Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Fulare, saluri, esarfe tricotate III

+78
Anuk
pirlea carmen
alessia2007
europolis
trandafiras78
anyrok
geo
SilviaDumitrescu
godeta
myky7robc
EuIrinuca
pdi
zahariaelouise
danae
Chirrox13
cozma felicia
bubu85
m.a.r.i.m.a.r.
iuliana72
mari2011
Marry
teisoara
lennny
CCristinaC
adar
Ana Maria
mimiady63
symos
craluca
emmancita
solmizel
diada
corina corina
marin magdalena
HERMYNNA
ancaiuliana
doraly
MARI_H
anda81
gabitza05
MagdaMarin
Ofelia Buzescu
Alido81
Serban Valentina
corilex
Uca
letho
chocolate
mariaz_09
dicioanacris
danniela
rivka
tina24
danadea
violetas
stoy
MihaelaT
lotus nufar
nai77
Comoara casei
Giobsy
elag
mihaelavama
optom
tantelu01
irish05
aba
ivanoiuadela9
rebel
casagravor
ramonasimon_74
ioana soare
cory74
firicel
canadianca50
samo99ro
cris69
Ramonica
82 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de ioana soare Dum 04 Dec 2011, 11:18 pm

Am reusit in sfarsit astazi sa fac poze cu fularul pe care l-am terminat de curand. Luuuung si gros, din lana si calduros, asa cum imi doream de multa vreme. Initial l-am vrut din lana alb-crem, l-am si inceput asa, dar mi-am dat seama ca nu i se potriveste deloc. Parca era lipsit de viata. Am descoperit apoi firul acesta, care imi place la nebunie, este dintr-un singur fir rasucit, gen "roving", dar combina mai multe tonuri de rosu, cu unele mergand spre violet.Efectul este deosebit, nu stiu daca am reusit sa-l surprind asa cum merita in fotografii.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sunt cam multe poze, dar am vrut sa arat mai multe feluri in care poate fi purtat.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de firicel Dum 04 Dec 2011, 11:33 pm

Ete si eu Ioana,in loc sa ma uit la fular,m-am uitat la tine sa vad cat esti de frumoasa dar si fularul e......nemaipomenit de frumos!Cata rabdare ai avut sa faci asa o lungime de fular!Esti demna de toata lauda! primul
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de Ana Maria Lun 05 Dec 2011, 12:05 am

Ioana, ce sa mai zic? Luuung si gros si suuuperb love love love ! In rest, asa cum ne-ai obisnuit, cu atentie pentru fiecare detaliu, de la potrivirea firului cu modelul (sau invers, dupa caz Smile ), executia impecabila si pana la "touch"-ul final care pentru mine in cazul de fata sunt franjurile - imi place la nebunie ca ai ales sa le faci lungi si dese, il "garnisesc" de minune. Super!
Flowers Flowers Flowers
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de ioana soare Lun 05 Dec 2011, 12:32 am

Firicel, Ana Maria va multumesc mult pentru aprecieri! hug

Firicel, nu a fost nevoie de rabdare deloc. L-am lucrat cu andrele de 12mm si a fost gata in doua zile. Initial am vrut chiar pe 12,75mm, dar andrelele mele de marimea asta sunt din lemn si drepte, de 35cm. Foarte foarte incomod de folosit, grele, la care s-ar mai fi adaugat si greutatea crescanda a fularului, prea lungi, ochiurile nu alunecau deloc, as fi fost gata cu el la anul, si cu multe frustrari acumulate. Am schimbat cu addi turbo (circulare, placate cu nichel) de 12mm si pe langa ca am terminat imediat, a fost o placere de la inceput pana la sfarsit.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de myky7robc Lun 05 Dec 2011, 8:13 am

ioana, tu ai fotografiat 2 frumuseti: pe tine si fularul.
Talentul si tineretea te ajuta f mult.
Si pozele de pe malul marii imi plac mult.
felicitari. bucurie
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de iuliana72 Lun 05 Dec 2011, 8:37 am

imi place fularul la nebunie,imi place cum esti tunsa dar nu vad fata sau e surpriza?
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de Uca Lun 05 Dec 2011, 9:13 am

Ioana! E bestial!!! love Îmi place mult de tot. Modelul se potriveşte de minune firului! Culoarea şi nuanţele sunt demenţiale!primul
Sunt super franjurii, îmi plac la nebunie!

Firul ăsta se aseamănă cu Eskimo sau e mai rezistent ? Mă gândesc că din Eskimo nu se pot face aşa franjuri căci se cam deşiră firul lăsat liber, nelucrat.


Îţi stă super aşa tunsă şi arăţi excelent!!!
Am tot spus şi eu că mi-aş mai tăia din păr dar parcă nu mă încumet deşi aşa mă cam enervează uneori.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de geo Lun 05 Dec 2011, 9:13 am

Minunat, bineinteles! Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de myky7robc Lun 05 Dec 2011, 9:13 am

iuliana, si la fata e frumoasa, sigur, dar e modesta si nu vrea sa ne arate.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de anyrok Lun 05 Dec 2011, 10:07 am

Felicia felicitari pentru sal!! Este foarte finut si dragut
anyrok
anyrok
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 47
Localizare : Banat
Data de inscriere : 28/11/2011

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de samo99ro Lun 05 Dec 2011, 10:13 am

Ioana, mi-au luat fetele dinainte toate cuvintele. Ce sa spun in plus? Mai spun si eu o data ca e superb si ca as vrea si eu sa stiu daca ai o schema, o explicatie, ceva...
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de ioana soare Lun 05 Dec 2011, 10:55 am

Va multumesc mult! Cuvintele voastre imi bucura sufletul de fiecare data! hug hug hug

Iuliana, Myky multumesc, nu e neaparat modestie, dar nu-mi place fata mea din poze si nici sa ma uit eu la mine atunci cand vad o poza:))
Dar pun doua poze si cu fata, ca sa nu ma ascund:)), intr-una chiar e o alta modalitate de a purta fularul(pe care nu am postat-o ieri pentru ca nu se vede modelul si nu e lumina buna.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uca tu ai parul frumos, bogat si ondulat, iti sta foarte bine cu el lung. Al meu nu ca e neaparat rar(dar nici bogat), dar e subtire si moale si daca depaseste o anume lungime sta lipit de cap, motiv pentru care il purtam mereu mereu prins in coada.Total lipsit de stil. Dar imi era urat de mersul la coafor asa ca il lasam lung. Acum nici nu mai vreau sa aud, ma simt atat de bine cu el asa, are o linie, un stil, il aranjez in 5 minute dupa spalat si arata bine si a doua si a treia zi.
Si ca sa nu fiu total off topic:)) - firul pe care l-am folosit este ca eskimo, doar ca ceva mai gros. Se recomanda andrele de la 10mm pana la 15mm, in functie de efectul dorit. Pot sa il rup cu mana cam la fel ca pe eskimo. Rezista bine in franjuri, am avut emotii la blocare, credeam ca se vor incurca, dar nu a fost deloc asa, arata chiar mai bine acum, s-au mai "implinit". Dar sa vedem cum vor rezista in timp, dupa multe purtari si spalari.

Samo modelul este extrem de simplu, insa de efect:

R1: 3 och. pe fata, *1 jeteu, 2 och. lucrate impreuna spre stanga,2 och. pe fata*, un jeteu, doua ochiuri lucrate impreuna spre stanga, 1 ochi pe fata
R2: 3 och. pe dos, *1 jeteu, doa uchiuri lucrate impreuna pe dos, 2 och. pe dos*, 1 jeteu, 2 och. lucrate impreuna pe dos, 1 ochi pe dos.

Ce e intre stelute se repeta de cate ori vrem, pentru o esarfa mai lata sau mai ingusta.

Arata bine si asa lucrat cu fir gros, dar si cu fir subtire, pentru un sal fin si delicat pentru vara.



edit: eu am trecut primul ochi nelucrat, pentru a avea o margine mai ingrijita. Prefer asa atunci cand marginile nu intra in cusatura. Atunci cand e vorba de margini pe care le voi coase, prefer sa lucrez si primul ochi, iese "matress stitch" mai bine si mai stabil.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de iuliana72 Lun 05 Dec 2011, 11:18 am

wow,ce frumoasa esti [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] gata ma tund si eu ca tine.fular vad eu cand fac [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de cozma felicia Lun 05 Dec 2011, 11:34 am

Ioana,super super salul si multumim si pentru explicatii.
Any,multumesc pentru apreciere si tie mult spor hug
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de trandafiras78 Lun 05 Dec 2011, 11:59 am

Vai Ioana, cata rabdare ai! Chiar daca tu spui ca fularul s-a facut taca-paca, tot rabdare se numeste sa repeti modelul de atatea ori pe o asemenea lungime. Rezultatul este nemaipomenit de la model, fir, culoare pana la modul ingrijit in care l-ai lucrat. Iti sta foarte bine pe nuante de rosu. Felicitari din suflet.
trandafiras78
trandafiras78
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 246
Varsta : 43
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de geo Lun 05 Dec 2011, 12:06 pm

Putin off topic, dar, Ioana, tu cand cosi doua piese, le cosi prin primul rand de ochiuri?
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de samo99ro Lun 05 Dec 2011, 12:26 pm

Multumesc, Ioana, mi-am salvat explicatiile.
Eu fac altfel marginea: cand ajung la ultimul ochi de pe andrea, trec firul in fata (spre mine) si trec ultimul ochi pe andreaua din dreapta, nelucrat. Cand intorc lucrul, primul ochi il lucrez pe fata, rasucit. Iese foarte frumos, mai ales cand ai marginile libere, ca la fular. Am invatat asta de la mama.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de mariaz_09 Lun 05 Dec 2011, 12:33 pm

Tanara,frumoasa,mamica,prietena buna,talentata,harnica,mai vreti?Sa traiesti sanatoasa,sa faci lucruri tot atat de minunate.Felicitari,draga mea!
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de samo99ro Lun 05 Dec 2011, 12:57 pm

Aaa... mai e ceva, Ioana. Pune mana si uita-te bine in oglinda. Eu vad acolo o fata frumoasa. Daca tu nu o vezi, ori ai probleme cu ochii, ori cu oglinda. wink
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de ioana soare Lun 05 Dec 2011, 1:26 pm

Va multumesc frumos pentru aprecieri si pentru complimente! kiss

Samo si ochiul iese infasurat nu? Ca la linen stitch? Cum mi-a iesit mie in poze(doar ochiul de margine, nu si restul) Am lucrat o gentuta pe care inca nu am terminat broderia cu punctul acesta si intr-adevar marginile ies foarte frumoase si ingrijite. Schimb si bentitele la o rochie si le lucrez tot cu punctul acesta tocmai datorita marginilor care par tesute.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Geo primul ochi al fiecarei margini intra in cusatura. Lucrez matress stitch prin firul care leaga primul de al doilea ochi. Se poate face matress stitch si cu jumatate de ochi, trecand acul prin mijlocul primului ochi, dar mie nu imi place, prefer varianta cu un ochi intreg.

edit: Samo, am ales si eu o poza mai acatarii, ca doar nu era sa pun poza cu ochii intredeschisi in care arat ca o gaina beata:)))
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de geo Lun 05 Dec 2011, 2:08 pm

Aha! Mie mi se parea foarte greu sa fac in mijlocul primului ochi, pentru ca nu este asezat la fel de bine ca urmatoarele.

Abia astept sa vad geanta, arata grozav deja. Iti alegi numai proiecte deosebite. Sau pe celelalte nu ni le arati? Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de mimiady63 Lun 05 Dec 2011, 2:45 pm

Ioana super tot, aplauze aplauze aplauze Flowers
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de irish05 Lun 05 Dec 2011, 4:27 pm

e superb!!!! pur si simplu!!!

ce model este? ne spui?
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de ioana soare Lun 05 Dec 2011, 5:05 pm

Mimiady, Irish, va multumesc frumos! pupi

Irish am scris modelul pe pagina precedenta, sunt doua randuri de model care se repeta pana la lungimea dorita.

Geo cam tot ce lucrez arat. Exceptie au facut cateva lucrusoare si bijuterii simple pe care le-am facut pentru nepotelele mele si nu am apucat sa le fotografiez. Si trei proiecte neterminate pe care sper sa le termin candva - geanta cu broderie, o pereche de balerini impasliti care isi asteapta talpile si un pulover din alpaca la care am terminat o jumatate, dar nu imi mai amintesc cu ce andrele am lucrat si cum am scazut (au trecut doi ani aproape) si mi-e lene sa iau cealalta jumatate la studiat si sa fac mostre de ochiuri pana nimeresc andrelele cu numarul cu care am lucrat (am si portiune de elastic si portiune de jerseu, deci doua numere de andrele de aflat:)) )
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de myky7robc Lun 05 Dec 2011, 7:30 pm

ioana, scumpo, ai mult talent si altruism in tine.
samo, nici cu tine nu mi-e rusine.
acum am invatat de aceasta margine la impletit- sigur o voi folosi.
pupi
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate III - Pagina 11 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB