Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

+17
tantza_m
rebel
betymi72
nony
Loryath
Aditza
ancaavarvarei
AlinaJ.Bijoux
Day
firimitura
darkpoke
Kyralia
Carmen's
andrabijoux
Dragonfly
Lucia.BlueFlower
mykya
21 participanți

Pagina 4 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de mykya Mier 29 Dec 2010, 1:58 pm

Ok, ramane stabilit 9 ianuarie. Eu nu stiu daca fac ceva, nu am culori potrivite, nu am fimo rosu si nici nu fac inca o comanda ca nu stau bine la capitolul finante. Dar poate pana atunci imi vine o idee...asta daca nu ia foc piesa rade
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 47
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 29 Dec 2010, 2:03 pm

pai ce are daca participi cu ea carbonizata? rade
ne lasi pe noi sa ghicim ce ai modelat rade Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 PleasantryProvocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Lol_miniProvocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Lol_miniProvocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Lol_mini
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de mykya Mier 29 Dec 2010, 2:10 pm

Super ideea...ma mai gandesc Shocked
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 47
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de anaf Mier 29 Dec 2010, 6:37 pm

Buna fetelor,
Va rog sa fiti indulgente cu mine... este prima mea incercare reusita cu fimo (spun reusita, pentru ca pe primii i-am ars si nu mai erau albi, ci maro Embarassed )

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Dscn5765x
anaf
anaf
helper
helper

Numarul mesajelor : 24
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de Carmen's Mier 29 Dec 2010, 7:05 pm

anaf sunt destul de reusiti pentru prima incercare. Le mai lipseste maturica Smile
Carmen's
Carmen's
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 525
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/06/2010

http://prettyaccessories4you.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de mykya Mier 29 Dec 2010, 7:39 pm

anaf prietenie bravo, mie imi plac, au mai ars si altii inaintea ta... inocent
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 47
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de anaf Joi 30 Dec 2010, 11:14 am

Multumesc fetelor,
M-am tot gandit si eu cum sa le pun maturica, dar nu am gasit nici solutie....si pana la urma i-am lasat asa Smile
anaf
anaf
helper
helper

Numarul mesajelor : 24
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de Carmen's Joi 30 Dec 2010, 1:17 pm

Ana, eu glumeam cu maturica. Arata foarte bine asa. Uite o sugestie: pentru gura poti folosi un pai de baut taiat in 2 pe lungime si colorezi gura dupa ce ii coci. Teoretic trebuie sa colorezi doar santul format cu paiul si iese mult mai bine asa. Pentru nasturi si ochi nu-mi dau seama bine dar cred ca ai folosit polimer de culoare neagra. Poti folosi in schimb vopsea acrilica neagra (inainte sau dupa coacere....eu folosesc inainte de coacere ca e mai usor) si ca sa iasa perfect rotunzi, tai o scobitoare in doua si imprimi culoarea cu capatul rotund de la scobitoare
Carmen's
Carmen's
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 525
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/06/2010

http://prettyaccessories4you.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de anaf Joi 30 Dec 2010, 1:29 pm

Multumesc pentru sfaturi Carmen,
Singura problema este ca deocamdata mi-am luat doar fimo (nasul, gura, ochii si nasturii sunt facuti tot din fimo). Cand o sa-mi iau si vopsea, sa vezi ce-o sa mai colorez fimo artist wink
anaf
anaf
helper
helper

Numarul mesajelor : 24
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de Dragonfly Joi 30 Dec 2010, 3:14 pm

ura Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Crigon_04 anaf
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de anaf Joi 30 Dec 2010, 3:39 pm

Merci Multumesc pentru primirea calduroasa hug
anaf
anaf
helper
helper

Numarul mesajelor : 24
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de andrabijoux Vin 31 Dec 2010, 3:58 pm

Fetelor...jos palaria! minunate creatiile voastre! Sper ca la anu' sa fie si mai multe provocari! si mai mari! cu si mai multe participante!

eu va arat creatiile mele, cu intarziere maxima caci Craciunul a trecut de o saptamana si eu abia acuma le-am pozat :D Mai am si pe blog, dar cu astia particip la provocare

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 062resize

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 063resize

An Nou Fericit! si... Party Hard! rock
kiss
andrabijoux
andrabijoux
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/08/2010

http://andrabijufimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de darkpoke Vin 31 Dec 2010, 4:21 pm

ce super sunt pinguinii
omuletii mei sunt cei mai urati
felicitari fetelor si un an nou plin de realizari si inspiratie
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de Dragonfly Vin 31 Dec 2010, 4:24 pm

ce draguti sunt aplauze Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Rofl
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de andrabijoux Vin 31 Dec 2010, 6:58 pm

LA MULTI ANI! si impliniri si fericire si iubire multa si sanatate si toate cele! si sa ne gasim cu bine in noul an (adica maine)! la multi ani, la si mai multa inspiratie si la multe multe creatii superbe!
kiss
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Smnewyears2 kiss
andrabijoux
andrabijoux
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/08/2010

http://andrabijufimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de anamariacimpoieru Vin 31 Dec 2010, 8:45 pm

foarte frumosi andra, bravo!!
la multi ani fetelor fie ca noul an sa va aduca numai bucurii si impliniri!!!
kiss
anamariacimpoieru
anamariacimpoieru
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 10/08/2010

http://annebijou.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de tantza_m Vin 31 Dec 2010, 9:10 pm

La multi ani !
un an cat mai bun !
tantza_m
tantza_m
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : chisinau
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de Fran78cesca Vin 31 Dec 2010, 11:10 pm

La multi ani !!!!!! Multa sanatate si fericire !!!!! hug bere
Fran78cesca
Fran78cesca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 109
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti - Italia
Data de inscriere : 28/03/2009

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de mykya Sam 01 Ian 2011, 1:39 am

LA MULTI ANI HARNICUTELOR! Un 2011 cat mai frumos!!!! bis
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 47
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de darkpoke Mar 04 Ian 2011, 3:02 pm

ce fac fetele?
nimic nou aici?
am numarat pana acum 7 concurente(daca am numarat corect)
nu vi se pare cam mic numarul acesta?
cyclops
spor la toata lumea....mai sunt cateva zile
bucurie
si bafta la toata lumea...la extragere....hmmm eu deja am niste idei de provocare harnica
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de mykya Mar 04 Ian 2011, 3:06 pm

Nu prea e activitate...hmmm...hai ca au trecut sarbatorile, la treaba. Eu nu ma bag pentru ca nu vreau premiul. Si nici nu am fimo corespunzator.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 47
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de RamonaM Mar 04 Ian 2011, 6:36 pm

Felicitari pt minunatiile create, ale mele nu ajung nici la piciorul broastei...dar in fine abia am inceput si eu.
Omuletii mei..de la inceput asta am vrut sa fac numai ca m-am miscat destul de greu
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Picture1cg

...si sunt foarte mici
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Picture3r


si un pandantiv coronita...este destul de solid...o sa vad dupa ce-l poarta sora mea
Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Picture2oh

Nu sunt dati cu lac pt ca nu am, este fimo effect...abia in 2 zile primesc o noua comanda si sper acum sa vina si lacul.


A, am si eu o rugaminte, va rog sa nu castig, pt ca nu as sti cu ce sa provoc, abia acum imi dau si eu seama cu ce sa mananca fimo hug
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de mykya Mar 04 Ian 2011, 9:02 pm

Tagerea la sorti va decide cine castiga. Eu nici acum nu ma descurc cu fimo. zid
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 47
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de Dragonfly Vin 07 Ian 2011, 3:11 pm

chiar asteptati pana pe 9 ?Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Connie_yoyo
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de Day Vin 07 Ian 2011, 3:50 pm

Chiar ma intrebam si eu! rade Mai ales ca mi-e greu sa cred ca mai lucreaza cineva tema Craciunului!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry - Pagina 4 Empty Re: Provocare 6 polymer clay - Christmas Jewelry

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB