Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Echipament sportiv, accesorii

+30
mihamihaela
Maria Tatuti
valentinadof
Motzu
i.xell
mar_ysa_28
Andata
Ais
Admina
andarlidia
Karina33
geanina_scumpica
anasia
piciul
rob roy
marinelabur
Adelle23
Panea Laura
arielas
aidil
Lucia Ro
aba
diada
aurishta
cif2010
MihaelaT
ioana soare
clodi
geany
musetel
34 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 Empty Re: Echipament sportiv, accesorii

Mesaj Scris de cif2010 Mar 23 Feb 2016, 9:50 pm

Bună Aurishta ca vechi practicant de arte marțiale (karate) nu îți recomand sa îl confecționezi acasă. Kimonourile de judo, mma și grappling trebuie sa fie foarte rezistente la tracțiune. Au materiale groase 14-16 Oz și cusături pe măsură pe care nu le poți face cu o casnică. Cei care fac astfel de echipamente au mașini care cos ff gros. Dacă totuși il faci Îți recomand sa pui materialului doua.succes!
cif2010
cif2010
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 104
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 04/11/2011

http://produse-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 Empty Re: Echipament sportiv, accesorii

Mesaj Scris de aurishta Mier 24 Feb 2016, 9:15 am

Da, multumesc mult pentru lamuriri love , stiam asta...de aceea si ezitam sa ii fac acasa! Totusi, pentru a face gustul  fetitei mele de 6 ani....  cos cos Am cautat un gi roz de cumparat, dar n-am gasit....poate doar pe comanda speciala. Dar avand in vedere ca este inca mica...nu prea face ea mari prize la varsta ei..poate ca va merge! Si daca se va rupe, asta e, va fi ca si cum i s-a stricat jucaria! Smile  Ea are deja un gi alb,de judo, dar vrea unul roz, "de fetita"  Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 Empty Re: Echipament sportiv, accesorii

Mesaj Scris de cif2010 Joi 25 Feb 2016, 8:12 am

Interesant. Kimonourile se fac de obicei din doc dar doc roz nu am văzut. .în cel mai bun caz roșu. Dacă vrei pot sa iti trimit poze la un tipar cu dimensiunile dar imi trebuie înălțimea fetei.
cif2010
cif2010
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 104
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 04/11/2011

http://produse-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 Empty Re: Echipament sportiv, accesorii

Mesaj Scris de aurishta Joi 25 Feb 2016, 10:48 am

Da, chiar mi-ar fi de folos...are 1.34 inaltime. Cu privire la material, tot la doc m-am gandit dar...vorba ta...roz? Sa vedem ce o sa gasesc pe la magazine!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 Empty Re: Echipament sportiv, accesorii

Mesaj Scris de Gabica Lun 29 Feb 2016, 9:57 am

Aurishta, am fost în Craiova să caut doc pentru mine, am întrebat de roz....
Uite aşa se uita vânzătoarea la mine:
Shocked
- Vă dau roşu!
Nu, fetiţa vrea roz.
Dacă găseam eram în stare să-l cumpăr să-ţi trimit prin poştă. Din păcate nu am găsit decât alb şi roşu.
Vreau să-mi fac şi eu chimonoul pentru mine. Merg la sală luni, miercuri şi vineri. Câteodată transpir foarte mult şi trebuie neapărat să-l spăl. Seara nu mai am resurse, trebuie să-l spăl a doua zi, dar nu se usucă până la următorul antrenament.
A mai şi intrat la apă, eu m-am mai îngrăşat şi nu-mi place cum stă deschis în faţă. E drept că eu sunt bine acoperită cu bustieră şi maieu dar tot nu-mi place.
Te rog şi eu Cif dacă poţi să pui aceea poză cu tiparul de care ziceai, îţi mulţumesc mult.
Am cumpărat şi întăritură.
Până acum am investit aşa:
2m doc alb grosuţ 50 lei
1 m întăritură albă 6 lei
1 papiotă de aţă albă 2,50 lei.

Trebuie să reuşesc.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 Empty Re: Echipament sportiv, accesorii

Mesaj Scris de aurishta Lun 29 Feb 2016, 10:39 am

Gabica a scris:Aurishta, am fost în Craiova să caut doc pentru mine, am întrebat de roz....
Uite aşa se uita vânzătoarea la mine:
Shocked
- Vă dau roşu!
Nu, fetiţa vrea roz.
Dacă găseam eram în stare să-l cumpăr să-ţi trimit prin poştă. Din păcate nu am găsit decât alb şi roşu.

Trebuie să reuşesc.
Gabica, love hug pupi esti o bomboana!
In alta ordine de idei, nu cred ca ajung 2m de doc pentru un gi de adulti...poate doar pentru jacheta.
SI, vizavi de roz, oare exista vreo solutie de vopsire acasa suficient de durabila ca sa o incerc cu docul alb?
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 Empty Re: Echipament sportiv, accesorii

Mesaj Scris de Gabica Lun 29 Feb 2016, 11:05 am

Aura nu ştiu cum ai putea să vopseşti acasă să obţii culoarea roz.
Am luat numai pentru jachetă... pantaloni deocamdată am.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 Empty Re: Echipament sportiv, accesorii

Mesaj Scris de cif2010 Lun 29 Feb 2016, 11:18 am

Vă salut. Deocamdată tiparele nu sunt pregătit sa le fac publice. Dați mi o adresa de mail și va trimit poze cu dimensiunile de la bluza de kimono. Cu pantalonii e mai complicat.
cif2010
cif2010
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 104
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 04/11/2011

http://produse-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 Empty Re: Echipament sportiv, accesorii

Mesaj Scris de aurishta Lun 29 Feb 2016, 4:58 pm

Gabica a scris:..
Am luat numai pentru jachetă... pantaloni deocamdată am.
wink love
Cif 2010, multumesc, ti-am trimis PM!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 Empty Re: Echipament sportiv, accesorii

Mesaj Scris de bebelusha Lun 29 Feb 2016, 6:17 pm

aurishta sunt la dm vopsele pentru materiale. Eu personal nu am folosit dar o colega foloseste frecvent negru si albastru pentru blugii decolorati si rezultatul e foarte bun, culoarea e uniforma chiar daca initial erau decolorati in anumite zone. Acuma nu stiu daca au vopsea roz dar merita sa mergi sa vezi. Alta solutie ar fi sa speli docul in masina la temperatura mare cu un prosop nou rosu sau ceva material rosu din care iese culoarea. Stiu ca e o metoda mai "ciobaneasca" dar daca functioneaza de ce nu? :D
bebelusha
bebelusha
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Localizare : over the rainbow
Data de inscriere : 27/07/2010

Sus In jos

Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 Empty Re: Echipament sportiv, accesorii

Mesaj Scris de cif2010 Mar 01 Mar 2016, 2:01 am

Bună Gabita sper ca docul cumpărat de tine este dublu lat. Cu putina voința o sa reușești sa iti faci și bluza de kimono. Da mi pe pm o adresa de mail și Îți trimit tiparul de bluza.
cif2010
cif2010
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 104
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 04/11/2011

http://produse-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 Empty Re: Echipament sportiv, accesorii

Mesaj Scris de Admina Sam 26 Mar 2016, 6:29 pm

Am atentat si eu la un costum de gimnastica, aici se numesc "leotard". A iesit putin cam mic, parca, dar l-a purtat cu succes la primele lectii de gimnastica. L-am facut in viteza, normal si al facut tivurile cu zig-zag, nu cu uber-ul. Dar vor mai urma altele.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Lucia, tu ce folosesti ca inchizatoare la costume? Eu am pus capse de plastic, care se prind cu patentul, dar deja a sarit una, din trei. zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Echipament sportiv, accesorii - Pagina 4 Empty Re: Echipament sportiv, accesorii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB