Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

+79
Anusca
cata1lin
zahariaelouise
myky7robc
emmancita
mimiady63
amoni
julix_2007
roxx
roxanna
symos
cld
iozefina
mihatm80
Dodo-pui
iasmina_ioana
Biene
Steluzza
valentinadof
claudiana
alinutza_andrei08
AlinaJ.Bijoux
kittygreeneyed
mihaelavama
loreroli
kmn
Roxy
ninatopor
corina corina
Ofelia Buzescu
Anuk
denis21
valentyna_sweetly
vselea
HERMYNNA
Maria51
mihainiko
violetas
anda81
tantza_m
EuIrinuca
ragazza
Motzu
dienutzababy
Giobsy
bubu85
cris69
Gianina4ever
canadianca50
MARI_H
ivanoiuadela9
cozma felicia
valih
Gabiuta
mariaz_09
danadea
Floren
corilex
aurishta
victoriacus
dina_dorina
isabella
kitty_1973
rebel
bibitu
ionela stefan
sarsuraki
MagdaMarin
micheline
ioana soare
CCristinaC
firicel
SilviaDumitrescu
silvisor
marietutza
stoy
Uca
cory74
aba
83 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de cory74 Sam 05 Mar 2011, 8:59 am

Dodo, da' ai andrelit nu gluma! Foarte frumos! Felicitari pentru inspiratie si pentru munca.. love
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de Dodo-pui Sam 05 Mar 2011, 10:12 am

kiss multumesc fetelor...cand lauda/complimentele vin de la voi ...inseamna mult Flowers
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de denis21 Sam 05 Mar 2011, 11:07 am

Dodo,felicitari!Super poncho-ul!Si combinatia de culori............. Merci
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de mihatm80 Dum 06 Mar 2011, 9:00 pm

frumos poncho-ul sal poarte sanatoasa love
mihatm80
mihatm80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 43
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 11/01/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty creatii pentru cei mici

Mesaj Scris de iozefina Vin 18 Mar 2011, 9:02 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][img][/img]
citicile sunt binevenite
iozefina
iozefina
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : net
Data de inscriere : 20/12/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de cld Vin 18 Mar 2011, 9:05 am

ce critici? ca toate creatiile sunt frumoase, chiar si "minunea" care plange. de ce l-ai suparat?
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de violetas Vin 18 Mar 2011, 9:25 am

Da, ce critici? Sunt foarte frumoase, dar am si eu o intrebare: ce ai avut cu copilu'? glumesc. Sa le poarte sanatos si ...voios!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de Giobsy Vin 18 Mar 2011, 9:26 am

Iosefina, tricotajele tale sunt foarte frumoase. Te felicit si iti doresc mult spor si inspiratie.
PS: Bebe e necajit ca o sa ne inspiram si noi din creatiile tale? Cred ca doreste sa imbrace doar unicate. hug

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de stoy Vin 18 Mar 2011, 9:45 am

Iosefina, bucurie ce-mi placeeeeeee.
Doamne ce frumoase sunt si ce scump e manechinul.
Dar nu-i prea place la poze.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de danadea Vin 18 Mar 2011, 9:50 am

Iozefina, foarte frumoase toate; nu mai vorbesc de scumpetea de copilas
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de symos Vin 18 Mar 2011, 11:42 am

iozefina ...fffffffffff frumos cat despre pitic...eu toata copilaria mea am plans la poze .imi imaginam ca mi se face ceva rau.........dar e un scumpic [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de aba Vin 18 Mar 2011, 11:56 am

Iozefina, sunt foarte frumoase. Si copilul e un scumpel. aplauze
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de dienutzababy Vin 18 Mar 2011, 4:45 pm

foarte frumoase creatiile tale, poate mai pui poze cu ala mic, dar vesel kiss
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty creatii pentru cei mici

Mesaj Scris de iozefina Sam 19 Mar 2011, 8:28 am

va multumesc pentru cuvintele voastre frumoase,bebeloiului nu-i place sa-l imbraci. si sa pozeze.
iozefina
iozefina
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : net
Data de inscriere : 20/12/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de rebel Sam 19 Mar 2011, 9:12 am

Iozefina, foarte frumoase lucrusoarele pentru pici, dar si el este scumpic! Sa-ti traiasca si sa le poarte sanatos! Flowers
rebel
rebel
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Localizare : B
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de valentyna_sweetly Lun 21 Mar 2011, 10:09 am

[img:b49c][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]am facut si eu o caciulita din fir degrade cu model torsade . Smile
valentyna_sweetly
valentyna_sweetly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 183
Varsta : 46
Localizare : focsani
Data de inscriere : 30/11/2010

http://hainutecrosetatevaly.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de micheline Lun 21 Mar 2011, 2:47 pm

Iozefina, ai te rog diagrama de la ratuste. O poti posta aici. Imi plac foarte mult.
micheline
micheline
helper
helper

Numarul mesajelor : 79
Localizare : Romania
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de roxanna Lun 21 Mar 2011, 3:10 pm

fetelor am reusit, cu ajutorul vostru , sa termin caciulita de bebe. mai mult mi-a luat sa-i fac poze decat sa o termin , ca mi s-a stricat aparatul ...
asadar, nici nu se vede unde am scazut pentru a o incheia ... multumesc mult pentru ajutor, urmatoarea pe care o fac incerc sa invat sa scad cu clini , sa stiu sa fac si asa ...
rezultatul muncii este aici :


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Edit ucabesty:
Am mutat postarea ta aici de la Ajutor invatam sa tricotam...



_____________________________________________


pacat, acolo am promis ca revin cu rezultatul muncii ... nu-i nimic insa, este bine si aici.

in mesajul urmator am sa incerc sa va arat ce lucrusoare a primit bebele meu , poate modelele va vor inspira in viitor. daca aveti nevoie de poze de detaliu sau alte lamuriri , va ajut cu placere (nu uitati insa , sunt novice intr-ale tricotatului, asa ca puneti intrebarile cat mai explicit )

____________________________________________________

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

__________________________________________________________


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

____________________________________________________________

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Lun 21 Mar 2011, 6:01 pm, editata de 2 ori (Motiv : mutat mesaj, corectat link, unit mesaje)
roxanna
roxanna
helper
helper

Numarul mesajelor : 14
Localizare : gherla
Data de inscriere : 27/09/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de dienutzababy Lun 21 Mar 2011, 4:10 pm

foarte dragute hainutele tale. felicitari
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de Uca Lun 21 Mar 2011, 6:12 pm

roxanna a scris:

pacat, acolo am promis ca revin cu rezultatul muncii ... nu-i nimic insa, este bine si aici.

in mesajul urmator am sa incerc sa va arat ce lucrusoare a primit bebele meu , poate modelele va vor inspira in viitor. daca aveti nevoie de poze de detaliu sau alte lamuriri , va ajut cu placere (nu uitati insa , sunt novice intr-ale tricotatului, asa ca puneti intrebarile cat mai explicit )


Roxanna:
1. La "Ajutor invatam sa tricotam impreuna" ne adresam doar daca nu stim sa facem ceva,nu intelegem o schema cerem un sfat, o idee.
Pentru a arata rezultatul final avem subiecte deschise pe categorii de articole sau varsta.
2. Te rog sa recitesti regulamentul forumului, ai postat succesiv patru mesaje unul dupa altul.




_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de roxanna Lun 21 Mar 2011, 7:24 pm

ok, data viitoare ma conformez !
roxanna
roxanna
helper
helper

Numarul mesajelor : 14
Localizare : gherla
Data de inscriere : 27/09/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de symos Lun 21 Mar 2011, 9:02 pm

foarte frumoase luycrusoarele, bebeul tau m-a terminat cu falcutele ca asa erau si ai mei [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de roxanna Mar 22 Mar 2011, 5:24 pm

multumesc mult symos hug
deocamdata din tot ce a primit doar caciulitele acelea ii sunt aproape bune, abia astept sa creasca sa o imbrac si in celelalte lucrusoare ...
roxanna
roxanna
helper
helper

Numarul mesajelor : 14
Localizare : gherla
Data de inscriere : 27/09/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de Vizitato Vin 01 Apr 2011, 4:24 pm

Monstrulet tricotat - jucarie impletita
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Edit marinmagda18
Ancamarii daca doresti sa ne explici si noua creatiile tale bine daca nu tot bine,macar povesteste-ne putin despre ele nu doar poza si link catre blogul tau.
Daca vrei pune link catre blog in semnatura ta,dar nu in fiecare mesaj,chiar daca zici ca nu vinzi.Pentru mine suna a reclama aceste postari.


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Sam 02 Apr 2011, 11:38 am, editata de 1 ori (Motiv : Sters link reclama)
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de Anuk Sam 02 Apr 2011, 8:43 am

Iosefina m-ai innebunit cu frumusetile tale si cu printisorul din foto.
Roxana am ramas fara cuvinte, imi plac lucrusoarele realizate de tine si ingerasul care le imbraca.
Felicitari fetelor! kiss
Anuk
Anuk
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 42
Localizare : Ghe. Lazar, Il
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV - Pagina 9 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB