Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Hainute pentru copiii nostri (8)

+59
Ioana Popa
Camy
symos
Andata
Cristache
iolanda evelina
melus
ancush
KanKan
moruna
corina corina
pavady
mariaz_09
emmancita
elenaxx
alinutza_andrei08
crumaoli
Admina
stoy
ancone
cris69
rivka
Clio_Ela
ana.acount
vilcris
canadianca50
ciucamona
Marry
violeta25
SilviaDumitrescu
MagdaMarin
valentinadof
trice
Motzu
zsofia
carolina-bubulina
danae
arielas
PAULA CONSTANTIN
kla78
olympia
Gianina4ever
aba
clodi
tomari
aurishta
Uca
diada
artbaby
anigherman
danabarbu2007
geany
dienutzababy
Lucia Ro
Steluzza
Abinusu
Karina33
firicel
MihaelaT
63 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de Motzu Dum 27 Feb 2011, 10:16 am

Ce misto sunt vestele! E de efect materialul si da bine cu funda. Bravo! Flowers
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de ancush Dum 27 Feb 2011, 10:17 am

mersi
funda e facuta din captuseala Embarassed
cea mai lunga se poate purta si cu curea elastica flower
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 27 Feb 2011, 1:29 pm

felicitari ancus ,la cat mai multe!
am facut o fustita gogosar dintr-o fusta de catifea de cand ''era bunica fata''fara exagerare are o vechime de 45-50 de ani.i-am pastrat broderia aurie si i-am atasat niste trandafiri.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de melus Dum 27 Feb 2011, 2:32 pm

E superba! Ma mir ca s-a pastrat atat de bime materialul, ca nu s-a rarit, nu s-a tocit.L-ai pastrat cu grija, felicitari!
Iar trandafirii sunt realizati foarte frumos.Imi place combinatia auriu-negru!
Felicitari! Flowers
melus
melus
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 44
Localizare : romania
Data de inscriere : 03/08/2010

http://vecinagreierasului.blogspot.com

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de pavady Lun 28 Feb 2011, 9:33 pm

fetelor am lipsit ceva vreme , dar acum am venit asa cum am promis cu inca cateva poze.
i-am facut fetitei mele o fustita care sa o poarte cu hainuta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


iar aici este imbracata
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


pavady
pavady
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 131
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de Motzu Mar 01 Mar 2011, 6:22 pm

Valentina cred ca e foarte incantata fetita de fusta...e foarte eleganta cu trandafirii aceia si auriul brodat discret. felicitari! Flowers
pavady se potriveste foarte bine fustita la haina. bine
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de moruna Mar 01 Mar 2011, 7:13 pm

Valentina imi place foarte tare fustita . E foarte faina combinatia de auriu cu negru .
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de corina corina Mar 01 Mar 2011, 7:36 pm

Valentina , Ancush , Pavady , foarte frumoase lucrusoarele facute de voi . Sa aveti spor in continuare , fetelor !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Mier 02 Mar 2011, 2:11 pm

foarte frumoase hainutele voastre,am si eu o bucata de material gri subtire si cu flori sa-i fac fetitei o rochita gogosar,doar ca trebuie sa mai caut pe aici pe forum un tipar ca nu stiu cu se face,poate stiti voi unde sa caut direct.....
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de artbaby Vin 04 Mar 2011, 8:37 am

Moruna,felicitari!Superba vestuta,mai ales ca este primul lucru croit,la cat mai multe creatii pentru baietelul tau,s-o poarte cu placere!
Valentina , Ancush , Pavady superbe lucrusoarele facute .
Spor la toate,la cat mai multe creatii pentru copii nostri,este o incantare pentru noi.
artbaby
artbaby
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 23/06/2010

http://bebekart.wordpress.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de moruna Vin 04 Mar 2011, 5:43 pm

Multumesc !
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Dum 06 Mar 2011, 2:28 pm

va mai arat si eu ce am mai facut pt baiatul meu(pantaloni si o hainuta la care treb sa-i mai pun fermoar sau nasturi,nu stiu inca ce anume pt ca nu am cumparat)[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img] si aici un cadou, caciulita pt baiatul unei prietene[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]


Ultima editare efectuata de catre alinutza_andrei08 in Dum 06 Mar 2011, 2:34 pm, editata de 1 ori
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de aurishta Dum 06 Mar 2011, 2:32 pm

Imi plac, sunt tare dragute! Sa ne pui poze si cu ele imbracate de fecioras !
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Dum 06 Mar 2011, 2:36 pm

as fi vrut sa-l imbrac dar ma refuzat pe motiv ca nu-i haina gata Smile
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de aurishta Dum 06 Mar 2011, 2:42 pm

Pai daca e baiat mare deja! wink
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de zsofia Dum 06 Mar 2011, 3:00 pm

Foarte frumos,sa pui fermoar ca o sa arate bine,numai ca acum o sat-i fie mai greu cu fermoar dupa cum vad aproape e terminat hainuta hug
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de aurishta Dum 06 Mar 2011, 3:07 pm

Am cusut pentru Gabriel o vesta de scoala (acum vreo luna, dar e greu cu pozele)[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
Pentru Angelica am vrut initial sa fac o bluzita, fiindca vine primavara si deh, trebuie, dar pana la urma a iesit body, pentru ca e mai practic la copiii mici[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de zsofia Dum 06 Mar 2011, 3:15 pm

Vau ce priceputa iesti si ce mandre sant copii tai ,si vesta e foarte reusita ,iar body nici nu gasesc cuvinte asta poti sa faci si la vara fara maneca cand e mai calde chiar e foarte comod,si faci o fustita eleganta,ca tu stii ,iest o mama foarte harnicuta,si ai copii foarte dragute,felicitari hug Flowers
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de aurishta Dum 06 Mar 2011, 3:23 pm

Merci mult Merci Merci Merci
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 06 Mar 2011, 3:23 pm

Alinutza sa-i pui fermoar ca-i mai practic pentru copii! Imi plac cusaturile decorative de pe pantaloni! Daca le faceai cu alta culoare ieseau si mai bine in evidenta!

Aurishta si-a facut curaj sa posteze! Yupiii!
Imi place vesta lui Gabriel dar mai mult imi place perdeaua cu pasari in zbor! Ce sa-ti fac daca faci poza contra luminii!?!
E asa romantica camasuta-body a Angelicai!
Frumos! Sa nu te mai citesc ca ti-e cumva sa postezi ca iei bataitza!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de aurishta Dum 06 Mar 2011, 3:30 pm

Ma tem, ma tem! Mai am o fustita facuta pentru Patricia, dar inca nu i-am facut poza si chiar ma tem, ca nu e cine-stie ce! Bine ca mi-ai spus de faza cu contra-lumina, ca nu m-am gandit la asta! suicid
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de iolanda evelina Dum 06 Mar 2011, 4:09 pm

Vai ce copii frumosi ! O sa incerc sa fac si eu o vestuta pentru baiatul meu cel mare . Sper sa-mi iasa si mie la fel , desi nu stiu daca o sa incadrez imprimeul asa de bine cum ai facut tu . Body-ul e super , numai ca eu nu pot sa fac ceva asemanator ca bebele meu e baiat . Ce copii frumosi ! Felicitari Aurishta! kiss
iolanda evelina
iolanda evelina
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Varsta : 45
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 03/09/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de aurishta Dum 06 Mar 2011, 4:28 pm

Multumesc mult! Merge si la baietel sa-i faci un body, bineinteles cu model adecvat! Cred ca body-urile de genul asta au alt nume, dar nu mi-l amintesc deloc!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Dum 06 Mar 2011, 6:31 pm

multumesc la toate pt aprecieri,am sa-i pun fermoar,trebuie sa desfac putin in fata,iar cusaturile sunt facute cu un albastru care straluceste,e mai inchis ca materialul,dar nu mi-au iesit bine pozele. Aurishta e fff frumos body-ul,iar fetita e o dulceata.
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de corina corina Dum 06 Mar 2011, 7:13 pm

Aurishta , ce copii frumosi ai !Si ce bine lucrezi ! Stau si ma gandesc nu cumva ai nevoie de un impuls la postari ? ( ca pot sa ti-l dau inapoi pe cel primit de la tine cand nu aveam curaj sa pun poze ) . wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (8) - Pagina 8 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB