Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

+86
lovehandmade
florin68
Iulia888
loremunteanu
mar_ysa_28
oliv
ana_dark84
ralou
Marchioness
Elspethalexia
simonelis21
Iosif Lavi
orhapetru
Geta_63
kitana
Ladia
maravela lucia florina
nicole24
aisha
sybex
scoobbyy
Teima
Irinax3m
claudiuionutzz
ancabanu
niko19
ionut1979gs
gabi1972
Indra
piciul
symos
aidaalex
laurin
anndrarossu
cristina40
diada
diblaru maria
Samarineanca
biribishpampela
zaharel
roxana.ioana
fulguta28
codryna
mnarcisa
ninaiosif2004@yahoo.com
irish05
M.Emilia
aidil
olga_aldea
corina corina
Andata
ElizaD
mi_tanasa
irina_claudia
anomyss
zylv
rmyx
camitu_21
corinasmile
aurishta
mischelle35
Rapunzel
EuIrinuca
bibitu
ismi3ismi
ioanna06
annelissro
ileana cosanzeana
ralucis
Gianina4ever
rosita
Karina33
alioana
olympia
danae
Admina
Alexis Organzette
angells
Buburuza
Lucia Ro
clodi
pavady
arielas
dandana
ancone
MagdaMarin
90 participanți

Pagina 5 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de ismi3ismi Dum 20 Mai 2012, 1:59 pm

roxana,adresa complexului sam expo este: Sos. Colentina Nr.462 E
Sect. 2, Bucuresti
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de roxana.ioana Dum 20 Mai 2012, 8:54 pm

multumesc mult Magda. ma miram eu care SamExpo Smile) stiam de Europa, si nu vedeam care ar mai fi. Iar in Europa ... intr-adevar, rabdare fffff multa.

MESAJ 2

@ zaharel
multumesc mult de sugestie; nu stiam de faza cu mostrele; probabil ca n-am citit cu atentie pe site


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Dum 20 Mai 2012, 9:04 pm, editata de 2 ori (Motiv : Unit mesaje)
roxana.ioana
roxana.ioana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2012

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de biribishpampela Mar 22 Mai 2012, 3:33 pm

buna fetelor,

imi spuneti si mie va rog unde as putea gasi material dragut pentru o cuvertura de pat? sincer nici nu stiu ce fel de material imi trebuie, stiu doar ca trebuie sa fie ceva mai gros si de culoare verde crud Smile. in samexpo si dragon am fost dar nu am gasit nimic de genul asta...
biribishpampela
biribishpampela
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de aurishta Mar 22 Mai 2012, 4:39 pm

Incearca la Bucur Obor sau la Sharbek, la etaj. Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de aidil Mier 23 Mai 2012, 7:58 am

Am trecut ieri prin zon Crangasi si am oprit sa intru la mag de metraje, despre care citisem pe aici. Erau cateva perdele, cateva draperii si bbc pt lenjerie de pat.
Nu erau materiale pt hainute. Vanzatoarea mi-a spus ca si mg din complex este asemanator.
Daca a trecut cineva recent pe la dep Filaret, poate imi spune si mie daca sunt panzeturi bbc, in, etc de vara.
Numai bine.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de biribishpampela Mier 23 Mai 2012, 9:33 am

aurishta a scris:Incearca la Bucur Obor sau la Sharbek, la etaj. Smile
ok, merci am sa incerc cu toate ca la sharbek sunt preturi cam mari din ce vad pe site... Sad
am vazut ca tot vorbiti de depozitul de la Filaret, nu am fost niciodata acolo...
credeti ca am sanse sa gasesc acolo ceva? cum sunt preturile?
biribishpampela
biribishpampela
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de Samarineanca Mier 23 Mai 2012, 10:59 pm

Citesc de mult mesajele de pe acest forum, dar n-am scris nimic pana acum, pentru ca nu mi s-a parut ca aduc nimic nou... De doi ani am tot cercetat in privinta materialelor si furnizorilor din Bucuresti, pentru ca fac parte dintr-o formatie de muzica medievala si in ultima vreme realizez costumele pentru mine si colegii mei. Dincolo de asta, imi place sa imi fac singura haine, pe cat se poate (desi nu am masina de cusut si fac totul manual)...
Cum bugetul nostru e f. limitat, am studiat cu atentie tot ce exista pe piata. Ca multumire pentru toate informatiile pe care le-am aflat de aici, as vrea sa va impartasesc si eu parerile mele din experienta acumulata pana acum (daca moderatorii imi permit):
-depozitul de la Filaret este (sau era, daca nu s-a inchis intre timp, pentru ca nu am mai fost de vreun an) ieftin, dar materialele sunt destul de proaste calitativ. E cam greu de gasit, dar nu imposibil. In plus, celebrul « nene » te poate face sa te simti f. prost …
- la depozitul din Pantelimon am fost o singura data, impresia a fost cam aceeasi ca in Filaret. In plus, nu totul se poate lua la metru, patronul de acolo nu da bon sau factura in pretul comunicat. Daca vreti bon, va mai adauga TVA peste (problema cu bonurile pentru mine a fost importanta);
-la Sharbek au aceeasi marfa ca la Sahara, patronul fiind acelasi (un domn de origine din Orientul apropiat probabil si care e mai mereu prezent la Sahara). Diferenta este ca la Sharbek e mai scump cu circa 50-100%, au mai putine sortimente, mai bine aranjate, iar vanzatoarele sunt mai amabile. Preturile sunt afisate, bonuri primesti intotdeauna. La Sahara gasesti multe materiale, dar sunt greu vizibile, caci sunt puse unele peste altele. Preturi nu sunt afisate la toate si vanzatoare sunt putine pentru ce vanzoleala e acolo (de cate ori am fost niste barbati aduceau si ducea baloturi si inca cel putin 10 femei ca si mine cotrobaiau dezorientate). Daca materialul pe care il vrei e intr- o stiva mai langa podea s-ar putea sa te refuze daca nu e cantitate mare sau sa renunti tu pana se hotaresc care dintre ei il scoate;
-pentru materiale de calitate si de efect, Shiral, de pe Hristo Botev colt cu Mosilor, este categoric cel mai bun, dar nu e deloc ieftin – nici nu ar putea fi la calitatea pe care o ofera ;
-micul magazin de la rondul Cosbuc mi se pare cel mai ok raport pret/calitate ; initial am fost speriata de preturile ce depasesc milionul vechi, dar nu va speriati, sunt preturi la kg si la cantarire iese bine – spre exemplu am luat o panza topita portococalie cu 13 ron /ml, bumbac tare tip in (pentru pantaloni sau fuste de vara) cu 11ron/ml. Vanzatoarea, care e f. amabila, mi-a spus orientativ si alte preturi (la catifea sau brocarturi, unde aveam clar in minte alte optiuni de pe piata) care mi s-au parut f. rezonabile. Calitatea materialelor e mai buna decat in mod obisnuit – au si matase cu multe imprimeuri de bun gust ;
- Oborul (toate cele 4-5 magazine de acolo, de fapt) mi se pare scump. Au destul de multe lucruri si poti sa le vezi si atingi pe saturate, dar concluzia mea e ca la preturile cerute nu e cine stie ce chestie. Desigur, se poate sa ma insel, comparatia mea a fost iarasi pe materialele mai « de efect »… ;
- in Sam Expo n-am intrat in nici un magazin, desi am fost pana acolo intr-o sambata. Dupa ce am citit pe acest forum, mi-a pierit tot cheful. Stiu ca tot complexul de acolo functioneaza pe principii orientale: preturi in functie de client si cantitate. Nici un criteriu nu ma avantajeaza, pentru ca nu cumpar mult si nici nu stiu sa negociez cu vanzatori versati;
- Mai exista un magazin pe calea Victoriei si unul in magazinul Victoria. Am intrat in ambele, dar nu am cumparat. Am vazut de exemplu catifea de calitate, dar la preturi de care nu m-am putut atinge. Probabil ca pentru rochii de mireasa sau de ocazie, merita sa treceti si pe acolo …

Toate bune !
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de ismi3ismi Mier 23 Mai 2012, 11:28 pm

multumim mult,samarineanca.foarte utila postarea ta.
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de arielas Joi 24 Mai 2012, 7:12 am

Esti foarte modesta Samarineanca . Cand spui ca nu ai postat ca nu aduci nimic nou, te inseli. Probabil nu ai timp, cunosc astfel de persoane, care lucreaza mult si nu intra la noi decat sa ne salute sau sa vada ceva nou. Dar deja aduci ceva nou, faptul ca faci haine medievale si le faci de mana este de domeniul fantasticului pentru noi. Asa ca te rog sa mai intri pe la noi si sa ne arati si noua ce faci, caci nu cred sa mai faca cineva pe aici asa ceva. te asteptam si eu una te incurajez ura
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de aidil Joi 24 Mai 2012, 7:59 am

Multumesc mult Samarineanca, chiar imi mai doream un magazin cu materiale de efect si in cel de pe Hristo Botev colt cu Mosilor n-am mai intrat de vreo 10 ani, chiar ma intrebam daca mai exista. Acum l-ai reasezat pe harta!
Bine ai venit si sa ne arati si noua hainutele tale medievale si nu numai.
In studentie imi cuseam si eu de mana cate ceva, (stateam in camin), dupa aia, din primele salarii am reusit sa imi cumpar o masina de cusut nicoleta, n-a fost prea grozava, dar am cusut multe la ea. Iti doresc si tie o masinuta cat de curand.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de rosita Joi 24 Mai 2012, 8:13 am

Samarineanca, bun venit pe forum! Wow, iti cosi hainele de mana, tot respectul! Tiparele ti le construiesti tu?

Ai facut o radiografie foarte buna a ofertei de materiale din Bucuresti, zici ca ai scris cu cuvintele mele! Eu cred ca imi cumpar materiale in cea mai mare parte de la Sahara, si chiar daca situatia e exact ca in descrierea ta, sunt de parere ca au cea mai variata oferta din Bucuresti. Mie fetele de acolo mi se par dragute in raport cu vanzoleala de clienti si marfa care e acolo. Cel putin cu mine asa au fost mereu, iar eu nu cumpar cantitati mari. Chiar, ultima data cand am fost acolo m-a luat vanzatoarea la "per tu", ceea ce n-a fost cazul pana acum. M-a amuzat si m-am gandit ca m-o fi incadrat la "de-ai casei" deja Smile.
La magazinul Victoria, la magazinul de la etj 1 au in special matasuri la preturi mari, am vazut 100 ron/m, iar personalul nu da pe dinafara de amabilitate, din ce am experimentat.
kiss
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de diblaru maria Joi 24 Mai 2012, 2:33 pm

B ine ai venit ,marturisesc ca esti tare priceputa sa cosi haine de mana tot respectul ,eu m-am ambitionat sa cumpar o masina de cusut (cu multe peripetii),datorita acestor fete minunate de pe forum am zis ca pot face si eu ceva inca incerc .Astazi am fost la Sam expo ,oferta este mare fiiecare ce isi doreste ,acum calitatea de .....am inteles ca sunt turci,arabi.Dau si la metru ,eu am fost multumita ,am luat si bucati cu 10 ron erau intr-un cos probabil resturi ca au si 1 m ,si 1,50si 2 m,ce vroiam sa spun sunt multe materiale de vara frumoase.
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de Samarineanca Joi 24 Mai 2012, 4:45 pm

Multumesc pentru vorbele frumoase.

De lucru m-am apucat cand am aflat cat de scump este sa faci pe comanda astfel de costume... A fost greu la inceput, dar imi place foarte mult.
Tiparele le fac tot eu - mi-am cumparat/am primit mai multe carti de croitorie romanesti mai vechi (dintre care D.Kovalenko, "Croitul si cusutul in casa", din 1961, mi se pare cea mai buna) si am adaptat dupa informatiile gasite pe internet din alte tari. Intai m-am documentat (am cules toate imaginile in care se putea vedea costumatia - fresce, picturi, miniaturi - din perioada Ev Mediu/Renastere), apoi am desenat in functie de ce era pe piata tesaturilor si in sfarsit am trecut la lucru...Pe ici pe colo am mai folosit totusi o masina de cusut Ileana, care e la mama, pentru cusaturi lungi. As folosi-o si mai mult, dar decat sa fac drumuri pentru fiecare tighel, prefer sa cos de mana...
Aici puteti vedea trei dintre costume (rochiile fetelor) - cea rosie e facuta cu catifea si banda luata din Obor, cea verde de la Sahara tot inclusiv blanita, cea albastra de la Shiral brocardul si Sahara catifeaua). Pe site-ul nostru se pot vedea mai bine.


Ultima editare efectuata de catre diada in Joi 24 Mai 2012, 6:58 pm, editata de 1 ori (Motiv : sters reclama)
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de diada Joi 24 Mai 2012, 9:29 pm

Bine ai venit, foarte interesant ce faci tu, dar te invit sa postezi pozele pe forum, deschidem un subiect pe croitorie, nu cred ca avem vreunul cu haine medievale!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de Samarineanca Joi 24 Mai 2012, 10:20 pm

Scuze pentru link-uri. Nu voiam sa fac reclama. Daca intereseaza pe cineva, sigur ca un subiect separat pe tema asta ar fi mai bine.
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de cristina40 Dum 17 Iun 2012, 7:11 pm

Buna.Sunt foarte interesata de materiale de calitate si relativ rezonabile la pret.Pot sa va spun ca am comandat de 2 ori prin posta de la depozitul de tesaturi din timisoara si am fost foarte multumita si de materiale si de cost.Primesti prin posta mostre(sute) si trebuie sa platesti doar curierul.Ulterior lansezi comanda fara sa fi conditionata de cantitati.
incercati
cristina40
cristina40
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : lucru de mana
Data de inscriere : 17/06/2012

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de ismi3ismi Dum 17 Iun 2012, 7:37 pm

dar depozitil Timisoara nu trimite decat prin curier,nu prin posta...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de anndrarossu Dum 17 Iun 2012, 7:46 pm

Fetelor imi puteti spune mai exact unde as putea gasi magazinul de la mosilor ?:o3 si cu ce mijloc de transport pot ajunge acolo? si mai ales.. ce inseamna cantitatea la ml caci nu am prea inteles niciodata

si, cristina 410 imi dai si mie site-ul te rog?
anndrarossu
anndrarossu
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/06/2012

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de danae Lun 18 Iun 2012, 10:19 am

ismi3ismi a scris:dar depozitil Timisoara nu trimite decat prin curier,nu prin posta...

Si as mai adauga ca rambursul e destul de costisitor. Va dau un exemplu: am cumparat materiale de 55 ron si toata factura a fost cam 92-95 lei, nu mai retin exact. Diferenta e curierul plus rambursul. Sincer, nu avantajeaza, decat daca materialele le gasesti foarte ieftin.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 18 Iun 2012, 12:24 pm

asa e,curierul e foarte scump,mai ales rambursul banilor ...ei nu trimit prin posta,pt ca ,cica nu au om care sa le duca la posta...e mai comod pt ei sa vina curierul la usa,insa,comoditatea asta o platim noi si nu e putin,cum spuneam...altfel,apreciez si eu marea diversitate de materiale si faptul ca vand si la bucata...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de rosita Dum 24 Iun 2012, 1:18 pm

Fetelor din Bucuresti (si nu numai), stiti cumva la ce ora se deschide la depozitul Sahara in timpul saptamanii?
Merci
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de codryna Mar 26 Iun 2012, 11:04 am

rosita am incercat eu aseara cand am trecut pe acolo sa ma uit la program dar era un nene in fata si nu am putut sa vad din masina.

sambata garantat e de la 10 programul dar in timpul saptamanii nu garantez ca e de la 9 sau de la 10. daca mai am drum incerc sa ma uit si iti spun exact.
codryna
codryna
helper
helper

Numarul mesajelor : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/07/2011

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de rosita Mar 26 Iun 2012, 12:02 pm

Codryna, merci mult! Am aflat si eu ca in timpul saptamanii e de la 9 dimineata.
hug
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de laurin Dum 01 Iul 2012, 2:07 pm

de la depozitul din Timisoara am luat si eu materiale si m-au umplut cu o tona de mostre spre incantarea mea. Preturile mi s-au parut super ok comparativ cu ce e pe aici pe la noi. Hei, abia astept sa vad hainutele medievale! Unde sunt?
Si, va rog, spuneti-mi si mie unde se afla depozitul Sahara ca de preturile de la Sharbeck mi-e cam greu sa ma apropii. Smile
laurin
laurin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 50
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de aidaalex Dum 01 Iul 2012, 2:21 pm

Sahara e pe cheiul Dambovitei, cum mergi de la Unirii spre Izvor
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II - Pagina 5 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB