Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Masinile noastre de cusut - cap 1

+47
ioana soare
Lia33
annelise
mes
totolina
RalucaS
diane
dandana
Adriana13
livia1981
Diana
alexya
alyna
dana_mi16
ciresicca
Clio_Ela
DANIELA.I
cleo
ariana
babuscky
geany
jeni_m
lora17
lizbethlizz
kla78
zylv
loremunteanu
andreeaX
luiza
postoleirina
danutzii2
anne-marry
sayuri
arime
tomari
vilcris
mary
Admina
Dionisia
lorinaoo1
comun
MihaelaT
Ania
duchess
cris69
Camy
diada
51 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de andreeaX Dum 15 Mar 2009, 5:09 pm

Tocmai ce laudam masina de cusut si nu mi mai fac butoniera....bate pe loc,nu stiu ce are.Am mai facut butoniera si a mers fara probleme,teoretic o face singura de la un capat la celalalt dar acum bate pe loc zid Aveti idee ce are?

Vai ce rusine imi este rade Uitasem sa fac o setare,ce m am enervat Embarassed
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de geany Lun 16 Mar 2009, 12:04 pm

in sfarsit postez si eu jucariile mele wink
masina pfaff 297

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si de curand am primit si masina de surfilat(cadou de 8 martie rade )

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Lun 16 Mar 2009, 12:49 pm, editata de 4 ori (Motiv : transformat link in poza)
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de diada Lun 16 Mar 2009, 12:18 pm

andreeaX a scris:
Uitasem sa fac o setare

exact asta vroiam sa zic hug pupi bine ca ai rezolvat!

geany, super masinute, dar cu triplockul m-ai omorat definitiv! nu ca il ai, ci pentru ca l-ai primit cadou love si de 8 martie!
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de geany Lun 16 Mar 2009, 12:30 pm

e cumparat tot la mana a2a ca si pfaff...
clar noroc pe mine,desi surpriza mi-a fost foarte mare pentru ca noi vazusem anuntul si a sunat si mi-a spus ca deja era vandut si a2a zi imi spune ca are conferinta la scoala si intarzie o ora si vine cu masina....dar acum sa-l mai cred cand zice ca-i conferinta???
si desi mi-a dat bataie de cap la incercare(cine la avut nu la folosit ca nu a stiut cum rade) si daca o masina vreme buna nu e folosita nu mai stie ce are de facut(cum se zice)acum merge foarte bine si a costat 35 de euro(asta sa va fac in ciuda)arata ca noua ,doar ca nu am carte.dar nu-mi trebuie neaparat,masina e importanta Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de diada Lun 16 Mar 2009, 12:50 pm

Pai asteptam sa vedem ce face, ca eu nu te cred pe cuvant ca merge bine rade si in ciuda mi-ai facut, na, recunosc wink
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty :)

Mesaj Scris de babuscky Lun 16 Mar 2009, 11:30 pm

Buna seara, fetelor! de cateva saptamani va citesc intens, si vazandu va creatiile imi doresc tot mai mult sa mi cos si eu singura hainute.Drept urmare, mi am cumparat o masina de cusut de la AEG, modelul NM1800.Numai ca intampin probleme si nu pot nici macar sa cos o dunga.Aseara m am invartit pe langa ea sa mi dau seama ce are, si am observat.Ata din ac se agata de o "chestie"(sry pt expresii dar chiar nu stiu cum se numeste) din spatele suveicii...si nu stiu ce sa i fac.
Daca ma puteti ajuta v as fi vesnic recunoscatoare....ca m at inbolnavit cu modelele voastre de rochite... Merci scratch
babuscky
babuscky
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : germania
Data de inscriere : 16/03/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de diada Mar 17 Mar 2009, 8:26 am

eu zic ca ar trebui sa pui o poza cu masina si unde zici ca agata ata.
O problema ar fi ca nu este bagata ata corect sus sau jos.
Mai poate fi acul de vina, desi cam greu pentru ca tu nu ai lucrat cu ea....
Ata normal cam intra pe la suveica pe-acolo sa o traga pe cea de jos.... eu am suveica verticala la masina mea....
Sa incerci sa tragi pe un material gen blug, raiat, sa nu fie bielastic.
mai poate fi ata prea stransa sus si sa nu aiba timp sa traga, sau din contra prea slaba si ramane acolo...

poate mai vin fete cu alte idei si pana atunci asteptam si o poza.
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de postoleirina Mar 17 Mar 2009, 10:22 am

Puteti sa-mi spuneti si mie unde gasiti voi triplock la mana a doua? 35 de euro pe unul la mana a doua m-ar incanta si pe mine. Nu m-as indura sa dau vreo 7 mil cel putin pe unul nou. Pe net? In Iasi sunt astfel de magazine de second hand?
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de geany Mar 17 Mar 2009, 10:33 am

banuiesc ca intrebarea mi se adreseaza mie,,,eu sunt fericita cu asa triploc,eu locuiesc in germania si masina a fost cumparata din anunt de la ziar,si am avut asa noroc de 35 de euro desi masina e buna,deoarece detinatoarea nu stia sa o foloseasca,habar n-avand de croitorie...din cate ne-am informat dupa aceea cica este una dintre cele mai bune masini de surfilat ca si calitate(casnina)...este mica si foarrte grea si dupa cum se vede e in 4 fire...de cand urmaresc sa-mi iau desi la mana a2a sub 200 de euro nu am gasit iar o masina cum are camyas fi gasit la 1500 de euro....si in sus pretul;pupici si spor la treaba
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de postoleirina Mar 17 Mar 2009, 11:51 am

aha , am inteles. Ms mult de info...deci o sa-mi cam iau adio de la un triplock. Sad
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de geany Mar 17 Mar 2009, 12:01 pm

asa am zis si eu cand am vazut preturile...dar pe internet sunt anunturi gratuite nu?...deci sigur vei gasi candva,dar trebuie urmarit,sau chiar in ziare la anunturi vanzari cumparari
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de babuscky Mar 17 Mar 2009, 12:59 pm

diada a scris:eu zic ca ar trebui sa pui o poza cu masina si unde zici ca agata ata.
O problema ar fi ca nu este bagata ata corect sus sau jos.
Mai poate fi acul de vina, desi cam greu pentru ca tu nu ai lucrat cu ea....
Ata normal cam intra pe la suveica pe-acolo sa o traga pe cea de jos.... eu am suveica verticala la masina mea....
Sa incerci sa tragi pe un material gen blug, raiat, sa nu fie bielastic.
mai poate fi ata prea stransa sus si sa nu aiba timp sa traga, sau din contra prea slaba si ramane acolo...

poate mai vin fete cu alte idei si pana atunci asteptam si o poza.

Wow, cata promptitudine...
Ata sper ca am bagat o corect, ca sunt notati pasii( ca pt toante), la masina am un set de ace care presupun ca se potrivesc.Si acum am modificat si rotita pt cat de incordata sa fie ata.Am incercat de la 3 pana la 6...aceeasi problema, o agata in spatele suveicii, se face un ghemooc si o rupe...Eu insa nu ma las, si mai incerc, sper sa nu o stric de noua ce e.Diseara revin cu poze... kiss
babuscky
babuscky
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : germania
Data de inscriere : 16/03/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de zylv Joi 26 Mar 2009, 8:30 pm

va fac cunostinta cu batranele mele
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Vin 27 Mar 2009, 9:29 pm, editata de 1 ori (Motiv : poze prea mari=nu se vedea tot si era pacat :))
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de diada Sam 28 Mar 2009, 9:17 am

Pai tu ai un intreg atelier acolo! felicitari! love love love

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Admina Sam 28 Mar 2009, 9:29 am

Zylv, chiar ca ai flota ura Sa la stapanesti sanatoasa, sa-ti faci treaba bine cu ele si sa nu te dezamageasca niciodata. Asta e cel mai important, sa ai incredere in masina de cusut; daca la crosetat sau tricotaj e 98% indemanare si restul firul si croseta, la croitorie, masina de cusut e la vreo 50% din rezultatul final. Daca iti scoate peri albi, ajungi sa o urasti si nu mai merge treaba "ca unsa". Am sa vin si eu sa va prezint o "batrana doamna"(made in Western Germany wink) si un domn serios, productie China, dar dupa rigori germane. Chinezoaica din Ungaria se odihneste deocamdata, desi mi-am facut treaba cu ea, acum o insel cu batrana doamna...
Si-am incalecat pe-o sa si v-am spus povestea asa, revin cu poze.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de zylv Sam 28 Mar 2009, 10:25 am

masina victoria va fi inlocuita saptamana viitoare.vreau sa imi iau un brother care face butoniera intr-un singur pas.nu stiu care model,dar ma voi hotara la fata locului
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Admina Mier 01 Apr 2009, 1:28 pm

Si "batrana doamna", Pfaff 205, probabil are mai mult de 30 de ani. Este aproape integral din metal, doar panoul negru de la butoane si butoanele in sine sunt de plastic. A, si masuta detasabila, culoare galbuie. De aia si arata asa de bine, este metal vopsit alb.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Butoane pt pozitia acului(stanga, centru, dreapta), selector pt cusatura(dreapta si diverse tipuri de zig-zag), rotita pt lungimea cusaturi, maneta pt mers inapoi, si jos de tot selector pt anularea transportorului, un vis pt broderii libere(mai ales ca am piciorus special love )

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ata superioara si ghidajul ei corect, plus buton de reglare a tensiunii in ata superioara. Se pot folosi si 2 papiote pt coaserea cu ac dublu. Se vede si locul de provenienta al doamnei mele...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Piciorusul pt broderie libera, montat si se vede bine si suveica in toata splendoarea ei. Sa va zic sincer, m-am indragostit de "dedesubturile" acestei masini, de aia am si cumparat-o. Pe langa obsesia mea pt Pfaff vechi si faptul ca, coase ca un vis, mi-a placut enorm acest sistem, de la suveica.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am mers pana la Cluj sa o iau, si nu-mi pare rau. Am cumparat-o de la un om deosebit, care cu asta se ocupa, aduce masini de cusut din Germania si le vinde la noi. Cand am vorbit la telefon nu am inteles decat ca e Pfaff "d-alea bune" ca numai din alea aduce, nu are modele noi si proaste. Totusi nestiind modelul masinii, am avut incredere in cel care o vindea si mi-a pastrat-o pana am ajuns sa o iau. Va recomand cu incredere masini de cusut vechi si "d-alea bune", Pfaff, unele modele de Singer si Privileg. Apropo, atunci mai avea de vanzare si un Privileg cu mai multe tipuri de cusaturi dar eu eram chitita pe Pfaff nor si aia mi-am luat. Sincer va zic, nu se compara cu cele Made in China sau Taiwan, se simte cand coase prin zeci de metri de doc si nu incalceste ata dedesubt, coase piele eco fara probleme, parca as fi cusut cearceaf, betelia la pantalonii de catifea, groasa, vreo 6-7 straturi si vipusca de piele si a cusut cu brio. A brodat pe tricot elastic, frumos desi nu am pus captuseala, doar un strat de bbc, dedesubt. Ce sa mai, o iubesc, daca nu v-ati dat seama. cos Asta conteaza, sa-ti gasesti masina potrivita si sa te asezi in fata ei, cu drag.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Admina Mier 01 Apr 2009, 1:41 pm

Continui cu alt aparat drag mie, overlock-ul Privileg, cu transport diferential.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am sa mai revin cu ceva imagini detailate cu el, este un mic tanc, nu e pretentios la setari. Parca s-a dereglat putin dar am tot umblat eu la un surub pt ingustarea cusaturii ca sa obtin tiv rulat si marginea incretita la jersey. Dar il iubesc si pe el, imi face interiorul hainelor sa arate cat de profi se poate si imi imbina cu brio topurile de jersey sau tricot.
Sa va prezint si alte parti din coltisorul meu de croitorie, incropit intr-un hol. Conurile, aliniate pe culori, cat de cat Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Reviste Burda si alte reviste Burda... ca sa vedeti ca sunt harciog in materie de croitorie, dar cred ca toate suntem...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nasturi in borcanele de condimente si dulapul cu materiale, in toata dezordinea lui zid

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de ariana Mier 01 Apr 2009, 2:48 pm

FOARTE FRUMOS AMENAJAT COLTISORUL TAU DE CROITORIE. IMI DORESC SI EU ASA CEVA DAR VA TREBUI SA MAI ASTEPT ACUM SUNTEM IN RENOVAREA CASEI wink FELICITARI ADMINA kiss
ariana
ariana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 194
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de postoleirina Mier 01 Apr 2009, 3:45 pm

Ce noroc pe tine....ai unde le aseza..fiecare la locul lui. Foarte frumos si felicitari. tare mi-as dori sa am si eu loc sa imi aranjez un mini atelier...dar o sa am la casuta mea :D...abia astept
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 01 Apr 2009, 3:57 pm

Admina, fara cuvinte Merci
eu imi tin masina in cutie, in dulap, tot acolo mai tin ate si una, alta iar cand lucrez le duc in bucatarie, singurul loc unde pot face tzaca-tzaca...iar materiale...cumpar si lucrez, iar hainele ajung in dulapuri.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de tomari Mier 01 Apr 2009, 9:37 pm

Admina e o adevarata bijuterie! Exact acelasi sistem de suveica am la Privileg-ul meu.
Dupa cum ne-ai prezentat-o se vede ca sunteti :inlove: una de cealalta si impreuna veti realiza multe creatii.
kiss
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de diada Mier 01 Apr 2009, 9:49 pm

deci pe mine m-ai omorat definitiv nor ce frumos ai aranjat coltisorul atu cu de toate! pai la mine e cam varza Shocked trebuie sa-mi iau si eu niste bibliorafturi, cosulete, borcanele etc...... beat cat despre masini, m-ai lasat masca! felicitari Flowers Flowers Flowers

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de luiza Joi 02 Apr 2009, 1:45 am

Admina, felicitari, sa folosesti cu succes noua masina de cusut.Am discutat la un moment dat si eu la telef. cu cineva de la Cluj care aducea masini vechi si de calitate buna, insa nu m-am incumetat sa fac un drum pana la Cluj.
Intre timp am primit si eu masinuta mea de cusut de la Privileg aici. Am zis ca pentru o incepatoare este f. buna, si pana acum, desi o am de 2 zile sunt f. multumita (atat eu cat si fi-miu, care e f. distrat de noua achizitie, si pus pe cusut mai ceva decat mine :-)). Azi am rasfoit manualul ca sa ma prind cam cum functioneaza "masinaria", si am testat toate cusaturile. Eu zic ca e totul OK, insa nu am termen de comparatie cu alte masini, si nici nu am testat pe f. multe tipuri de materiale inca.
Accesoriile incluse nu sunt cele din poza, ci cele de la masina la 505 ron ( aici), pe care le-am dezbatut noi mai demult, ca nu stiam la ce se folosesc cateva. Acum am lamurit misterul: placuta gri este pentru anularea transportului, iar piciorusul acela mai ciudat este pentru coaserea fermoarelor, asa cum bine a intuit admina. Nu am primit uleiul pentru intretinerea masinii de cusut, poate imi spuneti si mie de unde as putea sa cumpar.
Ma gandeam sa ma duc la cei de la Brother sa vad daca imi vand, mai ales ca as vrea sa cumpar si un ac dublu.

Multi pupici. pupi
avatar
luiza
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de cleo Joi 02 Apr 2009, 9:04 am

luiza a scris:anne-marry: pentru orice masina de cusut singer cumparata poti suna la reprezentanta si vine cineva acasa in decurs de o luna sa-ti faca instructajul

vb serios? acu caut pe site sa vaz unde scrie!!!
si io m-am agitat sa ii pun mashina in priza soacrei..(ca ea nu avea chef, se pare). Pai sa cheme pe cineva, sa i-o regleze! ca iti dai seama ca sunt motz acolo, sa ii prind shpilul.

edit: deci o are de 1 luna. Fix ieri a implinit mashina 1 luna
cleo
cleo
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.damacom.ro

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB