Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Link-uri utile catre tipare, pentru copii

+94
piciul
LRodica
any11
feerya
nico1206
ritame
PAULA CONSTANTIN
Dionisia
alice07
michelinebeaulieu
GinaP
plesa_simona
c_gabi77
carmensz
nalexandra
tinap7
dianacotiuga
cris_io_mat
lucyana
erika28sicilianu
CarmenClaudia
rivka
valentinadof
oliviamar
stefaniarrr
alexaaa08
alinutza_andrei08
Dodo-pui
geo
Floric
rosita
mnarcisa
corina corina
norelif
camybaby22
Gianina4ever
aidil
carmenzoe
StMihaela
sybex
fulguta28
Ionela.Radu
crinamaria26
musetel
bobitica
ALICET
Rox.ana
anto1999
cimpoesucamelia
violeta25
unique
Ioana Popa
anca viragh
rozina
Abinusu
bibitu
adelykitt
oana_007
zylv
teisoara
Uca
leonutza69
laurin
m-julie
mimmi
europolis
Amallya83
Maci
codruta-cosmina
scamutza
MihaelaT
dina_dorina
aurishta
cory74
lushca
geany
dandana
ancuta_ancuta
elena_florescu
mihamiha
zbughi_ro
MagdaMarin
danae
ramy
ilias
mada93
tomari
emi
totolina
aidaalex
Admina
oanabijux
natty
diada
98 participanți

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de ilias Mar 26 Ian 2010, 11:20 am

La calculatorul de acasa imi datea eroare dupa ce apasam butonul free user dar vad ca la servici merge.......
ilias
ilias
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 43
Localizare : caracal
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de ilias Dum 31 Ian 2010, 12:07 am

Fetelor ma puteti ajuta si pe mine cu ceva?
Cum modificati tiparele de la revistele salvate in calculator sa fie la dimensiunea normala....ca ma tot chinui...........
ilias
ilias
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 43
Localizare : caracal
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de ramy Dum 31 Ian 2010, 3:07 pm

ma numesc Ramona Suciu, va multumesc tuturor ca existati!!!!!!!!! De la voi am invatat tot ce am avut nevoie! multumesc
ramy
ramy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 41
Localizare : bistrita
Data de inscriere : 31/01/2010

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de danae Mier 03 Feb 2010, 9:51 am

Multumim Mada pentru reviste. Ma descurc cam greu in germana dar de inteles se intelege. Abia astept sa vedem ce minunatii croim pentru gogosici (asa le spun eu fetitelor).
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 07 Feb 2010, 9:57 pm

Ma bucura faptul ca este si o sectiune pt mamici.
Abia astept sa creasca fetita mea si sa ii fac rochite din revistele de aici.
kiss

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de tomari Sam 20 Feb 2010, 5:54 pm

rev patrones ptr copii

boutique 2/2001 copii

patrones 271 ptr copii
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de ramy Dum 21 Feb 2010, 7:43 pm

buna tuturor!!!!!!!!!!!! nu stiu daca este potrivita intrebarea mea aici, insa daca nu e, imi cer mii de scuze si nu se va mai intampla! poate cineva sa-mi spuna daca se gasesc si unde ; stickere cauciucate de apicat pe imbracaminte? va multumesc!!!!!
ramy
ramy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 41
Localizare : bistrita
Data de inscriere : 31/01/2010

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de zbughi_ro Dum 21 Feb 2010, 8:17 pm

La mercerie gasesti cu siguranta...cel putin la Bucuresti.

****************************+

Multumesc Tomari pentru reviste, foarte utile!


Ultima editare efectuata de catre geany in Vin 05 Mar 2010, 7:47 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
avatar
zbughi_ro
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de mihamiha Lun 01 Mar 2010, 2:29 pm

pt mamicile de fetite cos atasez un link
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
mihamiha
mihamiha
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 97
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/02/2009

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de totolina Lun 01 Mar 2010, 2:40 pm

multumim, ce adora fetita mea astfel de rochite, ca se poate invarti si se ridica fusta, ca o floare. love
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de mihamiha Lun 01 Mar 2010, 2:42 pm

totolina a scris:multumim, ce adora fetita mea astfel de rochite, ca se poate invarti si se ridica fusta, ca o floare. love

kiss ma bucur ca iti este de folos si vezi ca sunt mai multe modele de rochite acolo si tipare
mihamiha
mihamiha
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 97
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/02/2009

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de mada93 Vin 05 Mar 2010, 7:39 pm

Palarii, sepci ... link
mada93
mada93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 93
Varsta : 30
Localizare : Vulcan
Data de inscriere : 17/11/2009

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de totolina Lun 08 Mar 2010, 12:22 pm

Mada vreau si eu tiparele la palriute, dar incerc de cand le-ai pus sa le descarc si nu am reusit inca, tot imi spune ca nu mai sunt sloturi disponibile pt tara noastra. ai putea sa mi le trimiti altfel? sau sa le mai incarci si pe rapidshare. ti-as fi recunascatoare kiss
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de mada93 Lun 08 Mar 2010, 1:41 pm

Gata, am pus pe rapidshare aici link kiss
mada93
mada93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 93
Varsta : 30
Localizare : Vulcan
Data de inscriere : 17/11/2009

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de totolina Lun 08 Mar 2010, 1:44 pm

multumesc mult esti o scumpica love
le-am si descarcat. a mers rapid aici
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de elena_florescu Mar 09 Mar 2010, 11:49 pm

Super!Sper sa ii fac si eu ceva baietelului meu de 1 an si 8 luni.Eu nu am masina de cusut si sunt foarteeeee incepatoare dar ma atrage subiectul si cred ca o sa achizitionez si eu o masina sa fiu si eu o mamica priceputa!Foarte utile linkurile!Va pup pe toate!!! kiss
elena_florescu
elena_florescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 25
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 01/11/2009

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Mier 31 Mar 2010, 2:43 pm

incerc sa intru pe un link cu burda pt copii...imi tot spune ca nu-i liber pt tara noastra! oare cat mai dureaza treaba asta?! cos
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 45
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de totolina Mier 31 Mar 2010, 2:52 pm

si eu am descarcat greu revistele puse de mada93.
trebuie sa prinzi zlot liber, eu de obicei dimineata apucam sa mai iau cate ceva. daca te intereseaza un numar anume, ti-l trimit eu pe mail, daca vrei
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Mier 31 Mar 2010, 2:56 pm

totolina multumesc! am nevoie de ceva idei pt a face compleul pt fetita mea (care are acum trei saptamani jumate) si nu stiu vreun numar anume.... dar daca ai idee unde pot gasi asa ceva ti-as fi recunoscatoare! Merci hug
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 45
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de totolina Mier 31 Mar 2010, 3:05 pm

in toate numerele alea de ottobre sunt hainute de bebei, ai putea gasi ceva inspiratie. esti asa de aproape de Galati, dar eu nu mai am drum pana in Braila, poate dupa Paste, ca ti le dadeam pe un cd, ceva
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de mada93 Mier 31 Mar 2010, 3:07 pm

am eu cateva numere de Burda Baby, o sa le pun mai pe seara, trebuie sa fug la dansuri ca le-as fi pus acum. hug
mada93
mada93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 93
Varsta : 30
Localizare : Vulcan
Data de inscriere : 17/11/2009

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Mier 31 Mar 2010, 3:14 pm

multumesc!
totolina, eu sunt mai mult galateanca decat braileanca avand in vedere ca primii 29 ani din viata acolo mi i-am petrecut (sunt nascuta, crescuta,, invatata, am muncit numai in galati)!familia mea e din galati, eu sunt in braila doar de aproape doi ani, sotul e de aici si aici ne-am stabilit! in braila nu cunosc decat familia din partea sotului! asadar suntem si mai aproape! wink
dar pe mess nu se pot trimite? sunt prea mari?!
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 45
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de totolina Mier 31 Mar 2010, 3:15 pm

putem incerca, sunt arhive.
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de dandana Mier 31 Mar 2010, 5:59 pm

nu pe mail, nu pe mail, pt toata lumeaaaaaa Merci
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de totolina Mier 31 Mar 2010, 6:19 pm

pai ce am eu sunt aceleasi numere incarcate de mada93, doar ca ancuta nu le poate descarca de pe deposifile, dar poate tu reusesti. daca as avea cont pe rapidshare le-as incarca eu inca o data, dar daca le incarc fara cont, se sterg automat dupa cateva saptamani si nu prea are rost.
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Link-uri utile catre tipare, pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Link-uri utile catre tipare, pentru copii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB