Lucru de mână
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Masinile de cusut si surfilat, industriale - 1
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyAstazi la 1:20 am Scris de adii

» Fotografia, intre hobby si arta
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyIeri la 2:55 pm Scris de LRodica

» Pirogravura
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyIeri la 2:53 pm Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyJoi 21 Ian 2021, 4:35 pm Scris de LRodica

» Paturi crosetate 2
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyLun 18 Ian 2021, 4:23 pm Scris de LRodica

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyMar 12 Ian 2021, 10:42 am Scris de LRodica

» Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyMar 12 Ian 2021, 10:34 am Scris de LRodica

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyVin 18 Dec 2020, 8:14 am Scris de LRodica

» Fimo-Ce putem face cu fimo (2)
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyVin 18 Dec 2020, 7:53 am Scris de piciul

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyMar 15 Dec 2020, 7:48 pm Scris de vlad_mom

» Despre masinile de tricotat
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyMar 01 Dec 2020, 11:40 pm Scris de Sanda P

» Jucarii crosetate
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyVin 27 Noi 2020, 5:00 pm Scris de vlad_mom

» Solicitare inchidere cont
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyVin 27 Noi 2020, 10:36 am Scris de tubey1801

» Desen, acuarela, ulei, acril... 2
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyMar 24 Noi 2020, 9:40 am Scris de Gabica

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyLun 23 Noi 2020, 9:55 am Scris de Gabica

» Metoda servetelulul capitolul VIII
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptySam 21 Noi 2020, 4:01 pm Scris de LRodica

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyMier 18 Noi 2020, 10:49 am Scris de Gabica

» Fire de tricotat
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyJoi 12 Noi 2020, 7:44 am Scris de LRodica

» Jucarii homemade
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyVin 06 Noi 2020, 9:00 am Scris de diada

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 EmptyMier 21 Oct 2020, 6:05 am Scris de piciul

CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Votati deux pieces-ul festiv!

CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_lcap1%CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_rcap 1% 
[ 5 ]
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_lcap20%CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_rcap 20% 
[ 83 ]
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_lcap12%CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_rcap 12% 
[ 50 ]
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_lcap1%CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_rcap 1% 
[ 6 ]
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_lcap7%CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_rcap 7% 
[ 30 ]
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_lcap2%CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_rcap 2% 
[ 8 ]
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_lcap3%CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_rcap 3% 
[ 13 ]
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_lcap2%CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_rcap 2% 
[ 8 ]
[ 3 ]
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_lcap6%CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_rcap 6% 
[ 26 ]
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_lcap6%CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_rcap 6% 
[ 24 ]
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_lcap15%CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_rcap 15% 
[ 63 ]
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_lcap0%CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_rcap 0% 
[ 2 ]
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_lcap19%CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_rcap 19% 
[ 79 ]
CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_lcap4%CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Vote_rcap 4% 
[ 16 ]

Total voturi : 416

CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA

Mesaj Scris de Buburuza la data de Lun 27 Dec 2010, 5:41 pm

Vot si de la mine... Pentru o duoamna wink
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 53
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS DEUX PIECES FESTIV - VOTAREA

Mesaj Scris de Shtefania la data de Lun 27 Dec 2010, 6:10 pm

mi-a placut foarte mult rochia lui stoy, pe care am si votat-o.culoarea e superba si se potriveste perfect cu nuanta pielii, iar de capa nu mai zic love

mi-a placut foarte mult si tinuta lui violeta25, este tinereasca, sexy si decenta in acelasi timp. multa bafta tuturor! kiss
Shtefania
Shtefania
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 28
Data de inscriere : 21/11/2010

http://fefebijoux.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de monicadio la data de Lun 27 Dec 2010, 6:32 pm

imi place ffff mult deux pieces-ul daneibarbu, e tineresc, e modern, sexy....cred ca ar avantaja pe oricine....cel putin pe mine. Mercic mult pt idee, imi voi lucra si eu unul asemanator.Bafta multa si felicitari pt idee!!!!
monicadio
monicadio
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 1
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de doraly la data de Lun 27 Dec 2010, 7:04 pm

Un vot si de la mine. Felicitari tuturor concurentelor, foarte frumoase creatiile lor! Sarbatori fericite in continuare!
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 54
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Steluzza la data de Lun 27 Dec 2010, 7:08 pm

Am votat si eu.Succes tuturor.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de AlyC la data de Lun 27 Dec 2010, 7:44 pm

Felicitari fetelor ! Mi-au placut cateva deux-pieces-uri la nebunie ! Sa le purtati sanatoase si iubite... ca talentate sunteti ;)!
AlyC
AlyC
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 37
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de dina_dorina la data de Lun 27 Dec 2010, 8:10 pm

Felicitari tuturor participantelor !Cu toate ati facut niste rochite de vis .Votul meu merge catre maistra.Imi plac mult culorile vesele si nu in ultimul rand modelul folosit iar ea este o draguta kiss
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 39
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de 7furnici la data de Lun 27 Dec 2010, 8:13 pm

eu am votat deux-piece-ulolympiei, m-a atras teribil jocul subtil cu simetriile si asimetriile, felul cum a manipulat materialul pentru a flata silueta, detaliile finute si lucratura impecabila!
Si nu in ultimul rind am votat pentru ca e genul de tinuta pe care nu o lasi uitata in dulap ci o porti mereu reinventindu-te si reinventind-o. E suficient de clasica pentru asta dar si moderna in acelasi timp.
Superb! love Smile
7furnici
7furnici
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 106
Localizare : onesti
Data de inscriere : 21/12/2009

http://7furnici.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de DANIELA.I la data de Lun 27 Dec 2010, 8:16 pm

Multumesc dina,tocmai asta e ideea deux pieces-ului meu,sa fie potrivit unei seri festive si in acelasi timp finut si elegant. kiss
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 48
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Mesaj Scris de Alina.C la data de Lun 27 Dec 2010, 8:32 pm

Si eu am votat! Superb concurs, felicitari organizatoarelor si participantelor!

Uf, ce mi-as fi dorit si eu sa particip, dar in ultima vreme cu timpul stau foarte foarte prost, (stiu, eterna scuza....) si ce-i drept nici ocazie unde sa ma imbrac cu ceva asa frumos nu am.... zid
Va felicit pe toate! hug
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 41
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabiuta la data de Lun 27 Dec 2010, 9:27 pm

Desi mi-au mai placut doua rochii , cu mici amendamente Laughing ,votul meu a mers catre Stoy.Este o tinuta cu adevarat festiva.Un atu in plus l-a avut "purtatoarea" care a stiut sa il puna in valoare.
Aproape la fel de reusite sunt cele ale lui Louise si Violeta.Al Olympiei l-as purta fara retineri la teatru sau opera.
Felicitari tuturor participantelor.
O sa mai "bricolez" cu cuvintele dupa votare wink si o s-o fac fiindca mi s-au zgiriiat retinele rock
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de europolis la data de Lun 27 Dec 2010, 10:10 pm

Si eu am votat kiss felicitari tuturor participantelor si celor care fac posibile aceste concursuri Flowers

Ultima editare efectuata de catre europolis in Lun 27 Dec 2010, 10:11 pm, editata de 1 ori (Motiv : gramatica, a naibii)
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3236
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Tache Marilena la data de Lun 27 Dec 2010, 10:29 pm

Felicitari tuturor participantelor la acest concurs. Foarte greu m-am decis pe cine sa votez. Toate participantele au iesit la inaintare cu ceva frumos. Sa le purtati cu placere de revelion! kiss
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1417
Varsta : 53
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de danabarbu2007 la data de Lun 27 Dec 2010, 11:13 pm

Multumim Marilena pentru felicitari-in ceea ce ma priveste cred ca va trebui sa-mi fac alta tinuta de revelion caci pe asta am purtat-o deja de Craciun sau daca nu mai am timp caut eu ceva in care sa ma simt bine
Multumesc fetelor care m-au votat si vreau sa precizez ca in una din poze se afla sotul si finul meu la petrecerea de Craciun(asta pentru a nu induce pe cineva in eroare)!!!pupici!!!!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 39
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de mariaz_09 la data de Lun 27 Dec 2010, 11:22 pm

Olympia,costumasul tau mi-a luat ochii de la inceput,elegant,frumos lucrat,modern,fin,poate fii purtat la orice varsta.Felicitari!Votez pentru OLYMPIA.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 68
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de margelutamea la data de Lun 27 Dec 2010, 11:24 pm

Violeta25 ai votul meu!
Mi-a fost greu sa ma decid, printre rochitele preferate au mai fost : Louise27, Paula Ctin si Pisi, insa cea a Violetei m-a cucerit total.
Mult succes tuturor concurentelor si Sarbatori fericite!
kiss
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 40
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de cris69 la data de Lun 27 Dec 2010, 11:45 pm

sa votez si eu . am revazut pozele si apoi m-am zapacit si mai tare. am doua preferate si mi-e tare greu.
pana la urma a castigat...
va spun dupa votare. cand vom comenta.
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 51
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de totolina la data de Lun 27 Dec 2010, 11:48 pm

am votat si eu. frumoase compeuri ati facut. felicitati pt munca depusa. sa le purtati cu placere la trecerea dintre ani kiss
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Abinusu la data de Lun 27 Dec 2010, 11:51 pm

Ooof, cu inima grea o sa bifez biluta concurentei care cred eu ca a indeplinit TOATE criteriile.

Nici nu ma asteptam sa fie asa, eram sigura ca o sa particip si eu Sad Da'... Ma bucur macar ca am avut cu ce sa imi "clatesc" ochii si ca ati dat ce ati avut mai bun pentru aceste tinute! Felicitari tuturor!!!
Abinusu
Abinusu
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 35
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de iuliana72 la data de Mar 28 Dec 2010, 9:32 am

imi cer scuze tuturor concurentelor,stiu ca a-ti muncit din greu si voua vi se pare foarte frumoase creatiile voastre dar singurul pe care il votez si imi place este cel al olimpiei.este foarte elegant si cum il prezinta ea chiar ii sta bine si nu soate in evidenta rotunjimile ,arata decent.bravo tie
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 48
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Mesaj Scris de roxanabacila la data de Mar 28 Dec 2010, 9:41 am

Fetelor, toate ati creat rochii si compleuri superbe, eu una de-abia cos un nasture bine, tocmai de aia apreciez felul asta de munca si creatie.......Votul meu a mers la Maistra, mi-a placut rochia ei mult de tot si ma si reprezinta ca model.....plus ca mi-e consateana....Sarbatori fericite si sporuri maxime fetelor....A era sa uit votul meu a fost numarul 100!!!!Smile)
roxanabacila
roxanabacila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Localizare : sibiu,romania
Data de inscriere : 20/05/2010

http://roxyunique.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de clodi la data de Mar 28 Dec 2010, 11:10 am

Desi a fost aglomerata perioada cu sarbatorile iata ca a fost timp si de croitoreala. Superbe costumatii!
Am votat si eu.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul la data de Mar 28 Dec 2010, 12:01 pm

Felicitari concurentelor! Greu de votat! Le admir ca au avut timp in aceasta perioada a sarbatorilor sa "croitoreasca"! Le doresc bafta si sa castige cel mai bun "deux pieces festiv" ca idee. croiala, cusaturi!
Ganduri bune in casa tuturor, alaturi de ramura de brad si zambetul Anului Nou! LA MULTI ANI!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4706
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de kla78 la data de Mar 28 Dec 2010, 1:39 pm

felicitari fetelor harnice care au avut timp de croitoreala,ati facut niste compleuri,rochite minunate,mi-a placut in mod deosebit cea a lui LOUISE .
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 42
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de tala la data de Mar 28 Dec 2010, 1:48 pm

Olimpia ai imbinat cu mult bun gust un material (care se mai si potriveste sezonului) cu un model la fel de rafinat. (vreau su eu!!!!).
Ai votul meu
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB