Scris de diada

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyVin 06 Mai 2022, 8:33 am Scris de LRodica

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyMar 03 Mai 2022, 10:54 am Scris de diada

» Florile din gradina mea(2)
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptySam 30 Apr 2022, 9:11 pm Scris de LRodica

» Ce masina de cusut recomandati (6)
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyMier 27 Apr 2022, 10:46 am Scris de diada

» Ornamente de Pasti
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyJoi 14 Apr 2022, 6:56 am Scris de vlad_mom

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyMier 13 Apr 2022, 7:08 pm Scris de Panea Laura

» Din materiale reciclabile 6
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyMar 12 Apr 2022, 9:43 am Scris de LRodica

» In fire sa ne laudam ! (9)
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyLun 11 Apr 2022, 9:24 pm Scris de Michelle88

» Despre masinile de tricotat
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyMar 05 Apr 2022, 7:55 pm Scris de Sanda P

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 EmptyVin 01 Apr 2022, 7:00 am Scris de Dorulet

Rochii de seara,deosebite (5)

+86
mimmi
nicopop
thor
Chirrox13
gabitza05
mami jeni
denis21
Ramonica
ikuta
anigherman
marcus
minky
alexia
tinassyliliana
kamelyaa
zahariaelouise
ivanutamihaela
AlyC
valentyna_sweetly
Laura1005
ancuta_ancuta
Gianina4ever
AKD
olympia
amnro
clodi
Camy
betymi72
symos
moruna
tomari
kla78
elenaxx
mariaz_09
rosita
ancush
Motzu
Admina
Steluzza
cld
valentinadof
mamiboom
Marry
roxana096
Lucia Ro
adelina24
cosmina46
KanKan
MihaelaT
aurelia.c
danabarbu2007
alinutza_andrei08
violeta25
amoni
SilviaDumitrescu
angells
aurishta
corina corina
firicel
arielas
Panea Laura
zsofia
diana_roxana
dienutzababy
DANIELA.I
Danny24
danae
vilcris
Savu Ramona
Buburuza
Miniona
cris69
bibitu
elutzamicutza
7furnici
stoy
diada
zylv
Uca
geany
mischelle35
Karina33
EuIrinuca
danabekk
rivka
MagdaMarin
90 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (5)

Mesaj Scris de Admina Sam 19 Mar 2011, 11:48 pm

Geany, ambele rochii sunt frumoase, dar a ta e superba. love Este minunat corsetul si rochia iti sta foarte bine, esti o frumoasa. hug

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*

Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (5)

Mesaj Scris de Motzu Dum 20 Mar 2011, 9:36 am

Geany e foarte frumoasa rochia ta, iti vine foarte bine! Flowers
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 46
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Savu Ramona Dum 20 Mar 2011, 9:56 am

Foarte frumoasa rochita ta Geany , este minunata si iti vine foarte bine. Felicitari ! flower
Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de geany Dum 20 Mar 2011, 2:02 pm

Va multumesc! Sunt atat de bucuroasa ca va place si voua ceea ce eu am realizat, incat sunt sigura ca voi mai face, atat de mult m-au incurajat complimentele venite din partea voastra. Merci
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de valentinadof Dum 20 Mar 2011, 2:15 pm

stoy,felicitari ,deosebita rochita,se pare ca ai succes cu rosu,sa mai lucrezi!
geany,ambele rochii sunt frumoase dar pe-a ta o ador!felicitari!
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 45
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina Dum 20 Mar 2011, 3:03 pm

Geany , lucrezi foarte frumos si foarte meticulos . Fara cusur !Ambele rochite imi plac , dar sunt necajita ca nu ne lasi sa te vedem . Tu esti o fata tare frumoasa ! love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 46
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Camy Dum 20 Mar 2011, 3:33 pm

KARINA superb tot ceea ce faci,meticulos lucrat.

STOY draguta tare rochjita rosie,partea de sus imi place ffff mult

GEANY,AMANDOUA rochitele sunt superbe ,foarte bine lucrate,frumos combinate,la rochita ta ,ai pus si balene ,pe corset?parca asa ar arata.

Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 41
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de geany Dum 20 Mar 2011, 4:11 pm

Valentina multumesc foarte mult. Smile

Corina, multumesc pentru aprecieri si compliment, povestea cu pozele incomplete o stim cu totii. E alegerea mea de a-mi taia capul lol! deoarece prezint produsul lucrat si nu pe mine sau persoana din imagine. Smile

Camy, iti foarte multumesc. Corsetul rochitei este, intarit pe fiecare detaliu, si da are balene in rezerva cusaturii si este captusit. Partea de fusta este si ea captusita, iar cordonul este fixat pe rochie, la partea de fata cusut cu mana in interior, iar la partea de spate are scai cusuti tot manual atat de cordon cat si de rochie.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de zylv Dum 20 Mar 2011, 10:57 pm

geany,imi plac amandoua rochitele,dar mai mult a ta.ai lucrat foarte frumos
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 50
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de tomari Lun 21 Mar 2011, 3:12 am

Chiar daca nu am intervenit la fiecare postare de creatie,le-am admirat pe fiecare in parte. love
Vineri am terminat o rochie ptr fiica unei doamne care a vrut sa-i faca o surpriza de ziua ei. Bineinteles ca numai eu puteam accepta sa fac asa ceva doar cu doua rochii (ambele elastice) ca model, fara dimensiuni, fara proba (ca d-soara e complexata din cauza fizicului, nici in magazin nu probeaza isi cumpara ochiometric). Materialul este un fel de voal usor creponat dificil la croit-cusut.
Aici cele doua rochii de model ptr "ajutor" negre desi in foto apar albastre scratch
Acum rochia 2 in 1
In partea de sus am aplicat elastic dantelat negru ptr o sustinere mai buna; am lasat-o fara alte imbunatatiri ptr ca nu cunosc gusturile posesoarei in materie de aplicatii.
In album sunt mai multe imagini cu detalii.
Spor la toate kiss

Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Lun 21 Mar 2011, 7:12 am, editata de 1 ori (Motiv : Reparat link poze)
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de tomari Lun 21 Mar 2011, 3:33 am

Geany amandoua imi plac love
Cum te-ai descurcat cu organza ca mi se pare un material "fugitiv" de pe suprafata de lucru? La tine nu pot spune decat ca rochia impreuna cu silueta se accentueaza reciproc Smile
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Sus In jos

Mesaj Scris de clodi Lun 21 Mar 2011, 10:11 am

Geany, tare mult imi place rochita ta, corsetul este superb!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de geany Lun 21 Mar 2011, 10:25 am

Zylv, iti multumesc foarte mult. Asemenea comentarii de la oameni cu experienta, imi dau un plus de inceredere pentru ceea ce fac. Merci

Tomari, chiar nu pot sa spun ca mi-a dat organza batai de cap. Multumesc!

Clodi, multumesc. Un plus de efect as spune eu, este datorita materialului. Atat constrastul cat si broderia din catifea batuta, fina pe taftaua alba, dau acel plus de interes. Smile

kiss
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de geany Lun 21 Mar 2011, 10:44 am

Rochita este foarte frumoasa, ai facut fata cu brio acestei incercari! Smile

Eu cred ca rochia ar avea locul la rochii de seara, sau nu vrei? scratch
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 Empty Rochii de seara deosebite

Mesaj Scris de tomari Lun 21 Mar 2011, 11:17 am

Din partea mea se poate muta oriunde [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Sus In jos

Mesaj Scris de amnro Lun 21 Mar 2011, 11:37 am

geany, sunt super rochitele, dar a ta imi place cel mai mult. corsetul mi se pare perfect, nu se vad balenele si nu are niciun cret, zici ca e lipit pe tine (probabil ca e daca nici bretele nu are primul ).
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Mesaj Scris de olympia Lun 21 Mar 2011, 11:41 am

Geany, iti vine ca turnata rochia! Stoy a iesit un vis, o poezie detaliul alcela vaporos de la decolteul rochiei! Karina, super evantaiul de cute!
Flowers Flowers Flowers
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de vilcris Lun 21 Mar 2011, 11:50 am

Geany, superb bine ! Cum eu tind mai putin catre statutul de buna croitoreasa, care executa detaliile cu foarte mare acuratete, si mai mult catre statutul de bun stilist, pot sa spun ca ambele au stilul ales perfect pentru situatia data (adica pentru siluetele din dotare).

Chiar daca doamna din poza n-are o silueta perfecta, ai facut tot ce se poate face pentru ca ea sa arate excelent: stil minimalist (putine imprimeuri si zorzoane), croiala bine aleasa, accent pe talia ridicata, ca sa ajungi la o silueta aproximativ clepsidra, excelent. Ceea ce eu n-as fi facut in cazul asta este ca n-as fi ales un material lucios/ sclipicios, chiar daca este negru si in nici un caz organza pentru ca este prea rigida si la o asemenea silueta trebuie materiale fluide care sa o invaluie fara sa adauge plus de volum.

Acum despre rochia ta: la fel, model bine ales pentru silueta (si ai o silueta !!!! zid zid , de femeie adevarata, cum imi place mie). Ai un bust impresionant, foarte frumos si daca intentia ta a fost sa-l scoti in evidenta, este foarte bine realizata rochia. Totusi ai si un mijloc (o talie) foarte subtire si foarte frumoasa care pare cumva eclipsata de bustul impresionant. La fel si cu soldurile. Hai sa-ti spun cum te vad eu: as fi inversat materialele; bustul l-as fi facut negru si fusta cu imprimeu. In felul acesta s-ar fi echilibrat contrastele bust-talie-sold. Bustul ar fi parut mai mic, soldurile si talia mai mari si s-ar fi ajuns, vizual, mai bine la silueta ideala - clepsidra. In plus as fi facut fusta lunga pana la pamant, la gat ti-as fi pus diamante si pe umeri o etola de blana de vulpe argintie...si la aparitia ta toata lumea si-ar fi pierdut respiratia de admiratie......Si eu am cazut din pat visand la "Hollywood glamour" rade . Nu ma baga in seama ca eu sunt innebunita dupa vintage si nu ma pot abtine... rade
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 56
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de geany Lun 21 Mar 2011, 12:19 pm

Amnro, multumesc, chiar mentionez faptul ca m-am masurat singura wink
Olimpia, multumesc.

Vilcris, cred ca multumesc este prea putin...

Referiotr la prima rochie, matereialul a fost ales, culorile si modelul le-am recomandat in functie de... preferintele purtatoarei, insa cu modelul final... sunt fericita ca am reusit sa conving macar la ceea ce se vede... Unde nu e silueta, nu doar modelul produsului da batai de cap, ci faptul ca persoana nu-si realizeaza "silueata"...

Iar la rochia mea... da multumesc foarte mult, insa ce-ai fi vazut tu... ar fi fost o alta rochita rade Multumesc inca o data, si ma bucur ca te-am facut sa visezi pentru cateva momente. wink

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 22 Mar 2011, 6:27 am

zsofiaczintos a scris: tomari foarte frumoase,trebuie sa te intreb ,mai multe lucruri faci fara probe,rar se intalnesc croitorese,dar ele fac treaba foarte ,foarte bune,si asta se vede si la tine wink Flowers

Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5501
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Mesaj Scris de Karina33 Mar 22 Mar 2011, 2:11 pm

Geany e impecabila rochia ta! Si crede-ma ca fata de rochia de la revelionul trecut ai evoluat extraordinar de bine!
De cum arati nu zic nimic, ai laudele mele pentru silueta si parul superb! kiss

Revin ca ati scris la pagini de nu mai gaseam ce cautam:

Stoy ti-a iesit frumoasa rochia! De culoare n-am ce spune ca-s bolnava pe rosu zid ! Ce i-ai facut la poale rochiei? Ca parca mai ai niste cusaturi acolo...
Modelul asta de rochie ar fi stat bine-bine pe corp daca era lucrat din jerse sau lycra ca sa se muleze bine decolteul. Satenul nefiind destul de elastic (si captusit pe deasupra) a lasat sa se 'caste' decolteul la greutatea volanelor si ti-a dat de furca. Dar rezultatul merita efortul suplimentar!

Ultima editare efectuata de catre Karina33 in Mar 22 Mar 2011, 2:24 pm, editata de 1 ori (Motiv : completari)
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 53
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de geany Mar 22 Mar 2011, 2:38 pm

wow Karina, iti multumesc foarte mult. Nu ai idee ce inseamna asta pentru mine... Embarassed
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato Mar 22 Mar 2011, 3:29 pm

Felicitari fetelor...Stoy, Geany!
Spor la treaba in continuare!Rochii de seara,deosebite (5) - Pagina 7 Img20090
Anonymous
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de vilcris Mar 22 Mar 2011, 7:56 pm

Geany, eu acum imi dau seama ca noi toate ne-am uitat la silueta mai mult decat rubensiana a cumnatei tale si am pierdut din vedere ca aceasta doamna are niste picioare absolut superbe. wink
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 56
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de geany Mar 22 Mar 2011, 8:04 pm

Asa e vilcris, atat cat se vede, ca doar sub fusta rochiei nu e tu-tu. wink

Tomari, poate domnisoara "complexata" va fi incantata de rezultat si ne va trimite o poza cu ea imbracata; dupa cum vad rochita, nu cred ca ar avea motive sa fie complexata wink
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB