Lucru de mână
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptyIeri la 9:59 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptyIeri la 7:45 am Scris de vlad_mom

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptyVin 18 Sept 2020, 9:48 pm Scris de Dorulet

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptyVin 18 Sept 2020, 8:25 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptySam 12 Sept 2020, 5:14 pm Scris de Dorulet

» Accesorii pentru papusa Paola Reina
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptyLun 07 Sept 2020, 7:40 pm Scris de vlad_mom

» Conserve pentru iarna (3)
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptyJoi 03 Sept 2020, 12:23 pm Scris de LRodica

» Fimo-Ce putem face cu fimo (2)
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptyLun 24 Aug 2020, 7:20 pm Scris de LRodica

» Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptyMar 18 Aug 2020, 9:02 am Scris de LRodica

» Gradina cu legume (7)
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptySam 15 Aug 2020, 7:56 am Scris de piciul

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptyVin 14 Aug 2020, 10:19 am Scris de LRodica

» Mobilier homemade (2)
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptyMar 11 Aug 2020, 6:49 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptyLun 27 Iul 2020, 11:12 am Scris de mlizeta

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptySam 25 Iul 2020, 6:48 pm Scris de LRodica

» Sarbatoritii zilei!!! XI
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2020, 10:56 am Scris de mlizeta

» ace de masina de cusut broather innover a
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptyVin 03 Iul 2020, 11:09 am Scris de diada

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptyJoi 25 Iun 2020, 3:30 pm Scris de chis assy

» Dieta sau un regim de viata sanatos!
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptyMar 23 Iun 2020, 10:25 pm Scris de Michelle88

» Din materiale reciclabile 6
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptyMar 23 Iun 2020, 11:01 am Scris de vlad_mom

» Ce masina de brodat recomandati?
Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 EmptyLun 15 Iun 2020, 9:05 am Scris de diada

Metoda servetelului Cap. IV

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Metoda servetelului Cap. IV - Pagina 8 Empty Re: Metoda servetelului Cap. IV

Mesaj Scris de mikybt la data de Dum 19 Dec 2010, 1:45 pm

felicitari fetelor, incet incet va prinde si pe voi microbul decupajului.
nu am cumparat lac , caci v-am spus iau o pauza si plus de asta eu sunt in zugraveli, nici acum nu am terminat. of zid , am impresia ca nu se mai termina odata
mikybt
mikybt
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 287
Varsta : 39
Localizare : braila
Data de inscriere : 07/07/2010

http://decoupagebeauty.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Roxanne la data de Dum 19 Dec 2010, 1:55 pm

Natasa, Miky, Diana-S, Tudorela, Joline, Valentinadof - felicitari pt creatii Smile

Miky eu mi-s mai curioasa din fire - DE CE iei tu o pauza pina in februarie? Te intreb fiindca eu te consider profesoara mea particulara de servetelit, ce ma fac eu fara sfaturile tale? Sad Hai poate te razgindesti totusi...

Diana-S am si eu o tava din aceea de la Bamboo, dar e f maro, a ta a fost alba/naur? Ma gindeam sa o slefuiesc sa-i curat vopseaua si sa-i pun ceva decupaje din loc in loc. Si tot asa vreau sa ajung pe-acolo sa iau niste tavi, au unele frumoase si simple din lemn.

Lucrez de 2 zile la 3 cutii si 2 globuri, de-abia astept sa vi le arat, mai am de lacuit wink
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 154
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de tudorela la data de Dum 19 Dec 2010, 2:53 pm

Valentina cel mai mult imi place icoana!Frumoase creatiile tale!
De unde ai avut imaginea din icoana?
tudorela
tudorela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : bihor
Data de inscriere : 22/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de joline la data de Dum 19 Dec 2010, 3:33 pm

cine ma ajuta si pe mine..fetelor, sa imi spuna daca atunci cand dati cu culoare acrilica pe o sticla...amestecati cu apa..sau doar culoarea..ms..si scuze de insistenta..Smile
joline
joline
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 47
Varsta : 34
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de valentinadof la data de Dum 19 Dec 2010, 3:39 pm

tudorela a scris:Valentina cel mai mult imi place icoana!Frumoase creatiile tale!
De unde ai avut imaginea din icoana?
am luat-o de pe un calendar din acela crestin ortodox.
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3161
Varsta : 43
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ladybird la data de Dum 19 Dec 2010, 4:15 pm

Oau
Un pic lipsesc si iata ce frumuseti faceti.
Foarte furmoase lucrarile voastre.
Sa stici ca nici eu nu mai lucrez pana la anul viitor, nu din motivele lui Miky dar asta e. O sa va urmaresc daca o sa pot, de pe unde o sa fiu.
Sa aveti spor in toate.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 617
Varsta : 44
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Cazimi la data de Dum 19 Dec 2010, 7:26 pm

Roxanne a scris:am si eu o tava din aceea de la Bamboo, dar e f maro, a ta a fost alba/naur? Ma gindeam sa o slefuiesc sa-i curat vopseaua si sa-i pun ceva decupaje din loc in loc.

Daca ii pui decupaj din hartie normala, nu servetele, n-ai nevoie sa o slefuiesti sau sa o vopsesti. Daca iti da bine, poti vopsi dupa lipire spatiul ramas. Iti amintesc ca eu am facut pe negru-taciune cutia aia de cafea si am vopsit cu bej ce a ramas.

joline a scris:cand dati cu culoare acrilica pe o sticla...amestecati cu apa..sau doar culoarea..ms..si scuze de insistenta..Smile

Sticla oricum prinde greu vopseaua, orice fel de vopsea, asa ca nu are sens sa o mai si diluezi. Ideal, se da un strat de grund, iar abia apoi se aplica vopseaua acrilica, iar aplicarea se face cu ajutorul unui trafalete din burete.

Am mai servetelit si eu cate ceva si m-am jucat iar cu tehnica craparii. Faceti cunostinta cu noua mea cutie de pesmet:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am vopsit-o initial cu negru, apoi am dat un strat de lac craquele de la Maimeri, iar apoi un strat gros de acrilica alba. In detaliu, lucrurile arata astfel:

Spre marea mea bucurie, de data asta am reusit sa fac sa se vada crapaturile si prin servetel, dar este alta calitate a hartiei. Apoi am dat vreo 4 sau 5 straturi de lac pe baza de apa.

Vin mai incolo si va impartasesc un experiment, tot in tehnica de crapare, absolut bizar.
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de tudorela la data de Dum 19 Dec 2010, 8:50 pm

Lady mergi in vacanta?
Cazimi imi place cutia ta de pesmet!Cand ai lipit macii?Peste vopseaua neagra?Si eu vreau sa incerc cu lac de crapare;ai dat doar intr-o directie cu pensula sau asa alandala?
Astept cu nerabdare viitorul tau experiment!
tudorela
tudorela
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de Cazimi la data de Dum 19 Dec 2010, 9:47 pm

tudorela a scris:
Cand ai lipit macii?Peste vopseaua neagra?Si eu vreau sa incerc cu lac de crapare;ai dat doar intr-o directie cu pensula sau asa alandala?
Astept cu nerabdare viitorul tau experiment!

Multumesc de apreciere. Se pare ca macii aia sunt la moda, ca tocmai au fost postati un pic mai sus. Eu mai am, printre primele "opere" cu macii aia, si cutia pentru cafea si cea pentru ciocolata calda.

Ce ziceam mai sus de vopseaua neagra se referea la lucrul cu hartia, nu cu servetelul. La servetel, fiindca e subtire si se uda, musai sa fie un fond deschis. Vezi la mine pe blog, tolba mosului. Am explicat acolo cu lacul de crapare, desi e o cutie pentru cafea facuta cu hartie de ambalaj, nu cu servetel.

Primul strat, cel inchis (negru, maro sau albastru inchis - la cutia de fata, a fost bleumarin) si stratul de lac nu prea conteaza cum le dai. Stratul de vopsea deschisa insa trebuie aplicat cu o pensula lata (nu rotunda), iar miscarea trebuie sa fie cumva in zigzag sau, daca vrei, modelul parchetului de pe vremuri. Cu cat e stratul de vopsea alba mai gros (adica nediluata), cu atat ies crapaturile mai adanci. Insa pana la aplicarea straturilor finale de vernis, arata cam nasol.

Viitorul meu experiment, pe care o sa il postez maine, implica un capac de bomboniera de la strabunica wink.
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de mikybt la data de Dum 19 Dec 2010, 10:26 pm

joline cand lucrezi cu sticla , trebuie sa faci asa: dai prima oara cu grund (1 mana cel putin sa prinda acrilica), apoi aplici acrilica (eu o pun nediluata cu apa) dar il aplici cu un buretel si asa nu iti mai apar acele dungi pe care le lasa pensula .
roxanne iau pauza : 1 - nu mai am timp, 2 - nu am mai facut comanda de casete (abia in februarie vreau sa cumpar iar), 3 - momentan nu mai am grund si pana comand iarasi pe internet se face cam 15 ianuarie si pana atunci nu mai am cu ce lucra. (vreau sa ma apuc de niste sticle , am eu ceva in cap)
cazimi frumoasa cutia ta de pesmet. 2 intrbari am
1, este din tabla?
2 daca este din tabla, ai aplicat prima oara un strat de grund presupun?
mikybt
mikybt
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 287
Varsta : 39
Localizare : braila
Data de inscriere : 07/07/2010

http://decoupagebeauty.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de joline la data de Lun 20 Dec 2010, 12:22 am

va multumesc pentru raspunsuri:) asa am sa fac..si apoi am sa va arat ce mi-a iesit..spor la lucru si la lucrari frumoase:) o saptamana buna si cu succes
joline
joline
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 47
Varsta : 34
Data de inscriere : 06/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Cazimi la data de Lun 20 Dec 2010, 6:21 am

mikybt a scris:
cazimi frumoasa cutia ta de pesmet. 2 intrbari am
1, este din tabla?
2 daca este din tabla, ai aplicat prima oara un strat de grund presupun?

Multumesc, Mikybt. Cutia nu e din tabla. A fost o cutie pentru tutun, cred ca din carton, dar oricum avea eticheta din hartie cat toata cutia, asa ca acrilica a prins perfect din prima. Pe dinauntru are un strat de staniol, asa ca pot sa o si spal (desigur, cu multa grija). Abia in weekendul asta am dat prima oara cu grund pe niste suporturi, inca nu am apucat sa merg mai departe. Zici sa dau doua straturi Question

Vreau sa va prezint capacul de 120 de ani de la bomboniera strabunicii,

Ei bine, in weekend acest capac avea varsta de o saptamana si era, fara mandrie, un capac de iaurt Brenac la galetusa. Efectul, care este cel putin bizar, a fost obtinut astfel:
Am vopsit cu alb, am lipit servetelul in centru (taiat cerc). Am dat cu lac de crapare din doua componente. Iarasi, nimic prea spectaculos. Era totul alb si foarte banal, crapaturi vagi, aproape insesizabile. Si am zis sa incerc bitumul. Am dat cu buretel bitum peste tot si am obtinut ce se vede.

S-ar fi cojit mai putin daca nu m-ar fi mancat in... cot si as fi lasat cea de-a doua componenta a lacului de crapare sa se usuce pana a doua zi, cum zice in instructiuni si in tutoriale.

Morala este ca bitumul, care ar trebui sa dea crapaturilor "un efect mai dramatic" este foarte, dar foarte inchis. Eu speram sa obtin ceva cu un efect gallbui, dar a iesit maro spre sienna arsa. Efectul de invechire se obtine, dar rezulta chiar o vechitura, ca adunata de prin pod. Peste tot zice "indepartati surplusul". Mie nu mi-a ramas niciun surplus. Am aplicat bitum cu un buretel cosmetic (aruncat la cos ulterior, fiind distrus), cat am putut de putin.

Din cate am inteles, bitumul se dilueaza cu terebentina. Nu stiu de unde pot face rost si daca chiar merita. Ah, si inca ceva: bitumul pute ingrozitor. Dar groaznic, nu asaaa.... N-am stiut chestia asta si am lucrat in camera. Am stat apoi juma de ceas in frig, incercand sa scot mirosul prin aerisire.

Morala: daca incercati sa aplicati patina de bitum pentru efect de imbatranire, jucati-va mai intai pe un suport ne-necesar.

Sunt curioasa ce a obtinut Roxanne aplicand patina aurie.
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de tudorela la data de Lun 20 Dec 2010, 7:56 am

Cazimi e super capacul!Oare tot asa o mirosi si alte patine?Eu am vazut m.multe feluri la magazin dar nu am intrebat;oricum efectul e extraordinar;am vazut un tutorial care aplica patine in jurul obiectelor dar nu erau asa de inchise si se faceau niste umbre extraordinare!Dupa sarbatori am in plan sa incerc si eu cu lacul de crapare si cu patinele;
tudorela
tudorela
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de Cazimi la data de Lun 20 Dec 2010, 8:20 am

tudorela a scris:Cazimi e super capacul!Oare tot asa o mirosi si alte patine?

Multumesc de aprecieri, Tudorela. Nu cred ca alte tipuri de substante pentru patinare miros la fel, ba chiar inclin sa cred ca ar fi facute pe baza de apa. Bitumul este acel bitum pe care il stim de la asfaltare. Si, mare atentie: daca pica pe ceva, aleluia, petele nu mai ies.

M-am mai jucat cu o cutie si cu bitum, o sa va arat dupa ce o pozez. Efectul nu a fost insa asa de spectaculos ca la capacul cu lac de crapare din doua componente.
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Roxanne la data de Lun 20 Dec 2010, 11:10 am

Cazimi, esti mai mult decit wonder woman cu capacul de 120 de ani, ma-nclin Merci

Eu am incercat ieri craparea... esec total! Eu am incercat direct peste suprafata servetelita, deci f probabil este si greseala mea. Voi incerc in cel mai scurt timp pe vopsea acrilica, cu patina aurie si va anunt rezultatele.

Si merci de sfatul cu tava, incerc sigur.

Categoric ieri a fost ziua rateurilor pt mine, am incercat si prima lucrare pe sticla, dar am gresit, fiindca am incercat sa lipesc servetelul pe grund, fara un strat prealabil de acrilica ametit
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Cazimi la data de Lun 20 Dec 2010, 11:33 am

Roxanne a scris:Cazimi, esti mai mult decit wonder woman cu capacul de 120 de ani, ma-nclin Merci

Multam, multam. Desi a fost o greseala, iar efectul e mai mult interesant decat estetic, sa fim seriosi. O sa i-l dăruiesc totuşi maică-mii, iar ea o să stea cu vechitura aia în sufragerie, fiindcă o să îi placă ideea in sine.

Roxanne a scris:Eu am incercat ieri craparea... esec total! Eu am incercat direct peste suprafata servetelita,

Pai chiar asa trebuia sa faci. Dupa ce e totul gata, se da un strat de lac de crăpare faza 1, se lasă să se usuce, iar apoi în instrucţiuni zice că se dă cu deshtele al doilea strat, cu lacul de crăpare faza 2. Ăsta, al doilea, durează foooooarte mult până se usucă şi faza cu mânjitul degeţelelor n-am înţeles-o, întrucât se aşază la fel şi cu pensula.

Ce voiam însă să punctez aici este că deşi am dat cu lacul nr. 1 doar pe zona şerveţelului, iar cu lacul 2 - pe toată suprafaţa, de crăpat, s-a crăpat absolut la fel peste tot. Adică mi se pare că lacul 2 este cel care face treaba, iar 1 doar se preface.

Roxanne a scris:
am incercat sa lipesc servetelul pe grund, fara un strat prealabil de acrilica ametit

Aulio! Adica musai trebuie dată şi acrilica, chiar dacă ai dat grund? Bine că mi-ai zis, că mă pregăteam să lipesc azi nişte şerveţele pe grund. (Sper că prealabilul ăla era de viteză, că dacă trebuie să dau acrilică, grund şi iar acrilică, mă las de sportul ăsta al şerveţelitului. Notă: a nu se crede că am mutat aici topicul despre scriere)
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Roxanne la data de Lun 20 Dec 2010, 11:45 am

Gata, am reusit sa le fotografiez.
Sint cele 3 cutii la care am lucrat vreo 3 zile, desi le-am inceput in forta, cu gindul de a exersa "servetelirea" pe suprafete mari, continue. La cea mica (dantela neagra) nu inteleg de ce s-a produs o usoara ingalbenire dupa lacuire cu lac pe baza de apa.
Deci:

Nu era de viteza prealabilul, asa am vrut sa scriu. Eu cred ca trebuie sa dau mai intii un strat de vopsea acrilica peste grund, apoi sa lipesc servetelul, dar cel mai bine o rugam pe Lady sa ne zica love
Si nu mutam niciun subiect aici, fiecare la locul lui wink
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Cazimi la data de Lun 20 Dec 2010, 11:52 am

Stai că mă zăpăceşti.

Logica mea spune că ordinea este:
- grund
- acrilică
- şerveţel+lac/adeziv
- (opţional: lacuri de crăpare, patină)
- lac vernis de finisare.

Acelaşi lucru zici şi tu?

P.S. Mie cutiile mi se pare superbe, nu ştiu ce tot cârcoteşti acolo. Ţi-au ieşit foarte bine
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Roxanne la data de Lun 20 Dec 2010, 12:05 pm

N-am vrut sa te zapacesc wink
Asa zice si logica mea, dar cred ca m-am exprimat cam aiurea. Din acea insiruire mie mi-a scapat acrilica si am fost nevoita sa spal frumos sticla si sa o las pe altadata.

Merci, nu sint perfecte, dar imi plac.
off topic Pe cea mare (prima) am captusit-o in interior cu catifeaua grena wink
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Cazimi la data de Lun 20 Dec 2010, 1:53 pm

Roxanne a scris:Pe cea mare (prima) am captusit-o in interior cu catifeaua grena wink

Haaa! ura Si s-a lipit bine? Nu ti-au rămas dungi, hm?
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diana-s la data de Lun 20 Dec 2010, 2:29 pm

tudorela a scris:Diana important este ca te-ai apucat!Incet,incet le vei invata pe toate;cat au costat platourile?
Oricum felicitari si spor la lucru!

multumesc de sprijin tuturor fetelor, datorita voua m-am apucat si eu

tudorela, au fost 4,99 fiecare, chair in week-end am avut drum si m-am uitat, dar le terminasera

norelif a scris:Am o intrebare:de unde cumparati cutii??? Multumesc!
noi avem si un magazin in oras cu dieverse accesorii, iar d epe net am luat de pe kreativfun.ro

mikybt a scris:diana-s in primul rand felicitari ca ai inceput aceasta tehnica, pentru inceput este bine, dar cand lucrezi suprafete mai mari incearca cu celofanul cum am explicat acum cateva pagini in urma si o sa vezi ca or sa iti iasa fara cute prea multe. incearca cand pui un model de servetel,incearca sa scoti cat mai mult in evidenta modelul servetelului si fa fundalul obiectului de decorat intr-o culoare mai calda. in poze este un argintiu sau auriu? nu prea observ bine. in rest incet,incet le faci tu pe toate.spor la "servetelit" (vorba lui cazimi)

am citit tarziu ideea celofanului, dar cu siguranta o voi pune in aplicare pe viitor

Roxanne a scris:[Diana-S am si eu o tava din aceea de la Bamboo, dar e f maro, a ta a fost alba/naur? Ma gindeam sa o slefuiesc sa-i curat vopseaua si sa-i pun ceva decupaje din loc in loc. Si tot asa vreau sa ajung pe-acolo sa iau niste tavi, au unele frumoase si simple din lemn.

eu zic ca nu e maro, e un auriu superb
acum vreau sa le dau un contur cu ceva glitter glue tot auriu ca sa marchez marginile
oricum, sunt fericita ca am vandut unul din platouri la targul din week-end

valentina, superbi macii pe lemn, si inramati, imi place ideea rustica
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 42

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de tudorela la data de Lun 20 Dec 2010, 6:56 pm

Roxana sunt superbe cutiile!Bravoooo!
tudorela
tudorela
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de gty la data de Mar 21 Dec 2010, 11:22 am

Roxanne sunt superbe
felicitari
de unde gasesti astfel de cutii ?
gty
gty
Nou venit
Nou venit

masculin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 43
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 16/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Roxanne la data de Mar 21 Dec 2010, 11:29 am

Multumesc fetelor, sinteti dragute, va love

Cazimi, catifeaua grena s-a intins nu bine, ci PERFECT (bine, with a little help from my husband wink ), iti multumesc pt faptul ca m-ai convins sa o iau Merci

Gty cutiile le iau de aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] SAU de aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (pe cele in forma de carte).

Am incercat craparea pe o cutiuta, am dat cu lacul de faza a 2a aseara pe la 11, iar dimineata la 7.30 nu se vedeau crapaturi, ma enervasem deja... Pe la 10 cind ma uit iar... iata ca am crapaturi pe cutie Smile Dar sa nu va imaginati ca sint dramatice. O mai las vreo 2 ore si aplic si patina aurie sa vad ce iese.
Roxanne
Roxanne
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ladybird la data de Mar 21 Dec 2010, 11:37 am

Ce de frumuseti faceti fetelor hug
Roxanne sa stii ca ordinea pentru sticla este cea data de Cazimi.
Sa aveti spor la treaba si Sarbatori frumoase.
Eu plec la tara asa ca nu stiu cand si daca o sa am semnal pentru net.
Craciun fericit.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 617
Varsta : 44
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos