Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyAstazi la 10:14 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

+58
stoy
Gianina4ever
mykya
iuliana72
kittygreeneyed
ladybird
dicioanacris
cris_io_mat
silvisor
iulia sevcenco
julix_2007
alinutza_andrei08
corina corina
solmizel
carmenco
Nicoleta Irimescu
kristinuka
vero79
danadea
emmancita
geany
Shtefania
maha
fizicuta
andarlidia
greenscarf
Aghata
rebel
ionela stefan
stefutza3
Octa75
corilex
Admina
chocolate
rora
anasia
Ramonica
Ana Maria
ramonasimon_74
datsun
Giobsy
bibitu
denis21
violetas
MihaelaT
mariaz_09
Uca
Gabiuta
AlinaJ.Bijoux
cris69
ioana soare
CCristinaC
Iulia40
firicel
ivanoiuadela9
SilviaDumitrescu
samo99ro
danniela
62 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de carmenco Mier 16 Feb 2011, 9:30 am

E perfecta pt fetele cu parul lung. Poate o vrajesc pe fata mea sa-i fac una (dar sa o si poarte Smile ) ca prea sta cu parul in ochi.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de corina corina Mier 16 Feb 2011, 2:12 pm

Fetelor , pustoaica mea se molipseste de croseta ! Am invatat-o cand avea vreo 7 ani si de atunci , nimic ! ( acum are 15 si jumatate ) Tot i se parea ca e la impus sa lucreze . Acum , din proprie initiativa , tot vazandu-ma pe mine cu martisoare crosetate , a facut trei huse de telefon , la care am imprumutat-o cu fluturi , si vrea sa faca si bratarele pentru colege ( nu are decat 24 , dar decat sa cumparam martisoare ...) Nu stiu cum e moda asta acum sa dea fetele martisoare fetelor , dar daca se apuca de lucru pe mine chiar nu ma deranjeaza .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sper sa tina mult pofta de lucru . Inceputul e mai greu .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de solmizel Mier 16 Feb 2011, 3:31 pm

Chiar foarte faine husele pt telefon. La noi de 1 martie se dau martisoare si feteor si baietilor, iar de 8 martie doar fetelor ca sunt mai speciale [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
solmizel
solmizel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 249
Localizare : Sper ca pe Pamant
Data de inscriere : 26/01/2010

http://solmizel.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de firicel Mier 16 Feb 2011, 3:34 pm

Corina,ce sa zic :din asa mama vrednic si priceputa nu iesea un "produs"puturos si nepriceput! Smile pupi Sa faca multe si sa faca si pentru vanzare ca merg!Spor sa aveti!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de danadea Mier 16 Feb 2011, 5:38 pm

Corina, foarte frumoase husele; felicitari fetei;

am o rugaminte: nu mai ai cumva schema la fluturas, ca-mi place cum arata?
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de julix_2007 Mier 16 Feb 2011, 6:00 pm

Corina, ce are a face ca da martisoare colegelor. Si eu faceam in liceu, fel de fel de martisoare si le dadeam colegelor. De obicei la 1 martie era Olimpiada judeteana de romana si aveam colege care veneau sa le dau eu martisor pentru ca purtam noroc. Si apoi cand e o clasa de 32 de fete.. si doar vreo 10 baieti in tot liceul...
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 54
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de carmenco Joi 17 Feb 2011, 8:27 am

Buna dimineata fetelor!

Felicitari fetei Corinei!

Si noi ne-am pus pe facut martisoare pentru colegele fetei, eu fac fluturasi iar ea face bratari impletite. Sigur colegele vor fi incantate.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de corina corina Joi 17 Feb 2011, 8:56 am

Multumesc fetelor ! Pentru Corina mea ( ca asa ne cheama pe amandoua - de aceea am pus la profil Corina Corina ) , inseamna foarte mult aprecierile voastre . A fost foarte uimita . Inseamna ca o sa lucreze mai cu spor . dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de firicel Joi 17 Feb 2011, 9:11 am

Le poate accesoriza si cu cate un puisor sau ciupercuta ori floricica!ce zici?
Corinuta,(mica)sa ai spor la lucru ca inceputul este promitator! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de corina corina Joi 17 Feb 2011, 9:15 am

Multumim , Firicel ! hug
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de samo99ro Joi 17 Feb 2011, 9:28 am

Vad ca va martisoriti. Fetelor, asteptam sa le aratati pe toate la topicul de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Si... spor la lucru si la imaginatie.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de Giobsy Joi 17 Feb 2011, 12:09 pm

Vad ca si puii de harnicute s-au molipsit de lucru de mana. Felicitari fetelor si mamicilor care le invata!

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de corina corina Joi 17 Feb 2011, 12:16 pm

Multumesc Giobsy !Ma straduiesc de mult sa ii transfer ceva pofta de lucru puiului meu , dar uite ca a iesit ceva . Speranta moare ultima ! wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de Giobsy Joi 17 Feb 2011, 12:37 pm

Corina, cheful nu vine cand vrea mama, ci cand vrea fata.
Pe mine s-a straduit mama sa ma invete de toate: lucru de mana, bucatarie...dar nu se lipea neam. Mi se parea pierdere de timp si nu aveam nici un strop de rabdare. Cand eram in clasa a XI, o colega si-a tricotat o rochie dreapta, simpla dar foarte reusita, din mohair. Atunci s-a produs declicul, si in 4 zile (in vacanta de iarna) mi-am facut si eu o rochie, urmand explicatiile colegei.
De atunci m-am indragostit de fire, iar mama se mira si in ziua de azi, zicand: "Nu as fi crezut ca vei lucra vreodata lucru de mana".
Sunt off topic si bat campii. Dar ma apuca rar wink .


Ultima editare efectuata de catre Giobsy in Joi 17 Feb 2011, 12:38 pm, editata de 1 ori (Motiv : Scuze pentru off topic!)

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de corina corina Joi 17 Feb 2011, 12:43 pm

Cata dreptate ai , Giobsy ! De-asta am avut si eu rabdare cu ea . Stiam ca va veni momentul potrivit . Pun si scuzele mele de off-topic aci . Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 4246
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de samo99ro Joi 17 Feb 2011, 4:39 pm

M-am mai jucat un pic astazi. Pentru 8 martie:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si modul de prindere (poate va intereseaza):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Culoarea originala e cea de sus.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de firicel Joi 17 Feb 2011, 4:46 pm

Imi place foarte mult,Samo!Este frumos tare!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de samo99ro Joi 17 Feb 2011, 4:53 pm

Imi pare bine ca-ti place. Mai pastreaza si pentru celelalte. wink
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de firicel Joi 17 Feb 2011, 4:56 pm

samo99ro a scris:Imi pare bine ca-ti place. Mai pastreaza si pentru celelalte. wink
Am resurse! Smile
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de samo99ro Joi 17 Feb 2011, 5:12 pm

OK. In seara asta mai vezi una. Floarea e gata. Mai am "legaturile".

Voilà!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Joi 17 Feb 2011, 6:48 pm, editata de 1 ori (Motiv : adaugat text si foto)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de firicel Joi 17 Feb 2011, 7:05 pm

Draguta foc Samo si aceasta bijuterie crosetata!Uite ca ai avut curajul sa experimentezi genul asta de bijuterii!Mie imi plac ,dar mi-e frica de impactul pe care l-ar avea printre "consumatoarele" de bijuterii din jurul meu!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de samo99ro Joi 17 Feb 2011, 7:07 pm

Prietenelor si cunostintelor mele le plac.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de carmenco Vin 18 Feb 2011, 8:52 am

Excelente samo! Tot inainte!
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de Giobsy Vin 18 Feb 2011, 10:44 am

Samo, cand s-a impartit inspiratia ai fost prima la rand? Zi de zi vii cu noutati, de nici nu mai stiu ce-mi doresc sa fac mai intai.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de samo99ro Vin 18 Feb 2011, 10:54 am

Inspiratia imi vine de pe net. Ideea este de bijuterii crosetate, chiar daca nu sunt modele gratuite. Ma uit si copiez sau adaptez in functie de ce materiale am sau ce culori imi plac mie. Mai urmeaza. Abia am inceput. Acum fac flori pentru alta.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6) - Pagina 7 Empty Re: Accesorii crosetate - genti, curele, bijuterii (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB