Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyAstazi la 10:18 am Scris de LRodica

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyLun 04 Iul 2022, 10:56 am Scris de vlad_mom

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyMar 28 Iun 2022, 10:53 am Scris de diada

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyJoi 23 Iun 2022, 10:55 am Scris de vlad_mom

» Ce melodie asculti acum !-5
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyLun 20 Iun 2022, 9:41 pm Scris de rivka

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyDum 12 Iun 2022, 12:44 am Scris de White_Raven

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyJoi 09 Iun 2022, 9:14 am Scris de vlad_mom

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyJoi 09 Iun 2022, 8:32 am Scris de diada

» Sacrificii pentru pasiune
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyVin 27 Mai 2022, 3:25 pm Scris de diada

» Amenajari interioare
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyVin 27 Mai 2022, 9:26 am Scris de vlad_mom

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyMier 25 Mai 2022, 10:10 am Scris de diada

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyVin 06 Mai 2022, 8:33 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptySam 30 Apr 2022, 9:11 pm Scris de LRodica

» Ce masina de cusut recomandati (6)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyMier 27 Apr 2022, 10:46 am Scris de diada

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyJoi 14 Apr 2022, 6:56 am Scris de vlad_mom

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyMier 13 Apr 2022, 7:08 pm Scris de Panea Laura

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyMar 12 Apr 2022, 9:43 am Scris de LRodica

» In fire sa ne laudam ! (9)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyLun 11 Apr 2022, 9:24 pm Scris de Michelle88

» Despre masinile de tricotat
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyMar 05 Apr 2022, 7:55 pm Scris de Sanda P

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 EmptyVin 01 Apr 2022, 7:00 am Scris de Dorulet

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

+54
AlinaJ.Bijoux
yolanditza
SilviaDumitrescu
Karina33
vizirenu
victoriacus
emi
Giobsy
silvia adriana
dienutzababy
valih
HERMYNNA
julix_2007
myky7robc
MARI_H
piciul
laurapopescu
ivanoiuadela9
mihaelavama
Gianina4ever
cozma felicia
d.dana.c
rosita
bibitu
ion
danadea
mariaz_09
danyelyta28badea
kitty_1973
kittygreeneyed
tantza_m
Floren
rivka
lennny
marilyn
manuela29
Dionisia
doraly
antonina
rebel
firicel
samo99ro
micheline
cris69
aisha
solmizel
mnarcisa
aba
cory74
canadianca50
Uca
violetas
ancaiuliana
ioana soare
58 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de firicel Dum 16 Ian 2011, 9:47 pm

Hai Cris ca m-ai dat gata!Si pomisori si rochie si pulover si servici si casa si masa....da' tu cate poti fata?Esti cu motorase la manute? pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 61
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) V

Mesaj Scris de samo99ro Dum 16 Ian 2011, 10:07 pm

E ciberneticaaaa.... Le face repede-repede si frumoaseeee....
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 17 Ian 2011, 12:02 am

Cris,imi place mult rochita facuta de Mos Nicolae...mi-ar placea si mie...
Eu cred ca ai experienta si energie de reusesti sa faci atatea,felicitari si spor sa ai ,in continuare!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 42
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de cris69 Lun 17 Ian 2011, 8:00 am

ce bine ma simt. macar voi sa ma laudati. ca altcineva oricum nu vede.
va imbratisez cu drag.
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 52
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de rebel Lun 17 Ian 2011, 8:14 am

Cris, ti-a iesit foarte frumoasa rochita! S-o poarte sanatoasa! bucurie
rebel
rebel
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Localizare : B
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de cris69 Lun 17 Ian 2011, 8:15 am

multumesc rebel. azi vreau s aincep pentru nepotelele mele.
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de emi Lun 17 Ian 2011, 8:35 am

Cris, jos palaria! Sa a spor in continuare si sa fiti sanatoase amandoua, tu sa mai faci si fata sa poarte!
emi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 46
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/07/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de samo99ro Lun 17 Ian 2011, 10:58 am

Insfarsit, am reusit sa pozez plovarul fiului meu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asta e culoarea reala, fara flash. Restul e cu flash si bate usor in maro.
Accesoriile nu le-am avut la indemana, dar l-am rugat sa le pozeze el si sa mi le trimita ca sa le postez si pe ele.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de cris69 Lun 17 Ian 2011, 11:09 am

samo, foarte frumos. cred ca e tare incantat.
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de samo99ro Lun 17 Ian 2011, 11:16 am

Foarte. Mai ales ca e moale si calduros. L-am facut la baza gatului pentru ca asa a vrut. I-am propus sa-i fac si un fular, dar nu poarta. Dar tot l-am pacalit. Am facut un tub, lucrat circular, pe 30 de ochiuri, lucrat 1 fata/1 dos, lung de 2m. A iesit o latime de cca 6-7 cm. Sa vezi ce-l poarta. Tine cald si... nu-i fular. E tub. Apoi am mai facut o chestie pe care eu am denumit-o "macaroana", pentru prietena lui. Tot pe 30 de ochiuri, 1,80 cm lungime, lucrata ciorapeste, ca e mai usor. Stiam ca se ruleaza. S-o vezi, parca e un baton de scortisoara, asa s-a aranjat. Dar trebuie sa vina cu ele pe la mine sau sa-mi trimita poze. Trebuie sa le pun si pe alea aici. Sunt foarte haioase.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de cris69 Lun 17 Ian 2011, 11:26 am

si fiica mea poarta ''carnati''. i-am facut si eu.
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de lennny Lun 17 Ian 2011, 11:32 am

samo, da stiu ca-ti rasfeti fecioru...fain de tot puloverul,sa-l poarte sanatos ! hug
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 53
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de samo99ro Lun 17 Ian 2011, 11:36 am

Mersi mult. Il rasfat ca n-am decat unul.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de aba Lun 17 Ian 2011, 11:44 am

Frumos puloverul samo, imi place cum se inchide pe umar. Sa-l poarte cu placere.
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de danadea Lun 17 Ian 2011, 11:57 am

Samo, foarte frumos puloverul; din ce fir este facut? la maneci este lucrat drept? (scuze de atatea intrebari) Merci
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de firicel Lun 17 Ian 2011, 2:45 pm

Samo aplauze aplauze Super puloverul!Sa-l poarte sanatos baiatul si tu sa lucrezi multe,multe altele Flowers pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 61
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de samo99ro Lun 17 Ian 2011, 3:03 pm

Merci Este lucrat cu fir Rosa si e cu umerii lasati. Asta inseamna lucrat drept la maneci, intradevar, fara nici o rascroiala.
Pentru ca "manechinul" e cam voinicel, manecile nu le-am mai facut in punct englezesc, ci 1 fata/1dos, ca sa nu iasa prea "pufos".

Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Lun 17 Ian 2011, 10:20 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectat text)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 17 Ian 2011, 8:57 pm

Samo foarte frumos ! sa-l poarte sanatos !si tu sa fii sanatoasa sa -i mai faci si sa ne pozezi ce lucrezi . Cris , samo ; si noi vrem sa vedem cit de frumosi sint ,, cirnatii ;; la gat .
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de myky7robc Lun 17 Ian 2011, 11:33 pm

Samo, acest punct englezesc este acela care s-a postat pe aici pe undeva in care daca se folosesc doua culori, una va fi pe o parte si una pe cealalta a lucrului?Si daca e asa, te rog mult de tot sa-l explici un pic ca eu nu l-am inteles de pe filmul pe youtube Merci
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 57
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de samo99ro Lun 17 Ian 2011, 11:41 pm

Pai, cu doua culori se lucreaza mai complicat. Inca nu l-am incercat. Cu o singura culoare e mai simplu. Daca ai rabdare si te uiti pe postarile de acum o luna sau doua, il gasesti explicat deja.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de tomari Vin 21 Ian 2011, 2:48 pm

Samo imi place mult puloverul love iar nasturii metalici il fac mai original gen sport- elegant; sa-l poarte cu placere iar tie sanatate si spor mai departe croset
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026

Sus In jos

Mesaj Scris de rebel Vin 21 Ian 2011, 3:08 pm

am terminat si eu un pulover pentru mine tricot

rebel
rebel
helper
helper

Sus In jos

Mesaj Scris de aba Vin 21 Ian 2011, 3:14 pm

Foarte frumos, sa-l porti cu placere. flower
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de rebel Vin 21 Ian 2011, 3:18 pm

multumesc, Aba kiss
rebel
rebel
helper
helper

Sus In jos

Mesaj Scris de cory74 Vin 21 Ian 2011, 3:19 pm

E superb, Rebel! Sa-l porti cu drag!
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 48
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB